Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

Merenre odpad!

Nemám rád psy, nesnáším Owena Wilsona a nenávidím trapně ubohé hollywoodské citové vydírání a prvoplánové patetické kýče. Co víc dodat než: sračka na entou. ()

Desmi

Život jednoho milujícího se páru, jejich každodeních starostí a jednoho neobyčejného psa. Shrnuto jednou větou a víc tomu věnovat nebudu, nezaslouží si to. Nudnější film těžko hledat... ()

sto7ra

četla jsem knížku a ta je mnohem zábavnější a zajímavější než film. Jsou skvělé možnosti, jak ho zpracovat, ale tady se to nepovedlo. Je to nudné, nijaké, nemastné neslané. ()

r007

Příběh jedné rodiny na pozadí vyprávění příběhu jednoho psa. Možná příliš obyčejný, možná se dost podobá našim vlastním, a tak vlastně není ničím vyjímečný. Ani herci, ani kamera ani hudba nevybočuje bohužel z průměru, a tak je to nakonec jeden obyčejný hezký film pro celou rodinu. ()

Sirpusak

Na přebalu se na vás film snaží zapůsobit jako romantická komedie o psíkovi a jeho zaláskovaných páníčcích, což je ve skutečnosti pravda opravdu jenom z minimální části. Nejsem starej dědek, abych mohl film hodnotit slovy, tohle mi připomíná mě a mýho voříška puňtu když my bylo 5 a jezdil sem k babičce na chalupu, u toho posrkával čaj a zakončil to větou „to ten čas letí “. Nikdy sem nebyl fanoušek psích kalkulaček, abych si mohl vypočítat, že moje štěně, který ještě kadí na podlahu už je v psích skoro starší než já, ale řekl bych, že pro naše čtyřnohé přítele tato věta platí řekněme o dost víc než pro nás. Zaleží tedy samozřejmě taky na tom, co si každý pod pojmem čtyřnohý přítel představí. Jestli jste totiž například vášnivý chovatel želv, tak můžete v klidu prožít celý život a ony vám pak ještě půjdou na pohřeb. I když to taky není úplně tak jistý, protože třeba mě želva uhnila ve dvou letech v rohu terárka. Tak, vrátíme se od hodnocení Franklina zase k Marleymu. Ne, moje želva se nejmenovala Franklin, ale v určitém období mého života jsem si zmíněnou pohádku pouštěl tak často, že si moje máma přála, aby Franklin jako moje želva dopadnul. Nicméně Marley a já je alespoň pro mě jakási syrová ukázka toho, jak asi takový normální život vypadá. Není to nějak zbytečně přikrášlený a ukazuje to, že ať už vychováváte psa, nebo dítě, vždycky to bude pořádnej voser. Všechno je to prostě ťuťu ňuňu dokud to nemusíte hlídat dýl jak hodinu. I když je fakt, že štěňátka jsou na rozdíl od malejch chlupatejch zrůdiček, kterým říkáme děti a jsou pro nás hezký jenom protože jsou naše alespoň trochu roztomilá. Film sám o sobě v podstatě nemá pointu, nebo nějakej souvislej příběh, ale aspoň vám ukazuje každodenní problémy se kterými se lidi vypořádávají dennodenně a vám pak vaše prohra v oblíbené videohře nemusí připadat až tak hořká.  Ke konci filmu jsem měl co dělat, abych se nepřidal do klubu třináctiletých holek koukajících se svým přítelem na titanic nebo svobodných třicítek koukajících se na deník Bridget Jonesové se zmrzliňákem v náručí. Pořádný chlapáci jako já, ale brečí zásadně jenom u pána prstenů nebo u king konga, takže nakonec zůstaly mé oči suché. Všichni vědí, že to jednou přijde, ale stejně na to nikdy nebudeme připravený. A moudro na závěr bych shrnul asi jako, nepořizujte si děti kupte si raději psa bude vás mít doopravdy rád a neumí mluvit, takže až vás bude srát tak ho hodíte na zahradu a po chvíli co vychladnete a rozhodnete se ho zase pustit domu, tak vás ještě za odměnu opusinkuje. Nemám zkušenosti, ale u lidí to asi takhle úplně nefunguje, takže to raději nezkoušejte například se svojí manželkou. ()

PTuranyi

Príjemný rodinný film o živote novinára Johna Grogana, jeho manželky a detí, ale hlavne psa Marleya. Ten dáva príbehu korenie pretože je niečo ako "postrach Denis" v psej koži. Owen Wilson a Jennifer Aniston sú pre tento film prekvapivo ideálny pár a svoje role manželov hrajú výborne. Produkcia je kvalitná a príbeh je vyvážený koktail sentimentu, radosti i starostí. Zvláštne je, že napriek dobe vzniku filmu je dej situovaný do 90tych rokov. Takže môžeme ešte vidieť počítače bez Windows a spomienky na VHS. 70% ()

Ja.cek

Příjemně plynoucí, poměrně dost přirozeně působící příběh, ve kterém Jennifer Anniston konečně může hrát. Ačkoli Owena Wilsona opravdu moc nemusím, i on tu působí sympaticky a přirozeně. Citové vydírání jsem nezaznamenal. V životě se stávají i smutné a dojemné věci a v tomhle filmu byly podle mě podány na hollywoodské poměry velmi únosně. ()

kpt.Marťas

Ten film svojí mediální tváří bojuje sám proti sobě. Mě odpuzovaly už plakáty a vidět ten trailer s běžícím marleym, tak na to nikdy nejdu. Ale on to naštěstí není hloupý film. Hlavní roli tu stejně hraje vztah dvou lidí a je vyprávěn a sledován v průběhu jednoho psího života. Pes dodává filmu šťávu a vtip. Opravdový vtip, který je chytře dávkován a podáván. Žádná obrovská filmová událost, ale příjemný film určitě. A nepouštějte na ten film cyniky, kteří se nedokáží rozumně dojmout. ()

TheNail

Na tenhle film jsem se dost těšil, a dost jsem od něj očekával, trochu jsem se bál, aby to nebyla blbost. Předčilo to moje očekávání, Marleyho roztomilé vylomeniny jsou výplní té optimistické půlky, načež druhá půlka je spíš drama. Druhá půlka je MNOHEM lepší, než první, dokáže člověkem zacloumat, a konec je dost silné kafe :D Jediný film, u kterého jsem brečel byla Zelená Míle..Byla. Vůbec jsem nepochopil, jak mohly být v jednom filmu zároveň scény hodné teenagerských komedií(hoblování nohy?) a zároveň emotivní konec, a přesto to fungovalo. ()

M4rtin

Když jsem viděl plakát filmu, nechtěl jsem na něj ani nahodou jít, jelikož trapné rodinné komedie nejsou moje. Ale díky hodnocení CSFD jsem nakonec vyrazil a nelituju. Pěkně natočený film, který zabrouzdává snad do všech žánrů. Překvapivě povedené, občas vtipné - především scéna s vyskakujícím psem na dálnici -, občas smutné - třeba v závěru-. Vcelku ale pozitivní. ()

Spidey.

Závěr jsem totálně probrečel. Cítil jsem se jako malá holka :) Škoda, že nejlepší herecký výkon ve filmu patří pejsánkovi a ne dvěma hlavním představitelům. (Owena bych snesl, ale Jennifer..) ()

P0dbi

Pěkný rodinný fiml, ideální pro pejskaře. Už dlouho nepamatuji, že by u konce filmu půlka kina brečela. Bezotyšně hraje na city a vychází to, tedy pokud nemáte chlupaté kamarády raději v hamburgeru. Pěkné výkony úvodního tria (Owen, Jennifer + Labradorci) jsou pro film základ a ani dlouhá stopáž tu není na škodu. V případě, že máte doma pejska přidejte jednu hvězdičku. ()

Louda19

Vzhledem k tomu, že také patřím da řady pejskařů, tak nemůžu hodnotit jinak než 5* Film je hodně o pocitu, hlavně závěr může pro mnohé působit sladkobolně, u mě však zanechal příjemnou stopu a celkový dojem z filmu ještě vylepšil. Přijde mi, že žádný násilný sentiment se nekoná, vše plyne přirozeně, tak jak to mnozí lidé (mající navíc doma psa starce) znají. Ale více trochu k filmu samotnému. Pro mě poměrně překvapení na straně herů, Owen Wilson se snaží jak to jde a já mu jeho roli hodně věřil. Jeniffer "Rachel" Aniston již konečně není ta stará známá (a pořád stejná) Rachel , ale také už někdo jiný a ačkoli má spíše vedlejší roli, tak pro mě byla tím, kdo držel film po herecké stránce nejvíce. navíc mi občas jednání některých postav přišlo trošku nepředvídatelné (budou se ty dva hádat dál, najde si Owen v životě štěstí jinde?), což považuju za klad. Kapitolou samou pro sebe je Marley, zároveň však na sebe nestrhává zbytečně moc pozornost, čímž umožňuje snímku působit nejen jako pohádka pro děti, ale i serioznější dílo. Scénář poměrně slušný, občas zkratkovitý, ale držel pohromadě i přes značné časové skoky. Režie také poměrně zručná, našlo by se pár chvil, kdy by se něco dalo natočit efektivněji, možná i emotivněji, ale kdo ví, možná že tenhle "civilní styl" tomu sedl víc....Nějaké mínus?Snad jen ta poměrně dlouhá neuvěřitelně rychlá sekvence, během níž do nás Owen napumpuje ani nevím kolik měsíců svého života...stíhat obraz a titulky opravdu občas nešlo:-)) Celkem tedy na 4*, jakožto pejskař a zaujatý divák dávám za 5*. Tenhle film určitě nevidím naposled, vzhledem k tomu, že tvor jménem pes má v mém životě pevné místo ()

epsyn5

příjemný film o životě, všech jeho stiných stránkách a pěkných chvílích, citové vydírání na konci nicméně nemá obdoby. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)