Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

bassator

Opravdu kvalitních animáků je v poslední době jako šafránu, ale i vyjímky se najdou a toto je jedna z nich. Opravdu roztomilé, člověka to chytne od začátku až do úplného konce. A hlavní hrdina ŠÍŤÁK (jak mu říkají malé "neteřinky") je prostě borec :D... - Viděno 3x cca - 90% ()

korbitch22

Výpravná a dobrodružná podívaná pro celou rodinu, která staví hlavně na výborném námětu a sympatickém konceptu.Lovení draků z dob Vikingských válečníků je prostě výtečný námět, který se tvůrcům, ale dle mého nepovedlo plně využít, lépe řečeno nepovedlo se jim vyhnout zbytečným klišé.Ale abych nepředbíhal.Hlavní postava je sice takový otloukánek, díky bohu to ale neí žádný ufňukaný a otravný frocek, tudíž vás díky bohu nesere, ale baví a jeho charakter je psaný tak, aby mu divák doslova držel palce.Hlavní drak je výtečně udělaný, scény v arénách napínavé a vtipné a sbližovaní Škyťáka s drakem je roztomilé, hlavně když mu dává tu rybu, to vypadal přesně jako malý štěně a to jak už sem říkal, na mě prostě platí.Skoro celou stopáž je to skvělá a nadupaná zábava, která mě bohužel zklamala strašně kýčovitým a předvídatelným koncem a toho patosu bylo najednou až nějak moc (i na animák), až mi to přišlo vůči předešlé výtečně zpracované první půlce dost škoda.Celkově jde ale o hodně nadprůměrný animáč, který kdyby se nesnažil na konci tlačit na city tak moc, až mu praskla cévka v mozku, by si těch 86% i zasloužil, u mě za 70%. ()

Jirka_Šč

Přiznávám, že si s hodnocením nejsem vůbec jist. Určitě výborný film, ale napoprvé ve mě nezanechal citelnou emociální stopu (možná, že i proto, protože jsem ho sledoval po půlnoci a sám). Možná, až uvidím opakovaně. ()

Scalpelexis

Velmi milý počin, pohádka, jak má být a v modernějším hávu co se týče CGI triků. Dráček mi osobně přišel naprosto úžasný, hlavně jeho gestikulace, taky bych takovýho chtěl doma. Děj je dost přímočarý (i když mě pár nápadů příjemně překvapilo), oproti tomu hudba je hodně barvitá a vykreslení vikingského městěčka opravdu půvabné. Ač tento animák určitě není z kategorie nejdražších a ja už jsem nějaký ten rok dospělý, tak jsem si to náramně užil. ()

mcb

Křehkou naivitou a přímočarostí protkané epické fantasy dobrodružství, která se chová všelijak jinak, jenom ne dětsky. Jistěže scénář je jen sbírka stokrát ohraných klišé a pravd, ale stejně jako v případě Avatara (kterému se celý příběh náležitě podobá) strhává svým jednoznačným smyslem pro dobrodružnou podívanou se vším, co k ní patří. Výborná akce, skvěle načasovaný humor a emocí, co nevydá za rok celý Hollywood. Retrospektivně se jedná o jeden z nejlepších filmů o dracích vůbec. ()

packa

Velmi příjemný animák, který by ale neměly vidět děti předškolního věku. K dokonalosti chyběla snad jen jedna věc, drak kterého si ochočí hlavní hrdina, je až nesnesitelně slaďoučkej, tak moc, až mi to kazilo zážitek. Edit: Tak jako už poněkolikáté, po dalších projekcích měním hodnocení a přidávám pátou hvězdičku. Čert vem dráčkovu přeslazenost, animace je skvělá, hudba stejně tak, emoce fungují na jedničku, humor je inteligentní, happyend naprosto originální (a nepříliš happy :-). Přiznám se, že si už nejsem úplně jistý, jestli v letošním oscarovém klání budu fandit Pixaru, nebo Dreamworks. ()

heyda

Nechtěl jsem tomu věřit, ale ANO. Tenhle animák s fenomenální hudbou Johna Powella se může hrdě postavit vedle takových velikánů jako je Shrek nebo Ratatouille. BRAVO! 100% ()

Stanislaus

DreamWorks si může za rok 2010 připsat na svůj účet jeden z nejneuvěřitelnějších a nejúžasnějších animáků. Naprosto dokonale vypiplané animace, které budí respekt. Úžasný a nepřeslechnutelný soundtrack. Příběh je možná dalším případem starého klišé, ale já jsem se jím nabažil. Musím pochválit velkou fantazii v rozmanitosti draků. Nejlepšími scénami byly ty, kde se Škyták seznamoval s Bezezubkou. Vždycky jsem chtěl mít psa, ale po shlédnutí tohoto snímku bych klidně bral draka jako byl Bezezubka. A když vykulil ty svoje velký oči ... jojo kocour ze Shreka má opravdu vážnou konkurenci. Takže můžu jen doporučit - nechybí tomu akce, vtip, dobrodružství a ani špetka romantiky. ()

Pejpr

Kam se hrabe celej Eragon (co se týče příběhu), kam se hrabe celej Avatar (co se týče efektů), kam se hrabe celý Dračí doupě (co se týče draků). Skvělý a hlavně BEZCHYBNÝ film s nádherným drakem s kouzelnýma očima. ()

Flego

Technicky na vysokej úrovni a príbeh si dokáže získať malých i veľkých. Myšlienka - radšej sa spriateliť ako zabiť, sa mi veľmi páči. Ak k tomu pridáme nádhernú hudbu, kvalitnú animáciu a vtip - dostaví sa želaný účinok. ()

Jinny

Chtělo by se říct, že na Draka máme jako na fantasy pohádku jiná měřítka, tenhle film ale snese srovnání i s tím nejlepším od Pixaru. Animace je snad až zbytečně roztomilá a postavy klišoidní, příběh je nicméně nosný a co se týče režie, jedná se o vynikající práci. Je zvláštní, že snad ještě nikoho nenapadlo pojmout draky jako jakákoliv jiná zvířata, která je možné si ochočit... Je ale trochu škoda, že po skvělé první polovině film nabídne už jen akční finále. ()

honajz

Děj Avataru ve vikingském prostředí a s jednodušší animací. Opět jeden, který jde proti svému druhu, opět mezidruhová válka, akorát tady to má happy end. MOŽNÝ SPOILER. Tu nohu na konci syn obrečel. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU Celou prostřední část se hodně nudil. Mnohé nepochopil. Možná to není dobrý film ani pro děti. ()

Roman.Ticka

Spíš jak osedlat draka. Hezký příběh o tradiční společnosti, o vztahu otce a syna. Škyťák se lišil a tudíž vyčníval, kdo ví, jak by dopadl, nebýt synem Náčelníka vesnice. Byla by mu houbec platná jeho pokroková mysl, chytrost a citlivá duše. Vikingové jsou drsňáci, ne třasořitkové. Ale právě náhoda započala jedno velké přátelství, kdy se Škyťák seznámil se stejně vystrašeným dráčkem a rozhodla o příštím osudu celé komunity. Trénink v Drakoškole nebyl na škodu, když pomohl Škyťákovi postupně vzlétnout do oblak, ale i přemoci těžkotonážní všepožírající obludu. Vikingové změní pohled na dračí populaci a udělají ji svými domácími mazlíčky, stejně jako Adrien na Škyťáka a když se konečně otec se synkem usmíří, nastane teprve jedna velká okřídlená zábava. Kdybych neviděla Avatara, tuhle pohádku bych si užila o něco lépe. ()

poz3n

Zřejmě první hlavní hrdina s amputovanou nohou v dějinách animovaného filmu budí sympatie spolu se svym drakem parťákem celej film. Ale kostra příběhu má bohužel lehce amputovanou originalitu, protože rozuzlení filmu asi lehko každej sám odhadne. ()

rikitiki

Další příběh o outsiderovi ve fantazy o dracích, ale BOŽE, jak rychle jsem si je všechny zamilovala a bála se o ně! O lidi i o draky.___Přímo magická je scéna sbližovacího tance v nakresleném bludišti. ____ Drak je pro mě ztělěsněním animální síly, kterou všichni v sobě máme a marně se ji snažíme ztlumit. Když se nám to povede, tak to znamená, že jen přežíváme. Když se nám to nepodaří, tak je to cesta k sebezničení. Ale tak svůdná, svobodná a silná! A tohle je záviděníhodná cesta: zkrotit, ale nezotročit. ____ Taky bych chtěla mít draka, připomínajícího černou sametovou kočičku zkříženou s mlokem! /23. 10. 12./ ()

HellFire

Nejspíš to tak připadá jen mě, ale jediná síla filmu je ve 3D. Celou hodinu sledujeme to, co by se dalo rozebrat na ploše 15ti minut. Zasmál jsem se asi dvakrát, přelety na drakovi ani mě nezaujaly, samotní draci jsou krásně zpracovaní. Problém je, že snad ani samotní autoři neví, pro koho je film promárně určen. První hodinku je to jako film pro děti a potom se zvrhne ve fantasy těžkého kalibru. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům