Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Satan

I když je to mírně akčnější a snaží se to víc psychologizovat a moralizovat (zbrojní průmysl, vztah otce se synem, důsledky rozhodnutí z jedničky), v podstatě jde o totéž jako první díl. Tony Stark stojí proti jednomu zbraňovému magnátu a klasickému záporákovi, oba se pak spojí a na konci se začnou řezat v oblecích. Víc film strhne spíše jako fajn konverzačka a one man show Downeyho Jr. Ovšem na to, že se ve filmu zrodí War Machine, představí se Black Widow a Nick Fury začne se Starkem řešit Avengers, to je poměrně ploché, nevýrazné a nezáživné. [Přesná stopáž: 125 min] ()

Vavča

Film táhne spolehlivě Robert Downey Jr., potěší vynikající obsazení a Scarlett Johansson. Na rozdíl od jedničky tohle působí více komiksově, je tu hodně stylové akce, ať souboje v Monacu, nebo závěrečná řežba, která jak kdyby vypadla z her typu Mechawarrior a Mechcommander. Zajímavý postřeh vyjádřil Tetsuo, jak to reflektuje dlouhodbou posedlost zbraněmi v USA a vůbec vlivem zbrojního průmyslu na vládu. Některé vtípky jsou fakt povedené, jiné nic moc, nicméně má to drajv, a celkově převládla spokojenost. Těším se na další díl nebo film, kde bude Downey Jr. jako Iron Man! ()

mzss1

Pokračování se krásně vyrovnává prvnímu dílu. Opět je to jedna velká pecka od tvůrců MARVELU. Krásně pojatá postava Roberta Dewneya. Opět zde předvádí svůj herecký výkon na vysoké úrovni. Další herce mě opět bavili, třeba i Scarlett Johansson. Kdo mě moc nezaujal byl hlavní záporák Mickey Rourke. Jinač zde vše perfektně fungovalo, akce zde bylo taky dostatnečné množství, hlavně ke konci filmu skvělé finále, kde bylo moře akce. Příběh byl jednodušší než v jedničce. Hudba povedená. Vychytávek bylo ve filmu dost. Film hodnotím na 96% = ***** ()

kingik

Dvojka je velmi slabomyslná slátanina a moc jí nepomáhá ani nezvyklá koncentrace hereckých hvězd. Robert Downey je sice stále arogantní, ale zdálo se mně, že je trochu z formy. Jeho půvabná asistentka Gwyneth Paltrow je nemilosrdně smetena agresivním sex appealem agentky Scarlett Johansson, která je ve filmu nepopiratelně hlavně pro ozdobu. Mickey Rourke je jako démonický ruský záporák více než houževnatým protivníkem a o největší zábavnou složku se postaral Sam Rockwell. Jenže celé to má jednu zásadní chybu. Dvojka postrádá jak akci, tak vzhledem k tomu, že režii si vzal opět na starost neobratný Jon Favreau, tak i komiksovou stylovost, a tenhle fakt nejsem schopen tolerovat. Když má totiž bezmála dvouhodinový film, jen asi tři zhola průměrné akční scény, je ukecaný až hrůza, je zahlcen postavami, jejichž potenciál je naplněn z části, má pitomý děj a slabé finále, tak prostě u mě nemá velkou šanci. 20% ()

gilmore_girl

Skvele! Rozhodne jsem to necekala. Kdyz jsem zjistila, ze je film v dabingu (big mistake, ze jsem se neobtezovala to zjistit dopredu! Proc se v dnesni dobe jeste filmy z anglictiny dabuji??), malem to se mnou seklo! Skoro jsem odesla (zvlast z Robertova "dabera" mi bylo soufl), ale dej me vtahl. Mickey Rourke me neskutecne bavil a Robert (ackoli pulka jeho kouzla byla pryc) byl uzasny jako vzdy. Akcni i vtipne sceny perfektni a skvela hudba. Pohadku "Jak kolecko a trojuhelnicek bojovali proti mastnemu rousovi" jsem si proste dokonale uzila. Zaverecnemu souboji bych dala vic prostoru a ubrala trochu tech ran pesti (Proc si dva plechaci vybaveni zbranemi vubec davaji pesti? Jako komicke cislo ok.), ale vysokemu hodnoceni to neubira. Urcite si zajdu na original verzi, abych si mohla Roberta a vtipky opravdu vychutnat. ()

InJo

Srdce spolu s bránicí mi velí hodnotit vysoko, jelikož si vážně momentálně nevzpomínám, kdy jsem se naposledy takhle dobře bavil u odpočinkového blockbusteru, v němž jsou jen dvě (!) za zmínku stojící akční scény. To bude patrně tím, že IRON MAN 2 mnohem víc sází na výstavní hereckou sestavu (Downey je king, Rourkeovo charisma je tradičně odzbrojující a mít v jednom filmu Gwyneth Paltrow a Scarlett Johansson je snem snad každého chlapa), vtipné dialogy a odvazové momenty. Z téměř celého filmu srší neuvěřitelná pohoda a lehkost, které jsou jen příležitostně přerušeny něčím vážnějším. Jedná se o neurážející a velmi příjemné pokračování a Favreau si zaslouží uznání už jen za svůj skvělý hudební vkus (AC/DC napumpují nevýslovnou energií každou scénu, do níž je pustíte). P. S. Na dabovanou verzi srát z vysoka! 70% ()

topr harley

Od začátku do konce jsem se bavil.Robert Downey Jr. to zahrál na výbornou.Film byl nabitý akcí a hde po skončení ,bych se podíval znovu.Byl jsem naprosto spokojený a těším se na další pokračování, nebo dalši Downeyho role.Jediné co bych snad mohl vytknou je český dabing. ()

Webb

Jona Favreaua znám jen jako režiséra Iron Mana a díky němu jsem si o něm udělal určitou představu, kterou následným pokračováním úplně zazdil. Převzal tak špatnou práci od scénáristů a zfilmoval jí, až se mi nechce věřit že jde o toho stejného člověka jako před dvěma lety. Tohle buď natočil pod obrovským tlakem, nebo byl scénáristicky a trochu i režijně povedený Iron Man s vybudovanou atmosférou spíše náhoda. Taková kadence hloupého a odporného scénáře, že jsem myslel že to ani nedokoukám. P.S. Doufám že herce neminul tučný honorář za své role, jen díky nim jsem totiž sledování neukončil po půl hodině. ()

IQ Tiqe

První díl mě bavil víc - začal neskutečnš poutavě a tento trend si po celou dobu udržel, až samotný konec byl možná trochu slabší. Tady je situace jiná - první polovina spíš průměrná a to zajímavé přichází až po polovině, konec taky není k zahození. Největší tahák je samozřejmě výborný Robert Downey, Scarlet je má další oblíbenkyně a role jí taky sedí. No a pak Gwyneth, kterou nemusím, ale Iron Man (1 i 2) z ní dělá víc než jen nudnou blondýnku. Takže abych to shrnul - chyběl mi rozjezd, který by mě nabudil, takže jsem do silné druhé poloviny nevstoupil s tou správnou náladou. Ale i tak se na 2. díl rád znovu podívám. A stejně tak časem na Avengers. ()

HoneyBunny

Velmi neuspokojivé. Používat ten krásný výraz downgrade je tu plně na místě, protože všechno je tu horší než v jedničce. Scénář, přístup herců, sympatie k postavám, režisérovo nadšení. První Iron Man v sobě má sympatickou nadsázku, skromný přístup režiséra, hláškami nabušeného Downeyho. Díky zvláštní "chemii" mezi filmem a divákem ho máme rádi. Ve dvojce se žvaní, postavy jsou k sobě nepříjemné a chovají se jako hovada, ani jednou vás tenhle film nenapne nebo dětsky nepotěší - a na konci znovu příletí záporák ve velkém robotickém obleku a Iron Man mu dá na zadek. Jak překvapivé. Nebrat, ignorovat a těšit se na Thora, který snad dopadne líp. ()

Jordan

dávam veľmi silné tri, ktoré tomuto filmu vybojovala herecká eskadra na čele s downeym, ktorý má šarmu, charizmy, cynizmu a hlášok na rozdávanie, no pre potechu oka musím oceniť aj gwyneth, ktorá ma okúzlila ako pepper potts už v jednotke a tu mala tuším ešte o čosi viac priestoru, a ani scarlett nebola na zahodenie; akcie tu je samozrejme trochu pomenej než v jednotke, ale to vôbec nevadí, lebo keď príde, tak je efektná a dobre zrežírovaná (efekty sú ďalšie plus) a ak aj sú neakčné pasáže, človek sa má na čo pozerať, má čo sledovať a počúvať (hlavnou devízou starka ako postavy je jeho humor, sarkazmus) a slovné prestrelky tu sú minimálne na úrovni jednotky; rourkovi síce to, že je génius, hacker a fyzik neuveríte ani s prižmúrenými očami, oveľa viac však začne fungovať, keď šľahá bičmi, jeho niekoľkokrát prevarená, unavená a unudená variácia na záporáka tu má iba to ozvláštnenie, že hovorí po rusky a ruský akcent mu celkom ide; ()

Anderton

Je tam duševne dospelý hlavný hrdina (čo je skoro rarita v komixoch), je tam fotogenický záporák, je tam celkovo dobrý casting, je tam veľa zbraní a je to celkovo ultra high tech. Videné na br disku v hd kvalite, ako jeden z mojich prvých filmov, takže hodnotenie je mierne nadhodnotené. Ďalej už radšej nerozmýšlať, aby nemuselo byť nižšie. ()

LION-MR.T

No něco podobnýho jako jednička. První hodinka je v poho a skvěle utíká. S druhou hodinkou už sleduju čas. Co se týká akce,bylo jí více než v jedničce. Jenže v závěru ty honičky robotů mě zklamaly v tom,že jsou krátké a ničení zcela neoriginální,bez nápadů. No jo klasická mega pecka. Nálepka s vysokým rozpočtem a tupé ovci na to chodí jako na zázrak. Je to smutné. Takové prachy a povyku k zcela průměrnému filmu,který nemá již moc nabídnout,ale zase jsem to v pohodě zkoukl,takže 3 hvězdy jsou na místě. ()

Frajer42

Důsotojné pokračování prvního dílu. Herecké obsazení se mi ve srovnání s prvním dílem líbilo mnohem více. Přesto oba díly působí velice vyrovnaně. Opět * * *. ()

boshke

Souhlasím s tím, že Rourke měl dostat více prostoru. Jeho vtrhnutí do závodu v Monaku bylo opravdu kulervoucí a zároveň jediný světlý okamžik filmu. Smysl Bratrstva kočičí pracky v čele s Jacksonem a Johansson mi ucházel úplně, film celkově je silně nevýrazný, pořád se akorát tlachá a Downey jr. drží svou osobností pouze začátek filmu. A "finále" zabíjí poslední hřebíček do rakve... 60% ()

Kothy

O dost lepší než 1. Fakl jsem si to užil. Tony je borec, já ho prostě žeru! A ještě AC/DC k tomu, co víc by si člověk přál? Iron Man je moje nejoblíbenější komixová postava, takže tohle byla pro mě povinnost. Hrdina si musel projít určitou krizí, ale dostal se z toho. Postavit si doma vlastní urychlovač a vytvořit nový prvek. Pro Tonyho žádný problém. Rouke mu dělá slušného soupeře. Už tady se připravovala půda pro Avnegers. Tonymu dělají společnost Samuel L. Jackson jako Nick Fury a Scarlett Johansson jako Black Widow. :) Pokračování předčilo mé očekávání. "Vy jste pil? Chlorofyl." :D ()

MikeCool

Poměrně velké zklamaní, asi nejslabší díl z iromanovské trilogie. Všechny tyto man-ovské filmy jsou podle mě na jedno brdo. Hrdina s neuvěřitelnými schopnostmi vs. Zlý padouch. A to je v každém takovém americkém akčním filmu podle komiksu a to se mi moc nelíbí, protože závěr si můžete domyslet sami. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)