Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

baruss

Prekvapivo - jedná sa o moje druhé stretnutie s Brianom De Palma, po pravde prvé uvedomelé. Ako dieťa pri sledovaní Mission Impossible som si neuvedomoval, že niečo ako režisér vôbec existuje. Výsledok nášho stretnutia - rozhodne spokojnosť. Trošku škoda tej nadrealistickej komickosti použitej vo filme. Surová reálnosť by na mňa zabrala lepšie. Ale zase na druhej strane mám čo som chcel. Skupinku 4 neohrozených púšťajúcich sa do akcie. Poznámočka: Hm možno to bude odo mňa znieť hlúpo ale Morricone vykráda sám seba. ()

DivX

Brian de Palma natočil vynikající film, ve kterém pár odvážných mužů pod vedením zvláštního zmocněnce ministerstva financí Elita Nesse (Kevin Costner) bojuje v Chicagu v době prohibice proti všemocnému mafiánovi Al Caponovi, jehož skvěle ztvárnil Roberto De Niro. Kvalitě filmu přidají i další skvělé herecké výkony, například Seana Conneryho nebo Andyho Garcií. Hrubý zisk: 76,270,454$. 80% ()

Sfinkter

Nečekal bych, že film od De Palmy mě dokáže zklamat. Vůbec mi nesedl vypravěčský styl a jakási heroická aura kolem zastánců zákona. Navíc mne poprvé v životě otrávila Morriconeho hudba. Dost kritiky, asi špatný den, ale Scarface byl zcela jiná kategorie. ()

Lachtaan

Tak lákavý režisérský dohled, tak nabušené herecké osazenstvo, tak vnadná tematika. Období prohibice mě už extrémně zaujalo v povedeném Lawless a těch gangsterek, které mají co dočinění právě s tímto tehdejším problémem, zase tolik není, co se alespoň kvalitnějších úrovní týče. Přesto jsem se na vlnu oslavovaného The Untouchables nějak nedokázal povznést a celý příběh mě nechal naprosto sterilním. A to rozhodně není úděl dobrého filmu. ()

neoBlast

[Třetí zhlédnutí] Neúplatní je moje srdcovka. Je to absolutní óda na formát zvaný film, jako kouzelnou hůlkou přenáší děj divákovi. Čistá radost z vyprávění "velkého" příběhu, a i z ubohé televize krásně smrdí těch 35 mm poctivého filmového materiálu. Zážitek. Podobné pocity z glorifikace kinematografie a husí kůži u mě vyvolává např. Casablanca či novější Duel Frost/Nixon. Neúplatní jsou přesně tím důvodem proč u mě nemají některé mafiánské povídačky šanci. Jsou argumentem proč nesnáším digitál Michaela Manna u Veřejných nepřátel, jsou příčinou proč nesnáším hudbu u Zjizvené tváře. Škoda, že nám De Palma v posledních letech trochu senilní. 95 % ()

Teebo

"To je celej Talián, bere si kudlu tam, kde se bude střílet." Výborná gangsterka nabouchaná fůrou hereckých es s De Palmou v čele. Jsem zvědav, jak bude vypadat o jednadvacet let mladší prequel. ()

drederik

Hold 40.-50. léta a prostředí mafie, nejlepší spojení jaké může být. Když se to ke všemu smíchá s režisérem, který ví co dělá a s herci, kteří prostě umí, vznikne film, jenž nelze označit jinak než jako výborný. ()

lennyd

Vyšetřovatel ministerstva financí, Eliot Ness (Kevin Costner) nastupuje v Chicagu na oddělení místní policie, aby zde pomohl udělat přítrž s řáděním zločineckých gangů, které využívají prohibičního zákona ke svým obchodům. Hned první jeho akce ale skončí fiaskem, a tak Ness přemýšlí, zda je toto ta správná práce pro něj. Naštěstí potká místního poldu, Jima Maloneho (Sean Connery), a společně vytvoří tým, který začne mafii pořádně zatápět. A to se šéfovi podsvětí, Al Caponemu (Robert DeNiro) nemůže líbit... Hned zpočátku musím přiznat, že mne mafiánské filmy nikterak nebaví - ba naopak, většinou se u nich extrémně nudím, a nemůžu se dočkat závěrečných titulků. Někdo by se mohl zeptat, proč se na ně teda dívám? Odpovím jednoduše - stále čekám, že přijde film, který tuto moji nechuť zlomí. A hle, přišli Neúplatní. Výborný krimi thriller Briana De Palmy, s excelentním hereckým obsazením - Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia, ale hlavně výborný Robert DeNiro. Občas je sice potřeba přimhouřit oko nad nějakou tou nelogičností (většina padouchů umírá po jedné kulce s pistolky, ale Malone, prostřílený skrz na skrz kulometem se smrtí počká, aby mohl svému kolegovi sdělit klíčovou informaci), ale co už - vše vzápětí nahrazuje dokonalá "schodová" scéna! ()

