Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

Stejšn

Pěkně udělané. Docela by stála za to nějaká verze pro dospělé, kde by skutečně byly mrtvoly a noční útoky draků na lidskou vesnici měly nějaké gore vyznění. ()

Kubi21

Byl jsem velmi, ale velmi skeptický. Musím říci, že zbytečně. Nádherná pohádka o přátelství, rodině a předsudcích, které musí zmizet. Vše je předvídatelné, ale zpracování, hudba, roztomilý dráček, Vikingové a poznamenání všech přítomných včetně hlavního dětského hrdiny, dělají z tohoto animáku nadprůměrnou zábavu. ()

DominikCZ

Shrek? Tohle a Shrek? To nesnese srovnání. Shrek je dynamický a plný inteligentního a často ironického humoru, toto jen další slaďárna založená pouze na štěněcích a kotěcích tvářích postav a draků. ()

Horxus

Postavičky s neproporčně velkou hlavou, nadměrnýma očima a podivnými pohyby mě nikdy nebavily. A tenhle film není vyjímkou. Vtipné to bylo asi tak, že jsem se párkrát pousmála a děj mě rozhodně nezaujal. Chtěla jsem nějakou příjemnou ne romantickou komedii a tak jsem se rozhodla dát How to Train Your Dragon alespoň nějakou šanci. A to byla možná ta chyba. Čekala jsem něco víc než animák, který bych dokonce měla občas chuť přetočit. Když bych od něj nic nečekala, dala bych možná jednu hvězdu navrch za to, že mě nezklamal, ale právě jeho vysoké hodnocení mě zvyklalo. Zkrátka a dobře, od 87% animáku jsem čekala, k jeho smůle, víc. Jednu hvězdu za hezkého hrdinu, jednu za to, že i když mě to nebavilo, provedení je moc hezké, a půl navrch, aby mě členové jeho početného fanklubu neukamenovali. 2,5* ()

Lenii

I když už nejsem malá holčička, tak animované filmy stále zbožňuji. A myslím si, že tenhle se opravdu povedl. Bezzubka je prostě super!!! Kompletně celá - jak vypadá, jak se chová. Celkový námět je moc pěkný a líbí se mi zpracování. Během filmu jsem se bavila, smála a také měla na krajíčku - a to to je "jen" animák. No prostě 5 hvězd a 100%, ()

Marrianna

Jednoznačně jeden z těch povedených animáků na které se můžu koukat často a nemlátit hlavou o stůl...........Škyťák je prostě tak kouzelný, že i kdyby bylo kdo ví co tak to kdo ví co prostě kvůli němu odpustím. ()

kotasbk

Nikdy jsem nebyl fanouškem kreslených filmů, i přesto že jako mladý jsem je lhtal, nicměéně ted jsem starší a moc je nemusím. ()

Wooke

Zamiloval som si túto rozprávku už len preto, že mám rád draky, ale nečakal som, že sa mi tak bude páčiť aj toto. Zaujímavý príbeh v kombinácií s vtipom a láskou ma vždy dokážu dostať. Určite to však bude zásluha Night Furyho, ktorý je krásny. Jednoznačne najlepšia rozprávka za posledné roky. ()

A_san

Krásné a vtipné zpracování příběhu o tom, že draci přece jen nejsou žádné zlé potvory...........pokud to nejsou obří mrchy, které jsou líné se hýbat a nemají pár set let. Pohádka, na kterou se snad vždycky ráda podívám a u které často ráda usínám. Humor je pochopitelný, nepřehnaný a nenucený. Už se nemůžu dočkat pokračování :) ()

BadAs

asi nejlepší animák co znám,davkuje emoce ve velkým jak hraný film po celou stopáž.-) škiták je simpatak tak trochu outsider ostatními odstrcený,podivínský syn velkého načelníka.-) ale on není vubec podívín jen vizionář co dokáže navázat vztah s drakem zachranít ho a pak i vsechny lidi z vesnice .-) finále je fakt krutý stejně jako první let .-) a začínající vztah s tou holčou co ho z počátku nenávídí a jen se mu směje .-) ()

anyonecek

Krásnej vymazlenej animák, kterej si na 100% zaslouží nejvyšší hodnocení. Úžasný kouzelný příběh, který není až tak složitý a směřuje skoro od začátku k nějakému velkému fightu, ale ty detaily co vidíme v průběhu celého filmu, to je něco úžasného. Krásné animace, kde draci vypadají jak opravdoví domácí mazlíčci a k tomu pár urostlých vikingů, kteří mají hlavu k tělu v poměru 1:50. Stejně jako film Na vlásku je tohle opravdu libová záležitost, která se mi už teď pevně vryla do paměti a vztah mezi Bezzubkou a Škyťákem si budu pamatovat ještě dlouho :). ()

darthvader77

Neskutečně roztomilý dráček(v životě bych nevěřil, že drak může byt natočen takhle), skvělá animace, vynikající příběh a spousta gagů, protstě animovaný film, který mě bavil od začátku do konce už sem moc těším na druhý díl. ()

Ivoman

Nevím proč zde všichni píší, že to má předvídatelný příběh. Možná některé věci, ale tím koncem mě opravdu dostali. To jsem nečekal, že tohle projde jako šťastný konec v animáku. Super !!! Jinak ve 3D podívaná a zážitek na dlouho dobu. ()

helrohir

Ak nepočítam tretie Toy Story z toho istého roku, tak čo sa týka príbehu, ide snáď o najlepší animák od čias druhého Shreka. Množstvo emócií, sympatické postavy aj draci a skvelé vizuálne stvárnenie, naviac s podareným hudobným doprovodom. Jediné čo mi vadí, je na môj vkus trocha málo humoru. Sem tam sa dá zasmiať, ale animáky pozerám primárne kvôli zábave, takže len vynikajúci príbeh to u mňa úplne nezachráni. Ale celkove je to podarená vec. ()

teba

Moc se mi nelíbí výtvarné pojetí postav. Navíc jsem to nejdřív viděla v češtině - a film byl u mě pomalu na odpis... Ale dala jsem šanci ještě původnímu znění - a ejhle, výrazně lepší dojem! :o) Takže nakonec pěkných 75 %. ()

Ondrasecek

Film „Jak vycvičit draka“ je až překvapivě působivý animovaný film, který mi utkví v paměti asi na hodně dlouhou dobu. Odehrává se ve fiktivním světě na ostrově Blp, kde žijí Vikingové. Ti to nemají ovšem vůbec jednoduché – jsou v neustálém rozporu s draky, kteří jim všude působí škody. Hlavním hrdinou je syn náčelníka Škyťák – outsider, kterého ani trochu neláká představa jeho otce o kariéře drakobijce. Jednodušší příběh, u kterého se ovšem vůbec nenudíte, doprovází zajímavé, často i dosti humorné postavy a nádherně udělaní draci, kterých zde najdete opravdu hodně. Filmu nechybí ani atmosféra – například scéna zkušebního letu nebo panorama ostrova Blp, navíc jsou doprovázeny spoustou chytlavých skladeb od Johna Powella. Filmu dávám 90% - je to skvělá audiovizuální podívaná, po které budete mít chuť si taky jednoho draka vycvičit. ()

AgnesDee

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Na animovaných filmech jsem prakticky vyrostla, ale tohle je film, který se po hodně dlohé době povedl. Neustále napínavý s úžasným nápadem. ()

Hawaj

Skvělý příběh, mazlivej dráček a hlavní hrdina kterýmu se tvůrci nebojej uškodit i před očima dětí. Jeden z mála animáků, který se povedl a bavil i bez pompézní a okázalé grafiky. Jo tak tohle můžu. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům