Bílý pes Goro ztratil svou paní a jediným smyslem jeho života se tak stala touha znovu ji najít a vrátit se domů. Na své dlouhé pouti musí překonat řeky, vzdorovat nástrahám počasí i opuštěným končinám bez živé duše, čelí hladu a únavě. (itarga)

anderson

Údajne je to celovečerný film, ktorý predchádzal rovnomennému kultovému seriálu. Iné zdroje uvádzajú, že seriál je remakom tohto filmu. Nuž ... (7.4.2009) ()

Lomri

Ačkoliv to jinak nedělám, zde zanechám komentář, protože zde dochází k mýlce se seriálem od lidí, co film neviděli a myslí si, že je to stejné, jako seriál. I zdejší obsah je v tuto chvíli mýlný a zaměněn. Tudíž následují spoilery za spoilery. Má to v sobě několik podobných, ale ne úplně shodných prvků. Ale v prvé řadě, toto je drsná, násilná krimi s typickou japonskou ujetostí. Nic pro děti a mládež. To je ten nejpodstatnější rozdíl. Pak třeba to že Reiko Kitamuri je zde dospělá žena a na lovu mědvěda přijde o manžela. Přičemž se ztratí Goro. Ale není to dobrodružný film o cestě Gora domů, ale kriminálka o korupci, vraždách, přičemž tím že se důkaz dostane do Gorova obojku, tak se do toho tím připlete. Protože putuje po Japonsku s hledanou osobou, což je take hodně odlišné od seriálu. A zažije a dokáže drsnější věci, než jeho seriálová obdoba. Krom zabíjení, včetně manželky a dítěte, obviněné osoby, je v tom nejedno znásilnění, žádost o incest z lítosti mezi sourozenci, ale i mučení atd. Tedy nic pro děti. Nehraje to na emoce jako seriál, je to drsně laděný film. Goro zde dokáže zabít tuleně, se kterým se dá do boje na pláži a pak s ním jde do vody a nevím jak, ale zabije ho normálně pod mořskou hladinou. Nebo na něj lovci vyšlou odhadem desítky vlčáků, kteří na něj současně dorážejí a on je všechny zabije. Vběhne do dolu a lump za nim odpálí vstup, aby ho tam zasypal. A hlavní padouch je kruty psychopat, který zabije i inspektorova pobočníka. Což v seriálu např. také není. Prostě tohle je jiné kafe než seriál. ()

kockodan

Moje dětství! Český název byl tenkrát "Goro bílý pes". Reiko Kitamori s její neslyšitelnou ultrazvukovou píšťalkou (z té jsem byl jako dítě úplně odvařený) dabovaná Jitkou Molavcovou (Reiko, ne ta píšťalka), a nezapomenutelně napínavý doják smutné, ale nesmírně laskavé a pokorné, krajinou, vesnicemi a městy bloumající dívky a nástrahami počasí, hladem a zlosyny zkoušeného věrného psa na dlouhé pouti k milované paničce, a samozřejmě nezapomenutelná japonsko-anglicky zpívaná píseň v úvodních titulcích! Seděli jsme před obrazovkami jako přikovaní a hltali toto pro nás tehdy nesmírně zajímavé a exotické dobrodružství. Už nemůžu napsat víc neb bych se rozbrečel dojetím, jak nad krásným seriálem, tak nad ztrátou nevinnosti a dětství! Jinak než za 5 hvězdiček to z čiré nostalgie být nemůže! ()