Thommie

Musím jít proti proudu a dělám to rád, Zvlášť u tak skvělého díla, jako jsou Nedotknutelní. Skvělá atmosféra, která divákovi dává pocit, jako kdyby žil v Chicagu ve třicátých letech. Hudba byla sice zvláštní, ale naprosto sedící. Nevím, proč všichni vyžadují divně znějící odrhovačky u každé gangsterky. Díky Moriconeho hudbě (a to si občas myslím, že je to hudba z marsu a ne proto, že by byla "nadpozemská") dostává film nový náboj, který se dokonale snoubí se vším, co film nabízí. Tohle není jen gangsterka, dostalo se tam i něco navíc a takhle to mám rád. ()

uiu

Tak já nevím, tady to každý vychvaluje a já se u filmu trápila. Kevin Costner a Sean Connery se bohužel stali karikaturami sami sebe během svých hereckých kariér, tudíž film, ve kterém hrají se těžko bere vážně, zvlášť, když oba tito herci hrají dvě hlavní postavy. Potěšil mě Robert De Niro v roli Al Caponeho či Andy Garcia, ale ti dva Costner/Connery... já vážně nevím, ti dva jsou jak vtip. Do toho šíleně neuhlídaná hudba, kdy v naprosto banálních chvílích začne vytrubovat slavnostní fanfára, která se spíše hodí na konec filmu a to samé během přestřelek. To bylo jako myšleno vážně? Snažila jsem se přimhouřit oči kvůli tomu, že se jedná o film z roku mého narození, ale nejde to. Jak někdo mohl natočit tento patvar a dokonalý Scarface? Brian De Palma šlápnul hodně vedle. ()

terunka003

Mafiánské, prohibice, střílení, vraždy, psí dečky, scéna s kočárkem. Jedna taková mafiánská skoro už klasika a ne jen scénou z kočárkem řítíím se ze schodů. Vyprávěno ze strany policistů snažící se pro zastavení nezákoneho nájezdu alkoholu z Kanady. ..k tomu není víc co říct.. ()

Vencisak

tento film mi přijde jako výsměch kinematografii, břitký scénář, šílené dialogy, směšná umírání, hloupě vykreslené postavy, záběry na děti po americku a ta slow motion scéna na schodišti s kočárkem je více k pláči než k čemukoli jinému... paradoxní mi přijde nominace hudby na Oscara... Neúplatní jsou více než co jiného smutnou parodií na gangsterku s prvky pohádky na krvavé téma ()

Pavlínka9

Zcela souhlasím s tímto komentářem: Kulmon - Je až s podivem, jak vysoké hodnocení tento film má. Rozhodně se nemůže rovnat těm nejlepším gangsterkám. Co působí vyloženě trapně je onen finanční úředníček, který by stále jen někoho stíhal pro drobné daňové podvody. Několik dalších scén snad autoři nemysleli vůbec vážně. Každý blbeček je mrtvý po první ráně, ale Connery je rozstřílenej jako řešeto, ale ještě vklidu počká, až přijde Costner, řekne poslední větu a zhebne. Další scéna s kočárkem na schodech je jak z béčkové tragikomedie. Jsem dost na rozpacích. Jediný dobrý dojem dělá jako vždy gangstersky uvěřitelný Robert De Niro. 70% ()

TerezD

Je škoda, že De Niro v roli mafianského bosse Al Capona neměl víc prostoru. Celkově všechny postavy mi připadaly ploché, zjednodušené, k žádné jsem v průběhu sledování nenabyla ani kapku sympatie. Děj byl šíleně předvídatelný a každá scéna (bohužel) ve výsledku byla šílené klišé. Naopak bych vyzdvihla skvělou hudbu Ennia Morriconeho, díky němuž si tento rádoby gangsterský film zaslouží aspoň 2*. ()

noriaki

Souhlasím se vší chválou co jsem o tomhle filmu četl, ale stejně bych mu nedal víc než tři hvězdičky. Ani nevím co mi chybělo. Možná mi vadil styl režiséra, nebo mi nesedla hudba. Přitom mám De Palmu rád a Morriconeho poslouchám div ne v kleče. V jednotlivostech Nedotknutelné ctím. Westernová scéna na hranicích a proslavená přestřelka na nádraží by byly ozdobou každé gangsterky a ten zbytek za nimi o moc nezaostává. Výsledek je ovšem subjektivní průměr. Občas to tak zkrátka je. ()

Dreaker.24

Od téhle gangsterky i když je mám rád, jsem toho nečekal tolik, ale teď vím jak jsem byl na omylu, nakonec jsem se velice mile pobavil, všichni herci předvádí super výkony, ale hlavně teda pan matador a legenda Sean Connery, který si pro toho oscara došel ve stylu. A existuje vůbec nějaká dobrá gangsterka bez De Nira? Když nebudu ovšem počítat 1. Kmotra. ()

lumiros

Tohle byli gansteři a né ty dnešní hovada, co nosej šátky, na nich čepice a to celé zabalené do kapucí, v uších levná sluchátka a na krku levná pozlátka! ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery