Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa Chudobka k tomuto seriálu (16)

Columbo (1971)

Co dodat ke Colombovi? Můžu se na něj dívat pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Každou ženu oslovuje madam, ať je to stokilová herdekbaba nebo skutečná "dáma". Když ho krásná vražedkyně láká na rande, řekne:" Nemůžu, madam, slíbil jsem svému psovi, že s ním v neděli půjdu do parku." Čisté potěšení. ()

Vražda podľa knihy (1971) (S01E01)

Na Columba se můžu dívat pořád dokola. Spielbergova režie je zdařilá, Columbo neodolatelný, záporák odporný už od pohledu. ()

Dobrá povesť nadovšetko (1974) (S03E06)

V této epizodě se mi líbil malý génius Steven a taky samozřejmě Columbův pes. Na Columbovi oceňuji mimo jiné i jeho slušnost. Chová se stejně slušně k vysoce postaveným i k obyčejným lidem. I k těm, kteří spáchali zločin. ()

Labutia pieseň (1974) (S03E07)

Jedna z mých oblíbených epizod. Johnny Cash tak krásně zpívá a jeho manželka je tak nesnesitelná, že jsem mu musela fandit. V tomto seriálu poznáte záporáka hned v prvních vteřinách, když ho uvidíte. Tohle je výjimka. ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

Případ mě moc nezaujal, sportovní prostředí není nic pro mě. Ale vidět Columba v jiném oblečení než v baloňáku, takový pohled  bych uvítala častěji. V modrém cvičebním úboru byl Columbo fakt fešák. ()

Na úsvite (1974) (S04E03)

Tuto epizodu už jsem viděla několikrát., patří k těm nejlepším. Pachatele jsem skoro obdivovala (dokonalý P. McGoohan), občas se mi stane, že si přeju, aby Columbo nebyl tak vytrvalý. Výborný dabing pana Bořivoje Navrátila. Hlas ostrý jak břitva. A ten všudypřítomný dril! ()

Rozbúrené vody (1975) (S04E04)

Tuto epizodu jsem samozřejmě před pár lety viděla, ale kvůli Robertu Vaughnovi jsem se ráda podívala znovu. Jakákoliv epizoda ze seriálu Columbo vysoko převyšuje většinu českých detektivních seriálů. Bohužel. ()

Zabudnutá dáma (1975) (S05E01)

Pěkná epizoda, zajímavý závěr. Ale stejně mě vždycky nejvíc baví, když Columbo mluví se svým psem nebo o něm ."Slíbil jsem svému psovi, že s ním půjdu v neděli do parku." ()

Skús ma chytiť (1977) (S07E01)

Inteligentní vražedkyně, která nebyla tak dokonalá, jak si myslela. Důstojný soupeř pro Columba. V tomto případě vražedkyně potrestala vraha. Zasloužený trest. ()

Columbo ide pod gilotínu (1989) (S08E01)

Proč mám ráda Columba: Je inteligentní, slušný, ve své práci neúnavný, skromný a nesmírně lidský. Mám ráda takové detaily, jako když se např. ptá svého seržanta, jestli jeho žena rodila a jak se dítě jmenuje. Líbí se mi, když mluví s láskou o své ženě. I s dítětem jedná jako se sobě rovným. Nechápu, proč někdo hodnotí negativně jeho baloňák a cigarety. Podružné maličkosti. To k němu prostě patří. Je to člověk, s kterým bych se ráda přátelila. Charakter. ()

Vražda, dym a tiene (1989) (S08E02)

Jedna z mých oblíbených epizod, hlavně kvůli zajímavému filmařskému prostředí. Když jsem si přečetla pár komentářů, zjistila jsem, že jsem asi jediná, komu byl pachatel sympatický. Byl to takový milý a pohledný chlapec - tak jsem ho aspoň vnímala já. Napomáhal tomu i dabing. Skoro jsem ho litovala.  Záporáky si představuji jinak. V některých epizodách jsou opravdu odporní už od pohledu. Jeden pohled a už vím, kdo bude vrah. ()

Sex a ženatý detektív (1989) (S08E03)

Mám tuhle epizodu ráda. Doktorka mi byla sympatická a vůbec se jí nedivím, že toho nevěrníka zastřelila. Jí asi víc než  milenka vadilo to, jak se o ní  posměšně vyjadřoval. Ale v tom převleku byla fakt kočka. ()

Odpočívajte v pokoji, paní Columbová (1990) (S09E04)

Jedna z mých nejoblíbenějších epizod.  Jak by si nějaká kráska mohla myslet, že obelstí svým šarmem Columba? Ten miluje svou manželku natolik, že je k ženské kráse imunní. Obyčejný, chytrý, čestný, vždy slušný... Hrdina podle mého gusta. Závěrečný telefonát Columba s manželkou byl hřejivý. ()

Columbo na univerzite (1990) (S10E01)

Mám ráda tenhle díl. Takhle to může vypadat, když někdo soudí podle vzhledu.  A že takových je! ()

V hre je všetko (1993) (S10E07)

Na Faye Dunway není pouze krásný pohled, je to i výborná herečka. Ženě, kterou hrála, jsem fandila a přála jsem si, aby ji Columbo nepřiměl k přiznání. Velkorysý byl však  jen k dceři. Jinak by to nebyl Columbo. ()

Vražda s príliš mnohými notami (2000) (S10E13)

Tahle epizoda je moje oblíbená. Zajímavé prostředí, oběť i vrah pěkní chlapi - Columbo mě prostě baví. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)