Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

peaceNwar

Povesti neklamali. Toto nie je len jeden z najlepších filmov roka 2011, ale aj jeden z najlepších thrillerov čo som vôbec videl. Tak dokonalú kameru, toľko málo dialógov a pritom veľa slov, tak neuveriteľný soundtrack, hustú atmosféru a silnú tému som v jednom videl hádam len v Krstnom otcovi a možno ešte vo Vtedy na západe. Úplná hostina pre fajnšmekrov. A navyše je tu aj bonus v podobe epickej thrillerovej línie a nežnej romantickej línie. Drive je naozaj jedinečný a krásny film, len sa bojím, že ako v prípade aj Blade Runnera či Solarisu jeho hĺbku budú môcť len podaktorí zachytiť. Niekomu sa môže zdať nudný či chladný, no ja hovorím, že ten niekto je slepý a hluchý. Niekedy je jedna veta viac než celých desať strán dialógov. PS: Konečne niekto narába s kamerovou kompozíciou a s dialógmi s nežnosťou. Neuveriteľne ma dojíma presnosť, s akou tvorcovia pochopili silu týchto dvoch pilierov filmu a použili ich v takej kvantite ako sa má. PPS: Už sa neviem dočkať, až sa k tomuto filmu dostanem ešte raz. ()

Aronther

Klidná jízda nočním L.A., muzika z rádia, sem tam někomu rozkopeme držku a v klidu jedeme zase dál. Řidič jako novodobý samuraj a namísto katany auto a kladivo. Jedeme dál. ()

ZeeZee

Perfektný Ryan zdvihol hodnotenie na 4*,inak by som povedala, že začiatok filmu celkom slušný a potom sa to zvrtlo to takého jemného nadpriemeru:) aj tak stále veľmi dobré ()

mseet

Kombinací pomalu plynoucího děje, téměř neustále tajemně bezvýrazné tváře Ryana Goslinga a skvělé hudby vznikl překvapivě silný film. Osobně ve mně ještě dlouho po skončení dozníval a vlastně až tehdy plně nabyl na síle. ()

weva

Ešte pri žiadnom filme sa mi nestalo, aby som ho známemu nevedela ani odporučiť, ani ho od neho odhovoriť. Moja odpoveď tentokrát vždy znela: " musíš to prosto vidieť". Film ktorý si buď zamiluješ, alebo si povieš wtf?!?!?!Bohužial, môj bol ten druhý prípad. Jediné, čo ma zaujalo bola Goslingova tajomnosť (a charizma samozrejme) a soundtrack, z ktorého som bola očarená (a to už je čo povedať pri mojom milovanom metale \m/). A práve za tieto dva fakty si filmový počin Drive odo mňa zaslúžil iba dve *. Nuda, nuda a ešte raz nuda. V celom filme až jeden poriadny zvrat, pričom do tej minutáže by sa určite ešte nejaký zmestil a nudné dialógy, ktoré neprekonal ani ľahký dotyk adrenalínu. ()

Kada80

Vlezl jsem do ringu s filmem Drive - první kolo jsme se jen zahřívali,ve druhém jsme se dostali do tempa,ve třetím jsem dostal pár tvrdých direktů,čtvrté kolo jsem málem neustál a v pátém jsem šel po drtivém útoku na prdel. Konečně jsem dostal to,co jsem si zasloužil ! Děkuji 100% ()

evca_007

Skvělý film. Do všech detailů. Aspoň ta nominace na Oskary být mohla. Jako v případě Studu fakt nechápu... Ta atmosféra příběhu doprovázena dokonalou hudbou mě odrovnala. Jeden z nejlepších filmů dnešní doby! ()

gezper

Neuvěřitelně atmosferická magická podívaná. O co stručnější v dialozích (severská ruka režiséra je poznat), o to bohatší ve výrazových prostředcích, obzvláště ústřední postava v podání Goslinga. Jinak je to skoro až tuctový příběh, ale podaný tak originálním způsobem, až je neskutečné, co se z toho dá vytřískat -> obrazy jsou výborně nasnímány a k tomu padnoucí výborný zvuk / zvolená hudba, lahoda pro smysly. Ale konec mých nesmyslů, pusťte si to, a máte-li do nějakého (asi už jen menšího či artového) kina možnost, tak ještě lépe, zajděte na to. Tohle si ráz zopakuji! ps: dobré audio-video při projekci se vyplatí. [100%] ()

Marchellonzo

Poklidná, krásná balada ze které atmosféra číší a je téměř hmatatelná. A vůbec nevadí, že bezejmenný hrdina promluví asi dvě a půl slova za půl hodiny . Vlastně v tom je jedno z kouzel filmu. Stačí se jen dívat a kochat samotným snímkem. ()

jjjerry

Tenhle snímek měl pár světlých momentů, ale pro mě velké zklamání. Říkal jsem si, jestli jsem neviděl jiný film než je zde hodnocen, bohužel ne. Někdo píše "hypnotické" či "zamyšlené záběry" pro mě nuda a zase nuda. 3* dávám za hudbu a úvodní scénu ()

piskotnik21

Magický film. Z Ryana som nemohla odtrhnúť zrak a to nie kvôli kvalitám jeho výzoru, ktoré mu nemožno taktiež odoprieť :) Melancholickú atmosféru dokresľuje výborný soundtrack. Tento film si ma získal. Skvelé! ()

escaf

Ryan Goslin aj Drivom dokazuje, že patrý do top mladšej generácie Hollywoodskych hercov. Introvertný a chladný vodič ktorý toho veľa nenahovorý, ale pritom je plný citov ktoré nedáva najavo, zaujme hádam každého ,,normálneho,, človeka. Počas deja dospejete k tomu že mal asi neľahký život a ešte ťažšie detsvo, napriek tomu to režisér ani len nenaznačí ľahkým flashbackom že je tomu tak (good job). Perfektný film ktorý mi spolu s úžasným hudobným podkladom spôsobil dramatické vyžitie. ()

KayJay88

Driver se pro mě stal chlapským idolem do konce filmu, přičemž během prvních dvaceti minut jsem se do něj stihl zamilovat. Stylizace filmu, hudba a kontrast scén mi zprostředkovali moje první zážitky s artfilmem v plné parádě. 100% ()

Raz2

Těžko říct, co se mi líbilo víc, jestli skvělá kamera, dokonalý soundtrack, brutální násilí ostře kontrastující s melancholickou atmosférou nebo herecký výkon hlavního hrdiny. Ryan Gosling v tomhle filmu moc textu neměl, ale jeho výkon dokonale zapadl do pomalého tempa filmu, často stačil jen pohled, gesto. Vše okořeněné i zajímavým pulpovým příběhem u něhož mi nevadil ani trošku otevřený konec. Prostě kus výborné filmařiny, který jsem si parádně užil. ()

kolly13

Pokud si chcete vychutnat tento výborný film, dejte mu čas. Méně (dialogů) je zde více (dojem z filmu). To je přesně příklad Ryana Goslinga, o kterém se právem píše, že (ve) filmu exceloval. Pomalé pohyby, klidná mluva, párátko jak z Divokého Západu, umění bravurně řídit auto a napínavý děj, to vše nám režisér nabízí postupně, abychom rostli s hrdinou. Nesmí chybět osudová žena, která má v sobě něco tiše krásného. Atmosféra a ta hudba! Přál bych si víc takových filmů... ()

kuře.gril

Kdybych měla hodnotit soundtrack, celkovou atmosféru a Ryana Goslinga, tak jednoznačně dávám plné hodnocení, ale když si to vše odmyslím, tak musím říct, že mě to zase tak moc nenadchlo, ke konci to na mě byla až moc velká řezničina. Ale je to film, kde jsem poprvé viděla Ryana- navíc ve skvělé roli- a to se určitě počítá. ;-) ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky