Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

paradoxman

Real human being. And a real hero. Všichni kolem něj se snaží mluvit, vtipkovat a vyjadřovat se. On vše pozoruje, občas se pousměje a jednou za přestupný rok řekne holou větu. Šokující scéna ve výtahu je jen zdánlivý vrchol filmu, ve kterém se Ryan Gosling pasoval za krále neverbální komunikace. Film roku 2011. ()

MUNRO

No,já tedy nijak zvlášť nadšený nejsem..Co se týče soundtracku,ten svým způsobem zajímavý je,ale..Vložené songy jsou fajn,jenomže samotné ozvučení filmu,jinak řečeno vše nezpívané mi naopak přišlo protivné.A to dost.Nicolas Winding Refn pojal styl natáčení poněkud netradičně,se založením na málomluvnosti a jakoby filosoficky.Ryan Gosling často upřeně na někoho,nebo někam hledí,než ze sebe(pokud vůbec)vypraví hlásku.To je můj velký problém.Takové typy filmů tedy opravdu nemusím.Celkově Drive považuji za naprosto průměrné,spíše lehce podprůměrné drama.Další dílo téhle producentské partičky v čele s režisérem Refnem vyhledávat určitě nebudu.. ()

melfea

Naprosto super film, skvělá atmosféra. Ryan je naprosto dokonalý, takový chladný drsňák. A celkově je herecké obsazení opravdu perfektní. Je to paráda, takový pěkně old school a do toho ty masakry a popravy lidí. Dlouho se mi žádný film, takhle nelíbil. ()

petr.al

Velmi zdařilé pozvolna se vlekoucí melancholické krimi. Dlouhé statické záběry, které si vnímavějšího diváka dokonale podmaní a přikurtují k na míru vytvarované autosedačce mnohem více než pyrotechnické orgie nějakého přitroublého akčňáku pro popkornožrouty. Ryan Gosling se ve snímku ,,převtělil" do Jamese Deana 21. století........a ta hudba!!! Kavinsky ty mi budeš v uších znít dlouho! S Nicolasem Winding Refnem bude mít Vaše jízda pořádný ,,drive." ()

ludovit14

Po prvej scénke som čakal veľkolepý akčný film.Režisér N.Winding Refn odviedol kus poctivej práce,a takisto k hereckým výkonom nemám námietky.Čo mi však najviac vadí je scenár.A prečo ? Náhody boli skutočne priveľké a jedno dejové klišé striedalo druhé.Prečo Gosling nezrušil akciu po príchode druhého auta na parkovisko? Prečo mafia poslala do MOTELA len dvoch zabijakov? Prečo Gosling zlodejke v izbe nezobral mobil? Prečo finálnu masku nenosil počas každej akcie?....atď. Nenadchlo ma ani sklamanie zo slabej záverečnej likvidácie určitých postáv, od ktorej som čakal viac.Bolo mi to ľúto kvôli Goslingovi, ktorý by bol perfektný, ak by mal lepší scenár.HOD:(75%)PS: Nie je tu žiadny policajt, ktorý by išiel po Goslingovi. ()

redalert21

Jediný důvod pro tři hvězdy je Ryan a Soundtrack...jinak ač si může myslet cokoli kdokoli je to prostě jenom ničím nezajímavý obyčejný film, kterých bylo již natočeno xy...opravdu to ničím, bezesrandy ničím, nevybočuje z řady, až na ty dva aspekty které jsem zmínil na začátku...toto film roku? prosím, prosím napište mi proč, děkuji! ... ps: Už vím proč! Soundtrack!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!There's something inside you It's hard to explain. They're talking about you always but you're still the same ()

cervenyji

Za prvé, už vím, proč jsou všichni automechanici nemluvové. Za druhé, soundtrack je nádhera! Za třetí, svěží a příjemný film, který je lehce přímočarý a ve vztazích naivní, ale co, dobře se na to dívá a člověk se baví. Lidem, co nejsou úplně odchovaný na serverech jako je navratdoreality a zvraceny se může snímek zdát poněkud brutální. ()

sanovicka

Na tomto filme mi trochu vadilo že bol dosť natiahnutý a malo sa v ňom rozpravalo ale inak ked sa niečo už stalo tak to stalo za to. kludne by som mu dal 3,5hviezdy ale na 4 to už asi nieje. ()

Desmi

Párátko v hubě, ani slůvko navíc, upřený pohled atd. atd... Prostě jak kdybych se díval na Eastwooda za volantem. Táhlo se to dlouhou dobu bez nějakýho hlubšího významu. Sice dojde v půlce filmu k vytržení z toho umírajícího línýho tempa a dostane to lehký spád, ale celkově jsem měl co dělat, abych neusnul... ()

bazmat

Surová přímočarost podaná formou celé palety filmových umů... K tomu nemám co dodat. Pět hvězd a jdu hledat soundtrack. ()

BaffoSK

Nicolas Winding Refn opäť ukázal čo vie urobiť s osvetlením, akciou a romantikou. Naozaj jeden z pár filmov, ktoré by som chcel vidieť predtým než zomriem. Veľa ľudí sa sťažuje, že nekonečné mlčanie v Drive je otravné a nudné. Ale podľa mňa je v tom to čaro tohto filmu (okrem sympatického hlavného hrdinu a Carey Mulligan). 100%! ()

tchempi

Film se táhne jako smrad za fekálním vozem. Minimum dialogů, minimum střihů, minimum děje. Jen záběry. Dloooouhé záběry. V první půli romantické, ve druhé explicitně krvavé. Zřejmě se to někomu líbí (viz ostatní hodnocení), mně ne. Jedna hvězda je za výkon Goslinga, druhá za soundtrack. Nic jiného mě nezaujalo, bohužel. ()

Evbad

Inu, byla to dobrá podívaná. Gosling tu byl machr jako škatulky, to zas né že né. Dobře se dívalo na to, jak dává čočku zparchantělým mafiánům a nehne u toho ani brvou, jen přehodí párátko z jednoho koutku do druhýho. Ale k úplný spokojenosti mi přeci jen něco chybělo. Možná aby řek o dvě slova víc. Nebo aby si při tom, kdy shodí ze srázu limuzínu, rozbil aspoň jedno světlo u svýho vymazelnýho auta. Nebo aby se tak hloupě neotočil zády k hlavnímu zloduchovi. ()

maty40

Jednou jsem četl na youtube pod titulní písní Drive výstižný komentář: Ryan, stop make me gay! A je to tak, za normální situace by se tento film vyškrábal na tři hvězdy, a to ještě s hodně přivřenýma očima, ale s Goslingem je to minimálně o třídu výš. Tento charismatický herec, kterého jsem poprvé zaznamenal v Okamžiku zlomu, kde sice vypadal jak učeň Hopkinse, nicméně už tenkrát mi bylo divné, že se o něm nemluví jako o herci I. kategorie, zde naplno projevil své kvality. O jeho zařazení mezi onu hereckou smetánku již nikdo nepochybuje. Mysterióznost, kterou ve filmu dávkuje svým uhrančivým pohledem, pohltí nejen ženy, ale i muže. Celých 100 minut vám připadá, že se díváte na více než film, jelikož zde je ještě jeden aspekt – soundtrack. Nepamatuji se, že bych zažil tak souznívající komplexní dílo, kde hudba doplňuje obraz a obraz doplňuje hudbu. Hudební podkres soutěží o primariát v tomto filmu s Goslingem, což je sice k výše napsanému odvážné tvrzení, nicméně nevyvratitelné. Drive alias „romanťák i pro chlapy" je pecka. Po skončení jsem si šel pustit na internet soundtrack a nezbývalo než do obrazovky řvát ono: Ryan, stop make me gay! ()

KacHnAop

Drive není všedním filmem vyprávějícím o autech a kriminalitě. Je to film, který přes veškerou svou drsnost a brutalitu dokáže v člověku vzbudit i ty nejneočekávanější emoce. Goslingova charismatická postava se schopností vzbuzovat respekt, a to pouze prostřednictvím kamenné tvářě a neverbálního projevu, je vykreslena víc než působivě. Závěr v doprovodu něžné hudební melodie, u kterého člověk neví, zda se má smát či brečet, podtrhuje už jen celkově zvládnutou filmařinu. Vynikající film. ()

tucnakova

Takže : do, asi, první poloviny (přesně první mrtvola a po ní dokončená na bok autohonička) za 10hvězd - fakt nekecám (pusa dokořán) !!! No, a pak už mám jisté výhrady k rozličným, několikanásobným výpadkům a odbočkám z konceptu. Ale pozóór ! : trička s knoflíčkama jóó - a bundička (co mi, saténu navzdory, připomněla mou puberťáckou papírovku) vostrá - a ten páásek ! Písně putujou na playlist a já bych zase jenom ještě závěrem měla, s dovolením, vzkaz pro přátele z dabingu (a slyšela jsem dokonce dvě různé party - obě nadmíru kreativní), plus toho machra, co má potřebu do naší distribuce vyšperkovat zřejmě nedostatečný originální název : Jďete s tim všichni do vole prdele už ! ()

iceworld odpad!

Neviem, asi som to nepochopil alebo som jebnutý. Ale táto nuda ktorá sa chcela na niečo hrať len akosi si k tomu zabudla zobrať na pomoc dej ma teda vôbec nenadchla. Volá sa to Drive ale Gosling má celý film zaradenú spiatočku a hrá to ako kebyže je ochrnutý. Brutálne násilie je tu totálne odveci. Absurdít je tu plno, zabiť možeš kohokoľvek kedykoľvek a kdekoľvek a nikto si aj tak nič nevšimne rovnako ako tvoje predné svetlá ktoré si nevšimnú že si práve bočne narazil do auta ktoré odletelo pekných pár metrov. Temto to strieda každou scénou a nikdy sa to ani nerozbehne skôr sa to snaží celý čas zaradiť jednotku avšak prevodovku má tento film totálne rozbitú. Hovadina. Film o ničom. Film bez logiky a logického deju. To si tu fakt všetci fičíte na nejakej mistickej super ultramega atmosfére ktorú tento film údajne mal? Jedine úvodná nahánačková scéna stála za to. Hviezdička za to že font a farba titulkov mi pripomenuli GTA Vice City. A ani tú tomu nedám lebo to bola fakt totálna debilina. Most overrated film of all time ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky