Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Crawler-D

Svého času měl Harrison Ford jenom 48 hodin, aby zachránil sobě blízkou osobu, takže nechápu, že někdo v dnešní době, žádající si rychlé jednání, kdo má nejefektivnější bojový výcvik, potřebuje na záchranu dcery 96 hodin. Jack Bauer by spotřeboval čtyři série a ještě by si přitom stihl několikrát zastavit na kafe, dojít nakoupit a dát nažrat domácím mazlíčkům. Nicméně Liam Neeson ve své roli mile potěší, zvlášť když je v posledním desetiletí spojován s převážně mentorskými typy postav. Když říká, že si pro vás jde a že vás zabije, nabývá jeho výhružka divácky potěšitelné podoby a významu pro jeho hereckou filmografii. Kdyby někdo další nabídl Neesonovi obdobnou roli, určitě bych ho neodrazoval. Otcovsky milujících Bondů je na světě málo. ()

cubajz

poctivé akční béčko držící se veškerých klišé tohoto žánru - starostlivý taťka Liam Neeson zkouší všemi myslitelnými i nemyslitelnými způsoby najít svou dceru a jelikož je bývalým vládním agentem, ten mu jí vzal toho bude zatraceně litovat. O drsnou akci není nouze, místama mi to celé přišlo až moc naivní či okatě drsné. Film obsahuje pár nezapomenutelných momentů, například telefonát s únoscem a jeho následné nalezení (musíte vidět, fakt stylovka^n). ()

bourec

skvěle natočenej akční film,ve kterém hlavnímu hrdinovy fandíte atˇ chcete nebo ne.Není tady místo na psychologii,ale film jede od začátku do konce a jméno producenta Bessona i překvapí,ne vždy je na jeho straně kvalita!Tady nemůžu jinak-100%! ()

ad

Jak příběh, tak scénář, tak postavy jsou neskutečně stupidní... ale film funguje jako důkaz, že i z vody se dá s trochou talentu něco poctivého uvařit... poctivá oddychovka ()

starbrejkr

Jo,jo,jo! Jak já jsem rád, že i v dnešní době hightech thrillerů ještě může vzniknout poctivá akční přímočará řežba s charismatickým drsňákem, který boří vše před sebou a nelze mu nefandit! 96 hodin je film, u kterého jsem se modlil, aby nepřišlam žádná nečekaná dějová odbočka nebo překvapení. Divné, že?:-)) Ale je to tak, prostě jsem si chtěl tuhle jízdu (a že to je, děj se posunuje obrovsky svižným tempem) užít bez jakýcholiv vytáček. Víc asi není potřeba říkat, snad jen, že Liam Neeson a svůj věk působí neuvěřitelně cool. Pro milovníky starých dobrých akčňáků jasná volba a pastva pro oči. Update: Postupem času se z tohohle filmu vyvinul jeden z mých nejoblíbenějších akčňáků a žeru snad každou minutu. Jasných pět! ()

Amroth666

19.8. 2010 - názorná ukázka dobrého a kvalitního moderního a krátkého akčního thrileru. Svižný děj a skvělá kamera potvrdily, že Paul Greengrass má konkurenci. Herce jsem tady nějak neřešil. Hudba vyšla. 96 hodin vmáčknutých do jedné převyjímečné hodinky. Taky moc nechápu, co měl vlastně hrát Liam Neeson, ale pravda je taková, že to hrál výborně. Vůbec bych to na tu jeho držku neřekl. Následuje dramatická poslední honička, u které jsem si vzpomněl na Nintendo 64 a na hru James Bond. Kdo hrál, chápe mně. Na lodi to bylo úplně to stejné. Po ní následuje ještě třešnička na dortu(slaďoučký happyend), no a pak můj obdiv, protože jsem si myslel, že to nebude moci konkurovat slavnějším (Greengrass). ____ "Hodně štěstí, hodně štěstí, hodně štěstí" ____ ()

enjoi

Na pět hvězd to rozhodně není, já vím. Ale když ono je to tak dobře natočené :). Liam Neeson je prostě tvrďák se vším všudy a i v tomhle klišovitém filmu zahrál skvěle. Já jsem se královsky bavil. 85 % ()

C0r0ner

Podle místního nadšení jsem přeci jenom čekal něco úžasného. Ne, že by to byl byť průměrný film, to vůbec, ale přece jenom toho znám mnoho lepšího. Paráda byla sledovat Neesonův zrod jeho drsných rolí, kterých se vůbec ne ke škodě drží až dodnes. Technicky dokonalé, scénář mohl být o kousek dotaženější. 90% ()

Flynn

Příjemná podívaná, příjemný spád, dalo by se říci že i celkem přesvědčivý Liam Neeson. Film rozhodně nenudil a po malé, nastínění postav a vztahů šel rovnou na věc. Toho si cením. Skutečně vyvedené, jenom tématicky mi to dosti připomnělo Muže V Ohni, tvrdé vyslýchací metody a postupné odbourávání stupínků daného kartelu. Jasně, šlo zde o jiný typ obchodů a nebylo zdé výkupné, ale nevím prostě jsem dostal takový dojem, že je to takový Muž V Ohni na francouzský způsob. Vysloužilý agent, který sám odbourá celou armádu překupníků. Jenom ten konec tady byl trochu více nasládly, což ubralo z hodnocení. A dalším záporem byl neustálý (podivný běh) jeho dcery, já už si říkal jestli není nějaká mentálně vyšinutá, takhle přece neběhá zdravý člověk :o)))) ()

