Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Yardak

Příjemná pohádka, ve které kralují zvířátka:-)), přesněji kůň a chameleon jsou sympaťáci roku!:D Celkově tak za 90 %. ()

packa

Starý dobrý Disney je zpět, se všemi pozitivy i negativy z toho vyplývajícími. Na jednu stranu přenádherný vizuál, na druhou stranu otravné (a absolutně zapomenutelné) písničky, dávkované obvyklým způsobem - po pěti minutách děje následují tři minuty zpěvu. I počet zvířecích kamarádů je standardní, dvě komická zvířátka, která mají pobavit hlavně nejmenší (a přinejmenším toho koníka bych pánům tvůrcům nejraději omlátil o hubu). Za úžasnou vizuální stránku pod čtyři nepůjdu, nejsem barbar. Na druhou stranu už docela chápu, proč film ani zdaleka nesplnil komerční očekávání - veselé příběhy s písničkami patří do jiné doby, nezlob se Walte. ()

Flego

Disney to jednoducho vie. Aj teraz namiešal kúzelný elixír kvalitnej animácie, napätia, humoru a neodmysliteľných pesničiek. Dobrá zábava pre deti ale i dospelých. Tí pozornejší sa určite pobavia aj na odkazoch Mission Imposible, Sunset Blvd. či Sound of Music. ()

Darneth

Pohádkově melodický příběh Na vlásku mi velmi evokuje klasické Disneyovky, které mám tolik ráda. Klasický motiv ozvláštněn novou úrovní animace s netypickými postavami. A co musím vážně vyzdvihnout je neotřelý humor v každičké scénce. Nač ty věčně rozvleklé a upachtěné animáky ve stylu Zataženo, občas trakaře, Monstra vs. Vetřelci, Já padouch, Planet 51 a podobné pokusy, kde originální nápady jdou stranou a zisk je hlavním hnacím motorem. UP a Tangled jsou snímky, které vyčnívají z řady. ()

Jinny

Okouzlující pohádka o bílém superkoni, dlouhovlasé krasavici a zloději jejího srdce. Žádná ze zpívaných pasáží mě zrovna nenadchla, ale to je jedna z mála vad téhle nové Disneyovky. Po dlouhé době je tu taky animák, který se dokázal vyvarovat toho, že jako by kvůli krátké stopáži skončil dřív, než se doopravdy rozjel. ()

HellFire

Další nudný animák od Disneyho. Nechápu to všeobecné nadšení. Jediným světlým momentem filmu je kůň a chameleon. Jako typická Disneyovka musí snímek zahrnovat všudypřítomné písničky, které mi opravdu vadily. Po hodině, ve které se v podstatě nic moc nestalo, jsem začal vyhlížet konec. A ten moment, kdy si jako Rapunzel (což je mimochodem hrozné jméno, které jsem zapomněl 5 minut po závěrečných titulcích) vzpomene, že jako batole! viděla své rodiče krále a královnu, to bylo na můj vkus moc. ()

Roman.Ticka

Těm dvěma obvyklým mladým pěkným dám po půlce * a zaslouženě po jedné * čtverákům chameleonovi Pascalovi a konipsovi Maximusovi. Jinak tady nic nevybočovalo z běžného nijak nezajímavého ohraného průměru. ()

honajz

Na ČSFD je spoleh. Jak to má přes 80 %, ve většině případů půjde o blbinu. A stejně tak zde. Ty dlouhé pohledy, ty veeelké oči dívek, ty dojené emoce. Vždyť to celé bylo spíše k smíchu, protože to evidentně tvůrci mysleli vážně. A na druhé straně to, co mysleli, že je vtipné, je spíše poněkud trapné. Nu a finále mne hodně zklamalo. ()

poz3n

Uberte ty nepříliš chytlavé songy a je to jasných 5. Chápu, že zpívající sexy princezny k disneyovkám patří, a že muzikálové scény kompenzují některé né až tak dětské vtipy, které jsou však v dnešní době stavebním kamenem většiny animáků. Příběh mi chvílemi přišel až shrekovský, nicméně zpracování působí natolik rozněžněle, že i já jsem měl problém se udržet, když chrabrý Maximus hledal po lese stopy a působil tak roztomilým psím dojmem. 8/10 ()

Deschain

Odpustím im tie všadeDisneyprítomné skladby a duety a dávam plný počet, pretože kôň, panvica, kôň, smolder, kôň, animácia, kôň, Mandy Moore & Zachary Levi, kôň, kráľovský mustáž, kôň a niekoľko naozaj podarených vtipov, ktoré ma fakt dostali. And horse-chestnut. (Inak, scéna na loďke, ring any mermaid bells?:) ()

