Jeff Bridges ztělesňuje v tomto komediálním dramatu spisovatele, který prožívá krizi středního věku - není schopen psát a utekla mu žena. Jeho život však obrátí vzhůru nohama pes, jehož přijme do své opuštěné domácnosti. Zvládnout ho totiž není jen tak…
Některé změny přicházejí po čtyřech. Na Oscara nominovaný Jeff Bridges je hvězdou amerického komediálního dramatu z produkce HBO, které bylo natočeno podle memoárů známého autora bestsellerů Jona Katze. Hrdinou příběhu, který se opravdu stal, je sám spisovatel, padesátník, jenž se ocitl v tvůrčí i soukromé krizi. Nemůže psát, žena ho opustila, stěží dokáže zvednout telefon. Pak mu ale osud přihraje do cesty psa, který zažil špatné zacházení, a rozhodne se, že si ho vezme k sobě. Jenže záhy zjistí, že nový čtyřnohý kamarád je ještě víc potrefený než on a že zvládnout ho je tak trochu nad lidské síly. Po řadě malérů se s ním proto přestěhuje na venkovskou farmu, kde mu tamní údržbář dohodí ženu, která to se psy umí a mohla by mu pomoci s jeho převýchovou. Jon to váhavě zkusí, ale otázkou je, zda je víc problematický pes nebo jeho majitel. V režii George LaVoo dále hrají Lauren Ambroseová, Lois Smithová ad. (HBO Europe)

Tirion

Film plný psí i lidské poetiky, který je ale hlavně scénářem nedotažený. Občas nechápete konání toho, či druhého hrdiny, protože postrádáte impuls, který by je k tomu vedl. A tak chaotika často zachvátí scénář i samotného režiséra. Nicméně výkony Bridgese i toho čoklíka (resp. čoklíků - hlavního hrdinu ztvárnilo 5 chlupáčů) jsou na vysoké úrovni a tak se jedná o povedený televizní snímek na nedělní odpůldne. ()

meave

Pes s človek spolu tvoria zvláštny spolok. Aj na Psí rok sa treba dívať dlho a pozorne, aby človek prišiel na to, kde to má vlastne muchy a kde je pes zakopaný. Ano, zase pes :) Lebo tak ako Devon, ani John nehovorí o svojich traumách a divák musí premýšľať sám. Tempo je pomalé, pre niekoho možno až nudné. Ja som sa však nenudila a ochotne som prijala rozuzlenie nabádajúce k návratu k prírode. Možno aj preto pre mňa štyri hviezdičky. ()

Lacike

Ako psickar som sa na film velmi tesil a preto som doslova prekvapeny, ze ma vysledok sklamal. Dejovo je velmi riedky, prakticky nic sa tam nedeje a dokonca scena v ktorej zomrie pes vo mne nevyvolala ziadne emocie, co sa mi stalo prvykrat. Takisto Jeff Bridges, herec ktory by mohol charizmu rozdavat je v tomto filme neskutocne nezaujimavy a vztah medzi nim a psom az prilis obycajny. Tie tri hviezdicky nakoniec u mna dokazal vydolovat ustredny roztomily psi hrdina, ale viackrat uz tento film vidiet nepotrebujem. 5/10. ()

Olík

Cesty osamoceného padesátníka zkříží předchozím životem zdeformovaný pes – vzdát to s ním by znamenalo vzdát to sám se sebou. Herecký koncert Oskarového Jeffa Bridgese a jedné ďábelské border collie stoprocentně potvrzuje úsloví „v jednoduchosti je síla“. Tohle může pochopit jen člověk, kterému někdy zpříjemňoval pouť životem nejlepší přítel člověka. ()

Big Bear

Čekal jsem víc. Jako milovník těch čtyřnohých a neskutečně oddaných přátel člověka zvolna sbírám odvahu konečně kouknot na Psí poslání (byl jsem přáteli varován, že to možná ,,ořvu'' :-) a tak jsem si řekl, že tohle by mohl být dobrý začátek. Asi největší problém jsem měl s hlavní postavou. Zestárlý Bridges totiž na mně působil velmi nesympaticky a to dokonce v momentech, kdy tak už působit neměl. Divil jsem se, že si když už si pořídil border kólii, jednoho z nejnáročnějších psů vůbec (tedy pokud ho máte v baráku v centru města, neřku-li v bytě) - vůbec nic si o tomto plemeni nezjistil. Minimálně mu to měla říci veterinářka jak je třeba s touto velmi inteligentní a hravou rasou pracovat a věnovat se jí. Zavřít psa do sklepa a večer ho vypustit, nedivím se, že mu zdrhal obzvláště pokud měl z dřívějška nějaké trauma... Linka se žrádlem nebo lednička pro toto plemeno pochopitelně není žádný problém. Navzdory psím katastrofám dělaným v domě mi komediální mi film moc nepřišel, tedy pokud k němu nepustíte i děti což bych zase kvůli jedné scéně moc nedoporučoval... I tak jsem dal filmu širší prostor. Nemít ale rád pejsány, tak nevím jak bych hodnotil... Dávám za tři podrbání ! * * * ()

• Pes Jona (Jeff Bridges) je Border Kolie, jedno z nejchytřejších plemen vůbec. (hendrich6)