Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

raelz

Jistě, Twilight mohl být lepší film. Nicméně vzhledem k tomu, že a) je to film určený pro miliony teen holek a b) musel se pevně držet předlohy, je ten film perfektní. Upřímně si nedokážu představit lepší zpracování. Na druhou stranu, je mi jasné, že kdybych knihu nečetl, s největší pravděpodobností bych film ohodnotil jako že "ujde". Btw, soundtrack (oba dva) je opravdu výborný, o tom se klidně budu hádat :-) ()

Grimlok

Bejt puberťačka, tak umírám rozkoší, ale to nejsem. Upíři mi jsou nesympatičtí už od začátku. EMO účesy snad ještě horší než ve třetim Spidermanovi, takže mužská část rodiny Cullenů vypadá jako paka. Titul největšího paka získává Jesper, jeho EMO účes vypadá jak koště. Dialogy na úrovni libovolného pubertálního seriálu. Hodinu a půl se ve filmu nic neděje (takže sem sežral pytel popcornu), pak se na scéně objeví nepřátelští upíři a jde se na věc. Závěrečná (a taky jediná) rvačka se odehrává ve velkém stylu "bum, bum, bum, aaaaa, bum, chramst", skončí dřív než začne. Ve filmu se objeví asi decka krve, což je na film o upírech fakt slabý a nikde jsem si nevšim upírskejch špičáků. Takže ani akčňák, ani horor, "Tři oříšky pro Popelku" jsou napínavější. A Robert Pattinson nasazuje filmu korunu, když na Bellu čumí pohledem a lá "nadržený úchylák". Kvalitní film jsem neočekával a taky ani nedostal. Jedna hvězda za to, že jsem se mohl zasmát EMO účesům (to ale asi nebyl záměr autorů). ()

Harts

Krásná romantika, ve stylu Romeo a Julie na hororové téma, která v táhne do děje, už se těším na další pokračování, nádherně sfilmované, až mám chuť si přečíst knižní předlohy a její pokračování. ()

Skleni

No tak toto som nečakal. :( Strašné! Čakal som dačo zábavné s príbehom o pointe a dostal som čo?! Jebavú Kristen, Namachlného Roberta a Volvo. Ppči. Normálne sa snažím nenadávať, ale teraz sa nedá nič robiť. Strašne som naštvaný na americké spracovania knižných predlôh a nato akým spôsobom podali tento film. Pozeraj sa na jebu a úžastného sexi roberta( to neviem ale ženské to vravia, že je) ....a to auto!!!... a nakoniec si pozri akože big big fight a keď táto kravina skončí teš sa na ďalšie pokračovania kde budú možno aj šukať!. Hovno, nebudú ak chcete vedieť! Síce možno budú ak to spracujú ako jednotku. ACH! no a prečo som dal dve hviezdičky je jasné. i keď je to hnus je to hnus ktorý vás nevyjasnitelným spôsobom drží pri telke či kompe a keď to dopozeráte poviete si že škoda že je to taká kravina. Niektoré pasáže by som si pozrel aj znova( ale preskakovať je blbosť a celé to vidieť je ako dať si preháňadlo.. po čase sa určite doseriete či chcete alebo nie.. no pri tomto len budete grcať a nie srať!) 40% ()

Petrushka5

Bez mučení přiznám, že jsem knižní předlohu četla. Nepovažovala jsem to zase za takovou šílenost, rozhodně ne horší než jsou knihy pro dnešní mladé slečny. Člověk si u toho docela příjemně oddychl. Bohužel u filmu se to tak docela nepovedlo. Nemohu přesně říct, kde se stala chyba, ale po většinu času jsem dostávala nekontrolovatelná záchvaty smíchu nad kýčovitostí, hloupostí a patosem. Při scéně na hodině biologie jsem opravdu vážně přemýšlela nad tím, zda má Patisson alespoň trochu soudnosti, neboť jeho dokonale zahraná grimasa „budu zvracet“ byla tím nejhorším, co jsem za poslední dobu viděla (okamžitě bych jej nominovala na Zlatou malinu). Ale abych byla spravedlivá, do kina jsem šla se třemi kamarádkami, dvě byly nadšené. ()

Lipi21

61% REŽIE (Catherine Hardwickle): *** KAMERA (Elliot Davis): *** SCÉNÁŘ (Melissa Rosenberg, Stephanie Meyer): *** HERCI: **** ()

darkreider

Žiadna sláva. Subjektívne si myslím, že film obsahuje hromadu hluchých scén a stopáž skoro dve hodiny je fest cítiť. Na to ako to bolo hodnotené ako veľká originalita, som postrehol nejaké to cliché a hlavne to často nudilo. Herci ma neuchvátili a poetické dialógy by potrebovali dávku inteligencie. Každopádne priemer, na ktorý sa dá pozrieť...raz. ()

brokeback

Musím říci, že jsem se na dvě hodiny stal americký teenager a naprosto jsem propadl kouzlu Roberta Pattisona! Je to chlapec jako buk : ) ()

Filmárik

Je to skôr ***,5 ale **** už je veľa. Zámerne som čítal pre porovnanie predlohu a film splnil všetko na čo som bol zvedavý ale aj to na čo nie. Pre svoju vekovú kategóriu je to nová modla a desí ma predstava desiatok tisíc Edwardov a Isabiel (z ktorých len zlomok bude reprezentovať predlohu) ktorých budem teraz na ulici stretávať ako na páse. Nebolo to však zlé, aj som sa sem tam zabavil, záverečná scéna bola pôsobivá len tej romantiky by som tak za dve vedrá ubral a pridal viac temnoty. ()

farfalino

Hrozně sladké, stupidní, příběh jednoduchý, ale bylo tam něco, co mě do filmu vtáhlo a nedovolilo zmáčknout na ovladači stop.Vzájemný chlad hlavních postav, který značí : Líbiš se mi !, mě dostal. ()

asentra

On fešák, ona ne moc protivná, příběh atraktivní. Jen to na mě neudělalo nijaký obrovský dojem, takový ten film co nenadchne ani neurazí a ani na něj nebudete myslet ještě dva týdny po shlédnutí. ()

Torgal

Romantická báchorka pre teenegerky, ktorá divákom mimo svojej cieľovej skupiny nemá čo ponúknuť. Najväčšou slabinou filmu je scenár, ktorý je neskutočne riedky. Celý film sa nedeje NIČ zaujímavé. Je to len o tom ako na seba Edward a Bella hádžu pohľady a na konci sa objavia "zlí" upíri, ktorí pôsobia tak, že boli do deja začlenení nasilu aby dodali príbehu na zaujímavosti. Vo výsledku ale pôsobia veľmi mimózne. Vizuál je ťažké emo, filmu chýba tempo a vo väčšine stopáže aj atmosféra. Kapitolou samou o sebe je pochybná idea upírstva, ktorá všetkých fanúšikov Bladea a vlastne všetkých upírskych filmov musí urážať. Občas sa ale objavia aj slušné okamihy, chémia medzi hlavnými postavami celkom funguje (hoci Pattinson vyzerá otrasne) a dá sa to pozerať celkom bez problémov (samozrejme ak nie ste voči filmu negatívne zaujatí ako polovica ľudí čo tu film komentovala). 5/10 ()

Meiers

No, mezi dvěma tábory obdivovatelů a odpůrců, musím já zůstat nestraníkem. Přihnojit tu stopařskou eskapádičku, tak to bylo rozhodně někde jinde. Nicméně, jak už tady někdo řekl je to pro lolitky a věřím tomu, že nejedna EMO dušička zaplesala, minimálně nad tím upírským albínem. Už vidím ty mladý trotle jak nasazujou vampire look. Jak už jsem řek, vytočila mě ta rozehraná a bezprostředně na to okamžitě utnutá konfrontace upírských klanů. Už to vypadalo, že bude tango, ale bylo jenom "čačača" a šlus. Málo prostoru, nebo spíš žádnej dostali ostatní vampíři, což je fakt škoda. Prostě ono romantické vlákno nemělo být páteřní. Jinak to šlo, bavila mě kamera a celkovej visuál. ()

nurielka

Po prečítaní knihy som musela zmeniť hodnotenie, pretože mi to nedalo a pretože ich myšlienky, ktoré boli v knihe a samozrejme vo filme sa neprejavili, ma fascinovali, dokázali to zahrať natoľko dobre(hlavné postavy), že im neušli ani tie najnepodstatnejšie zábery, v ktorých hádzali chabé úškrny, ale ktoré samotná autorka popísala ako chabé. Najlepšie na tom celom bolo, že nakoniec som naozaj uverila tomu príbehu a tým hercom. Atmosféra filmu vystihli úplne do špiku kostí a čo je najzaujímajšie - presne takto by som si predstavovala Edwarda a Bellu. Musím však dodať, že sa teším na druhý diel, ktorý režiroval chlap a dúfajme, že bude oveľa lepší ako tento. ()

MJ

No, tak včera odpoledne sem si přečet knížku a dneska sem skouknul film. No jako takle, u některých (možná skoro většiny) postav šlo to zahrát kapku líp. Proti Belle nic ale nemám. Jenže se tu ukázalo, jako bohužel u většiny filmů podle knihy, že to prostě moc nejde. Chybí tam dialogy a situace, psychologie postav není dotažená. Kdo četl knížku tak chápe. No a hlavně sem nepochopil scény a Jamesem, Victorií a Laurentem. Proč se museli objevovat i v průběhu a zabíjet lidi? Nepatřilo to tam. Zbytečné scény k ukojení divácké chuti po krvi, která tam vlastně stejně nebyla. No a samozřejmě Jasper nějak nevyužíval ten svůj "talent", který mu jaksi zapomněli přidělit. Prostě doporučuji jako první přečíst knihu a pak se jen tak zlehka nechat pobavit filmem. Ten příběh - knižní verze, totiž stojí za to. ()

aR3Zz

Velmi nenáročná romantika pro náctileté. Pro tuto skupinu poutavý motiv, vampír sympaťák a hodně fešná kočanda. Do toho trošku akce, náznaky příběhu, záporák, šťastný konec a máme tuctový snímek. Ale co už, mně se taky vlastně libíl. 60% ()

Utero

Vynikající! Čekal jsem přihlouplou "vampírárnu" pro náctileté a místo toho jsem dostal úžasný příběh se skvělými herci, kamerou a hudbou! Jasně, že něco může chvílemi působyt naivně. Mě, ale film vůbec nesklamal a naopak mě některými scénami mile překvapil. ()

asfalt

V prvom rade uvediem, že upírsku tématiku mám rád a práve takúto podobu upírov milujem, avšak vyššiemu hodnoteniu zabránilo hneď niekoľko faktorov. Prvým je prílišná romantika, ktorú však viem pochopiť, keďže tvorcovia sa držali knižnej predlohy, no určite ju mohli vykresliť menej gíčovito. V niektorých momentoch scenár vyznel trošku smiešne, no celkový dojem zachraňuje slušný soundtrack a celkom dobre zvládnutá réžia. No určite mi to stačilo vidieť raz. ()

guri

Chapem, ze kniha a film su odlisne prostriedky a film v porovnani s kniznou predlohou zvycajne prehrava, kedze kniha umozni sprostredkovanie pocitov ci myslienok postav inou ako obrazovou formou. Tejto skutocnosti rozumiem, no napriek tomu sa mi film zdal, ze ide iba od jednej sceny k dalsej a napriek 2-hodinovej stopazi ani nemame sancu pochopit konanie a spravanie hlavnych postav. A vsetci (nielen upiri) su az prilis bledi... Som zvedavy, ako dopadnu dalsie filmy, kedze pokracovania boli slabsie ako prva kniha. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)