Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Roseinka

Normálně moc pohádky nemusím, ale tahle mě fakt nadchla. Kůň a chameleon jsou teď pro mě asi nejvtipnějšími kreslenými postavami. :) Dost se mi líbilo, že pohádka byla místy i akční, takže si udržela mojí pozornost. Některé písničky byly možná až moc dlouhé, ale to překryl humor pohádky. Po Jak vycvičit draka další skvělá pohádka. ()

Zagi20

Kouzelná pohádková romance. Kvalitní námět převedený na plátno s dostatečným vtipem (hlavně v podání Maxima, ten je boží) dobrými postavami, klasickým disneyovským příběhem. Jen ty písničky mi tam moc neseděly. ()

mirec88

Prenádherná rozprávka, nevyhypovaná ako mnohé novodobé animáky, s klasickou animáciou, pekným príbehom a klasickým bojom medzi dobrom a zlom. Vizuálne nádherné, animácia výborná a Lociky mi bolo ľúto. A tie jej vlasy... Plný počet. Na chvíľu som sa stal znovu dieťaťom :) ()

mkubalikova

Myslela jsem, že touhle pohádkou udělám své tříleté kmotřence radost. Bohužel se rozplakala po scéně, kdy babizna unese miminko, a bylo po koukání. Teď je Adince pět a pohádku má ráda, ale asi ne tolik, co já. Asi zastydlá puberta, nebo co. Klasickým Disneyovkám se to nevyrovná, ale má jejich kouzlo a hravost. 90% ()

Bagr_007

Moje nejoblíbenější disneyovka vůbec. (Což je z velké části dáno mou nevzdělaností.) Moc fajn ústřední dvojice, spousta legrace, dojemných chvil a kůň Maximus je snad větší frajer, než všechny ty kreatury ze Shreka dohromady. 90 % ()

šerminator

Nádherná pohádka, která mě vtáhla do děje hned po pár minutách. Opravdu stojí za to vidět. Možná že k plnému hodnocení mi chybí něco extra, ale i tak hodně ftipné a romantické zároveň. Za mě 4,5*. ()

KASUGI

Klasický současný animák: Přehypovaný, dospělácké fóry, všechny postavy hrozně nadopovaní redbullem, jsou děsně cool, hážou jednu křečovitou hlášku za druhou a zpívají. Fakt mě tohle nikdy neuspokojí. Pohřešuju klasické milé pohádky a věřím, že nejsem jediný. A písniček bylo moc. "On svůj sen má" a " Mně se zdá, že svítá nám" mají svůj význam a místo, zbytek je zbytečný a navíc. Zvlášť "Jsem tvoje mamá" už je vyloženě muzikálová onanie. Ale to jsem ještě nevěděl, že příjde Frozen... ()

vyfuk

Zcela upřímně už asi ani nevím, jestli začínám po celých skoro osmnácti letech ochorávat vůči Disney stuffs, ale asi to tak bude. Nebudu to nějak zaonačovat, spíš je o to, že tenhle film je až nebezpečně podobnej Frozen. I když tam logicky rozdíly jsou, tak i přesto po minimu a celkově vzato je tenhle film až zvláštní směs toho co jsem viděl u téhle vánoční klasiky. Oukej, zase musíme přiznat, že tenhle film byl dřív, takže tak. Taky mě zaráží, že animátorská práce ve filmu je o hodně horší než u F-word a snad i horší než u Toy Story (u Frozen se to dá chápat, ty filmy jsou od sebe asi dva roky, ale stejně... Toy Story, jako vážně?). Já tady celou dobu ten film v podstatě hejtím, ale ve skutečnosti se mi líbil. Hodnocení mluví za vše, ale zase jde o to, že tyhle animáky jsou si z posledních let až moc podobné, ale některé věci mě tam i překvapili. Zdá se mi to nebo poslední dobou mi přijde, že filmy nemají záporáky? Revenant ho v podstatě neměl a tenhle film taky ne. Ta baba, která měla bejt záporák sice udělala špatný věci, ale nic za co bych ji já osobně neměl mít rád a říct si "Ta je č*rák. Ta mě s*re.". Nakonec musím říci, že je pro mne až zahanbující, že jsem tento kult viděl skoro šest let poté co vyšel... ah jo... ten čas je děvka. Ale upřímně... natož, že to je dnes něco úplně high a bere se to hodně vážně... tak teda nevím... v celku zklamání. Určitě to není něco co bych si připomínal každý rok jako Frozen. ()

Autogram

Krásna kúzelná rozprávka v perfektnej animácii postáv, hlavne princeznej a jej vlasov. Nečakane prišlo aj zopár vtipov pre dospelých, jedna super scéna s rozpoltením osobnosti, jedna podarená pesnička (v krčme) a niekoľko skladieb slabších. Tie som dokonca musel až pretočiť a tak film prišiel o štvrtú hviezdu. Po závere sa mi zdá, že tri sú tak akurát, pretože po pár dňoch si už z toho veľa pamätať nebudem. ()

PollyJean

nejsem přítel disneyovek ani zpěvů ve filmu, ale tady musím přiznat, že mne párkrát dostali. Příběh je naprosto tuctový, písně jsou snadno zapomenutelné, k tomu pár milouškých zvířátek a celé je to tak pastelové a zároveň tak nakažlivě optimistické, že člověk místy vypne kritického autopilota (proč se jmenuje po salátu? kde vzala chameleona? atd.atd.) a prostě jen zírá (scéna v hospodě), co že to jako má být? V některých detailech animace okouzlující a jako živá (detaily šatů atd.), přesto by se ale cestou napodobování 3D animované filmy rozhodně dávat neměly - zlatí tvůrci s osobitým autorským rukopisem... Co mi už opravdu hodně pije krev v jakémkoli americkém filmu jsou ty jejich nesnesitelně žvavé, suverénně hláškující a jakože vtipné postavičky (extrémní příklad je Osel ve Shrekovi) - prvních pět minut je to možná legrace, ale pak je to už jen otrava - dovedete si představit trávit delší časové období ve společnosti takového jedince? Chudera Locika/ Rapunzel padne kolem krku prvnímu (doslova) chlapovi kterého potká, aniž by měla jakékoli srovnání, docela by mne zajímalo, po kolika letech (měsících?) na něj zase vzala pánvičku. Viděno taky s českým dabingem, který je nutno pochválit, zvláště Kotek předčí originál snad několikanásobně. A překladatelský bonus (v originále se nic takového nevyskytuje) "Šemíka néé!" je fakt povedený. ()

tommmy89

Veľmi pekná rozprávka. Videl som ju v 3D prevedení a maximálna spokojnosť. Neviem, či je potreba vymenovať všetky krásne 3D zábery, ale najviac sa mi páčila scéna s Rapunzelinou macochou, kde ukradla zázračný kvet na úpetí hory. To 3D prostredie celého kraja z vrchu bol naozaj úžasný :-) Nehovoriac o vtipe a miernej romantike celej rozprávky :-)) Ďalej sa mi veľmi páčila postavička "Pascal a Maximus"... :-D. Pre mňa teda výnimočný zážitok v 3D Cinemaxe. 5* ()

TroiMae

Tak to je jiné kafe než (s prominutím nudná) Megamysl, kterou nezachránilo ani 3D (trojrozměrná nuda...). Zlá kobyla a zelený žabák… tedy kůň (co má trochu problémy s orientací a jakoby nevěděl, jaké zvíře vlastně je) a chameleon jsou famózní zvířátka. A disneyovská verze kožeňáckého gay baru (i s vlastním dark roomem) u Modré ústřice… pardon u Přítulného káčátka… wow! A dabing Heleny Vondráčkové… v posledních pár či mnoha letech možná její jediný excelentní umělecký tah… hrát věčně mladou stoletou čarodějnici… Jedinou vadu na kráse to má asi v tom, že Heleně samotné to kongeniální spojení postavy s herečkou zřejmě nedošlo. ()

