Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Cedr

Filmy v tomto stylu (například Event Horizon) mám i přes jejich drobné nedostatky vážně rád. Pandorum je povedený atmosférický snímek se vším, co k tomuhle žánru patří. Plusové body, za to že odkrývání zápletky je provedeno postupně a chytlavě. ()

Gonzi

Monstra možná byly přehnané, ale film jako celek funguje. Od atmosférického začátku sice přejde spíš do akčního hororu, ten mě ale bavil mnohanásobně víc, než třeba resident evil (ke terému se to dá hodně přirovnat). Příběh se v průběhu filmu pěkně vyvíjí a i když přímo netáhne, tak se tam pár zajímavých zvratů a překvapení najde. Díru do kinematografie to nedělá, ale žánrovka je to hodně slušná a užil jsem si ji celkem dost. ()

Aargh

Slušné, ale až příliš standardní sci-fi. Potenciál by tu byl, ale bez slušnějšího pořádného scénáře to holt nejde. ()

Doudis19

V dnešní době hororů o zmagořených zabijácích ,vybíjející teenegery, nebo naopak teenegeřích vybíjející zmagořené zabijáky ,je tenhle sci-fi-horor, se skvělou atmosférou,příběhem a ještě lepším hereckým obsazením, jako závan svěžího větru. ()

miguel_111

Pri tomto horore človeku tuhne krv v žilách, fakt desivá atmosféra a vynikajúci Ben Foster. Jedno z najväčších filmových prekvapení roku. Pre mňa 80% ()

Estrellita

Další nehoror... Tenhle film to ale vyvážil slušnou atmosférou, dobrým příběhem a hlavně smysluplným koncem. Škoda, že tam nebylo všechno úplně vysvětleno, ale co, logika tomu i tak úplně nechybí. Docela bych si udělala trip na novou nezkaženou čistou planetu za účelem jejího zalidnění... :) Jenom mi trochu vadilo, že příšerky na lodi mi dost připomínaly ty z filmu Pád do tmy... ()

tatanapope

Příjemný snímek, který má zajímavou pointu i příběh. Probudit se na vesmírné lodi, nevědět ani čí jsem a ke všemu zjistit, že je cosi vskutku v nepořádku musí být jistě nepříjemné. Po všech stránkách jsem byla s filmem relativně spokojená-efekty, horor, sci-fi, vše si to slušně splnilo. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

Triple H

Nad logikou treba poriadne prižmúriť obidve oči a rovnako aj nad katastrofálnym strihom, ktorý robí v akčných scénach z filmu neprehľadný maglajz. Ale inak vcelku podarená vec s fajn atmosférou, dobrými hercami (Antje Traue je kočka aj pod nánosmi špiny), nejakou tou myšlienkou a rýchlym spádom. Dva a pol. ()

filmmovier

Zápletka slibná. Začátek fakt strašně fajn a chvíli to vypadalo jako luxusní sci-fi. Ve výsledku je to sice jen fajn sci-fi, ale zároveň nic, co by komukoliv nějak vyrazilo dech. Kombinace hororu a sci-fi je sice jedno z nejlepších spojení ve vesmíru, a i tady se ro rozjíždělo zatraceně slibně, mělo to docela hustou atmosféru a Quaid s Benem Fosterem byli fakt super. Pak našli lidi, atmosféra byla ještě víc super a zápletka byla taky super, takže si nedokážu vysvětlit, proč mě to pak bavilo čím dál méně. Možná že když se na to ještě někdy podívám a budu se na to líp soustředit, je možné, že hodnocení změním, ale dost pochybuji, že ten den někdy přijde. Symptom Pandorum je zábavná (a velmi napínavá) a vkusná sci-fi s parádními herci a prostředím, ale mě to zklamalo. A největší průšvih je, že fakt nevím proč a v čem. Asi nakonec v té zápletce, která nepatří ke kdovíjak originálním... 60%. ()

adams89

Na spočítání dobrých hororů, co se za celý rok natočí, postačí náročnému diváku prsty jedné ruky. Pandorum, odehrávající se na zdánlivě opuštěné vesmírné lodi, kde se z hibernačního spánku probouzí dva astronauté a na nic si nepamatují, sem ale určitě musím počítat. Tématem a zpracováním je film v mnohém příbuzný s Horizontem události, Pádem do tmy či Vetřelcem a atmosféru má vybudovanou dost slušnou. Existencionální příběh lidstva je působivý a to mám na mysli i jeho vyvrcholení v posledních minutách. Ben Foster v hlavní roli hraje možná až překvapivě přesvědčivě a ostudu nedělá ani matador Dennis Quaid. Jisté pochybnosti ale asi nastanou v postupně se objevujících vedlejších rolích, které filmu zbytečně srážejí procenta dolů a zbytečně ho ženou do béčkové kategorie. Povedených pasáží je však i tak dostatek. Pro české publikum je asi nejvíce příjemným šokem samotný úvod, v němž nakrátko zazní naše mateřština. District 9, Moon, Pandorum... doufám, že následující rok nám přinese také několik takových sci-fi překvapení.70% ()

JimmyII

Vlastně poměrně hloupé béčko, které se chvíli tváří, že by mohlo být něčím vícem, jakýmsi paranoidním psychem z vesmíru, ale nakonec přizná, je to béčko... Nemám rád monstra a mutanty a nevím, proč jich teď je všude tak plno. Co se ale musí nechat je, že na horor je Pandorum skvěle obsazené - Quaid i Foster hrají parádně. ()

st.verka

Hrůza a děs, koncentrované v obrovské "plechovce", která svým vnitřním vybavením připomíná Semtínské provozy, alespoň jak si je vybavuji. A lidičky zmutované po čemsi, jako očkování. No, jen tak dál... ()

Honzíno

Pandorum rozhodně není oldschoolový sci-fi horor. Je to zmatek. Totální zmatek. Žádná atmosféra (trailer vás zaujme a postraší mnohem víc), zaznamenávám jen pokus o efekt. A tolik jsem se těšil... jako plus dávám, že mi to celé v podstatě bylo sympatické. Ale dobrý nápad zazdilo skoro vše krom herců. Ti ale bohužel hrají změť nelogicky následujících a poskládaných sekvencí, kde prostě sebemenší náznak logiky nemá místo, k tomu spousta situací je vyřešena a vyústěna (i když ten termín nemám rád) pomocí wtf momentů. Potěší jen snaha o zajímavé rozuzlení. Kamera (a střih) se jeví jako pěkná pouze ve statických momentech. Jakmile přijde akce, střih s kamerou jsou maximálně zprasené. Na 100 minut je tam toho strašně moc, zbytečně přehnaná snaha naplno zaujmout. Škoda, opět zabitý potenciál s perfektním sci-fi nápadem .. a o podobnosti s Horizontem, Sunshine (hlavní záporné postavy v podstatě totožné ve svém vývoji), Vetřelcem atd. zde bylo napsáno víc než dost. ()

ivan_drago

Film mě hodně zklamal i s tím "překvapivým koncem", atmosféru se vybudovat nepodařilo, ani ta horrová čast moc něděsí + divné trhavé pohyby... k postavám sem si cestu nenašel a prostě celkově sem ten film dokoukával na čtyřikrát. Nic moc. Spíš nic než moc. ()

Mrkvič

Proč mám sakra pocit, že už jsem to viděl? Závěrečné eskapády hrdinů jakoby vypadly z jiného filmu. Jinak jde ale o docela originální snímek s pár skvělými nápady. Ta psychedelická stránka věci je teda ale lehce nepříjemná a zamrzí akční scény s těma... prostě s těma, které za 30 milionů mohly rozhodně vypadat lépe. Dá se to, ale mohlo se to víc držet toho hororového nádechu ze začátku. ()

Sfinkter

Slabší sci-fi s hloupým scénářem, ale poměrně povedeným koncem. Quaid je určitou ikonou žánru a v podstatě film táhne, narozdíl od slabého Fostera. ()

viperDavid

Upřímně jsem čekal, že to bude lepší. Spíš než do přežití jde o psychologickou hru, což není špatný námět, ale nějak extra to nezaujme. Hodně tomu přidala role xeny Antje, takže to ve finále bylo koukatelné. ()

Ryuuhei

Solidní sci-fi odehrávající se na vesmírné základně a pracující se ztrátou paměti a objevováním toho neznámého, co se událo. Osobně mi na filmu něco nesedlo a má koncentrace tak nebyla po celou dobu sledování úplně stoprocentní. I tak si myslím, že jde z žánru o to lepší. 68% ()

Javad

Tento film mohol (mal) podľa tohto námetu vyzerať asi takto: Depresívna klaustrofobická atmosféra kde je každý ešte žijúci člen posádky posratý od strachu z toho čo naňho čaká za ďalšími dverami alebo v niakej šachte do ktorej sa musí vybrať aby niečo zapol (alebo nahodil generátor), nevedomosť toho čomu (komu) to vlastne čelím na tejto prekliatej lodi a či to vôbec prežijem, utrpenie, beznádej, horor, brutálne jatka... Teraz aké to je: Depresívne a klastrofobické možno trochu zo začiatku, nikto sa tam vlastne tých potvor nebojí, len vedia že majú utekať keď ich zbadajú (ani sa dokonca nevynárajú spoza niečoho alebo tak, jednoducho ich počuť už z diaľky že prichádzajú), a práve preto to nevytvára ani u diváka dojem strachu. Je to oveľa viac akčné ako hororové a to sa mi na tom neľúbilo najviac, ale každému vyhovuje niečo iné, tu si prídu na svoje zástanci akčných SCI-FI. Ak ste čakali nebodaj niečo v štýle ako Votrelci, tak to bude sklamaný (asi ako ja). Pozitívum je ale nápad a to že tu už dlho takéto niečo nebolo. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (viac)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (viac)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)