Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

gpx odpad!

Tady se zase tlačí na pilu až hanba. Kdyby se film jmenoval Wonder woman to zařídí, ušetřilo by to spoustě lidí čas. Takhle jsem u toho musel zbytečně strávit celých 6 minut. ()

david141474

Kdysi asi před 4 lety jsem tenhle film viděl, ale už jsem si ho absolutně nepamatoval, jen tu menší potyčku Supermana s týmem a nějaké scény u elektrárny. Co se týče týmu tak mi tam všichni celkem seděli až na Ezru Millera v roli Flashe, nejspíš to bude tím, že jsem zvyklej na Johna Wesleyho Shippa a Granta Gustina, kteří jsou v těch rolích o něco lepší a sympatičtější. A taky je to tím, že mi Ezra prostě přinde nesympatickej. Aquaman solidní. Wonder Woman skvělá. Flash takovej nic moc. Batman skvělej. Superman solidní a Kyborg celkem OK. Tenhle film není špatnej a je dokonce o dvě hodiny kratší než Zack Snyder's Justice League, kterou jsem ještě neviděl a budu si v budoucnu muset najít čas. Další film, který mám v plánu je stará dobrá Wonder Woman, která řádí během první světové války. 8/10 Dokonce to bylo o dvě hodiny kratší než Zack Snyder's Justice League. ()

Poza

Před pár lety mě naprosto přestaly bavit superhrdinské filmy. Nudí mě ten patos, apokalypsa světa v každém filmu a bezduchá snaha o vyvolání strachu o postavu (situace typu postava A padá, postava B jí chytne, postava C je sama proti zloduchovi, přiskakuje postava D....) mi přijde až otravná. Tohle rozhodně nebude film, který ve mě oblibu komiksovek obnoví. Je to barevné, hýbe se to, mlátí se to, bojuje to, občas to říká hlášky, ale jinak se tam vlastně nic víc nestane a člověk je pod dvou hodinách v kině (díky bohu, že jenom dvě hodiny) akorát rozbolavělý ze sedačky. ()

Methew

Fuh, je to zložitý film, ktorý má zložitý dej, je to niečo úplne iné ako Marvelácke zábavky, iste aj tie sú fajn, sú vtipné a zaujmú, aj kinematograficky sú výborne zvládnuté. Ale toto má vlastnú dušu, toto má hlbokú filozofiu, ktorú nepochopí klasický divák. Tento film má vlastnú filozofiu, a to ho robí unikátnym. Hlavnou hlbokou myšlienkou filmu, metaforicky ukázanou, bolo niečo v štýle: "Poznaj sám seba a skroť svojho démona." V dnešnej dobe, kde väčšina ľudí má preťaženú myseľ, preplnenú mnohokrát aj zbytočnosťami, zabúdajú vnímať tie skutočné a hlboké emócie a hodnoty. Určite nie je pre každého ľahké vyprázdniť si myseľ, no tento film vyžaduje vyprázdnenie mysle, aby ste sa naň mohli plne sústrediť, zloduch bol len vedľajšia časť deja, z určitého uhla pohľadu išlo hlavne o tú spiritualitu. A ako geniálne dokázali sformovať Supermanovo prebudenie, keď sa zobudil bez duše, a chvíľu trval jej návrat, samozrejme Lois návrat jeho duše urýchlila, takže z môjho uhla pohľadu je toto omnoho silnejšie sústo než filmy od Marvelu, ktoré sú síce fakt dobré, ale sú tuctovejšie. A ja osobne uznávam viac emocionalitu a spiritualitu, ktorá tu bola značne badateľná. A koniec, resp. porazenie nepriateľa ju potvrdilo, nikto si s ním nepotreboval špiniť ruky a surovo ho zabiť, keď ho nakoniec zožral vlastný strach, to bolo niečo naprosto dokonalé. U Marvelu je vidieť, že si chce za každú cenu získať divákov a väčšiu komerciu, no tu mám dojem, že DC si ide proste svoje. A preto ho uznávam. Uvidí sa, čo ukážu ďalšie časti aj od DC a aj od Marvelu. No ak DC bude pokračovať v tejto filozofickej a logickej ceste, tak to ich budem uznávať. Pretože dnes je ťažké nájsť takého hlboké a originálne filmy. Proste ma to dostalo, ale určite dosť spravil aj ten 3D efekt ;) ()

cudlik15

Neočekávejte velký kinematografický zážitek. Dostanete dobře napsaný příběh s pár vtipy a dobře udělanýma akčníma scénama. 4 hvězdy s odřenými cípy. ()

bigmatko

Marvel je zábava a svetlo. DC by mal predstavovat drámu a temnotu. Napriek pomerne nepriaznivým recenziám musím za seba povedať, že ja som bol spokojný. Batman má štýl, Wonder woman má čaro, flash ma vtip, Aguaman konečne zhodil zo seba vizitku conana, cyborg je matmaticky presny. A ved viete kto to celé pekne rozbalí a film hneď dostane na vyššiu úroven. DC má potenciál na výborné filmy. Chcel by som aby spravili skutočne aspoň jeden ktorý bude mať atmosféru komiksu a bude od 18 rokov. Batman prináša temnotu a napriek občasným vtipkom je to stále najväčší drsniak. Gal Gadot je naozaj ocarujúca o tom niet pochýb. Celkovo to pôsobilo dobre ale DC ma naviac. stále tomu niečo chýba. Treba pritvrdiť a netlačiť to do humoru ale skôr do trileru. ()

Luciaaas2

Tak tohle se opravdu moc povedlo, super efekty a ten vizuál bomba. Kam se na tohle hrabe Marvel. Škoda, že Warner Bros do všeho musí kecat :-( jinak film mě moc bavil, i když mám rád Marvel, tak DC filmy vždy vedou vizuálem, dokonálými efekty, atmosférou. Která chybí u pestrobarevných Marvelů. Mám rád vážnější a temnější komiksy, takže jsem rád za CD filmy. Ať si o nich kdo co říká, ale jsou super. ()

Lubik333

Marvel je prostě marvel, ale když ho opomenu (i když jsem tam viděl dost podobností), tak to byl vcelku dobrý film, trocha humoru, dost akce a toť vše. Z postav se mi pak nejvíce libil Ronon z atlantidy a ta pěkná paní. Jediné co mi vadilo, tak celková tmavost obrazu, nevím zda to bylo místním kinem, nebo 3D-čkem, ale šlo na to hůř vidět. ()

zipS

Ako tu uz niekto spominal filmovy "polotovar" tak sa neda nic nez suhlasit. Nedovareny komixaac. Samozrejme, ma to zopar momentov, ale na 120min ich je zalostne malo. Taktiez Ben by uz mal radsej len rezirovat filmy a Gal sa vratit ku modelingu (ale radsej by som ju videl v porne). A uplne najviac z celeho filmu mi vadil mlady Flash, mam dojem, ze ak by jeho postavu vypustili uplne, film len ziiska. ()

Marselus517

Totálna sračka. Vrchol nevkusu, ktorý sa môže zaradiť hneď vedľa posledných Transformerov. Absolútne stupidný scenár, ktorý v žiadnej sekudne nedáva zmysel a vyvrcholí v najdementnejšom finále posledných rokov. Nulová práca s postavami o ktorých hovno viete a aj hovno sa dozviete.K tomu si pridajte hnusné CGI scény a detinský humor pre 10 ročných. A čerešničkou na torte sú scény s Flashom pri ktorých doslova fyzicky trpíte.1* za to, že odpad je určený pre filmy ako Babovresky a spol. ()

Jarv

Justice League je přímým pokračováním snímku Batman vs Superman, tudíž je z některých dějových důvodů dobré ty filmy vidět oba. Minimálně vztahy hlavních hrdinů snáze pochopíte. Jestliže jsem měl svého času dojem, že Avengers začali tak nějak "uprostřed", zde to platí trojnásob. Děj je skutečně primitivní, doporučuji se na něj absolutně neohlížet, protože komiksové týmovky jsou o postavách a akci. Ta neoslní a mohla být bohatší i nápaditější, přesto mě nenudila a v některých směrech i potěšila. Film táhnou kupředu Batman a Wonder Woman, ale rozhodně se nedá říci, že by Flash, Aquaman a Cyborg byli přímo vedlejší, jelikož se stále jedná o postavy, které by měli jednoho dne udržet pozornost i ve svém vlastním dobrodružství (Aquaman si mohl užít vody skutečně více). Zde se jim dostane takového lepšího základního vývoje, což na budoucí titulní charaktery rozhodně nestačí, jenže co chtít, když má tahle jízda v podstatě pouhé dvě hodiny (zase se do toho šéfíci z Warneru moc pletli) a musí stihnout nové i staré figurky a do toho ještě nějakou tu řežbu. Místy je to trochu uspěchané, s ničím se dlouho nepáře, což je někdy na škodu, protože tohle filmu zkrátka ubližuje ze všech záporů asi nejvíce. V případě Batmana jsem uvítal jeho nový, hezký a vděčný pohled na Supermana. Sám Muž z oceli není vysloveně ani hlavní a ani vedlejší. Vrací se dříve, než bych čekal, na scéně se pohybuje v rozmezí 10-15 minut, což se nezdá příliš dlouhé. Na druhou stranu o něm pořád hovoří, jedna celá část je mu přímo věnována a ve finále má rovněž poměrně důležitou roli. Dal bych mu snad jen pár akčních scén navíc v závěru, abychom si plně užili jeho božské schopnosti. A ohledně jeho knírku během natáčení - pouze první scéna působí podivně a uměle, jinak jsem nevysledoval, že by mu digitálně něco odstranili, a to jsem se na jeho tvář několikrát soustředil, takže ok. Chemie mezi šesticí je často vtipná a umí okouzlit, navzdory tomu, že se dávají dohromady čistě kvůli vyššímu dobru, bohužel mnohdy jen decentně nakousnutá a dále nerozpracována. Z vedlejších hrdinů nejvíce vybočují Lois Lane a Martha Kent, přestože nejsou nijak významné, Alfred a Jim Gordon, kteří se zase dočkali jen několika minutek, Silas Stone, či záporák Steppenwolff, který není moc zapamatovatelný, pouze působí mocněji, ovšem jen do chvíle, kdy se před ním objeví Superman. Královna Hippolyta, Mera, nebo Lex Luthor už se potom dostávají převážně pouze k jedinné scéně, avšak poměrně zásadní. Fanoušci Green Lanterna budou relativně zklamáni. To slovo relativně jsem použil záměrně - Lantern se skutečně ukáže, ale rozhodně ne v takové podobě, jak byste to chtěli. Zbytek postav uvidíme zřejmě až v prodloužené verzi. Opět musím klást důraz na stopáž, jíž by 20 minut navíc prospělo, filmaři by nám alespoň naservírovali další společné scény, jichž je pomálu, lépe rozpracované postavy a možná i více Supermana, klidně v černém. Snad příště, pokud na nějaké příště dojde. 70%. PS: Kdo tipujete, že je rychlejší. Flash nebo Superman? () (menej) (viac)