Larky

Velmi příjemné animákové překvapení. Jako rodinný film funguje Trangled myslím velmi dobře, jako komedie skvěle. Co se týče písní, tak ty v animácích moc nemusím, ale tady mi nijak zvlášť nevadily. Příběh je víceméně standartní...navíc si některé věci vypůjčuje ze starších animáku (věž ve které je uvězněna hlavní hrdinka - Shrek), ale to nijak zvlášť nevadí...To primární je tu opravdu humor a ten funguje výborně. Navíc se povedl dabing, povedla se hudba, povedla se animace i dva hlavní hrdinové jsou sympatičtí...Vážnější věc, která se dá vytknout je asi příběh, který neskýtá prakticky žádné překvapení, což je škoda...od začátku to vlastně celé jde k očekávanému vyvrcholení, ale jde to né cestou patosu, nudy a přehnané romantiky, ale tou lepší - komediální cestou...82% ()

Ilicka

Nečekaně svižný animák, který míchá to nejlepší z romantiky, zvířecích sidekicků, zlých babizen, chytlavých soundtracků a sebeparodie. Sympatičtí hrdinové, svižná akce, důraz na filmovost (místy lahůdkové záběry kamery a zpomalovačky). Vede naprosto dokonalý sled scén přichodu do města, tancovačky a projížďky v loďce. Po Pocahontas nejsympatičtější, trošku dospělá a sebeuvědomělá Disneyovka. PS: Když si po páté projekci chci projít jen nejlepší scény a přehraju celý film, je jasné, že Tangled je láska na první (a každý další) pohled. PS2: Jen ze zvědavosti jsem si projela písničky v češtině. Ale když jsem slyšela Rapunzel zpívat o tom, že tvrdne, tam, kde tvrdnout má, mlátila jsem hlavou o zeď a nadávala na invenčnost překladatele. ()

claudel

Vizuálně přenádherné a dějově z toho bratry Grimmy hodně cítím, což přebíjí vše americké. A Locika je nejkrásnější princezna, líbí se mi mnohem víc než Elsa a Anna, ale asi jsem zaujatý, protože poslední rok je Ledové království všude kolem mě i proti mé vůli. Pěkný pohádkový zážitek. ()

Necrotongue

Jde o Disneyho záležitost, takže písním a tancům se divák, bohužel, nevyhne, ale co už. I po letech jsem se docela dobře bavil, i když faktem zůstává, že jsem si snímek užil napoprvé víc. I tak mě ale příběh o dívce s vlasy, při jejichž spatření by si nejeden parukář lascívně oblízl obočí, dokázal místy rozesmát, mou oblíbenou postavou se jednoznačně stal angažovaný strážce pořádku Maximus a cesta k nevyhnutelně šťastnému konci byla po většinu času zábavná. / Poučení: Dojde-li na volbu zbraní, sáhni po pánvičce; pokud k tomu dojde v Japonsku, musí být tvou druhou volbou dalekohled. 3*+ ()

Ištván87

Vynikající animák, který je poměrně osvěžující v tom, že se nejedná o Pixar... Nic proti Pixaru, jen jsem rád, když taky někdo jiný ukáže že umí točit... Některé scény byly vážně boží a ten gestapácký kůň, to byl největší frajer. ()

kajda.l

Bonusovou pátou hvězdu uděluji za (v rámci animovaných zvířecích sympatáků) bezchybného chameleóna Pascala, jedno z mála zvířátek poslední doby, které diváka baví svým charakterem na úkor pitomého pitvoření a držkopádů, díky za to. Dále oceňuji krásný příběh, animaci i písně (v originále.. v dabingu neuvěřitelně ztrácejí na svém kouzle) a tak trošku doufám, že Tangled je předzvěstí návratu Disneyho studia na vrchol animovaného filmu, pro mě osobně druhý nejpůsobivější animák po geniálním ratatojlovi:) za posledních několik let. Už jsem nevěřil, že si ještě nikdy dokážu vychutnat "dětský" animák téměř se slzama v očích a s infantilním nadšením. "Mám chlapa ve skříni":) 100% ()

Mikah

Pravá Disneyovská atmosféra vymizela, ale zůstala hravost, svěžest a originalita, kterými Tangled jen hýří. Výhrou, kterou tvůrcům poskytla moderní doba, je možnost úchvatné animace, jež dává vyniknout fantazii a její uplatnění ve spoustě jedinečných scén vypracovaných do detailu. Nezapomněli ani na vtip, takže jsem se několikrát zasmála. Oceňuji také vykreslení postav, které nejsou černobílé, ale mají dobré i špatné vlastnosti, protože jednoznačné rozdělení na dobro a zlo v pohádkách považuji za velký nešvar. Vytkla bych velké množství honiček, ale i ty byly nádherně propracované, a taktéž se nabízí přílišná jednoduchost, jenže ani ta nebyla na škodu, protože v jinak skvělém příběhu zanikla a koneckonců od pohádky nelze čekat žádnou složitost. Celkově tedy nemám co vytknout a jsem ohromena, neboť Tangled pro mě představovalo jeden z nejpříjemnějších filmových zážitků poslední doby. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)