Red Dog 2

• Česko Red Dog 2 (viac)

Malý Theo Carter (Zen McGarth) sa nedokáže vyrovnať s tým, že sa s rodinou presťahovali do iného mesta a jeho pracovne vyťažený otec nemá na neho a jeho brata Nicka veľa času. Theo si veľmi želá mať psa. Jeho otec Michael (Jason Isaacs) pochopí Theove pocity, keď spoločne uvidia v kine dojemný film Red Dog o legendárnom austrálskom túlavom psovi. Večer sa otec synovi prizná, že pes, podľa ktorého film nakrútili, bol kedysi jeho, a porozpráva mu svoj príbeh. Keď bol Michael malý, zomrel mu otec a matka Diane (Justine Clarkeová) skončila v sanatóriu s psychickou chorobou. Mick (Levi Miller) zostal zrazu sám, a tak poslali ho k dedovi (Bryan Brown) na farmu v buši. Ocitol sa v cudzom prostredí osamotený, vykorenený a úplne bez priateľov. Ale keď jedného dňa našiel opustené šteňa, všetko sa zmenilo. Aj keď bolo ryšavé, pomenoval ho Blue. Mick už nebol osamelý, mal priateľa, s ktorým zažil mnoho dobrodružstiev, spoločne prežívali aj jeho prvú lásku k učiteľke, len o niečo staršej než Mick, a napokon tiež nekonečný smútok. Ten nastal vtedy, keď sa Mickova matka uzdravila a on sa k nej musel vrátiť do mesta, pričom svojho najlepšieho priateľa Bluea musel nechať na vidieku u deda. (TV JOJ)

kaylin

Dobrý film, ale je to prostě klasické pokračování. Původní snímek "Red Dog" byl výborný, jiný, vtipný. Tohle je prostě snaha z toho dostat trochu více. Je hezké, jak se filmy odkazují samy na sebe, ale tohle pokračování už prostě není tak vtipné, už není tak jiné, prostě je jenom dobré a jeho sledování neurazí. ()

slunicko2

Příjemný lehce dojemný snímek o životě v australském vnitrozemí z pohledu dospívajícího kluka v 70. létech. 1) Zajímavá australská polopoušť, něco domorodé mystiky a pěkný kelpie Blue. 2) Tvůrci se očividně chtěli přihřát na popularitě předchozího filmu. Ten jsem zatím neviděl. 3) Hlavní roli hraje 14letý Levi Miller (Mick). Dabuje ho v češtině uječený Matěj Macháček = typická ukázka nevhodného obsazení. Dále je tu 26letý Thomas Cocquerel (pilot Stemple) a 24letý Aboridžinec Calen Tassone (domorodec Taylor Pete). ()

Marze

Kolikrát jsme takový příběh už viděli – chlapec a jeho pes. Jedenáctiletý chlapec Mick je poslán k dědovi do vzdálené zapadlé oblasti na západě Austráie, zažije dobrodružství a pes mu změní život. Film má dvojí strukturu – současnost a časté návraty do minulosti v 60. letech. Půda je zde červená, západy slunce oranžové, srst psa jménem Blue je zrzavá. Levi Miller má přívětivou tvář . Celkově trochu nostalgické. Sladký příjemný rodinný film pro děti a pejskaře. Kočkaři mají smůlu. ()

Benedygtus

Pokracovani, ktere asi vetsinu neurazi, ale pro me bylo podstatne slabsi nez puvodni Red Dog. Velky podil na tom ma i samotne herecke obsazeni, ale dost mi vadi i prapodivna logika a "zapletka", aby se tento film mohl odehrat, prijde mi dost umela. Kdyby se z toho vyskrtlo to vypraveni a jen se to vsechno odehralo, bylo by to jednodussi a podstatne lepsi. ()

Lacike

Taky pseudoprequel k Red Dog v ktorom sa nam snazia nahovorit, ze to bolo cele trochu inak. Sklamanim pre mna bolo, ze linia so psom tu je dost upozadena. V jadre to je rodinny pribeh o svojich zazitkoch z detstva, ktory rozprava otec svojmu synovi pred spanim. No a obcas v nich figuruje pes, ktory vyparati nejaku srandovnu vec. Dobrodruzstva toho chlapca su take obycajne. Nikto tu ani nezomrie, takze ani ziadne citove vydieranie sa nekona a cele to konci dokonalym happyendom. Jednotka bola v kazdom ohlade ovela intenzivnejsia a lepsia. Ale ako taka rodinna jednohubka sa to da vydrzat. 6/10. ()

• Film obsahuje mezititulkovou scénu. (Duoscop)
  • Rudého pejska, pastevecké psí plemeno australská kelpie, se jménem „Blue“ – česky „Modrý“, si zahrál psí představitel Phoenix. (Rominator)
  • Název filmu se objeví až na konci filmu. (Duoscop)