Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

bonovox

Film si zaslúži absolutórium, skvelí herci, hudba, scenár, atmosferá. Kultový film, ktorý ani po dvoch desaťročiach nestratil nič zo svojho kúzla. ()

MichelG.

Dal sem 2 hvezdicky a nevim jesi nedat 1, protoze tak promarnenou sanci s takovejma hercema sem dlouho nevidel. Zvlast u De Palmy kterej natocil skvely filmy jako Carlitova cesta nebo Scarface. Chvilema sem se musel smat jak ten film byl plnej klise. Podle me snad ty herci ani nemeli co hrat, asi krome De Nira, kterej to ale vedle vsech tech "spravnej chlapu" nevytahnul ani na prumer...Kazdopadne jak sem si precet tak tu 1 hvezdicku mozna dam pozdejc, protoze pan reziser asi natoci druhy dil, ci co... ()

wesker

neco mi v tom filmu chybi.. mozna vetsi prostor De Nirovi... mozna absence citovych stranek.. kazdopadne vyborna hudba ale vic jak za 3 nedam ()

ZAUME

Film je tam kde má být, a to je v předních pozicích čsfd hodnocení. Námět byl dokonce tak dobrý, že byla podle něj vytvořena PC hra.. Jojo, starý Chicago a příběhy z prohibice, to já rád.. když se k tomu navíc přidá trojce Costner Connery a De Niro vzniká výborné dílo. ()

astrain

Na tento film som sa dlho tešil, keďže mám mafiánske filmy v obľube. No po jeho zhliadnutí som ostal v rozpakoch. A to pretože nechápem ako sa tento film dopracoval k 87%??? Snažil som sa nájsť správne slová no komentár Pohrobka mi ušetril čas. Na 90% s ním súhlasím. Tak len dodám svojimi slovami: Pri konci som sa už modlil aby to skončilo. Dej mal slabú gradáciu...niekedy naivné scény (napr. ked mnohonásobný zabiják strieľa na súde po Nessovi a keď ho má v šachu na streche a mieri na neho...nevystrelí...ale otočí sa a uteká ďalej...tak to ma pobavilo). Ďalej: Hudba a oscar? No neviem...nie že by bola zlá..ale jednoducho tam nesedela. A policajt Melone na začiatku pôsobí ako starý vtipný deduško Večerníček. A má byť hlavným motivátorom. Najprv povie "vtip" a potom vystrelí mozog prvému po ruke. Nesedel tam. A tu akože výmenu poroty radšej ani nekomentujem...asi sa v tom nevyznám ako to fungovalo...ale takto asi ťažko. Ach a aby som nezabudol na napätú atmosféru a radostné úsmevy šťastných mužov na koňoch s krásnou prírodou v pozadí pred tým než sa strhne nemilosrdné vraždenie. Takze asi tak za 3 * , ale to má asi na svedomí len hlavný námet. ()

Griswold

Kmotr je sice Kmotr a mám ho hodně rád, ale mou nejoblíbenější gangsterskou jsou stejně asi právě Neúplatní. De Palma tu fakt zamakal a skvěle se mu povedlo navodit atmosféru takovýho toho pravýho mafiánskýho Chicaga 30. let (pokaždý, když na tenhle film koukám, tak mám chuť si nainstalovat Mafii a rozjet to). K tomu podmanivá hudba a výborní herci (hlavně Connery a De Niro). Opravdu bomba. ()

peaceNwar

Zase raz budem stáť sám proti väčšine. Neviem čo na tomto filme vidíte, ale je tak zle, rozvláčne a nezmyselne zle napísaný a natočený, že až to je hanba že má takéto vysoké hodnotenie. Sama úvodná scéna je neefektná, ďalej je scenár miestami až hnusne nelogický (stretne na ulici blbého policajta a potom ide ho požiadať o pomoc v najvážnejšom prípade v Chicagu - čo??? alebo conneryho rozstrieľajú a on sa doplazí 20 m ďalej??), réžia je zmätená, striedajú sa dlhé nezmyselné zábery, nezmyselné scény, debilne napísané dialógy a ešte k tomu je aj herecké obsadenie postavené na úraz. Nie že by herci sami boli zlí, ale jednoducho sa do jedného filmu nehodia. V porovnaní s inými dielami pojednávajúcich o tejto téme (najlepší príklad ma napadá seriál Chobotnica) je tento film hrozne naivný (porotcov podplatil ale sudcu nie?), zle zosúladený, nemá žiadny jednotný štýl, žiadny konzistentný príbeh, ani len nevyzýva k zamysleniu a mne osobne napriek tomu, že milujem Morriconeho hudbu, v tomto filme pôsobila veľmi rušivo. Tri * dávam len za dve skvele natočené scény a to Conneryho popravu a záchrana svedka na konci a za snahu hercom, ktorí sa dosť snažili vyrovnať bolestivé nedostatky scenára a réžie. ()

Marw_

Nádherná gangsterka, ze které atmosféra americké prohibice ve 30. letech přímo čiší. Děj má báječný spád, takže i kdybyste to měli v plánu, tak se při tomhle snímku nestihnete nudit. Výkony herců se mi taky velmi zamlouvají - Robert De Niro je jako Al Capone výborný, Kevin Costner za ním v roli ambiciózního lovce mafiánů Eliota Nesse vůbec nezaostává a starého, ostříleného strážníka v podání Seana Coneryho si musí zamilovat snad každý. ()

Estetik 1

Trochu si nejsem jistý žánrem. Chvílemi to je spíš komedie - navíc třeba přestřelka na mostě je nechtěně směšná víc než komická. Místy jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji pohádku o čtyřech neskutečných správňácích, což je narušeno jen poněkud samorostlým Connerym (občas si přihne z lahvinky), kteří bojují s odpornými slizouny. Gangsterka podle mých představ to určitě není. Každopádně Nedotknutelní jsou svižný a velmi slušně natočený film se skvělými hereckými výkony (jako vždy Robert De Niro, Sean Connery). ()

unclejack

Hudba je dobrá , ale inak film dosť zaostáva. Film nepôsobí vyložene gangstersky , pretože sledujeme hlavne Kevina Costnera , každá situácia sa však minie s účinkom. Zabitie Conneryho nie je ani také dojímavé , film pritom vychádza práve z Conneryho postavy a Connery posúva dej. Záver je dobrý , začiatok celkom ujde , ale ako sa postupne má dej stupňovať , upadá v ňom akcia aj zábava. Rober De Niro a Andy Garcia takmer nevyužití , De Niro celý film len mudroval , až na súde mu dali scenáristi trochu toho priestoru. ()

albytch

Pro mě absolutně dokonalej film, jen s jedinou výhradou a to je čekání na účetního na nádraží(příliš zdlouhavé),jinak všechno parádní přes herecký výkon kevina costnera až po super výkon roberta de nira...Hudba parádní,děj nepopsatelně mrazící po zádech,Bože děkuji za tento film ()

Desmi

Když jsem si tenhle film pouštěl, nevěděl jsem, do čeho jdu. Jména v úvodních titulcích mi vyrazila dech - Costner, Conerry, De Niro, Garcia... sliboval jsem si tedy velmi slušnou podívanou. A tím Neúplatní také jsou. Nikterak dlouhá pohodová gangsterka se vším všudy. Od plného počtu bodu ji přede mnou ochránili jemné niance a absurdity ve scénáři. Ne všechno mi v tom filmu sedělo (přemýšlení gangsterů např.). Ale jinak platí co jsem řekl, super oddychovka. =) ()

Edgerton

Když nepočítám Kmotra, jedná se o můj asi nejoblíbenější mafiánský film. Skvělá atmosféra, výborná hudba, skvělá herecká sestava (nejvíc utkví asi Connery, ale Costner s De Nirem nezahálí). Při sledování tohodle filmu mám dycky chuť si nainstalovat Mafii. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery