Málo známy fakt o Drakulovi: nie je len princom temnoty; je tiež vlastníkom Hotela Transylvania, luxusného päťhviezdičkového miesta, kde sa môžu svetové monštrá - Frankenstein a jeho nevesta, múmie, vlkodlaci, zombie, gremlini a veľa ďalších - dostať ďaleko od všetkých a byť len "sami sebou" v bezpečnom prostredí bez ľudí. Ale pre Drakulu existuje ešte ďaleko dôležitejší dôvod, prečo držať obyčajných smrteľníkov ďalej od Hotela Transylvania: aby ochránil Mavis, svojou milovanú násťročnú dcéru. Ako väčšina teenagerov aj Mavis chce opustiť hniezdo a preskúmavať veľký svet za hranicami hotela - a to je myšlienka, ktorá Drakulu skutočne desí! (TV Markíza)

Cartman

Ne tak zábavné jak jsem očekával, řekl bych, že téma se dalo využít i lépe než jen nechat roztomilá monstra tančit a zpívat, neřku-li rapovat... Několik opravdu dobrých momentů a postav (v čele s rodinou německých vlků:-) ), film rozhodně neudrží. Nicméně děti se určitě budou bavit a dospělí se alespoň nebudou nudit;-) PS: ten hotelový telefon bych si přál k vánocům:-D ()

G900

Opravdu královsky jsem se bavil. Nevím kdy naposledy jsem v kině brečel od smíchu. Muselo to být momentálním rozpoložením a náladou, zřejmě jsem to potřeboval a tak jsem to dostal. Jen kvůli tolikrát viděnému příběhu nemůžu dát plný počet. Být i příběh (relativně) originální, méně moralizující (ale vždyť to je účel animáků!) a kdyby postavy nezpívaly (ve kterém animáku nezpívají?) bylo by to snad i na 90 %... :D Takhle silných 75... No a narážka na Twillight?? Už jen za to je minimálně hvězda navíc!! ()

Chundys

No já nečekal co z toho vznikne :-)! Na film jsem se vlastně dostal i náhodou. Tak jsem se rozhodoval na co zajít, tak třeba na tohle... A ejhle ona tam byla veliká kupa vtipů, fakticky povedených a i s dabingem co je u mě dost podstatný to šlapalo jak má. Opět nový hlášky, který asi v životě použiji, jako už používám například z příšerek s. r. o. a nebo příběhu žraloka. Jen nechápu ty malé kluky vedle mě v kinosále co je teda bavilo. Protože já byl vyřechtaný až až :D ()

Tred2

První ze tří filmů, které jsem v neděli v rámci akce kina navštívil. Bohužel už bylo volno jen 3D, ale řekl jsem si, že to pro jednou přežiju.. no, "přežil jsem". Transylvánie nenabízí prakticky nic zajímavého, vychází asi ze 3 zábavných scén/hlášek a ty samotné jsou určeny čistě dětem. Animace není nijak odzbrojující, příběh i postavy jsou naprosto nezajímavé.. a abych nezapoměl, co k 3D patří - dabing.. bah. Není to záležitost, která by vás měla vysloveně pohoršit, ale v rámci animáku je to hodně bídné. 40% ()

Lukin413

Sériový výrobek s nesympatickými hrdiny a plejádou vedlejších postav na jedno použití, který se neustále podbízí mladším a nejmladším divákům (hudební čísla, jízda na koloběžce). 40 % hlavně za vlkodlaka s hlasem Buscemiho a pár podařených vtipů. ()

X@triX

Štyri silné hviezdičky - za kvalitnú animáciu, dôraz na detaily mimiky, miestne dosť vtipné hlášky a dobrý soundtrack. Akurát hlas Mavis mi trochu nesedel, Selena znela skôr ako chlapec. Inak skvelá rozprávka :) ()

Kubinn

Už mi ty animáky poslední doby lezou krkem... Samozřejmě, že animace umožňuje poťouchlý scény, honičky, střihy á la groteska, ale snad by šel vymyslet i nějakej příběh ne? Pryč sou doby ranýho Pixaru a DreamWorks, kdy se u filmu bavili jak děti, tak dospělý. Dneska se chrlej animáky jeden za druhym a stojí to za hovno... Hlavně že je to "ve tři-déčku voe". Grafická úroveň bídná, postavy nesympatický. Proč Drákula a zbytek rapuje a zpívá diskofilní slátaniny jako Eiffel 65 před 15 lety? A proč jeho dcera vypadá jako emařka s Downovým syndromem? ... Pár vtipných momentů tam bylo, ale to vystačí sotva na trailer a ne na celej film... ()

andaa

Koukam tu na to a nemuzu uverit, ze hodnoceni mych znamych, a i to becne, je tak mizerne... Me se to teda libilo moc, at uz se bavim o animaci, o efektech, vzezreni postav, napaditosti ci dokonce pribehu, ktery je ze zminenych komponent podle me nejslabsi. Myslenka osudove lasky, mrti a obavy z opakovani a ochranitelsky komplex..je to sice tema omilane, ale prsto v teto podobe ne nijak vyrazne pokryte. Za me osobne bylo skutecne malo minut, kde bych nesmala, nebo alespon nepousmala... Ne jen vtipum apriori, ale i komickym situacim, vyrazum, ci chovani jednotlivych priser.. Nejsem clovek, ktery ma u romantickych happy-endu slzy v ocich, spis naopka, ale tady mi to prislo vazne pekne a dojemne, jak pribeh koncil... Me to tedy maximalne pobavilo a troufam si rict, ze jedna z nejlepsich pohadek od dob Shera, nevsedni, nekonvenci, prosto ne slaboducha )jako pro me byla tohoto zanru napriklad Brave, nebo Kung-fu panda, kde se sice bavit, ale neni to zadna bomba, aspon pro me tedy ne). ()

warrenur

Uz je tomu nejaky cas, kedy ma nejaky animak pobavil aspon tak dobre ako tato horrorova blaznivina. :) Zhruba prvu polovicu filmu som nemal pochyby o vyssom hodnoteni. Napady boli v skutku originalne a casto som sa uskrnal. Ale neskor sa to zlomilo a napady sa akosi vytratili a chytlavost stratila. Mierny nadpriemer v originalnom zneni. Neviem nakolko je vydareny dabing, avsak po skusenosti z vacsiny by som povedal, ze celkovy dojem znizi vyrazne. ()

Košoun

S animáky to jde každý rok více a více z kopce. Možná to je tím, že každým rokem jsem více a více starší (kdo by to řekl), ale své "staré" oblíbené animáky si vždy užiju i po desáté/dvacáté/sté. A po dlouhé době jsem si užil i novinku! Geniální komediální nápady spojené s hororovými postavami, skvělý překlad i neurážející dabing. Přišlo mi, že se jednalo spíše o animák pro dospělé, většinu narážek dětské publikum nemohlo pochopit. Naštěstí se film neutápí v přílišné potřebě vychovávat a moralizovat, takže se zábava neztratila pod nechutným nánosem naučného klišé. Animovaná oddechovka, které se nemusíte bát! ()

Saur.us

Sony se má stále co učit. Animák laděn ryze pro pubertální publikum takže narozdíl od Pixaru se zábava pro celou rodinu nekoná. Chaotické, ulítané, nalajnované. Oceňuji výbornou grafickou stránku a něco málo vydařených vtipů. ()

Platom

Na tomto snímku mi nesedne jedna z hlavních postav, což je problém... Neskutečně se pitvoří, je totálně nemožná, vše do čeho se pustí, je prostě vrchol trapnosti a jako by to nestačilo, i vzhled této postavy je nesympatický. Ačkoli mi jediná postava člověka ve filmu nesedla, snímek si zachovává jistou dávku originality, což je v dnešní době, která chrlí jeden animák za druhým, docela ojedinělé. Dále je zde kapka humoru a animace rovněž není úplně nežádoucí. Prostě průměrný animovaný film, který nic nepokazí, ale ani přehnaně nenadchne. ()

molcan2

Malo to pár momentov s roztomilou hravosťou, ale zvyšok je ako film o superhrdinoch - naháňajú sa, z ničoho nič, kvôli menším nezhodám, ale všetko spolu - bez zápletky. Film, ako citujem iného užívateľa "zapadá do reklamy". ČLOVEK (blaaaahhh - príšery ich nenávidia(skutočný originál))sa zamiluje do Draculovej dcéry Mavis, ktorá opäť, obracajúc vzory komédie 21. storočia hlavného prúdu kinematografie, nemá matku a jej otecko sa ju snaží ochrániť. A keď si už myslíte, že je koniec - je toho viac: príšery si to s ľuďmi 10 minút pred koncom tejto časovej straty (napísal som to správne?) vybavia. Takže, samozrejme, Mavisin priateľ sa dostane na rovinu - pining a tak - a je tu aj Dracula ako roztomilo mihotavý netopier, ktorý spolupracuje s chlapcom v gagu "nerozumiem, čo hovoríš cez okno, tak poviem prvú vtipnú vec, ktorá mi príde na um" a je tu aj Twilight spoof, na ktorý Dracula reaguje: "A takto sme reprezentovaní...". Všetko je teda v poriadku, happy end'a. A čo lepšie ukončí film ako pieseň a tanec v štýle "Mirror Mirror", ktorá vypovedá o celom deji filmu, a preto trvá asi 40 sekúnd. A tiež: na konci všetci spievajú (spevácky talent hlasovej herečky tohto filmu, Seleny Gomez) a potom sa Dracula dostane na zem a všetci si myslia: "Nééééé - on predsa nebude kaziť tú purpurovú párty... Buhuhuhua", ale potom - pozrite sa na to - začne rapovať! Nie je to super koniec? Dracula rapuje, Mavis našla svojho ZINGGA (pozrite si film, pochopíte to.) a malý kreslený netopier zatiahne záves na celú obrazovku. Hurá! ()

Bozvav

Naprostá bomba. Vtipné, zábavné, nápadité, přitom míra nevkusu je přijatelná a i při troše snahy trochu té myšlenky by se najít dalo. Dcera (9 let) je úplně nadšená. Nejde o poučnou, ryze estetickou zábavu pro mládež, ale bláznivou crazy komedii, kde se prostě jen super pobavíte. Pátou hvězdu dáváme za roztomilého netopírka. Škoda, že neviděno ve 3D. ()

pend

Za mě naprostá skokojenost. Nenáročný animák, který obsahuje řadu roztomilých scén, svižně odsýpá a má rozumnou délku. ()

zdeny99

Pohádková komedie podobná Addamsově rodině jen s tím rozdílem, že tohle je animovaný film především pro děti. Samotný hotel Transylvánie představuje azyl pro nadpřirozené bytosti před perzekucí lidí. Hotel je pro ně světem bez pochodní, vidlí a rozhněvaného davu. A tak se děti mohou seznámit s monstry z klasických hororů, ačkoliv v mnohem roztomilejší verzi, jako například: Dracula, pan Neviditelný, Frankensteinovo monstrum, Vlkodlak, mumie, obří tarantule, zombíci, kostry, Big Foot atd. Díky této směsici různých postav se vám to bude líbit, ačkoliv nejste milovníkem animovaných filmů. A v závěru i krátké vyzdvihnutí na parodii STMÍVÁNÍ, kdy samotný Dracula za oknem letadla smutně prohlásí: "Tak takhle si nás představují." [22575. hodnocení, 723. komentář, 74%, 938. nejoblíbenější film] ()

Johnny Depp bude neviditelný

Johnny Depp bude neviditelný

11.02.2016

Universal to s filmovým vesmírem s klasickými monstry myslí vážně. Mumii už se upsal Tom Cruise, do Frankensteinovy nevěsty je lákána Angelina Jolie a Aaron Guzikowski (Zmizení) píše nového Vlkodlaka… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)