Wormboy

Nadupany akcnak s genialnym tempom a skvelym Liamom Neesonom, ktory asi najviac pripomina Bourna. Jedenapolhodinova adrenalinova jazda a zrejme najlepsi akcny film roku. 4,5/5* ()

agathon

Slusne, velmi slusne... stoprocentne poucene (kdyz ne primo okoukane) Bourneovou trilogii a pritom porad skvele. Prestoze jsem se skvele bavil a predvidatelny "cituplny" background mne v privalu akce ani moc nerusil, pri blizsi analyze by vyslo najevo, v cem je Bourne vizionarska zalezitost (alespon ve smyslu mistrovsky zvladnuteho obohaceni dobre proverenych zanrovych konceptu...), a v cem je Taken spise "narezoidnim" remeslem... Hlavne na expozici bondovsko-macgyverovskeho charakteru hlavniho hrdiny (schopnost delat pet veci naraz a nevypadnout pritom z poklusu) nebo treba na pouziti hudby je inspirovanost a snaha priblizit se Bourneovskemu idealu hodne znat, naproti tomu ve strihacske praci (ktera uplatnuje strih s drtivou pravidelnosti prave v tech momentech, v kterych to Greengrass nedelal) je videt vetsi priklon k akcnimu "stredu" (mnoho scen je reseno tak, ze v jednom zaberu vidime Liama vysrelit a padoucha se skacet v dalsim zaberu, stejne tak ve vetsine pestnich souboju se casto uplatnuji dva zabery ve stylu "predvedeni provedeni uderu-strih-predvedeni ucinku uderu), kdy se narusuje divacka iluze "on to opravdu udelal". na skale mezi asijskymi bojovymi filmy (kdy prave podobne souboje vidime zpravidla v jednom zaberu a citime tak, ze hrdina je skutecne schopen kopy ci udery udelat a skutecne padouch mydli...) a jejich "zapadni" variantou, ktera bojovym schopnostem postav casto pomaha strihem. Bourne byl totiz pozoruhodny tim, jak oba modeli v osobitem vizualnim pojeti spojuje. Abych to shrnul: mam pocit, ze Taken je jednim z prvnich prikladu toho, jak budou akcni filmy nadale vypadat: jako Bourne, ale v mene vypiplanem kabatku... prece jen se jich musi do roka natocit mraky a moc se s nimi crcat neni rentabilni :-) ()

Gabbo

Tak tohle opravdu můžu, Noir akčnák, ve kterém se pořád něco děje a hlavní hrdina v podáni Liama Neesona, ač v důchodovém věku, dává těm mizerům pořádně nafrak. Něco mezi Bournem a Odplatou, ač nejspíš a stupínek níž než oba vzory. ()

lakikaki

Toto budem ešte dlho ľutovať. Mal som X príležitostí ísť na Taken do kina a ja koko* som si možnosť vidieť pravdepodobne najlepší akčný film svojho života v kine nechal ujsť. Nielenže sú réžia, herci (najmä však PÁN herec!), scenár, hudba a vlastne všetko perfektné, ale celé je to divácky veľmi atraktívne a často až neskutočne cool. To jedno percento sťahujem: 1. Z maličkej časti za „náhody“, ktoré občas nahrajú hlavnému hrdinovi do karát; ale náhody sa jednoducho dejú, tak prečo to filmu vyčítať? 2. Za záverečné pozabudnutie na Amandu. Áno, skutočne tým chcem povedať, že bez problému č. 2, by to bolo za 100%. Sto. Percent. [99%] ()

Andre3000

Trochu nadsazený akčňák s tatínkem co je mix Bonda a Jacka Bauera. Pohodový výkon Maggie Grace a paráda v podání Liama, ale s velkou dávkou napětí, někdy tedy až moc evidentní snahou o tu akčnost, protože jako vzorný tatínek, by zbořil čtvrt Paříže. Trochu té všudypřítomné korupce a hlavně scéna s únosem, která byla skvěle provedena a dodala prvky strachu. Je pravdou, že kdyby její tatínek nebyl takový akční hrdina, film by byl asi o ničem, ale přesto o něco méně chytrosti a akčnosti Liama by vypadali věruhodněji. Dobrá a poměrně krátka akční podívaná. ()

carly

Luc Besson stále umí. a napriek tomu, že Liama Neesona so si v takejto roly nevedela vôbec predstaviť, bol perfektný. verila som mu každý úder a každú vyhrážku. najstrašidelnejšie na tomto filme je, že toto sa naozaj deje a nie každé dievča má otca agenta, ktorý obráti mesto hore nohami len aby ju našiel. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)