ondra.p

Když se na tenhle film dívám po nějakém čase s odstupem, tvrdím, že měl přijít v jinou dobu. Spoustu věcí, které chtěl realizovat Snyder se nezrealizovaly, Whedon bohužel nenaplnil to co s Avengers. Oceňuju pořád to, že tvůrci nás neprovedli plejádou filmů jednotlivých superhrdinů a šli rovnou na věc. Líbí se mi, že se ve filmu pořád něco děje a ta akce je neskutečná. Jsem velký fanoušek takovýchto hi-tech digi superhrdinských řezaček a tady to byl skutečně skvělý zážitek. Jen chválit se ale nedá. Bohužel JLA je příliš krátká - tím jak chtěli film nacpat akcí, zapomněli nás seznámit se zbytkem. Za druhé, JLA se nerovná Superman - proto si bez něj měli být schopní poradit. Za třetí, chybí mi směr. To je asi to nejdůležitější. Když si odmyslím můj dvouhodiný zážitek v kině a všechny moje oblíbené hrdiny najednou, dostaví se prázdno. DC je bohužel ukázkovým příkladem toho, jak s exkluzivním materiálem tápat dál a dál. Zrušené pokračování. Opravdu potřebujeme Batgirl, nebo další Suicide Squad? Kde je Batman sólový film, Flash, Green Lantern/Lanterni, co Martian Manhunter atd. atd. Zachrání nás DC fandy Aquaman a Shazam? Toť ve hvězdách. Samotný film je u mě za 70%. Ovšem co bude dál? ()

KreeDmaN

Film není dokonalý a opravdu obsahuje "wtf" momenty způsobené přetáčkami, změnou režisérů, nasílným cutem pod 2h apod. Nicméně coby fanda a znalec tištěných komiksů jsem se bavil a občas měl i husí kůži. Jasně ... kdo čekal další Avengers nebo opravdu skvělý JL film, bude zklamán nebo možná i naštván. Já na to šel s očekáváním mínus 5 (po všech recenzích a reakcích) a nakonec je to pro mě solidní 7/10 ve svém žánru comicsových digifilmů (+ 1* za easter eggy ve flashbacku). Vzhledem k tomu, čím si film musel projít než se dostal na plátno, je to asi úspěch. CGI je zlé, ale o tom pro mě filmy nikdy nebyly. Bohužel se toho natočilo za 300 mega a většina se hodila do koše. Výsledek ale vcelku drží. Kdo ví, jaká by byla "čistě" Snyderovská verze (asi někde u 3/10). Nicméně Snyder je OUT! a my se můžeme těšit na světlejší zítřky! Nej hláška: Můžete držet tu Malou mořskou vílu ode mně dál?! ()

Meniha

Na filmu jde vidět velky rozpočet, který se ale minul účinkem. Ani zástup známých herců ani hora peněz nezaručí dobrý film. Dávám tři hvězdy za snahu a neodfláknutou řemeslnou práci. Za příběh bych dala hvězdu jednu, za výkony hvězdy dvě. Nemastné, neslané, americky líbivé. Nenadchne,neurazí. Takové o ničem.... ()

Mangoo

Jak ho probrali, měl je všechny pozabijet, zaobcovat s Gal na hromade jejich mrtvol a pak odletět zachranovat severni koreu nebo tak neco,.. a davalo by to asi stejny smysl. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera