Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

Stan Borowitz

Viděl jsem akorát kdysi Drive. Nebavilo mě to, ani nevím, jestli jsem to dodíval (záber po zábere som to neskúmal). Jediné, co si pamatuju, byl naprosto sterilní, emocí-prostý herecký projev hlavního (charisma-prostého) hrdiny Ryana "mistr-světa-v-dívání-do-blba" Goslinga, který dokáže odehrát celý film, aniž by pohnul jediným svalem ve tváři. První čtyři fotky v galerii mluví za vše. A co se týče komentů k Drive na čsfd - POMO ve své nejčistší krystalické formě... (Poznámka: Sepsáno v roce 2013 jako odpověď uživateli deepspace101. Galerie se od té doby trochu rozrostla, takže ty čtyři fotky už jsou trochu rozházené. Ale první fotka stále TOP. :-)) ()

Aquila

Povedený rozjezd, ale pak se film překlopí do pomalé, drsné, zasněné, stylizované, ale výrazně křečovité gangsterky bez nějaké přidané hodnoty. Vypadá to, že se Gosling minul se svou postavou. Refnův přešlap. ()

Karbos

Vždy jednou za čas kouknu, protože tenhle film má v sobě něco osobitého, dokáže vytvořit atmosféru která se špatně popisuje, navíc miluju soundtrack k tomuhle filmu. Vytváří tak ve mě zvláštní sladko-hořkou změť pocitů, kterou si užívám....IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

ZeminaCZ

Ze snímku atmosféra přímo sálá, hudba z osmdesátek,  Gosligův pokerface za volantem, a to že příběh není zrovna moc originální a je jako vystřižený z videohry Driver ničemu nevadí. ()

Fender

Tak tohle bylo opravdu hodně podmanivé a osobité. Už jen jak nás film ze začátku vrhne do děje, je prostě výborné a ve spojení s neony, barvivostí a hudbou na diváka zapůsobí ohromným způsobem. Příběh je vlastně jednoduchý, ale v jednoduchosti je krása, která se zde vyplatila a vytvořila kvalitní filmařinu, a hlavně Ryan Gosling se na tyto role fakt hodí, což se zde potvrdilo. Na 5 hvězdiček to dle mého úplně není, to jsem zase střízlivý, ale kdo ví, třeba po dalším shlédnutí změním názor. ()

ReactLotus

Ak chcete v Amerike niekoho vykradnúť, poriadne si to rozmyslite. Ľudia tu majú zbrane… Film je dosť brutálny a pre citlivejších ľudí nie je najvhodnejší. Chladnokrvne je tu zabitých niekoľko ľudí. Nebojte, Ryan nie je jedným z nich. 7,5/10   "A lot of guys mess around with married woman. But you're the only one I know who robs a joint just to pay back her husband." ()

Modular

Krása tohoto filmu nespočívá na jeho akčních pasážích, či skvěle napsaných dialozích. Akční pasáže se totiž neobjevují bůhvíjak často a dialogů je ve filmu také pramálo. To ale nevadí. Proč? Hlavní postava a režisér. Jak to spolu souvisí? No, děj není tak podstatný, jako spíš reakce Drivera, která se zdá na první pohled vždy zcela pasivní, ale není tomu tak. Režisér upravil (spolu s herci) scénář tak, aby postavy zbytečně nekecaly a většinu storytellingu nechaly na mimice, atmosféře a OST, což je vskutku impozantní. Ve většině případů to funguje bravurně a hlavní postava se vám kvůli této charakteristice zapíše do paměti jako takzvaná "literally me" postava (kupříkladu Patrick Bateman v Americkém psychu). OST je jinak velmi zdařilé, mezi repertoárem filmu naleznete synthwave a vaporwave, což se k nočním projížďkám městem, které snímek vyobrazuje, náramně hodí. O příběhu bych mohl říct, že se jedná o lehký nadprůměr, není to Nolenovka, ale ani ohrané klišé. Suma sumárům se jedná o skvělý film, který bych mohl doporučit snad všem milovníkům hutné atmosféry. ()

joszefcz

Nevím jestli to bylo tím soundtrackem, nebo tou skvělou temnou atmosférou, ale pro mě to je jeden z nejzásadnějších filmů kinematografie. Režijně zvládnuto skvěle a o kameře ani nemluvím. Přesně pro takové filmy se staví velká plátna. Jednoznačných 5* ()

PTuranyi

Sympatický príbeh o športovom vodičovi, ktorý si privyrába vozením zločincov, ktorý sa zaľúbi a potom musí vyrovnať krvavé účty. Hlavný hrdina je akoby postihnutý aspergerom. Ťažko povedať či je to zámer alebo Gosling nevie hrať V každom prípade to ale film nekazí. Postavy sú sympatické, dej hladký a neľútostný. Záver je nemastný neslaný. Na jednej strane sa vyhýba happyendu ale hlavný hrdina neumiera priamo pred kamerou. ()

truetrue

Tenhle (")kultovní(") skvost jsem měl tu čest vidět až včera a jsem unešen.  Vynikající elektrizující atmosféra LA, old school gangsterské dialogy a i přes jednoduchou zápletku film drží v napětí, jako málo co. Ryan Gosling toho moc nenamluví, on ani nemusí.  Film se vším všudy, a v dobách, kdy se filmaři zaměřují na dlouhou stopáž je příjemné, že tady je za 100 minut hotovo. Barvy, kamera, hudba, všechno super. Po druhém shlédnutí možná ještě přidám hvězdičku. ()

F2003F

Nezameniteľnú atmosféru tomu samozrejme nejde uprieť, rovnako ani vyberane očarujúci soundtrack (samotný nemá podobný efekt), ktorý z filmu pomáha vytvárať artovku. Čo ale nepomáha je prevedenie príbehu za účelom robiť z hlavnej postavy obraz drsného nezničiteľného nezastaviteľného jazdca za nazvem to odplatou v očividnej podobnosti s napríklad akčne besným Kuriérom. Zároveň sa dejovo snímok často trochu stráca v dlhých záberoch bez jasného významu, ktoré vynahrádza Ryanov bezemočný efekt. Pritom film funguje celkovo skvelo nabitou originalitou zanikajúcou na žánrovej nevýraznosti. ()

Johnnyka

Nemohu se ubránit pocitu, že tvůrci měli předlohu film Kurýr 2002 (ne ty další pokračován) a Faster 2010. Navíc hlavnímu hrdinovy jsem prostě jeho roli nevěřil, Ryan se hodí na role typu Zápisník jedné lásky. Oproti tomu Jason Statham se do role Kurýra svým charismatem opravdu hodil. Snad nikdy jsem u filmu nehodnotil oblečení hlavního hrdiny, ale tady mi stříbrná bunda u Drivera neskutečně vadila, připadal mi jako školák ze základky. Na konec jméno, Driver, sakra to nestačilo, že Driver byl ve filmu Faster 2010 Dwayne Johnson? ()

Luciaaas2

Mistrovské dílo, Refn je originální a porádí si s každým zaběhnutým žánrem. Má smysl pro originalitu, pro detaily. Tento snímek sem viděl už 3 krát a stále mě překvapuje, doporučuji všem a Johnnyka, nechápu, jak sem může plést Kurýra a Fastera....... ()

Petro

Velice dobrý film. Jsem v podstatě nadšen! Čerstvý zážitek. Někde jsem četl "pokud vám nevadí troška krve ..... nenechte si ujít". Nenechejte si ujít, ovšem v kině. Věřím, že doma to nebude ono, jsem si jist. Dokonce i popis obsahu jen naznačil základ, na kterém se děj filmu odehrává. Pěkně zvládnuté scény s napětím (slyšel jsem ticho a chvilkami snad nedýchal), skvěle použitá hudba. ()

Kriss_tyna

Neskutečné.. nečekané.. pro mě po dlouhé době nečekaně neskutečný film.. 100minut nabitých energií která vás nenechá vydechnout.. Dialogově nenáročný, dějově houpající a překvapující příběh podtržený úžasným soundtrackem.. Zajímavé scénové pojetí zvýrazněné zpomalenými záběry.. drsné scény zabalené do příjemného barevného filtru vzbuzujícího spolu s rozvážností hlavního hrdiny pocit klidu.. Film, který ve mě nechal tolik.. tolik k vyjádření nemožného.. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky