Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

racing666

Rodinný film, občas i dobrý vtípky a i když jsem věděl, že ten pes na konci umře, tak mi tekly slzy. Ale ten PES.... ten mě fakt polovinu filmu přímo s-r-a-l. 60% ()

bonovox

Dojemný a príjemný snímok, ktorý poteší všetkých milovníkov psov a potvrdzuje, že aj taký Owen Wilson je vlastne slušným hercom. ()

Callie

Povrchní, vykalkulovaný příběh, kde stárne jenom pes a děti. Mám psy ráda, ale nějak mě to nebavilo, nevychovaný Marley mě vysloveně štval, nic do hloubky, jen hezké obrázky ze života psa a rodiny. Konec samo slzy . Slabé 3 * ()

Nikiana

Knihu jsem četla a na film se těšila. Celkem zdařilá adaptace, která vás potěší, pobaví a někteří možná uroní pár slziček. Owen Wilson je sympaťák a pejsek byl moc šikovný. Jako chovatelka psů - zasloužených 80% ()

Xpat

Filmy s hlavním hrdinou psem jsem nikdy neměl rád, protože byly smutné (Zachraňte Williho) atd. a navíc často to byli i propadáky bez smyslu, ale Marley a já je výjimka! Film mě bavil do poslední minuty, kde se přec ta smutná scéna objeví, ale tento film mě opravdu zaujal svou vtipností, scénářem i hloubkou a citlivostí. ()

Agent Orange

Tento film se dá vystihnout jedním slovem: průměrný. Ničím nepřekvapí, příběh je naprosto banální, pointa veškerá žádná, pár úsměvných skečů s nezbedným psiskem a "the end". ()

VUCAKO

Přestože nejsem pejskař, tento film mě dostal, dokonce v několika různých smyslech. Zaprvé, mám rád příběhy, které vypadají reálně a na nic velkého si nehrají. Zadruhé, při klipové sekvenci kolem 30. minuty jsem musel film zastavit a přesto jsem se málem udusil smíchy (už věřím, že můžete smíchy spadnou ze židle). No a ty závěrečné minuty, ty stály za to. I když podobné filmy obyčejně tak vysoko nehodnotím, zde dávám 90%. "You could take Lamby, but don't chew her other ear off." ()

punkyii

Při sledování vedle mě seděli moje 2 kamarádky, Any a Eywy, které u televize seděli jak přikovaný, i když jnormálně vydrží na zadku sedět míň jak 5 minut. Miluju pejsky, jejich nádherný čistý duše a jak bylo řečeno: Kolik znáte lidí, kterým nezáleží na tom, jestli jste bohatí, krásní a úspěšní? Kolik? ()

Komfidia

Možná je to tím, že jsem sama „pejskař“ a naše chlupatá láska není zrovna dokonale poslušná a vycvičená, ale reálný příběh o útrapách se psími mazlíčky se mi zkrátka prokousal tak hluboko do duše, že ho nedokážu vytrousit. Film měl malou nevýhodu, že jsem již předem byla seznámena s knižní předlohou, která i po shlédnutí filmu zůstala o kategorii výš než „živé“ zpracování, to však není nedokonalostí filmu, ale věrností knihy, kterou mimochodem vřele doporučuji. Pokud vás tedy snímek chytne za srdce a budete si chtít rozšířit představu o neposlušném psu a páníčcích, kteří ho proklínali natolik, až bez něj nedokázali žít, přečtěte si knihu. Za film samotný dávám 4*. ()

Atten

Podle plakátu a stručného obsahu mi přišel Marley jako dost kýčovitá záležitost. Nakonec jednoho večera, když jsem si nudou okousal všechny nehty, drbání na koulích mě přestalo bavit a z dloubání v nose mi už tekla krev, zaslechl jsem z vedlejšího pokoje zvuk filmu, který běžel na notebooku. Nu což, mrknu se, horší už to bejt nemůže. Chvíli jsem jen tak postával a sledoval několik scén, přibližně od desáté minuty filmu, následně jsem se smál a ke konci řval jak menstruující třicítka, jejíž manžel šoustá sekretářku a ona sedí doma a sleduje dojemnou scénu z Pojišťovny štěstí. I muži mají své dny. Posmrkal jsem tři metry hajzlpapíru. Perfektní komedie, solidní rodinná podívaná a neskutečně silný, emotivní zážitek. Můžou ve filmu střílet civilisty, děti můžou žebrat, můžou Batmanovi zastřelit mámu, ale jakmile umře pes, je to horší než kopanec do koulí. ()

daleba

Owen, Jennifer a k tomu čoklík - co může být lepšího?! Tenhle film miluju za to, že mě dokáže rozesmát i rozbrečet. Ke konci se úplně bojíte a skoro byste to nejradši vypnuli, ale nejde to! Úplně čakáte na to, abyste se mohli rozbrečet :-)) Který jiný film tohle dokáže? ()

Dana1926

Na tomhle jsen byla v kině a upřímně nic moc jsem nečekala možná nějakou průměrnou komedii. Ale to co jsem za skoro dvě hodiny viděla mě překvapilo. Film působí překvapivě dobře, prostě vypráví o životě obyčejných lidí s tak trochu neobyčejným psem. Vše je ztvárněno velice citlivou formou občasné vtipné vsuvky s Marleym dodávájí filmu potřebný nadhled. Velice se mi líbili dva hlavní představitelé Owen Wilson, který zde působí jako opravdový herec a Jennifer Aniston mě také mile překvapila a nevadila mi. A pak samozřejmě hlavní hvězda Marley jehož psí oči musely odrovnat i toho největšího cynika. A tak jsem po skoro dvou hodinách seděla v kině a spolu s ostatními si utírala slzy kapesníkem protože: „Psovi je jedno jestli jste bohatí, chudí, chytří, hloupí, oškliví, hezcí dejte mu srdce a on vám dá své. O kolika lidech tohle můžete říct?" ()

Lister21

Do poloviny ( možná více ) filmu jsem tento film vnímal jako naprosto průměrný film, ale zhruba od té poloviny jako by se něco změnilo a já se na to koukal úplné jinýma očima. Nakonec pro mne celkem uspokojivý film, takže tedy i když jen tak tak - 4* . ()

Zapinka

Skvělý! Tenhle film je skvělý. Moc se mi líbil. Krásně ukazuje vývoj vztahu dvou mladých lidí, od práce, společného života, dětí, atd. Dost jsem se pobavila i zlobivým psem Marleym. A upřímně jeho smrt jsem obrečela, sama jsem panička pejska. A samozřejmě musím zmínit úžasné obsazení a úžasné herecké výkony. ()

Ala007

Příjemný rodinný film, který už během několika úvodních minut rozněžní a příjemně naladí všechny, kdo mají nebo měli psa resp. děti (čili téměř všechny diváky v kině), protože vypráví právě o jejich každodenních slastech a strastech a činí tak způsobem nevtíravým a zajímavým. Jeniffer Aniston a Owen Wilson se k sobě hodí, nepřehrávají a divák jim jejich rodinnou idylku věří. Pak ovšem přichází závěrečných a pro nás pejskaře kritických třicet minut, kdy se z komedie stává melodrama a divák je nucen na můj vkus zbytečně dlouho sledovat, jak hlavní hrdina filmu (kterého si ztotožnil se svým vlastním psím miláčkem) nádherný labrador Marley mele z posledního....:-( Psa máme taky, takže jsem posledních třicet minut provzlykala, potýrala se představou, jak budou vypadat poslední dny a hodiny našeho psa Čertíka a dávám minus jednu hvězdičku za zbytečně natahovaný a (pro mě) sadistický závěr jinak celkem povedeného filmu. ()

rytir1

Dokonalá rodinná komedie, kde se budete smát a říkat si, že takhle vás musí zlobit i ten váš hafan doma. A jeden z filmů, který zaručeně musí rozbrečet i chlapy. Tady prostě roztaje i ta největší skála. Krása. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)