Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Rozhovor 9
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

nippa

Dostal som všetko čo som chcel. Seriál si treba proste poriadne užiť a popustiť uzdu fantázie. 1. 90%, 2. 100%, 3. 85%, 4. 90%, 5. 85% ()

bacon

Aj napriek tomu, že seriál Akty X je jedinečný a neprekonateľný, tak seriál Fringe sa mu asi najviac približuje a považujem ho za adekvátnu "náhradu". Tvorcovia sa tu však viac uvolnili a našli odvahu viac poodhaliť z tajomstiev, ktoré v Aktoch X zabalili do klišé. Teória existencie paralelného vesmíru je tu dlho, no nikto ju takto precízne nevykreslil. Dopĺňajúce sa postavy, šarmantná sexi agentka, geniálny "Pítr" a samozrejme famózny Walther. Samotnú dejovú líniu pekne zamotávaju vzťahy medzi "hrdinami" a keď sa premiešajú z paralelného vesmíru, hmmm, stojí to za to. Niektoré časti mali tak-trochen slabší náboj, no ďalšia to dobehla. Námet má neskutočný potenciál a večná škoda, že sa netočí ďalej. Je to ďalšia moja srdcovka ()

gootchy

Seriál, který má bohužel velmi slabé hlavní postavy. Takhle nezáživnou agentku s jejím bouchačem jsem už dlouho neviděl. A je to škoda, bo to co se tam děje stojí za to. Situaci zachraňují skvěle obsazené vedlejsí postavy ( vědec, pěkná asistentka, černej šéf). Ale to je málo, hlavni hrdinové by vám neměli být nesympatičtí. ()

loki5

No po šesti dílech můžu říct že je to dobrý seriál jako podkres. Takový pokus o nová akta X. Což by možná fungovalo nebýt naprosto hrozných lapsů v logice a spousty deus ex řešení. Je na tom krásně vidět kdo tohle tvořil (Jar Jar Abrams a pan nesnáším star trek). Bohužel jsou tyhle blbosti v ději hned od začátku a vyžadují od diváka, aby ani trochu nepřemýšlel.  Už jen v prvním díle agent zasažen výbuchem a chemikaliemi a pak dostane kouzelnou injekci a najednou je fajn a nemá ani škrábanec ani jizvy prostě nic (a to ani od dříve zmíněného výbuchu).  Kouzelná injekce dokonce snižuje i radiaci a léčí nemoc z ozáření. Take se to docela točí v kruhu a recykluje témata a to už po šesti dílech. 45% ()

xxENDxx

Pilot: Things like mind control, teleportation, astral projection, invisibility, genetic mutation, reanimation... Prvni co me pri sledovani pilotu napadlo byly Akta X...asi jako mnoho ostatnich...ale neco mi rika, ze se to sveze spis ke krizenci LOSTu a HEROES, se spetkou the AktaXovosti. Kvalitni kamera, hudba (me oblibene tema ze Sunshine sedlo perfektne), strih, Joshua Jackson, tempo, mysterioznost, atmosfera...toho vseho se mi pri sledovani pilotu dostalo v mire vrchovate. JJ Abramse nemam jako modlu, ale ten chlapek se proste umi prodat, a neco talentu taky zrejme pochytil....ja sem mu to sezral i s navijakej a dalsi dily si nenecham ujit.. Potencial tu je obrovsky. Update po 1. serii: 85% ()

Grimlok

Po pilotu radši nehodnotim. Lost jsem po pilotu a první sérii hodnotil velmi vysoko, ale s každou další sérii se na mé tváří objevoval čím dál větší úsměv a hodnocení šlo dolů. Fringe má potenciál překvapit, ale Abrams asi moc spoléhá na to, co fungovalo u Lost, takže hned z pilotního dílů si neseme miliardu otázek. Jinak pilotní díl byl slabší průměr. Nějaká ta akce se objevila až na konci, jinak spousta blábolů. Na druhou stranu se mi extrémně líbil rozpadající se lidi v letadla a agent FBI. I když zajímavý je, že v letadle se všichni rozpadli během chvíle, agent FBI se rozpadal snad půl roku a navíc na sobě neměl stopy popálenin. Piloťák bych hodnotil **. Ale osobně si myslim, že tenhle seriál bude mít minimálně tak 6 řad a postupem času to bude stejná kravina jako Lost. ()

n3uro

Při sledování pilotu na tenhle seriál, netušil jsem s čím mám tu čest. Jméno J.J. Abramse mi napovídalo že se bude jednat o kvalitu a nijak sem se nemýlil. Fringe se zdaleka nepodobá X-Files; Fringe vybočuje z řad nudných a dlouze se protahujících seasons a místo toho vytváři žánrově a obsahově jedinečný počin, na který jsem já osobně čekal hodně dlouho. Záhádné, až bizardní příběhy v perfektním thrillerovém tempu mysteriózního seriálu, ve kterém nechybí ani chvilka na inteligentní humor. Né jen tak nadarmo je to ve státech (a i po celém světě) velmi oblíbený kousek, který u nás byl docela dlouho "neznámý". ()

guri

Velmi podareny sci-fi serial so zaujimavou ustrednou trojicou i pribehmi. Skoda len, ze niektore pribehy zapadaju do serialoveho deja, zatial co ine mozu fungovat samostatne a pre hlavny dej nemaju takmer ziadny vyznam. Pripada mi to, ze sa tvorcovia nevedeli rozhodnut, ci spravit kazdu epizodu o niecom inom alebo vytvorit v ramci prvej serie jeden nosny pribeh. Uvidime, ako sa to rozvinie v dalsich seriach rozvinie. ()

-soch-

Príjemný seriál s mysterióznou povahou. Navyše s výborným obsadením - ANNA TORV a JOHN NOBLE. Nevidel som zatiaľ komplet seriál, ale keď si nájdem čas, prejdem to celé. Škoda, že Markíza to vysiela pred polnocou, ako všetky dobré veci. V slovenskom znení: BARBARA MIŠÍKOVÁ, DANIEL DANGL, TATIANA KULÍŠKOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: JULIANA ĎURIŠOVÁ ()

Torgal

Spočiatku som mal dosť rozpačité pocity, ale vydržal som sledovať pár priemerných úvodných epizód a čoskoro, keď začali jednotlivé dieliky skladačky do seba zapadať, som už netrpezlivo očakával každý ďalší diel. Finále prvej sezóny nesklamalo a navnadilo na druhú. Celý príbeh pôsobí veľmi prepracovaným dojmom a dúfam, že ho tvorcovia nezničia, lebo má skutočne veľký potenciál. Postavy zväčša nevybočujú z priemeru, s výnimkou Waltera, ktorý je jednoducho skvelý. Teším sa na ďalšie diely. 8/10 ()

Kingjiri

Vynikající a do jisté míry originální seriálová záležitost se zřetelným rukopisem J. J. Abramse, která mě baví mnohem víc, než Abramsovi Ztraceni, i když ty jsou uplně o něčem jiném. Fringe je do jisté míry podobný kultovním Aktům X, ale ty asi jen tak něco nepřekoná a Fringe to pravděpodobně nebude. Po ohlášení čtvrté série se trochu obávám, kam až se bude děj ubírat, už ve třetí sérii totiž dochází k jeho znatelnému překombinování a natahování. Doufám, že neskončí jako spousta jiných, ze začátku skvělých seriálů, jako nekoukatelná a nelogická blbost, díky snaze producentů vytěžit z jeho vysílání co nejvíc (a tím pádem nekonečným natahováním scénáře, resp. oddalováním konce). Zatím dávám celkově čtyři silnější hvězdy. (1. série 5*, 2. série 4*, 3. série slabší 4*). ()

Drakenovec

Seriál má vynikající rozjezd, už po shlédnutí pilotního dílu dokáže opravdu zaujmout tím způsobem, že se prostě tešíte na další a další díly. První řada byla podle mě asi nejlepší, byla asi nejnapínavější a nezajímavětší ze všech řad a zakončení bylo hodně dobré. Druhá řada ještě stála za to, i když ten konec už byl takový trochu rozpačitý. Třetí řada už byla slabší, než ty předcházející, ale pořád ještě byl děj propracovaný. Čtvrtá řada už byla ale trochu zamotaná a možná podle mě zbytečně moc. Na pátou řadu už jsem se nedíval a ani to nemám v plánu. Takže celkové hodnocení seriálu z mého pohledu je 80%. ()

mirecek

Tenhle seriál mě hrozně fascinuje... Dává mi hodně, tak nějak rozvíjí moji představivost. I když je to občas až přehnané je skvělé kolik nemožného tenhle seriál zvládl ztvárnit. ()

Fifipek

90% .. Fringe mi bude chybět :( Dovolím si říct, že v seriálové sci-fi produkci jedno z nejlepších, co za posledních X let bylo natočeno. Zajímavá příběhová linie, velmi sympatické postavy a kvalitní herecké výkony, slušný rozpočet. ()

tomik99

Seriál začíná jako nadpřirozená kriminálka a každý díl se věnuje jinému případu bez větší návaznosti. Vše se ale změní zhruba tak v půlce 1. řady, kdy je hlavní hrdinka Olivie unesena. A od té doby to je jízda. Seriál v průběhu prvních tří řad prohlubuje svou mytologii, ukazuje nám promyšlenost děje dopředu a především se věnuje alternativnímu vesmíru, který má v seriálu velikou roli. První tři řady považuji za bezchybné a série měla vzestupnou tendenci. Čtvrtá řada ale dělá dva kroky zpět. Poté, co je hlavní časová linie přemazána jinou, sledujeme naše hrdiny v životech, jak si je nepamatujeme, a to se děje (!) celou řadu a pokračuje to až do páté. Navíc případy se začínají opakovat a jsme tak nuceni sledovat řešení některých případů znovu, pouze za trochu jiných okolností. Pátá řada je úplně jiná než předchozí. Oceňuji kreativitu tvůrců, že se chtěli odlišit a připravili zcela jinou finálovou řadu, než jsme čekali. Seriál je po všech směrech skvělý, pouze čtvrtá řada přemazáním všeho, co jsme viděli v prvních třech řadách, kazí celkový dojem z tak úžasného seriálu. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)