Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

ZetDaElO

Príbeh slušne odsýpa, herecké výkony sú nadpriemerné a vyčnieva najmä Al Capone v podaní De Nira, takže k pomyselnej gangsterskej dokonalosti toho nechýba veľa. Od plného počtu bodov ale odradzujú zbytočné patetické scény, práca strihu je miestami až amatérska, najviac mi však vadila Morriconeho hudba, ktorý trafil úplne mimo. ()

Mancunian

Skvělý De Niro, který se Al Capona zhostil dokonale. Přestřelka na nádraží taky super. Někdy mi to však přišlo takové nemastné, neslané, avšak i tak je to pro mě 4 a půl hvězd. ()

hony23

Chicagské podsvětí v době prohibice ovládá Al Capone podání Roberta De Nira. V patách mu jsou Kevin Costner a Sean Connery a to vše podkresluje hudba od Morriconeho. Tomu říkám All Star Game. Gangsterka, která ani po letech neztratila své kouzlo. ()

John_Dee

Neverím ľuďom, ktorí v recenziách k tomuto filmu ospevujú hudbu Morriconeho. Tá sa k obrazu väčšinou absolútne nehodila (buď teda klamú alebo nemajú vkus). Jediné, čo v tomto filme stálo za to, bol výkon De Nira. 2 hviezdy max... A ako vidím, Oscary nestáli za veľa už v roku 1987. ()

v.indruchova

skvělá stará dobrá klasická gangsterka. Se skvělými herci. Tak jak je to natočeno, záběry /kamery/ mi přijdou že si člověk všimne staršího přístupu, vláčnější delší záběry, ale přesto se člověk nenudí a pořád se něco děje. ()

Lucas005

Zábavná, ale nakonec vcelku obyčejná detektivní prohibiční pohádka. Výbornou dobovou atmosféru a geniální herecké obsazení na obou frontách bohužel zabijí příliš protahované či úplně zbytečné scény, občas podivně se vyvíjející děj a dosti nevyužitá postava Al Caponeho. Potěší ale Morriconeho dosti originální ikonický soundtrack a také nával hlášek ze všech stran. Jedná se tak o film, který, ač kultovní a zajímavý i na více zhlédnutí, dle mého kvalit největších klasik stejně dobově situovaných gangsterek nedosahuje. ()

PTuranyi

Perfektne natočená policajná gangsterka s priamočiarym dejom, vykresľujúca boj polície proti organizovanému zločinu počas prohibície a dolapenie Al Caponeho. Skvelá produkcia a výborné herecké výkony štvorice hlavných hrdinov. Začínajúceho Kevina Costnera, ostrieľaného Seana Conneryho, Charlesa Martina Smitha, Andy Garciu    a zločinca Al Caponeho stelesneného Robertom De Nirom. 90% ()

PanPyzamo

Bylo to supr. Napínavé. Užil jsem si to. De Niro klasicky paráda. Jen škoda, že tam byl málo. Jinak ale fajne a pro fandy krimi podle mě supr podívaná. 8,5/10 ()

xander

Majstrovsky natočený a zahraní gangsterský snímok s podmanivou hudbou Ennia Morriconeho. Film má skvelé herecké obsadenie ktorému dominujú Kevin Costner, Robert De Niro a Sean Connery. Tento snímok sa nedá zrovnávať s Kmotrom, pretože sa to nezdá, sú to dosť rozdielne snímky, ktorých spája hlavne ich vysoká kvalita. Tento film sa De Palmovy skutočne vydaril. ()

kollik

Skutočne výborný gangsterský film s výborným obsadením. Povedal by som, ze výhodou je aj to, ze nie je prehnane dlhý, ako gangsterky dosť často bývajú, takže sa pri tomto filme nemôžete ani na chvíľu nudiť ()

Olivier

Spálená šance Briana de Palmy. Tvůrci si měli na začátku ujasnit, jestli budou točit komedii, nebo seriózní gangsterku.Takhle se film neustále posouvá do jiné roviny a já nemám čas ani chuť být vtažen do příběhu. Už jen hlavní myšlenka je uhozená : agent ministerstva financí, policejní kadet a účetní se vydávají do boje s podsvětím, pevně rozhodnuti natrhnout Al Caponovu zadnici. Celé monstrakci pak úspěšné "velí" pochůzkář těsně před penzí. Působí to, jakoby se scénárista, těsně před tím než se pustil do práce, nejdřív pořádně zfetoval a pak si pročetl komiksy typu Fantastická čtyřka nebo Želví ninžové. Naprosto odlišně potom působí scény ve kterých umírají nevinní lidé, herci se tváří nesmírně vážně a vůbec, je to osudové drámo. Tolik vychvalovaný Sean Connery mě také příliš neoslnil, vůbec jsem si nedokázal vytvořit k jeho postavě jakýkoli vztah (mimoto se mi zdá, že se Connery do gangsterky prostě typově nohodí). Lepší je Kostner, ovšem i toho zastiňuje Andy Garcia a samozřejmě pak skvělý Robert de Niro ( dvě nejlépe napsané postavy). Jako slabá náplast tu jsou jedny z nejlepších úvodních titulků co jsem kdy viděl. Mrzí mě jak to dopadlo, ten film měl v sobě potenciál, naštěstí mi de Palma vše vynahradil v perfektní Carlitově cestě. ()

Trescha

Tak tohle můžu opravdu dobrých gangsterek je sakramensky málo....špičková gansterka která se může směle stavět po bok Scorseeseho velkofilmům tohoto žánru. ()

luke4ever

Skvělé obsazení a režie. De Niro jakožto Capone je velice realný a Connery ten zase spravný mentor. Hudba byla uspokojivá a mě se líbila. ()

james11

Přirovnal bych to (trošku s nadsázkou) jako Kmotra z druhé strany. Samozřejmě, že ve většině prvcím nešahá Kmotrovi ani na kotníky, ale musím říct celkem slušná gangsterka. Škoda že se nevyhrotila tolik atmosféra, jinak by si film zasloužil i 5 hvězd. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery