Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

METHOD_

Wooow! Tomu hovorím skvelý animák. Veľmi milý príbeh v ktorom Škyťák ukazuje, že to vždy ide aj inou cestou než násilím a nakoniec víťazí dobro nad zlom. Je to animák s naozaj perfektnými milými a emotívnymi scénami, ktoré nemôžu nechať nikoho chladným. Dobrý relax, u mňa 80% ()

majo_svk

Ako vycvičiť draka je nádherný animáčik pre celú rodinu. Prekrásna vizuálna stránka, kvalitná animácia, skvelá hudba a k tomu všetkému úžasný príbeh plný poučných myšlienok a emotívno-dojemných scén. Videl som už cez stovku animovaných filmov a tento patrí do top päťky tých naj. Každý si tu nájde to svoje, bude nadšený a bude si chcieť vycvičiť vlastného draka. Pekný počin:) ()

Žižina

U tohodle filmu jsem se promenila v 6ti letou holcicku, ktera se slzami v ocich prosi rodice o draka. Uz dlouho jsem nevidela tak krasnou pohadku. Nemam co vic dodat. Proste jsem se zamilovala do toho cernyho stvoreni s nadhernyma ocima. ()

j0nathan

Upřímně netuším proč je zrovna toto momentálně na 124. příčce hodnocení na ČSFD. Je to animák s dobrým nápadem, místy vtipný, s roztomilým dráčkem v čele, ale zas tak super to nebylo. Pro děti under 8 ideální. :) ()

FanO_o

Jedna z najlepších animovaných rozprávok posledných čias ktorá ma veľmi pobavila. Fakt dobrý animák pre všetky ročníky. ()

M1k9

Nádherné dobrodružství s drakem. Ten byl taaak roztomilej. V lecčem mi to připomnělo Avatara. Pro děti to je až moc dobré heh. 8.5/10 ()

masiko

Jako pohadka je to moc fajn, ale neni to ani rodinny film (neni to jako Uzasnakovi nebo Auta, co by jako u tohodle meli delat dospeli?) a zel ani komedie. ()

scartino

Určitě jeden z nejsilnějších animáků, který doposud byl vytvořen. Někdy bych si přál, abych byl ještě v těch letech, ve kterých by to bylo pro mě opravdu strhující podíváná. Avšak i tak, je to výborný zážitek, kterému skoro nic nechybí a není vůbec náročný na přemýšlení, či-li animák opravdu pro každého. Strhující tempo, které nabírá na intenzitě od minuty k minutě, a pak vypukne v jednu velkou bitku, která končí jak jinak než, jako v pohádce. K tomu všemu je to doprovázeno kvalitním soundtrackem, který přidával na emocích(viz. scéna, kde se draka naučil "řídit"). Příjemný originální dabing s občasným vtípkem, výborná animace, která se v tom 3D opravdu neztratila a do toho všeho roztomílý drak. 95% ()

Raimok

Hodnotilo to třináct mých oblíbených uživatelů. Dvanáct z nich tomu dalo 5 hvězd. Já jsem dal 2. Něco se mnou musí být. 37 % ()

Bukk

Nachytala jsem sebe samu při fandění Škyťákovi, především v poslední třetině animáku. A byla jsem vážně nervózní, jestli to opravdu dopadne tak, jak by mělo (a tím jsem se taky uklidňovala, když nebylo nic předem jasné). Dokonce se mi ještě den večer zdál sen, jak si ochočuju d...né přímo draka, ale vlka, což dávám za následek právě vidění tohoto dobrodružství. ()

Florfila

V prvé řadě bych ráda upozornila, že nejsem fanoušek animáků. Ale tenhle? Tenhle byl opravdu úžasný. Animace byla až nečekaně kvalitní. Příběh krásný, bez zbytečně drastických emocionálních trhanic. Opravdu krásné a úsměvné. ()

Erik7595

Najpôsobivejší a najkúzelnejší zážitok z animáku za poslednú dobu. Veľmi pekný príbeh o vytvorení dosť netradičného puta medzi Vikingským teenegerom a dráčikom Bezzubkou ma úprimne dostal. Sympatické postavy spolu s pomerne svižným tempom zaisťovali neustále nejaké dobrodružstvo, takže nuda nehrozí. Navyše ani vtip nechýba, toho som sa dočkal vďaka Škyťákovi a jeho vycvičenému mazlíkovi v dostatočnej miere. Vizuálne stvárnenie drakov a ich charakterové zobrazenie bolo veľmi zaujímavé a vizuálne spracovanie snímku v mnohých pasážach bralo svojou monumentálnosťou dych - najmä čo sa týka preletov na drakoch ponad nádhernú scenériu. Tie scény som si naozaj užíval ako som len mohol. Neustála kanonáda humoru, akcie, sympatických postáv, skvelej animácie plus dojímavý záver - rovná sa plná paľba. 100% ()

embecka

Ja chcem draka, ty chceš draka, všetci chcú draka! :) Ja som na začiatku bola dosť skeptická. Akosi som sa bála, že sa budem nudiť alebo čo, vadili mi postavičky, všetko mi pripadalo také priemerné... Ale ono vás to chytí. Lebo je to milé a poučné a je tam polárna žiara, draky pradú ako mačiatka, každý jeden má svoju zvláštnu schopnosť a chcem byť viking, chcem mať draka, veľa drakov a tiež chcem mať pehy na nose ako ten malý krotiteľ! ()

Flopik

Tak v prvom rade sa chcem ospravedlniť za pôvodné 4 hviezdy , po 2 pozretí svoj názor mením a jasne hovorím lepšiu animovanú rozprávku som nevidel.Hudba fantastická , a draky úžasné.Bol som na tom v kine bohužiaľ nie v 3D ale nevadí.Tohto chcem jednoznačne viac a momentálne len čakám na 2 pre mňa 100% a 5* koniec super. ()

Nolanofil

Absolútne vymakaný animák a pravdepodobne aj môj najoblubenejší. Príbeh je dojímavý a zaujímavý zároveň a ani chvíľu nenudí. Hudba Johna Powella nádherná a vzdušná akcia oveľa oveľa lepšia ako v Avatarovi. Na moje prekvapenie som toto všetko zistil až po druhom zhliadnutí. ()

VictorMartel odpad!

Vyprávění se vyžívá v důkazech „lásky“ ustavičnou produkcí ji prověřujících mezních situací. Ty jsou zde koncipovány coby vítaná příležitost, jak předvést míru seriosnosti citu. A jako jiné komerční stupidity (Guardians of the Galaxy, Lego Movie nebo Dawn of the Planet of the Apes) působí především propagandisticky odporně nesofistikovanou smrští ideologických i aktuálně geopolitických zaříkávadel. ()

Lilloos

Už od mala jsem byla spíš princeznovský typ, Vikingové mě tedy i po letech nechávají chladnou, ale uznávám, že prostředí je to originální. I příběh by se mi docela líbil, kdyby nebylo té otřesné animace. Takhle ošklivé postavičky se jen tak nevidí. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům