Na ostrove blízko pobrežia Severnej Ameriky miestny obyvatelia bojujú so strašnou zombie epidémiou dúfajúc, že sa nájde liek, ktorý vráti (ne)mŕtvych späť k ich ľudskej podobe. (Tony DiNozzo)

Furmi odpad!

Toľko blbostí po kope, zlých hereckých výkonov, nezmyselných dialógov a kope nelogických rozhodnutí sa na jednom mieste tak často nevidí. Zombie filmi mám rád pre ich neutichajúce tempo, no a čo že je to béčko, no a čo že je to blbosť. Ale mne pri týchto filmoch ide o niečo iné, o zábavu, napätie, atmosféra boja o prežitie. Táto Romerovka spolu s jeho posledným denníkom mŕtvych stoja za starú bačkoru a nenašiel som v nich nič čo by ma udržalo pri ich sledovaní. Síce som ich obe dosledoval ale so značným premáhaním sa. Niekedy som zaregistroval i pokus o nadsázku ktorá bola odvedená tak príšernou formou že sa to ani povedať nedá. Keď už ísť prostredníctvom niečoho do kritiky spoločnosti a satiry tak to treba i vedieť patrične zrobiť. A určite nie takymto spôsobom ktorý väčšinu ľudí skôr odradí ako priláka. Zlatý dobrý úsvit mŕtvych už asi len málo čo trumfne. 10% ()

bolan

V roce 1968 natočil IGGY POP se STOOGES "I Wanna Be Your Dog". A kdyby dnes udělal s BRUTUSEM "Šel pes do lesa a potkal dlažební kostku" měli bychom tu 2 podobně smutné příběhy legend. Naštěstí pro muzikanty má IGGY oproti ROMEROVI i dnes co nabídnout. ()

Illy

Horor? Ne. Kříženec komedie, westernu, zombiárny s oldschoolovým střihem, lehkou prolínačkou s Deníkem mrtvých a a ochotníckými herci. Je to záměr? To nevím, každopádně zábava to je. 70% ()

Mania

Pro mě zatím nejhorší Romerův film se zombíkama, samozřejmě kdybych srovnávala i s jinýma, tak by odemně dostal o hvězdičku víc. Konec byl poměrně vtipný, i když mi trochu vadila konečná 'pojídací' scénka. Volné pokračování Deníku mrtvých, který byl přeci jen o něco lepší. To nepočítám efekty, které v Survival of the Dead poněkud zaostávaly. ()

Teardown

Pan Romero přišel s další zombiárnou a bohužel ji musim zařadit mezi ty slabší kousky. Už jen kvůli té neustálé snaze učit nebo převychovat nemrtvé na nelidožravce a možná se je i pokusit začlenit, to mi opravdu nejde po chuti, i když vím co tím chtěl autor říci. Dále i technická stránka filmu dost pokulhávala, napětí takřka žádné, atmosféra v nedohlednu a celkově je to tak nějak na jedno Romerovský brdo. Jak mi byl sympatický předešlý Deník mrtvých, tady mě klátilo jedno zklamání za druhým. Netvrdím, že je to průser, ale od takové kapacity jsem čekal daleko víc. ()

PanPes

Tenhle styl by člověk poznal i bez titulků - kombinace hořkého humoru a hororových scén z "béčkovéhó" plátna je nezaměnitelný podpis... Překvapení tady nečeká na každém rohu, jak je u takového žánru zvykem, nýbrž za každými právě otočenými zády - odkud se může znenadání objevit nějaká ta zombie. Absurdní situace a jejich absurdní řešení rozhodně neurazí a náznak pokračování, coby lehké návaznosti na předchozí díl je příjemným rozvinutím onoho prve tak nesympatického charakteru, který se v Denících objevil. Příjemný průměr. ()

fisus

Sedmdesátiletý Romero opravdu zaslouží obdiv!Celou jeho kariéru provázejí zombie horory a on má stále,co nabídnout!Survival of the dead sice nepřináší nic převratného a ani originálního,ale alespoň pro mě je to pořád zábavné a hlavně krvavé :-) ()

Wardan

No tak za mě jednoznačně ne. Vůbec mi nevadí ty digitriky (z těch jsem měl dojem, že to k tomu takhle prostě sedne) a je fajn, že si Romero skloubil svůj zombie žánr s k westernem a komedií, ale na mě to nepůsobilo. Ani ve společensko-kritické rovině, ani v hororové a už vůbec ne v té komediální. To že frajer pustí zombíkovi do huby hasící přístroj až mu vylítnou oči, z toho si kalhoty fakt měnit nebudu. ()

pend

Další kousek Romerovy skládačky, tentokrát pojatý jako western. Potěší řada gore, několik slušných lekaček, černý humor. Zklamalo náboženské žvanění uprostřed. ()

JanKukulín

Romero a jeho pomalu se ploužící miláčci pokračují. Po inteligentních zombících, po zombících zabraných ruční kamerou se Romero pokusil zombíky domestikovat. Pravda ale trochu jinak než to dělal Fido. Vůbec to není špatné, ale stejně pořád nechápu, proč se tyto filmy označují jako Horor. Je to jasná hororová komedie a ten kdo čeká, že se snad bude bát potom většinou odchází zklamaný. Prvky béčkovosti vtipnost ještě utvrzují. Já jsem se bavil a ne málo. ()

sadlokan

Hele,nacpat si kravín mrtvolákama na řetězech a vodit je jako bejky?Co si víc může fanoušek zombies a country přát?Že budou žrát koně?Takovej fanoušek country zase nejsem a stejně to nikdo neví... ()

Wolvie

Romero má pořád nápady a na jeho tvorbě je znát jasná tvůrčí vize,ale bylo by potřeba,aby si přesně ujasnil,co chce říct a neexperimentoval zbytečně se žánrem samotným.Ten totiž pořád ještě obstojí sám o sobě. ()

mourinho

K Romerovi vzhlížím s velkým respektem, neboť je bez debat, že zombie tematice udal směr, rozhodně to ale není důvod, abych každému jeho dílu hned solil pět hvězdiček. Po katastrofálním propadáku DIARY OF THE DEAD (2007) si sice tímto snímkem značně popravil reputaci, jenže nějak se stále nemohu zbavit dojmu, že učitel, byť renomovaný, za svými žáky začíná zaostávat. Jeho filmy jaksi nemají díky pomalu se ploužícím mrtvolám to správné tempo a akčnost, jakou do tohoto subžánru vnesli mladší filmaři, strachu se nedostává, protože děsivá atmosféra bývá častokrát narušena morbidními vtípky, které jsou super především tehdy, pokud je na nich film postaven (což u Romera nebývá pravidlem) a napětí není tak tíživé, jelikož "rychlé" zombie jsou zkrátka nebezpečnější. Všechny tyhle námitky platí i pro SURVIVAL OF THE DEAD. Nechtěl bych ale, aby tento komentář vyzněl příliš negativně, jde jen o takové nepodstatné povzdechnutí, proto zdůrazňuji, že se pořád jedná o velmi solidní zombárnu, která se může pyšnit docela ucházejícím dějem, výborným gore i řadou neotřelých nápadů. Tak směle do toho. ()

Raziel_cz

No, je to zábavnější než Diary of the Dead. Ale ne nutně lepší. Nevím, jestli to režisér zamýšlel, ale první půlka je celkem obstojná komedie. Ztřeštěná, ale obstojná. Jakmile se však hrdinové dostanou na ostrov, končí to a jenom se stupňuje jejich stupidita a vrší out-of-context scény. Tradiční pokus o sociální kritiku je sympatický, ale nějak jsem si tentokrát z těch zmatených motivů nedokázal vybrat. Byl bych rád, kdyby se Romero k žánru ještě vrátil, ale proboha, ať si nechá napsat scénář někým jiným. Od sedmdesátých let už je to nějakej pátek. ()

kkarx

Zombie film, kde ze zombie nejde žádný větší strach, lidé se víc bojí jiných lidí než zombie, je dle mě špatný přístup... ()

Rathalos

Vyborna zombie jazda,ktora obsahovala vsetko,co by mala mat,reziser Romero boduje naplno,nechyba stipka humoru,akcia,gore efekty,krv,fajn masky a aj pribeh bol zaujimavy,taketo horory mam rad,moja krvna skupina...:-) ()

Ondriss

Stará a mladá klasika konečně spolu. Western jak se patří, zombie jak se patří. Duchaplné hlášky stejně jako decentnost efektů -) Snažím se pochopit co za člověka to neohodnotí plným počtem. ()