Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

Witta

Hodně, hodně drsnej film. Šikana je zde prezentovaná velmi syrovou formou a i když filmů s podobnou tématikou je mraky, tohle je rozhodně jeden z nejlepších. Tragický konec asi nikoho nepřekvapí, ale vše je tak dobře natočeno, že ještě dlouho po shlédnutí filmu nezůstanete v klidu. Jenom škoda, že se podobně dobré filmy netočí u nás :-( ()

Peiper2

Velmi povedený estonský film, který ukazuje šikanu v jedné třídě. Vše je natočeno velmi realisticky a přiznám se, že při některých scénách mi mrazilo v zádech. Hodně dobrý je pak závěr, kdy jsem se těšil, až ti dva kluci udělají, to co udělají :). Film se snaží poukázat na problém šikany, o kterém všichni tolik mluví, ale málokdo se ho snaží ve skutečnosti řešit. Pak ale ať se nikdo nediví, že dochází k takovým věcem, jako na konci filmu. Váhám mezi 4 a 5*, ale nakonec se příkloním k 5* za to, že to skončilo, tak jak jsem si celý film přál :D ()

cab

Stredni skola v jedne z pobaltskych republik je zprostredkovatelem mrazivych udalosti z jedne ze zdejsich trid, kde sikana jednoho samotarskeho hocha nabira na intenzivite, a i presnahu jednoho uvedomeleho spoluzaka presvedcit vetsinovy dav, narazky, biti a vysmech pokracuji dale az do tragickeho konce. Naivita v dialozich, dejova prazdnota, prvoplanovany cil sokovat (ja az tak pohorsen ci sikovan nebyl) a nezkusenost dodat situacim vetsi rozmer nez jen nastineni problemu mi zabranuji jit vyse s celkovym, ale jinak peknym, hodnocenim. 70% ()

kchaja

Strhující film se skvělým obsazením, který mě jako jeden z mála z poslední doby citově zdevastoval. Je to typ filmu, kde nevíte za koho se postavit, protože jsou postavy vmanipulovány do takového bezvýchodného postavení, že je závěr i pochopitelný... ()

eagle-eye

Autenticitu filmu vyčíst nelze, tady bylo všechno v pořádku a určitě to nejednoho zamrazí... Že bych byl ale nějakým způsobem šokován, tak to zase ne... Že to kluci vyřešili, tak jak vyřešili se není čemu divit, i když na vojně jsem zažil (naštěstí ne na sobě), větší šikanu nebo horší situace a tak nějak se z toho dotyčný taky nezbláznil a na střelbách kolem sebe po nikom nestřílel. Na druhou stranu šikana na školách je svinstvo, ale jakým způsobem tomu zabránit a jestli to vůbec lze, toť otázka. Každopádně do škol bych toto jako varování pouště z povinnosti, protože se bohužel běžně tyto situace stávají... ()

legatio

Nečekal jsem od nějakého estonského filmu výjimečnou podívanou, ale příjemně mě překvapil. Moc se mi líbilo jak realisticky vše působilo. Musím říct, že jsem ani na chvilku nepochyboval, že je to kvalitní film, což se například o těch nových českých říct nedá. A doufám, že mě nikdo nebude obviňovat z nějakých podivných sklonů, když řeknu, že konec se mi líbil a s těma dvěma jsem sympatizoval. - "Mám jít dovnitř nebo ven?" ()

joshula

Pomalu a polehounku film graduje. I když vše jde tak nějak automaticky a další vývoj filmu se dá předpokládat, tak i tak jsem byl při každé nové scéně překvapen. ()

AngiS

Že se to neděje? Ale jo.. děje. Určitý okamžiky i mě leccos připoměly. Lidi jsou svině a kór když jsou ve stádu plných blbců, který vede uplnej magor. A víte co? Já se těm dvou ani zas tak moc nedivím.... Ale hláška "Mám jít dovnitř, nebo ven" mě fakt dostala :)) ()

I.AM.NOT

Existují jen dva filmy, kdy jsem všem přál konec á la "shořte v pekle-" Dogville a právě Zkažená mládež. Silný příběh o přátelství a šikaně ani nemohl vyústit jiným směrem a severský styl (neviděl jsem jiný film z Estonska, ale připadá mi to jako severská škola) tomu dodal na působivosti, autentičnosti a svíravém pocitu tam někde vzadu. Jinak doporučuji podobně laděný snímek Ben X. ()

Mazlik4

Co se emocí týče + takové té morální roviny - rozhodně má co nabídnout. Z koukacího hlediska ovšem propadák! Na filmek se dá dívat jen za předpokladu, že nudné (rsp. stereotypní) pasáže přetáčíte (případně si je dáváte zrychleně). Co dodat? Možná v jednom z 1 000 000 případů dojde situace až do podobného extrému - nevím proč to rozmazávat? Film problém neřeší, naopak snadno může inspirovat!!! ()

noby

Ne, chování postav bohužel není neuvěřitelné ani přitažené za vlasy. Není právě obvyklé, ale je existující. Jediné, co není běžné, je že se takoví jedinci takhle sejdou. A to může být jen otázkou času, ne? ()

Ilhan

Kam až může někoho zavést šikana? Odpověď je nasnadě a film nám napovídá, že se nesmí na jakýkoliv čin dívat příliš jednostraně, protože každá akce má reakci a každé reakci přechází akce. ()

Kovaja

Hodně výchovný a poučný film.Zcela jistě by se měl promítnout na základních školách jako varovný prst!!!Že třída šikanovala Josefa, tak to někdy chodí.Ale je mi divné že se nechal i Kaspar,na počátku filmu patřil k hlavním iniciátorům šikany a měl na hlavního zmrda jak psychicky tak hlavně fyzicky.Asi v tom sehrálo roli to,že proti němu stál i zbytek třídy.No a proto se nedivme závěrečnému masakru.Byl sice krátký ale účinky splnil do puntíku!!! ()

Corpsegrinder

Depresivně realistickej film. Zde je přesně vidět že i když se většinou v podobnejch situacích spekuluje zda za to můžou hry či filmy tak tu největší vinu na tom nesou právě zodpovědný osoby jako rodiče či zaměstnanci školy. Jak dlouho nám vtloukali do hlavy že v případě šikany jim to hned musíme říct. A k čemu by to vedlo? Na takový zmrdy žádný bububu a tytyty neplatí. Jen poctivá rána z pušky. ()

reditelka

Klass je mé první setkání s estonským filmem a jsem příjemně překvapena. I když musím říct, že ke zhlédnutí mě přimělo především téma. Toho spratka, který je třídním kápem, si zaručeně zprotivíte hned ze začátku. Poslední půlhodina se odvíjí neuvěřitelným způsobem a rychlý závěr ještě umocní sílu vyhrocené situace. No, dalo se čekat, že tenhle hrníček jednou přeteče. ()

SphereF

Otřesně drsný snímek o šikaně na střední škole. Z celé třídy mi bylo opravdu zle a opravdu jsem se dokázal vžít do situace šikanovaného kluka. Škoda jen, že to neřešil jinak, je tolik možností a vybrali si zrovna tu nejhorší možnou... ()

Janega

Tento film sme dostali za domácu úlohu si pozrieť. Film sa na nič nehrá, proste to ukazuje, ako to je. Vyvoláva v človeku správne emócie- agresorov nenávidíte, pasívnych spolužiakov možno ešte viac, nad neschopnosťou učiteľov krútite hlavou a hlavným hrdinom fandíte, i ked´na konci už sami neviete, čo je správne. Herecké výkony sú v rámci možnosti zvládnuté, jednoducho im to veríte. Raag mohol ešte spomenúť, čo viedlo k šikane Joosepa. ()

kolemjdouc

příběh vypráví jak to dopadne když se tlupa hajzlíků rozhodne posilovat své ego na slabších jedincích a nejlépe pět na jednoho.To muselo dopadnout tak jak to dopadlo.Neděje se to náhodou i v našem okolí....... ()