Píše se rok 1962. Prezident John F. Kennedy byl právě seznámen s tajně pořízenými fotografiemi. Posádka špionážního letounu na nich zachytila přesun ruských jaderných raket na Kubu. Amerika je v šoku a J.F. Kennedy stojí před závažným rozhodnutím. Generál Curtis LeMay žádá okamžitou odvetnou akci, prezidentův poradce Kenny O´Donnell a Robert Kennedy nabádají ke zdrženlivosti. Americká armáda je ve stavu nejvyšší bojové pohotovosti a její rakety míří na Moskvu. Třináct dní trvá krize. Třináct dní stojí lidstvo před jadernou válkou. Stačí zmáčknout jediné tlačítko... (oficiálny text distribútora)

markyzgero

kennedy bros jsou samozřejmě nejlepší politici všech dob, protože nepodlehli krvelačnejm us generálům a zplichtili to ke všeobecnýmu blahu s brutální nikitou a všemu tomu velí kevin costner. my si můžem jen tiše gratulovat, že tam tenkrát v tom 62´ byl. jestli někdo může zpacifikovat chruščova s castrem, je to jedině ten co tančí s vlky. ()

DjangoDoe

Veľmi nadpriemerný snímok na tému Kubánska raketová kríza. Aj napriek chýbajúcej akcie, si film dokáže udržať diváka napatím, ktoré by sa dalo krájať. Keďže v dnešnej dobe už každý vie ako kríza skončila, vo filme chýba také to typické záverečné napínavé naťahovanie. Ale herecké výkony Costnera a spol. boli dostačujúce na vytvorenie slušného politického thrilleru. Ako politická jednohubka slúži výborne. ()

Tormentor665

Karibskou krize (dnes se už spíše používá Kubánská raketová) z pohledu Svazu Spojených Kapitalistických Republik se podařilo zfilmovat velice dobře. Představitelé historických osobností mají charisma ještě víc, než ve skutečnosti. Navíc to dobře odsýpá a ani na chvíli nenudí. Dramatické momenty jsou skutečně napínavé. Jenom je důležité říci, co ve filmu nebylo - ke kompletaci raket nedošlo. Hlavice byly umístěny v přístavu a dobře hlídány. ()

movemat

Chcelo by to minimálne 30 minút kecania vymeniť za scény z miesta diania na Kube a bol by to skvelý historický politický triler. ()

Ronee

Dobre spracovaný film, najmä výber hercov, prechody do čiernobielej verzie... koniec dojemny. Film, ktorý ešte určite raz pozriem. ()

Amonasr

Spíše filmová rekonstrukce způsobu rozhodování prezidenta Kennedyho a jeho nejbližšího okolí v zatím nejtěžší šachové partii dvou supervelmocí, kdy svět byl na pokraji jaderné katastrofy. Film má víc dokumentární než uměleckou hodnotu, racionalita zde vítězí nad emocemi, a to i z pohledu diváka. Hlubokou emoční stopu zřejmě většinou po sobě nezanechá. Snímek je však rozhodně cenný pro lepší pochopení způsobu uvažování v mocenských centrech během tak závažných krizových situací a také pro uvědomění si, na jak tenkém vlásku může někdy viset fatální rozhodnutí. Zamyslet by se měli hlavně ti, kteří by si tolik přáli přímou vojenskou konfrontaci mezi západem a Ruskem kvůli Ukrajině. ()

Toshio

Zvláštní, jeden z filmů, který dokáže člověka dovzdělat v historii, je napínavý od začátku do konce a s dost dobrými hereckými výkony. Přitom prodělal miliony dolarů. ()

Brano

Námet o Kubánskej kríze bol zaujímavý, ale prevedenie ma nebavilo. Celý film je založený len na dialógoch, ktoré ma nudili. Dej sa sústredí na vtedajšieho prezidenta Kennedyho a jeho poradcov, ktorí stáli pri neľahkej úlohe vysporiadať sa s Rusmi, ktorý začali rozmiestňovať svoje rakety po Kube a pritom nerozpútať tretiu svetovú vojnu. Herecké výkony priemerné. Pre mňa sklamanie, cele to bolo strašné nudné a nezáživne. ()

ostravak30

Výborně obsazený thriller, který se až na výjimky odehrává v Bílém domě. Přesně takové filmy mám rád. Nemusí se střílet a akce nemusí následovat akci, aby měl film napětí a drama. Můžeme jen děkovat bohu, že se v této době nestalo prezidentem takové individuum jako třeba Obama, Biden nebo nedej bože největší katastrofa Bush. To bychom už z jaderné války nevyšli. A v tomto případě mi nevadí ani přechody k černobílé ve snaze přidat na autenticitě a ani stopáž. Kevin Costner je pro podobné filmy velmi kvalitní volba. ()

Marg

Vynikající politický thriller s výborným Costnerem (vůbec nebyl problém mu nevěřit, že je poradcem prezidenta). Přes svoji délku napínavé od začátku od první minuty až do konce. ()

seba

Tak takhle má vypadat politický thriller. Reálný podklad (ne na motivy skutečné události, ale opravdová skutečná událost), napětí až do konce, zvládnuté herecké party. Bruce Greenwood mi nikdy nepřipadal jako někdo kdo by mohl hrát JFK, ale výsledek je potěšující. ()

rln

Donaldsonův film dopadl lépe než jeho jiné režijní počiny.K.Costner v lepší roli než jsme ho v poslední době mohli vidět.. ()

Marv

Profesionálně a objektivně natočený film, o tom jak pár rozumných mužů odvrátilo pravděpodobné totální zničení země v největší krizi druhé poloviny dvacátého století. ()

jackalsc

Kvalitní drama, slušně stupňované. Celkem zdařilý typ jakési rekonstrukce. Costnerovi zde jde věřit snad všechno, velice dobrá volba. Celková stopáž je ale velice protáhlá, 2 hodiny 30 minut se jevilo po hodině jako nedosažitelná meta. Zkrácení a mírně rychlejší gradace by tomu neuškodila. ()

Saxos

I dialogové politické drama lze zpracovat zajímavou formou. Klady: celému filmu pomohl výborný střih. Zápory: absolutně zbytečné střídání barva/čb - stejná doba, tak buď barva nebo čb, na dramatičnost nebo autenticitu nemělo vliv. ()

Tomas_PO

Skvelá konverzačka s minimom explicitnej akcie a výborným Kevinom Costnerom. Hoci stvárňuje poradcu prezidenta (Kenneth O'Donnell), defacto hrá hlavnú úlohu. Z trojice O'Donnell (Kevin Costner), JFK (Bruce Greenwood) a Robert Kennedy (Steven Culp) okrem Costnera ešte presvedčil Culp. Greenwood aka JFK pôsobí dosť nevýrazne..a či bol zámer prezidenta takto vykresliť, nevedno. Film je kompletne jednostranný, o pozícii ZSSR či geopolitickej situácii nie je vôbec reč, no typický americký patriotizmus je v norme. Nuž...príbeh je to neuveriteľný, tých 13 dní to musela byť riadna dráma. ()