Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Z nakrúcania 1 - Joshua Jackson, Anna Torv, John Noble
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

enoemis13

Hodnotené po 5. sériach: Špeciálne oddelenie FBI rieši špeciálne prípady ...Sci-fi kriminálka ... nápad dobrý ... postavy: Noble sa mi v úlohe páčil, Torv je síce sympatická, ale do tejto role mi nesadla a Jackson, ktorého nemám rád ako herca, ale do role mi sadol ... + veľmi dobre obsadenie vedľajších postáv (Charlie, Broyles, Astríx ... ) ... 1. séria je vlastne pár samostatných epizód + 2 príbehy : prvý je John, jeho zrada vysvetlená prácou pre NSA (alebo niekoho takého), čo vlastne nemá žiadnu logiku, vzhľadom na začiatok + chytenie toho priekupníka bol kompletný amaterizmus, takže toto celé je úplne zbytočné a škoda že tieto epizódy s Johnom vôbec v tej prvej sérii sú ... na druhej strane ZTF, Bell a Jones, alternatívne svety ... to je vlastne základ tohto seriálu ... pekne začaté ... pozorovateľ je tiež super + prepojenie na záverečnú sériu tiež dobre pripravené ... 2. séria pokračuje viac menej v podobnom duchu ako prvá ... záhady, zrúdy, pozorovatelia ... prichádzajú však meňavci a takisto vysvetlenie minulosti ... koniec série predstavuje určitú zmenu kedy nie je seriál delený na jednotlivé epizódy ale súvis sa prehĺbuje ... 3. séria začína strašne zle, keďže je absolútna blbosť ako prešli naspäť (originál Olivia mala predsa otvoriť dvere + Bell dal energiu) ... takže hneď na začiatku to pokuľhavá ... celá tá zámena zbytočne nelogická ... okrem toho Olivia 2 mala za úlohu získať súčiastku ... ako teda mohli Olivia 1 a ostatní dať dokopy stroj bez nej??? ... zbytočné bábätko a komplikácie ... krv mu mohli odobrať už keď tam prišiel ... Bell a jeho návrat už pre mňa cez čiaru ... takisto aj koniec série ... celkovo séria má spád ... venuje sa už takmer skoro celkovému deju + pár prípadov ... ale logika už kuľhá priveľmi ... 4. séria vymazanie a návrat Petra je zase zbytočne cez ...ale prípady sú fajn ... spolupráca tiež ... takisto sa ale bohužiaľ vracia aj Dávid ... plno logických chýb ... ukážka 5. série tiež zbytočná ... nesmrteľný Willam tiež cez čiaru, Dávidov koniec patetický  ... 5. séria takisto už bez nejakej zbytočnej logiky, na tú už treba zabudnúť, proste zbytočne rozmýšľať, už to len dosledovať ... koniec ... aspoň nejaký koniec tam je ... aký taký ... Celkovo fajn seriál, škoda že sa nevenoval viacerým nejakým takýmto biologicko-genetickým prípadom, určite by to chcelo natiahnuť na viac sérii a vypiplať ten celkový príbeh ... 70% ()

milatko81

no tak sam neviem ako sa k tomuto serialu chovat dost ma zaskocilo ze spoluautorom je tvorca skveleho lost ale tento serial zatial moc napetia nepriniesol snad to bude lepsie tretiu hviezdu davam za LOST :-) tak vela zdaru do buducnosti ()

Gudar

Pilot rozhodně splnil svůj účel a vzbudil mou zvědavost jak vše asi bude pokračovat. Myslim si, že téma je velice sporné...může to být hit, ale také poze 1 seriová záležitost....vše záleží na scénaristech jak příběh dále rozvedou. ()

SedRicK

Tenhle pilot mě nic moc nenadchl. Řekl bych tak průměrná epizoda Akt X. Příběh byl lehce chaotický a nic moc propracovaný. Sice se nám tu objevilo pár otazníků, ale popravdě nevím jestli mě to dokáže přinutit se dívat dál. Nemám z toho takový pocit jako při sledování pilotu Lost, Heroes nebo BSG. Pokud se to bude vysílat, tak zkouknu další díly a pak se uvidí. Hodnocení za pilot 3*. ()

libka.s

Seriál, který mě zatím nezklamal, ale také vyloženě nenadchnul. Čekala jsem malinko něco víc, proto nemohu dát plný počet bodů. ()

Cool.Mila

Slabsi rozjezd, ale v pulce rady to pekne zacina gradovat. Joshuu muzu uz kvuli Dawsonovu svetu, Anna je krasna a postava Waltera je zabavna. Libi se mi ta stranka zahad a mysterii, coz Abramsovi docela jde a pokud to nebude jen slepa ulicka, tak to ma slusnou budoucnost. ()

erikbencik

Vedec prepusteny z blazninca? Tajny agent s priesvitnou kozou preneseny z JISky do suterenu vysokej skoli, kde je par rocna vrstva prachu? Agentka ktora sa da napichat LSDckom aby sa porozpravala z niekym v kome? A na to vsetko sa prizerajuca krava? J.J, to vaazne? To si robite srandu. Neporovnatelne s X-FILES. A pritom som sa na to fakt tesil. ()

vasu12

Mě, jako seriálového maniaka, seriál zaujal. Člověk se sice musí prokousat i díly, které nemají takový spád a do celkové koncepce podle mě nezapadají, ale třeba se vše nějak vysvětlí a nakonec nebude zbytečného dílu. Viděl jsem zatím vše odvysílané a stále se těším na nové díly...Taková moderní Akta-x, ale ta mě vždycky bavila, takže pro mě 8/10. ()

EricNor

Tak nevím - má skoro celou sérii 1 za sebou a chtěl jsem tomu dát šanci, ale na dvojku se nepodívám. Začala mi hrozěn vadit ta hlavní slečna, která je podle mě p**a. Tolik vaty, kdy se nic neděja a řeší se vztahy toho s tím dost ruší. Všechny ty záhady jsou mi nějak povědomé, ale to asi proto, že jsem viděl dost Akt X a přečetl pár záhadologických knížek. Lost V je mnohokrát lepší. ()

Crtcus odpad!

Jeden z nejtupějších seriálů které jsem kdy viděl. Textem mi to připomínalo Marka Stonea - "pořád zapomínám, že...". A dějově? Počkat, ono to mělo nějaký děj? Krásná (ha ha) agentka, dvacet let zastaralý blázen a génius (rádoby) řeší naprosto nespojité nesmysly (aby aerosol naplnil autobus musela by ho být minimálně cisterna), které jsou záhandě propojeny. Už u druhého dílu jsem se nudil, u čtvrtého jsem se díval nabok a poslouchal jen na půl ucha a pátý ani nerozkoukal... ()

Skrbel

Taky to přirovnívám k Akta-X. Ale na to, aby to dosahovalo kvalit Akt-X tomu něco chybí. Teprve se to rozjíždí (dnes hrál 6. díl) tak tomu dejme šasnci. Každopádně vaši pozornost to zaujme. ()

johny.duch

Tenhle seril skvěle začal. V podstatě celá první série byla skvělá tím, že byla svázána dějově se Vzorcem. Ve druhé sérii upadli tvůrci do dílu nudných nesvázaných a někdy nelogických a s mnoha dějovými chybami. Ale seriál ještě nekončí takže má ještě naději se zlepšit. Mé hodnocení 3 1/2* ()

ohneta

Skvělý seriál, druhá řada stejně skvělá jako první, je to stále napínavé a záhadné. Navíce se v druhé serii již objevují vstupy do druhého vesmíru a také sectování časem, což přímo zbožňuji :) SUPR, JEN TAK DÁL ()

mikosuo

Najlepsi sci-fi serial poslednych rokov. Waltra si zamiluje snad kazdi a ostatni su tiez hodne fajn Olivia mi akosi prirastla k srdcu :) Napad s paralernym vesmirom sa nadherne rozvijal pocas celej druhej serie a od tretej cakam velke veci. ()

weetya

Hodně inspirované Akty X, třeba už hned ta ruka ve znělce :-) Je to rozjeté tak, že to nemůže skončit jinak než šíleností. Lze nalézt spoustu odkazů na filmy/seriály z žánru. Všudypřítomné spiknutí připomene třeba seriál Vanished, asistentka toho šíleného vědátora se jmenuje Farnsworth jako z Futuramy, agenti při zkoumání občas nosí modré rukavice jako agenti aliance ve Firefly, atd. ()

dr.who

Serial, aspon prvych 6 casti co som zatial videl, ma dost sklamal.. Ide najma o stale sa opakujucu koncepciu jedneho "pripadu" na cast + "tajomnu zahadu" na konci, ktory ma bohuzial vacsinou ani nenakopol na pokracovanie sledovania a na druhom mieste celkovy pocit, ze scenaristi nemaju jasne kam to vsetko vlastne ide a dookola sa odvolavaju na prazdnu bublinu, ktora sa moze tvarit, ze je plna vone, ale ked raz raste nad hnojom moc sa tomu verit neda.. Ked to spojim s dementne posobiacim vsevediacim profesorom (ktory mi osobne najviac vadi) a dost nepresvedcive herecke vykony ostatnych hercov, tak stahujem dalsiu hviezdicku.. Bohuzial.. ()

Honzyg

Zařekl jsem se, že s hodnocením počkám až do shlédnutí celé druhé série a dobře jsem udělal. Po první sezóně bych váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami. Takto váhám mezi 4 a 5. Dávám 4 a očekávám, že bude-li Fringe zrát jako doposud, v průběhu či na konci třetí série ochotně zvýším na 5. Seriál je hereckým koncertem Johna Nobla (nebo Nobleho?) a další postavy mu zdatně sekundují. S každým dalším dílem roste napětí ale přitom Fringe nejde dějově do ztracena, jak se to již stalo mnoha seriálům, které se pokoušely napětí zvyšovat. Bylo by skvělé, kdyby scénáristi měli celý děj načrtnutý až do konce a seriál ukončili v pravý čas, bez ohledu na lačné fanoušky a rostoucí sledovanost. Pak by byla solidní šasnce, že Fringe nevyhnije jako třeba Hrdinové a bude pořád lepší. -------- EDIT po zhlédnutí 5. série - snižuji hodnocení na 3*. Tvůrcům se nepovedlo udržet ucelenou dějovou linii a i přes solidně gradované napětí jim to jako divák neodpustím. Už kvůli některým tématům, která by si zasloužila lepší vysvětlení nebo dořešení. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)