Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

BROKEN_

Mrzí mě, že jsem tenhle film viděl až teď, protože kdyby jsem to viděl dřív, mohl jsem mít ve svém srdci o jeden oblíbený film na víc. Stačilo pouhých 20 minut a už jsem se do toho filmu zamiloval. Sylvester Stallone a Antonio Banderas jsou ve svých rolí skvělý, především Banderas! Ten tu hraje hyperaktivního Miguela Baina, kterého ztvárnil Banderas excelentně. Hrozně mě bavilo sledovat jejich slovní přestřelky. A to je věc, která je na filmu číslo 1. Není to akce, která tady samozřejmě je, ale ty slovní přestřelky, to je největší tahák filmu. Hlavně nejlepší částí filmu je závěr, kdy je Banderas nervozní, to bylo nejvíc. A to je vlastně důvod proč jsem si tenhle film tak oblíbil. Jejich chemie zkrátka funguje skvěle. Pak tu máme hackerku Electru, kterou hraje Julianne Moore, a přiznám se, já tuhle herečku nemám rád, nikdy se mi nelíbila. Ale tady..... byla dobrá, fakt se mi líbila vzhledem a charakterově, což o jejich jiných filmech říct nemůžu. Režisér Richard Donner je můj oblíbenec. Jeho filmy Smrtonosná zbraň, Maverick miluju a Nájemní vrazi nejsou výjimkou. Tohle je můj oblíbený snímek, který budu chtít vidět ještě několikrát. : ) ()

lennyd

Robert Rath (Sylvester Stallone), profesionální nájemný zabiják se při jedné zakázce setkává se svým konkurentem, mladým a ambiciózním Miguelem Bainem (Antonio Banderas). Toho trápí, že v neveřejném žebříčku nájemných vrahů je až ten druhý, právě po Robertovi. Proto mu jde v patách, a jeho cíle likviduje s předstihem - než se v jejich hledáčku octne hackerka Electra (Jullianne Moore). Robert se ji rozhodne ochránit, čímž se mezi ním a Miguelem rozehrává hra na život a na smrt. Začíná se schylovat k finálnímu souboji ... Tohle je přesně ten typ filmu, který si můžete pustit kdykoliv máte volnou chvilku (například při nějaké dlouhé cestě). I když nejde o bůhvíjaké oscarové dílo, ani chvilku nenudí a určitě nezklame. Dobré herecké obsazení, kterému vévodí "kamenný" Sylvester Stallone a jeho naprostý opak, horkokrevný Antonio Banderas. Trochu (docela dost) mne ale zklamala Julianne Moore - vůbec mi do této role nesedla, a docela jsem se divil, že ji Stallone neodstřelil hnedka na začátku :). ()

ywo666

Donner umí. Assassins je vynikajúci, ktorý som pod dlhej dobe videl znova v orginálnom znení. A napriek tomu, že už má 17 rokov som sa bavil výborne. Aj Stallone aj Banderas sú výborný. Moore mi tu až tak nesedela, ale aj tak spokojnosť 80%. ()

rockwoman

Banderas až na pár vyjímek mě nikdy nebavil. Stallone to je úplně jiná liga, ten byl v těchto akčních devadesátkách ve skvělý formě! "Dík za čokoládu." Kocour jeden. ッ ()

nevermore

Jeden z mých nejoblíbenějších snímků! Ano Stallone je prkenný/gumový etc., ale právě to se na jeho postavu zde výborně hodí. Banderas v roli chladnokrevného sarkastického zabijáka, je mnohonásobně lepší! Při jeho vtípku a následném odstřelení ubohého amerického občana sem se nejednou zasmál... Za mě jednoznačně 5 hvězdiček.. ()

shantim

Sice trochu klišovité vyprávění a nepříliš originální námět dokázal režisér vycizelovat do podoby slušného napínavého akčňáku, který rozhodně nenudí. 70% hvězdiček ()

VanTom

Chvílemi slušné, jindy hodně béčkově laciné. Staromódní (nebo spíš zastaralá?) akce není bůhvíjaká, takže většinu zachraňují herci: elegantní Stallone, nečekaně šik Julianne Moore a zejména horkokrevný Banderas. Také škoda, že se to celé bere tak hróóózně vážně. ()

mab

Tento film pokaždé, když ho zachytím, shlédnu celý. Líbí se mi příběh, film má spád. Sly když hraje hraje civilně je výborný, Moore také dobrý výkon. Dal bych i pět hvězd, kdyby místy film netrpěl pitomě napsanou rolí Miguela. Kdyby se Miguel choval, jak se choval, třicítky by se jistě nedožil a pokud, tak rozhodně ne na svobodě. ()

lykan9

Jeden z těch filmů, který mě ubezpečuje v tom, proč mám Slye tolik rád. Nájemní vrazi sice není bůhví jaké veledílo, ale je to zábavný akčňák, který jen trochu kazí závěr. Jinak není, co vytknout. Stallone prostě je a bude můj oblíbenec a tenhle druh filmů budu vždy milovat. ()

JohnSmith

Zajímavý duel dvou nájemných vrahů.Sice trošku delší stopáž,ale Donnerova režie je fajn.Banderas je pěkně agresivní a charizmatický a pěkně zahrál zabijáka co prahne po tom stát se jedničkou v oboru. Překvapil mě i Stallone svou civilností a velmi příjemným výstupem.Prostě bezva thriller. ()

Autogram

Príliš dlhé a slabé v scenári. Chaotické vystrájanie Banderasa a prehnaný Slyov kľud ma znervôzňovali. Nepomohol ani vtip Elektry do telefônu a ďalšie jej vychytávky, ale bola tam najlepšou postavou. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)