Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

1lomeno3

A dog has no use for fancy cars or big homes or designer clothes. A waterlogged stick will do just fine. A dog doesn't care if you're rich or poor, clever or dull, smart or dumb. Give 'em your heart and he'll give you his. How many people can you say that about? ()

sin34

Me ocekavani film jednoznacne splnil. Nekolikrat jsem se hezky pobavil a ke konci filmu jsem splnil ocekavani tvurcu - snimek me dojal. Kdyz bych mel rict jeden privlastek, ktery by film zhodnotil a vystihl, oznacil bych film za laskavy. ()

oceanic6

Maximálne sympatickí Owen Wilson a Jennifer Aniston ako párik, ktorý sa rozhodol zaobstarať si psíka. Potiaľto by to bola typická priemerná až podpriemerná rodinná komédia. Ale to sa tentokrát nestane! Tento film je totiž oveľa viac. Ponúka sondu do života jednej rodinky a pohľad na jednotlivé časti života hlavných hrdinov , na ktoré v živote narazí každý z nás, na všetky tie dobré aj zlé veci , ktoré život ponúka. Všetci zúčastnení herci sú absolútne uvoľnení a svoje úlohy zvládajú na jednotku. Rovnako perfektne to zvládol aj Marley - teda všetci jeho psí predstavitelia :) Na záver už snáď len zhrniem, že ide o nádherný film, ktorý je pre mňa osobne zatiaľ najväčším prekvapením roka a to hlavne kvôli faktu, že podľa trailerov a plagátov som mal pocit, že pôjde o ďalšiu z desiatok detských "zvieracích komédií". Ou, ako HROZNE som sa mýlil... P.S.: Úprimne chcem vidieť človeka, ktorý počas záverečnej 15-minútovky nebude mať slzy v očiach... ()

inuyasha

Výborný rodiný film na jehož "skoro" konci se asi málo kdo ubrání slzám. Jen škoda té závěrečné scénky na zahradě, která tak nějak do filmu nesedí. Skončit to tam, kde to skončí, dal bych o hvězdu víc. ()

lele

Strašně, strašně, strašně depresivní film. Mimo to, nechat takhle zpustnout psa je trestuhodné. Jennifer je každopádně k sežrání. ()

ludiiiii

K tomuto filmu mě přilákal pěkný trailer a komedie o vztahu člověka a psa mi připadala jako dobrý film k odreagování. Osobně nemám moc rád dvouhodinové filmy, ale Marley a já dokázalo udržet moji pozornost po celých 120 minut. Dojemný konec jen dovršil skvělý pocit z filmu. ()

vinceC

Marleyho budete milovat, jako celý tenhle film, na nic si nehraje a čas s ním strávený uteče jako voda a páteční večer Vám dodá energii a zaručeně dobrou náladu. Žánr rodinné a romantické komedie sedí nejlépe, drama nečekejte, ale v závěru si třeba i pobrečíte, protože ten obyčejný skutečný příběh Vás úplně pohltí... ()

gonzo

Pokud jste někdy měli psa, vychovávali ho od štěněčích let, prožili jste s ním deset let života a pak jste ho drželi v náruči, až do posledního úderu jeho srdce, budete z filmu nadšeni, i když to pár kapesníků schytá. Marley naštěstí není hlavní rolí a film se nezvrhne v pejskařskou komedii typu Beethoven. Pes tímto filmem proplouvá jako životem samotným - i kdyby tam nebyl, dalo by se na to koukat jako na romantický film o životě Owena a Jennifer, ale byla by to nuda :) 5 hvězd, hlavně za silné pocity déja-vu v závěru. ()

dextrush

Najúžasnejší film posledných dní, týždňov.. možno aj mesiacov. Na úvod musím povedať, že som nikdy nemal psa. Preto som malého labradora strašne závidel. Nevedel som si predstaviť spracovanie, 'života psa' ako člena rodiny. To, že ma herecký výkon Jennifer Aniston neprekvapil, nie je nič nové. Ale strašne silná dejová línia ma takmer prinútila plakať. Rovnako tak dialógy, dotvárajúce hĺbku filmu. Už od začiatku som sa cítil, ako člen rodiny a majiteľ psa. Film ma úplne pohltil.. od začiatku až do konca. Odporúčam pozrieť.. je vážne skvelý. ()

CuriousGuy

POvedený filmeček, který mě překvapil hlavně z důvodu, že to není jen další americká konzumní komedie. Je to o životě a každodenních problémech a tom, že všechno vždycky není slast. Owen Wilson zde předvádí asi jeden z jeho nejlepších výkonů, hraje totiž neuvěřitelně přesvědčivě a ostatní herci se mu nevyrovnají. Skvělé 4* ()

Allein4

Ke psům nemám příliš vyvinutou vášeň (vlastně z nich mám spíše jakousi menší fóbii), ale tento příběh mne chytil hodně. ()

Kubaz

Neskutečně příjemná komedie o životě. Jennifer Aniston je pořád sexy jako v Přátelích a Owen Wilson ukazuje, že je to výborný herec. Je moc zábavné sledovat životní příběhy páru, co si pořídí malé štěně labradora. Nejhezčí je ale vidět, jak se jejich život změnil na konci filmu, když už je z labradora Marleyho dospělý pes. Závěr filmu dokáže rozbrečet snad každého. Moc příjemný film na osamělý večer. ()

arpage

Ze začátku nic moc, druhá polovina je mnohem lepší a závěrečná Marleyho smrt naprostá bomba, amíci tohle prostě umí:) Umírající Marley, pomalé zavírání očí patří podle mě k nejdrastičtějším scénám v dějinách filmu! (teda pokud máte taky psa-ještě k tomu starého...) ()

Bieseger

Abych řekl pravdu, tak původně jsem tomuto filmu nechtěl dát moc vysoké hodnocení, jelikož mi přišel příliš dlouhý, ale po shlédnutí posledních minut jsem změnil svůj názor a musím dát takové hodnocení jaké si ten film zaslouží. ()

xhonza5

Krásný příběh ze života s trochou vtipu. Kariéra, rodina, peníze, dům, partnerský život, domácí mazlíčci... Jennifer Aniston v hlavní roli. :o) A Marley? Neskutečný pes. Ten náš byl jako štěně taky takový, ale postupně se to zlepšuje. Není to lehké dobře vychovat psa, pokud jde o trochu dravější plemeno, ne jen o gaučáka. =) Závěr byl smutný. Doporučuji všem. =) ()

kondomxxl

Veľmi pekný snímok o živote, o tom skutočnom. Popravde, v tomto filme život konečne vyzerá tak ako v skutočnosti, ukazuje pekné i horšie stránky života, všetko tak ako má byť. Herci boli úžasní, Owenovi a Jennifer to spolu išlo :-) No a pes v hlavnej úlohe nemá chybu. Skvelá rodinná komédia so skvelým obsadením a psom :-) P.S. Kathleen je už taká veľká ? :-( ()

Káčule

Jako první jsem četla knihu a potom mne mile překvapil film. Málokdy se vidí aby bylo něco natočeno podle knihy. Byla jsem spokojená ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)