Plukovník Smith (Liam Neeson), poručík Peck (Bradley Cooper), seržant Baracus (Quinton „Rampage“ Jackson) a kapitán Murdock (Sharlto Copley) boli vysoko kvalifikovaní a rešpektovaní členovia elitnej vojenskej jednotky. Všetci ich obdivovali pre mimoriadny talent a schopnosť zvládnuť aj tie najťažšie misie bez toho, aby sa zapotili. To sa však skončilo vo chvíli, keď nastúpili do prísne tajnej mise v Iraku, ktorú ich nadriadení pripravili za jediným hanebným účelom - aby ich falošne obvinili a dostali za mreže. Vojakom sa však podarí z väzenia utiecť a ukryť v podzemí Los Angeles. Sú vydedenci a štvanci v krajine, ktorú celé roky chránili a za ktorú bojovali. Na úteku pred „spravodlivosťou“ sa živia ako žoldnieri a pomáhajú ľuďom, ktorí si inú pomoc dovoliť nemôžu. A-Team napokon dokončí pôvodnú vojenskú misiu navzdory zradným nepriateľom vo vlastných radoch. V zložitej hre zaujali kľúčové miesta agent CIA Lynch (Patrick Wilson), krásna kapitánka z ministerstva obrany Charisa Sosaová (Jessica Bielová) a cynický Brock Pike (Brian Bloom). (TV JOJ)

Flego

A-Team zdobí ukradnutý námet ( výroba bankoviek na rozvrat meny ), zdivočelý strih pri akčných scénach, vydarenú nadsádzku a rýchle tempo. Až tak rýchle, že prefrčalo okolo mňa a zajtra už nebudem vedieť o čom to bolo. ()

rikitiki

Hlavně začátek je vtipný nápaditě pojatými akcemi, které sice přetrvají až do konce, ale diváka trochu utlučou nepřehledností. Děj tady nehraje žádnou roli, hlavní jsou honičky, výbuchy a přestřelky. Je to zábava, která asi nejlépe vynikne na velkém plátně. /19. 4. 13./ ()

honajz

Je to slabších pět, něco málo mi chybělo, ale skutečně málo. Je to chytrý, dělá si to prdel snad ze všeho možného, ty nápady jednotlivých akčních scén jsou kouzelný a vymakaný - jako když si dospělí s duší puberťáka sednou a vymýšlejí ptákoviny, a pak tomu dají jasný tvar a osekají vyložené blbiny. Tank v oblacích ale vede. Výborně vybraná a sehraná čtyřka pošuků, vynikající nadhled a hlavně hlášky. Není scéna, kde by se neobjevila nějaká hláška - perla. Na rozdíl od jiných blockbusterů, na které jsem už zapomněl (restartovaný Bond, restartovaný Start Trek, restartovaný Terminátor, Avatar apod.), tohle si rád pustím znovu a znovu a budu se bavit výtečně odvedenou filmařinou i chytrým scénářem. ()

anais

Naprostý chaos plný nepřehledné akce. Tvůrci chtějí zaplnit divákovy smysly tolika vjemy, aby přestal myslet. Touha pobavit je tak velká, že se z filmu naprosto vytrácejí emoce a vše je pouze o barevném blikání, které mi vzdáleně připomnělo Pokémony a Speed racera. Před filmem se tak dá smeknout, jelikož se jedná o dokonale dotažený koncept. Někdy však méně je více. ()

Roman.Ticka

Bylo to víc sprint než akční, často nešlo stíhat zároveň děj a titulky. Začátek dobrý, psi to přežili. Konec obvyklý happy end, až na scénu v autě s klíčkem, to bylo jasné předem. Hmm. Mezitím mi stále NĚCO chybělo, asi jsem příliš konzervativní nebo náročná, chyběl mi prostě "typický AKČNÍ hrdina". Liam je prý cool v žánru fantasy-Release the Kraken, tady zaujal hláškou "Do toho baru už nepůjdu kámo." Bradley střílel spolehlivě testosteronem a ukradený polibek s neznámou byl vážně olaláááá. Trochu víc hlášek a oldschool komedie je na světě. ()

hrona

Celkem vkusně natočený remake. Hláška střídá hlášku, výbuchy výbuchy a akce bez jakýchkoliv hranic a smyslu prakticky nepřetržité. ()

Kailo

Did you see how he turn the helicopter? Film se smrtící kadencí hlášek a spoustou akce. 85% [HD] mimochodem, Bradley Cooper je fakt třída! ()

jonyyy

Zábavnost stoprocentní, akční část téměř taky, takoví ti chytrolíni, co chodí do kina hledat na filmech chybu, by tam jistě našli plno nelogičností, ale A-team byl natočen proto, aby u něj divák nepřemýšlel a jen se bavil a já se bavil opravdu dobře a nemalou zásluhu na tom má ten magor pilot. 80% Zhlédnuto v kině - 70 Kč ()

HellFire

Po dost dlouhé době opravdový akční nářez. Herecké obsazení do puntíku perfektní (Sharlto Copley opět po District 9 předvádí svůj talent), akce správně dávkovaná a do toho se dá krásně zasmát, např. narážka na 3D je trefa do černého. O to více zamrzí, že v kinech si film nevedl příliš dobře. ()

Othello

(extended)Hrozně mě překvapilo, jak A-Team fungoval. Hrdinové vás baví, vtipy jsou vtipný, akce je akční a patřičně velkolepá. Škoda, že Carnahan má trochu problém s akčními scénami. Ty velkolepé trikové jsou v pohodě, protože stejně fungujou podle již předem vytyčených šablon, nicméně kontaktní akce a některé přestřelky jsou neskutečný bordel. Příšerný je hlavně finále v kontejneru, kde je bojová scéna snímaná pod takovým světlem, pod jakým má monology Marlon Brando v závěru Apokalypsy. Nicméně záporáci jsou boží. Jsou teda celkem čtyři, a občas to dělá trochu bordel, protože jejich vzájemné propojení není zrovna klasické, nicméně jde na nich vidět, jak režisérovi chybí ve filmu Ray Liotta (se kterým doposud točil všechny snímky). Nejen, že tři z nich jsou typologicky stejní, mají stejné výrazové prostředky a podobně hrají, ale i charakter styčný s mnoha jeho filmovými postavami. Bavilo mě jejich nenásilné vykreslení jako přerostlých fracků závislých na videohrách, co masturbujou s bouchačkou v druhý ruce a měli v životě to štěstí, že jim někdo dal do rukou armádní hračky za miliony dolarů. Největší prdel je, když se celá tahle trojka sejde v autě, protože scéna šroubování tlumiče (tipoval bych, že je jen v extendetce) je dokonalá. Odpouštim i cell shadový výbuchy a pár vyhrocených vztahových scén. A-Team je blockbuster jak má být, protože všechno, co by mělo v tohle typu filmu fungovat, tam funguje. ()

claudel

Příběh a některé akční sekvence za tři hvězdičky, za jiné akční sekvence, humor a já mám ksakru proklatě rád Liama Neesona, Bradleyho Coopera a Patricka Wilsona jsem taky ještě ve špatné roli neviděl, takže hvězdička navíc musí přijít. Seriálem jsem naprosto nedotčen. ()

kajda.l

Osmdesátková pecka zabalená do moderního hávu, tak tohle si vážně nechám líbit. K filmu jsem přistupoval ze značnou skepsí, která ovšem hned první scénou vzala za své, pač takovýto rachot jsem na dvou hodinách už dlouho nezažil. "Murdocku, posílám ti araba" , to je jen jedna z mnoha ultimátních hlášek, kterou mě naše naše povedená a charaktrově vychytaná partička dostala do kolen. A když k tomu přípíšu skvěle napsané a zahrané vedlejší postavy, především Charisu Sosaovou (Biel) a "slizce" proradného Lynche v podání (Patricka Wilsona), nemám téměř co vytknout. Snad jen místy nepřehlednou akci a pár wtf scén..takže napoprvé dávám střízlivé 4* a 85% (třeba napodruhé ta pátá padne) PS- Bourne, zalez do kouta a pěkně tam zůstaň:), jelikož na partičku okolo Hannibala (Face, Baracuse a Murdocka) nikdy mít nebudeš. ()

Ištván87

Ale je to cca za 70%, takže horší čtyři hvězdičky... Sice jsem byl mile překvapen mírou opravdové vtipnosti zde propagovaného humoru a herci byli vybráni opravdu dobře a stejně tak je tady vidět že tvůrci měli seriál opravdu nakoukaný, a tak se dočkáte v podstatě i takového osmdesátkového příběhu.... Ovšem na druhou stranu je tady postava kterou hraje Jessica Biel... A ta to všechno táhne neuvěřitelně dolů.... Vzpomínáte na postavu vyšetřovatelky z druhých Dannyho parťáků??? Tu kterou hrála Catherine Zeta Jonesová??? Tak vyšetřovatelka v tomhle filmu je ještě zbytečnější a ještě nesympatičtější, protože se celou dobu chová jako příšerná hysterka.... Bez ní a jejího vztahu k Fešákovi (to není spoiler, to se dozvíte hned jak poprvé otevře pusu) by byl ten film o nějakých 10% lepší a ani jeho neskutečná předvídatelnost by nevadila, protože ta jako by vypadla z krásně stupidního původního seriálu.... S ním mám sice jen kusé zkušenosti, ale vzhledem k tomu že se jedná v podstatě o sympatičtějšího Knight Ridera smíchaného s vtipnější Nulovou šancí http://www.csfd.cz/film/69627-nulova-sance/ , tak si obrázek dokážu udělat.... Každopádně za Jessicu Biel, resp. její postavu dávám nějaká ta procenta dolů... Nicméně abych nebyl moc zlý, tak to nechám na čtyřech hvězdičkách, které si to zaslouží hlavně za dvojici Murdocka (výborný Sharlto Copley) a Baracuse (možná ještě lepší Quinton "Rampage" Jackson).... ***SPOILER*** Jo, ale ten polibek na konci si fakt mohli odpustit.... ()

ARI50

Film je tak dobře odvyprávěn kde akce je za každým rohem a herci jsou bomba zábavní takže zahrávat si s touhle bandou není dobrá věc. ()

MáŠa

Zas nějak moc mě to neoslovilo, jak jsem čekal. Na můj vkus v tom bylo jakoby moc politikaření / intrikaření. Jinak solidně ulítlý. ()

mm13

Po režijnej stránke nerozhodnodné - chvíľami videoklip, vzápätí klasika - a teda rušivé. Joe Carnahan sa snažil, ale nie je taký kúzelník, aký by sa žiadal. Inak bez výčitiek, skvelá partia. A z tých najabsurdnejších scén, čo vyzneli ako paródia na Brosnanovho Bonda (i keď tak asi neboli myslené), som šiel najviac do kolien! (director's cut) ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (viac)

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (viac)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (viac)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (viac)