Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

Shaqual

Tyhle Hollywoodský předělávky klasických příběhů jsem nikdy (až na pár vyjímek) moc nemusel. Už tedy když jsem na to šel, tak jsem tomu moc naděje nedával (a dobrovolně jsem na to taky nešel). Ale takhle špatný jsem to fakt nečekal. Naprosto nezajímavý příběh drákuly, který (jak jinak) není strašidelný nebo ani zlý, ale z nějakého důvodu hodný, krásný, sympatický a vůbec úžasný frajer, co zachraňuje svět. Fajn, je to teda další americká rubačka, takže apoň akce bude za něco stát. A houby. Až na pár vyjímek je to dokola se opakující princip. Nepřemožitelný sexy démon všechny záporáky zabije a všechno zachrání (až na pár nutných úmrtí postav, který nikoho nezajímaj). A ti Turci taky za moc nestojej. Jsou tupí, nezajímaví a tak nějak odpuzujou (a to ne v tom správným, záporáckým smyslu). Takhle kritizovat bych mohl ještě dlouho. Jediný, co se mi docela líbilo (kromě toho že byl relativně keátkej) byl původní drákula (Charles Dance), z kterého strach aspoň trochu šel. A to je asi všechno. Jasně, je to dobrá odreagovačka a asi se na to i koukat dá, ale mně se to fakt nelíbilo. Bylo to tak blbý, že kdyby to nebylo tak nahlas, tak u toho snad usnu. No posuďte sami. ()

Caa odpad!

Nejhorší film, co jsem letos viděla. A to prosím chodím na Festival otrlého diváka. Naprosto otřesně sestříhané bojové scény jsou redukovány na víření čepelí a netopýrů. Nelogické zápletky plodí nelogický děj a nelogická vyústění, v tomto směru je to opravdu film pro náctileté debily. Zbytečných scén jsem snad v žádném jiném filmu neviděla tolik pohromadě (dvě za všechny, Drákula šplhá po skále a bojová scéna, kterou divák sleduje v odrazu na čepeli meče). Jediné, na co se dá alespoň trochu koukat, je Luke Evans, který se ale většinu filmu tváří, jako by mu umřela babička. A když už konečně sundá triko, okamžitě se schová ve vaně *facepalm*. ()

Bezmenny

Princ je drsňák (najdrsnejší bol, keď zahodil meč a natrhol prdel tým 6-tim mohamedánom). Mnohé veci mohli byť urobené inak, ale asi to malo obmedzený rozpočet a tak sa to aj prejavilo. Keďže bol koniec dosť otvorený, tak som zvedavý, že či niečo bude alebo nebude... ()

Milda003

První polovina filmu se mi celkem líbila a čekal jsem až se to teda konečně rozjede.. Bohužel rozjelo se velký hovno. Jakoby prostě pustili otěže a film byl jedna velká pytlovina, ani souboje nebyli nějak zvlášť dobře udělaný - na což jsem hodně spoléhal. A příběh je hroná kravina a poslední scénka :D, to byla parádní vsůvka.. ()

Zl0

Paráda. To čo som chcel. To čo som čakal. Kopa priemerných hodnotení ma uzemnila a nastavila očakávanie nižšie,ale. Hlavný hrdina s charizmou za piatich. Podmanivá hudba. Rozprávkové prostredie. ..všetko skvelé a ani chvíľu som sa nestihol nudiť. Malo to samozrejme kopu vecí čo sa dajú vytknúť, ale bavil som sa. To je hlavné. A v neposlednej rade k tomu prispela akurátna stopáž hoďka a pol. Menej býva niekedy viac. ()

Shredder

Zle zahrane, zle napisane, zle zrezirovane becko na urovni rumunskej produkcie, ktore pohromade drzi len vdaka lepidlu menom Luke Evans. Celkovy dojem je taky, ze vsetci okrem neho to mali na haku, alebo je na pricine fakt, ze reziser aj scenaristi nemaju ziadne skusenosti a ich prvotina len dokazuje, ze ak niekedy v Hollywoode talent bol, tak pomaly ale isto vymiera. Vacsina akcnych scen je vlastne len rev a zbesile poletovanie netopierov a Evansov vnutorny suboj "pit ci nepit" mal naozaj radsej ostat Untold. ()

sWONDER

Inovatívny príbeh Drakulu je zaujímavý a ponúka toho pomerne dosť. Evans bol perfektná volba to je jasné a po technickej stránke tiež celkom vydarené. Kostýmy, triky.. prachy tam vidieť. Vzhladom na to, že tu nič podobne dlho nebolo tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. Štyri * sú možno trochu vela, ale prečo nie, veď je to taká malá žánrová chuťovka. ()

Wolfinas

Hezký, bez atmosféry, trochu směšný, přeefektovaný a zároveň bez efektu a účinku protože je to prostě blbost a vycucaný z prstu. Nemáte na dekadentního Garyho Oldmana vy cucáci. ()

maruli

Žánrová tuctovka, tuctová od začátku do konce. Nabízí srdceryvný příběh hodného Vlada, který se obětoval a stal synem ďábla. Mno. Na efekty se koukat dalo, záporáci ve mě vyvolali záporné emoce, Charlese Dance miluju už jako Lancastera. Za Luka Evanse přidávám hvězdu, páč se na něj vážně hezky kouká. :-) Zkrátka, takový ideální film na chvíle, kdy nemáte chuť na komedii, ani na filosofické bádání, ani moc přemýšlet. Jenom si tak rochnit u bedny. ()

Bube1

A zase se jednou rozcházím s hodnocením na CSFD... Tohle mi vážně hodně sedlo a i přes velká očekávání jsem nebyl zklamán (narozdíl například od nadhodnoceného Interstellaru). Není to zbytečně dlouhý, má to spád a Evans si tu roli vysloveně užíval, protože já mu věřil každý slovo. Všem můžu nového Drákulu jen doporučit. ()

TSZ

První půlhodina mi připadala obrazově poměrně atraktivní, asi i díky tomu, že jsem od nového Draculy nic nečekal. Osvalený hrabě a vyprsená manželka sice vypadají, jako by vypadli z reklamy na Old spice nebo podobně laciný artikl, scénárista se taky asi příliš nezapotil, ale celé to slibovalo vcelku zábavnou blbost. Postupem času jsem však upadal do letargie a děj se začal ubírat tak nepochopitelnými kličkami, že konec jsem spíš protrpěl. Závěr pak slibuje start nové supersérie, na což jsem tedy opravdu zvědav. ()

DavidWebb

Tento Dracula evidentne má záujem byť v každom ohľade v A-čkovej kategórii filmov (alebo je to iba môj dojem) ale nemyslím si, žeby sa mu to podarilo. Ono celkovo sa to pozerať dá, ale i tak to nie je to pravé orieškové. Keďže sa jedná o jeden z najzaujímavejších námetov vôbec, môžem iba hádať, prečo to v tomto prípade nevyšlo. Určite to súvisí aj s presýtenosťou divákov čo sa upírov týka, a asi by snímku nepomohol ani iný casting. Luke Evans ešte na hlavnú úlohu v A-čkovom filme nemá (možno v inej kategórii) aj tak by ale Draculu niekto iný v jeho úlohe nezachránil. A preto mi to tak nejak vychádza na slabší scenár a možno aj slabšiu réžiu. Najviac by možno pomohlo, ak by filmári dali tomuto námetu na dlhší čas pokoj, alebo by museli prísť s niečím mimoriadne originálnym. ()

darthhokro odpad!

Tak tu máme další vytvajlajtovaný homoupírský romantický biják, bez krve, pro náctileté emopipiny. Tentokrát jsem čekal že to z Drákulou nebude mít moc společnýho, ale takovej poševní průjem zkažených jater, jsem teda nečekal. Ztráta času, nic než odpad! Jdu si spravit chuť Coppolovým Draculou, tam aspoň pár kapek krve ukápne :) ()

papadoce

A mne sa to ale páčilo. Pravda je, že v momente keď prebiehala najväčšia bitka filmu pod hradom a zo skaly padala aleže prúúúdko jebateľná Sarah Gadon som nezaváhal a napálil som s kľudom štvorku. Ale potom prišiel pre mňa nepochopiteľne nezáživne natočený súboj na strieborných grošoch a teraz neviem čo mám s hodnotením robiť (3 ? 4? 3 ? 4 ? 3 ?.........). Večná škoda, že Dominic Cooper nedostal väčší priestor a práve v poslednom súboji som si naivne müslel, že sa tak stane. Škoda no. Jéžiši a Sarah na konci s krátkymi vlasmi, ty kokosssssss !!! ()

LakiyL

Čakal som riadnu blbovinu. Nakoniec to dopadlo celkom príjemne s nie zbytočne natiahnutou stopážou a fajn efektami. Nedejú sa ale žiadne zázraky, film ubehne pomerne rýchlo a takisto aj vyfrčí z hlavy. ()

pa3kes

POZOR! Tento spojler obsahuje koment! Popič! Táto neznáma legenda o najslávnejšom (t)upírovi ma dostala! Neskutočné, čo sa začalo diať v polke filmu. Sympatický hrdina, jeho čaja tieź (nesmierne sa podobá na kamarátku :D) a celý film sme s kamošma vkuse prirovnávali niektoré momenty k populárnej onlinovke WoW (hlavne keď Draky začal prvýkrát spelovať s tými netopiermi). Proste adrenalínový nárez, samozrejme, že sa tu nájde nejaká tá nelogickosť (mních dojde do stanu, vyhráža sa Drakovi, potom sekne, pričom pustí na neho slnečné lúče, ktoré ho začínajú páliť, a o chvílu je skoro tma) ale mrdať! U takýchto filmov treba vypiť trošku vínka, vypnúť mozog a užívať si snímok. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)