spikey1

Bylo to příjemné, hezké dobrodružství. Vtip zde funguje a to je moc fajn. Chvilkama se zbytečně snaží o epičnost tam kde stačí komunikační humor. Nejvíc se mi líbil malý dědeček převlečený za anděla, přemýšlím jestli takhle vtipný nechci být až budu rodově starší. Jedna z mála pohádek, kterou budou žrát děti stejně tak jako dospělí, doporučuji dát za to peníze v kině. ()

Andrew78

Nechápu, jak se tomuhle animáku mohla vyhnout nominace na Oscara v jeho příslušné kategorii. Bylo to zábavné, úžasně natočené, skvěle nadabované, chytlavé, okouzlující. Sice jsem od toho čekal trošičku víc, ale to bude mít na svědomí nejspíš ta chvála, kterou byl snímek pronásledován na každém kroku. Písniček bylo přesně tak akorát, animace úžasná, kůň s chameleonem nezapomenutelní a já konečně mohu prohlásit, že jsem viděl animák, který naprosto využil potenciál třetího rozměru. Jen je škoda, že pokračování má tak trochu nereálné vyhlídky. A nebo ne? ()

ImNotThere

Budu se teď chvíli tetelit - kouzelňoučké, miloučké, pěkňoučké... U animáků dělám většinou výjimku a preferuji český dabing. V tomhle případě jsem ráda, že jsem zvolila originální variantu, protože Mandy Moore roztomiloučce šišlánkuje a příběh dokreslují písně, které by v českém znění vlastnily text plný klišé (né, že by v angličtině "klišoidní" nebyl, ale ono to tak nějak víc hladí sluch na rozdíl od kakofonní češtiny). K dobru připisuju určitě i hravý a poměrně originální humor v protikladu k vážnějším a milejším scénám. Ty mě v tomto případě neotravovaly a tvůrci se celkem snadno vyhnuli trapně prokouknutelnému poučnému rázu, který tam samozřejmě je, ne že ne. každopádně je pro mě Tangled jednou z nejpovedenějších disneyovek posledního desetiletí. A absolutně bezmezně miluju Rapunzeliny animované vlasy! ()

zolo23

Keď sa hovorí o prekvapeniach v rámci filmov, tak Tangled je pre mňa určite najväčšie zo sveta animákov. Nádherný príbeh so sympatickými (nielen ľudskými) postavami, ktoré som si ihneď zamiloval. Neuveriteľné množstvo vtipných scénok v ktorých jasne kraľuje "koňopes". To je snáď najvtipnejšia postava v animáku akú som mal možnosť vidieť za poslednú dekádu. Jasných 5 lentiliek. ()

BuryGol

Animáky poslední dobou vypadaj jeden jako druhej. Jako by tvůrci rozhodli, že budou postavičky vypadat všude stejně. Příběh byl celkem zajímavej, Kůň mě docela pobavil a nejvíc jsem se řehtal chameleonovi. Šikovně vložený vtipný momenty mě potěšili, animace byla hezká a dopadlo to přesně jak jsem tušil. Ono to u pohádky vlastně ani jinak nejde, co? Každopádně na klidnej večer s přítelkyní to bylo asi ideální. Nenáročný, nedlouhý a vtipný. ()

jenik71

Krásná pohádka, která určitě potěší každého člena vaší rodiny. Animace je vynikající, příběh srozumitelný a i hudební doprovod je kvalitní. Mě osobně nejvíc pobavila bílá kobyla a to za celý film vůbec nepromluví. Bohatě si vystačí jen s gesty, stejně tak chameleon princezničky. Disneyho studio se rozhodně nemá za co stydět a také vám názorně ukáže, jak mocnou zbraní je obyčejná pánvička. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)