Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

Simo16

Vždy som chcel mať Labradora a vždy som chcel mať vitálneho psa plného života.Tento film mi splnil sen apoň cez obrazovku, hoci, keď tak nad tým premýšľam, taký maličký Labradorík by nebol zlý nápad.... ()

Prubner

Je to dost nuda, nic moc se tu neděje: svatba, první dítě, druhé dítě, třetí dítě, konec. Tvůrci sázeli na roztomilost psího hrdiny, ale já osobně jsem ho po dvaceti minutách měl chuť utratit, protože celý film nedělá nic jiného, než že něco trhá, rozbíjí a ničí. Když Owen na konci vyjmenovává, co všechno pro ně Marley udělal, jaké krásné chvíle s ním prožili, tak jsem koukal jako blázen, protože nic takového v tom filmu ukázáno nebylo. Tvůrci mi nedali šanci si Marleyho oblíbit, a tudíž to závěrečné citové vydírání nefungovalo tak, jak mělo. Veškerý vtip spočívá v řádění toho psa,což mi už po deseti minutách šlo na nervy a film je díky tomu hrozně stereotypní. Zkrátit o hodinu a nic by se nestalo. Jennifer už bohužel stárne, je jí 40 a už by neměla hrát šťabajzny, už to nefunguje. ()

Plague.

Nikdy nedávám 5* filmům, na které se nechci v budoucnu podívat znovu. Ale výjimka prý potvrzuje pravidlo, tak si to mohu dovolit. On totiž tento film není tím, za co ho distributoři vydávají. Nejde o americkou romantickou komedii ani film o psovi. Je to životní příběh a pes je jen takovou vodící nitkou daného úseku života. A proč je zrovna tento film tak dobrý, když filmů o životě už tady bylo hodně? Protože na rozdíl od většiny se nesnaží ukázat, jak je život na nic, naopak ukazuje jak krásně se dá život prožívat, i když je plný nástrah. Jennifer Aniston je v roli naprosto přirozená a Owen Wilson mi ukázal, že když chce, umí hrát velmi dobře. ()

BradleyT

No, řekl bych, že je ten film krapet přeceňovaný. Jde o průměrný rodinný příběh, nikoliv ovšem komediální, když nepočítáte pár kousků ála Beethoven a jediný co Vás donutí dát vyšší hodnocení je, že nic nebylo zkaženo a že se někteří ztotožní s rodinnými trampoty zde popisované. Ale jo, nakonec to co film chtěl to splnil... ()

natalie15

Prekásny film o vzťahu človeka a psa. A o vzťahu človeka a človeka... :-) Veľmi príjemné, svieže a oddychové. Na psíka sa veľmi pekne pozerá, Owen a Jennifer sú milý párik a zažívajú so svojím prvým "dieťaťom" celú radu rôznych situácií. Normálny príbeh o normálnych ľuďoch v sebe ale nesie viac. Ako povedal John Grogan: ak dáte psovi (toť hocijaké zvieratko) svoje srdce a budete ho mať vážne radi, ono vám to oplatí. Úprimnejšia láska ani existovať nemôže. Citujem Johna Grogana: Psovi je jedno či ste chudobný, škaredý alebo hlúpy - dajte mu svoje srdce a on vám dá to svoje. Pravda svätá. 75%: ()

kamosska

Film pri ktorom som si odpočinula. Posledných 10 min. mi tak príjemných neprišlo a skončilo to plačom (keďže som niečim podobným prešla v detstve - bola to pre mňa veľmi smutná scéna :(( ). ()

yazik

Krásný příběh, který zaútočí na vaší nejslabší, ale zároveň i nejsilnější stránku a tou jsou city. Velmi dobré herecké výkony a skvěle znázorněn život se vším všudy, na který budete dlouho vzpomínat. Jen v závěru se mi zdá, že tvůrci chtějí z filmu vyždímat více slz, což je spíše na škodu, proto jen 4*. ()

megajalec

Tiež som pristupoval s menšími predsudkami k filmu. Začiatok mi ich jemne potvrdil, ale keď sa mi film začal rozkladať v hlave, vytvoril celkom fajn mozaiku rodinného života. Milé, som rád, že sa nepodstatné veci vystrihli a nekazili dojem filmu, ktorý bol o súžití rodinky so psom, neskôr s deťmi, skĺbenie rodiny s prácou a pod. Páčil sa mi celkom dojemný záver, ktorý pridáva hviezdu navyše u mňa. Tu ide poklona aj režisérovi. Psíčkari prihoďte si jednu, dve hviezdy navyše ()

elanista1

Americky ,,Biely Bim a cierne ucho,,.Vzdy ma dokaze zaujat film, kde hra hlavnu postavu pes, ked je popritom jeho majitelkou dokonala zena, tak je uspech zaruceny.Nedokazem si predstavit, ze som sa tomuto filmu vyhybal pol roka. Uz v prvej polovici filmu mi bolo jasne ako nas Marley skonci, ale aj tak som tomu podlahol, aj ked som sa branil.Kazdy, kto ma srdce, nemoze mat suche oko na konci. Je zaujimave, ze dojat ma dokazu skor zvierata ako ludia.Zaverecny monolog Owena Wilsona je pravdivy a plne sa s nim stotoznujem, mnoho psov je cennejsich po charakterovej stranke ako niektori ludia.Marley a jeho vykon je nezabudnutelny, a ked budem mat niekomu odporucit kvalitny rodinny film so slzami, nebudem vahat ani sekundu. ()

Ollie.ver

Film šitý na mieru. Marley je presne rovnaký ako môj, tiež dosť ťažko zvládnuteľný, biely labrador. :) Pes nepotrebuje rýchle autá, veľké domy, alebo značkové oblečenie. Mokrý kus dreva bohate postačí. Psovi je jedno, či ste bohatí, chudobní, múdri, hlúpi, škaredí, pekní... Dajte mu srdce a on vám dá to svoje. ()

hodbodka

Když jsem už podruhé přečetla knížku Marley a já, říkala jsem si, že by to mohl být pěkný film. A pak jsem zjistila, že už se na něm pracuje. Je těžké natočit film dle předlohy, s tím jsem samozřejmě počítala. Marley a já mě mile překvapil a koukla jsem se na něj hned několikrát, abych si všímala detailů, které jsem si už před filmem vytvořila v hlavě při čtení knížky. V obou případech mi ukáplo hned několik slz - až taková síla to je :) ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)