Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

bergeron

Ten film je tak mladý, ako zároven starý. V každom prípade nábeh filmu je excelentný, Robert ako Capone, no žasnem zas a zas. Costner ako poliš, a neskutočne írsky Connery ako back up from old age ou. Treba vidieť, treba si to užiť. Len posledná scena s čaakaním na vlak sa mi neskutočne nelubila, ale aj tak to má HIGH FIVE. ()

P@\/EL

Povedená gangsterka, která suprově vystihuje atmosféru 30. let v Americe (ikdyž si to osobně nepamatuju). Film nabídne nadprůměrné herecké výkony a je možná škoda, že zde nedostal více prostoru Robert de Niro v roli jednoho z největších mafiánů všech dob. Dále se zde najde několik stylových přestřelek, konec konců samozřejmě i ta nejvíc diskutovaná střílečka na schodišti. ()

Kivis

Kvalitní žánrovka, prvotřídní herecké obsazení, pár scén, které se člověku vryjí do paměti - mafiánská večeře, výslech na hranicích a samozřejmě kočárek, který se zapsal do dějin. K tomu si Costner nacvičil Tanec s vlky. V rámci filmů z mafiánského prostředí řadím k těm nejlepším a trochu silnější přitlačení na pilu a zhuštění atmosféry v celém filmu by znamenalo plné hodnocení. Takhle je to trochu rozkolísané. Silné jsou zmíněné scénky plus všechny vraždy a přestřelky, ale zbytku přece jen něco málo chybí. ()

teseth

Z větší části slušná žánrovka, která svým obsahem a hereckými výkony rozhodně nikoho neurazí. Bohužel ale díky velké rozvláčněnosti a častým berličkám nezarazí diváka do křesla a nenechá ho v úžasu sledovat náplň filmu. To trochu zamrzí, protože herecká elita a námět mohli z tohoto dílka vytvořit něco naprosto úžasného. Bohužel hodinu po dokoukání vám v paměti možná zůstane jen Robert a i ten byl na hraně. ()

TomDolly

Jedna z najlepších gangsteriek aké kedy vznikli. To sa dá poznať hneď na začiatku. Nádherná hudba, Morricone a titulky, to je niečo úchvatné. Herecké obsadenie je príjemné. Ako dobre vieme, nejednému práve tu začína kariéra. Nečudo, veď zvládli to viac než brilantne. Dôkladných scénok sa neviem vynadívať. Prestrelka na schodoch najlepšia časť filmu. Úžasné prechody snímok, nádherná priam veľkolepá hudba, herecké obsadenie. Film je geniálny od prvej do poslednej minúty. Všetko funguje tak ako má, Palma nám ponúkol viac než dosť. Excelentné dielo, ktoré si za žiadnych okolností netreba nechať ujsť. Film najvyšších kvalít. ()

Jarda68

Skvělý Bobby De Niro jako Al Capone....Proti němu Oscarem oceněný Sean Connery a Kevin Costner jako Eliot Ness..... A legendární scéna na nádraží......Víc netřeba dodávat...:-) ()

Africanus1

Taková hra na poldy a mafiány, věrohodnosti to fakt teda moc nepobralo. Nevím, scénář asi neprošel důkladnou revizí, herci se taky moc nevytáhli. Jako náčrt možná dobré, jako hotový film to neobstojí ani omylem. ()

kodwin

Je vidět, jak je těžké natočit film, který by se líbil všem. Kinematografie osmdesátek mě prostě nesedí. Mladý Costner působí divně a stárnoucí Connery ještě hůř, zvlášť když se snaží být vtipný. Role v Neúplatných mi připomínala jeho účinkování v Indiana Jones. Vtip uprostřed zabíjení je věc, kterou nemusím. Jedna hvězda navíc je naopak za De Nira, který ač nedostal tolik prostoru, jak bývá zvykem, zahrál hnusáka Caponeho dokonale. Neuplatní mě moc nebavili stejně jako Zjizvená tvář. ()

Chlo0opek

Hlavní hybný prvek tohoto filmu je to, že je natočený podle skutečné události. To se pak na to dívá člověk jinak než na nějaký vymyšlený příběh. A nutno říct, že tohle téma je navíc hodně přitažlivé. Takže ve výsledku je z toho divácky atraktivní film, jehož jedinou slabou scénou je ta s kočárkem na schodech nádraží. Ta mamina tam byla fakt hodně podivná... Ale jinak to byl dobrý filmeček. ()

Plechy

I když má tento snímek se skutečností společného jen velmi málo, tak se mu nemůže odepřít rychlý spád a tudíž i zábavnost. Kevin Costner a Sean Connery jsou úžasná dvojice a De Niro je Al Capone jak se patří. Musím nesouhlasit s některými komentáři, protože hudba skvěle sedí a rozhodně neruší při sledování. A díky hudbě je závěrečná přestřelka naprosto nezapomenutelný zážitek. ()

Sashmen13

Slušná věc, ale občas bych řekl, že šla už moc daleko a tak pocit uvěřitelnosti začal klesat. Některé věci zmeněné? Páč já si pamatuji, že Capone umlátil 2 lidi tou pálkou, atd. ()

Sa.sa

Super film, přestřelky co mají stád, kvalitní lokace, herci co si člověk může přát víc ... :))) "Namířenou pistolí a laskavým slovem dosáhnete mnohem víc než jen laskavým slovem." ()

MartinNewman

Brian De Palma a další z jeho skvostů. Charismatický Connery s mladým Kevinem fungují skvěle. Téma, prostředí, výběr postav je excelentní. Taková gangsterka se objeví jednou za deset let. Plnotučných 5. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery