Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

greymon

K tomuto filmu mám pár slov. Povedená komedie s Owen Wilson a Jennifer Aniston. Tento film mě velmi dojal. Na začátku bych psa Marley dal pryč, ale ke konci bych si přál, aby žil. Ano tento film napřed působí nenávist vůči Marleymu, ale nakonec lítost a smutek. Ale teď z veselejší stránky. V některých momentech jsem se velmi zasmál v jiných zase tolik ne a komedii doporučuji. ()

Kubi21

Tohle je život sám. Přiznávám dobrovolně: četl jsem knihu a nabrečel jsem vanu. U filmu jsem chtěl vzdorovat, ale nešlo to. Je to ždímačka emocí, ale to před tím je nádherný lidský příběh jedné rodiny, který pouze doplňuje pes. Dost často jsem tam viděl trampoty s naší čubinou. Herci jsou úžasní a potvrzuji, že Jennifer má tady nejlepší filmovou roli. Prostě normální ženská z masa. Ubírám tu jednu hvězdičku proto, že jsem nasr...., že mě takhle dostal a mě nestačily kapesníky. PS: Podvědomě tam stejně ta pátá patří. ()

fordhont

Jako komedie mě to moc nepobavilo; když někdo neumí vychovávat psa a jen se tzv. bezmocně dívá, jak blbne, mi nepřipadá tolik vtipný. Závěrečné emoce jsou (především pro milovníky psů) však natolik silné, že tento film povyšuje na drama... a za to je to hodnocení. ()

Mykhaluu

Můj instinkt opět nezklamal - ještě, že jsem se nedal obalamutit (hlavně ženským) okolím a nedal za tohle peníze v kině!! Film byl takový jaký byl. Nahuštěno do něj bylo hodně. Středostavovské americké (ne/naplněné) sny. Rodinné ne/štěstí. Ne/výchova psů. Naivita vs. realita. Nic by mi z toho nevadilo tak moc, aby mi to zkazilo film. Bylo to přiměřeně zvládnuté, místy hloupé, místy chytré, místy povedeně vtipné... ale ten pes!!! Nebo snad nevycválaný čokl?!? Tak to ne!!! Od druhého rozžvýkaného gauče měl u mě stopku - a s tou to doválel a dožvýkal až na dno mělkého hrobu!!! Ani slza nebyla!!! A to si u filmů v posledních letech pobrečím docela rád (tedy spíše docela často, neboť plakat u mě není volba, ale emocionální reakce). A ten čo... tedy pes by ze mě mohl dostat leda slzy úlevy, ale zase tak moc jsem to nežrál! :) ()

Mr.nachos

Moc hezký příběh o dvou lidech, kteří si vezmou nevychovatelného psa, milují ho, přestože jim ničí vše od sklepa až po půdu a zakoření do jejich životů tak hluboce, že i oko diváka musí dojmout umírající scéna. Owen Wilson, a Jennifer Aniston byli dobrá volba, role jim sedli a spolu jim to slušelo, takže u mě dobrý a myslím, že až si budu chtít dát oddech a strávit příjemné dvě hodinky, tak na tenhle film ještě přijde řada. ()

Bounce11

Kombinace Owena Wilsona s Jennifer Aniston v romantické komedii, kde je vše podřízeno diktátu hloupého psa, je na mě skutečně už trochu moc ()

Astinas

Pro člověka, který má psa nebo měl psa je to určitě krásný film, to bezpochyby. Když se na to budu dívat, ale z jiného pohledu, je to povedená romantická komedie, kdy člověk pláče a směje se. Při letním večeru určitě doporučuji, ovšem kdybych neměl psa, tak bych dal určitě max. 4* ()

gicous

Krásný rodinný film, který předkládá řadu pravd o partnerském soužití a dětech v tom kouzelném svazku manželství, které je pověčinu času tak nesmírně namáhavé a vyčerpávající. Tak proč v něm proto zůstávat? Odpověď je jednoduchá, pro řadového a průměrného člověka, je to v dnešní době jedna z mála jistot, o kterou stojí za to bojovat a usilovat. Už jen kvůli těm dětem! Všechno to je zabaleno v klasickém hollywoodském balení s pořádnou ždímačkou slz nakonci. Jednou za čas to neškodí. ()

TopsyKreets

Pohodová rodinná komédia, ktorá zaznamenáva ako zmení život dvoch ľudí po kúpe psa. Prináša vtipné momenty a situácie, do ktorých sa dostávajú vďaka Marleymu. Ako sa dalo čakať už na začiatku, film vyvrcholil smrťou miláčika a smutnými momentami lúčenia. Film je určený skôr pre nenáročného diváka, alebo pre pohodový večer s rodinou. ()

mirkath1

Je mi líto, ale já jsem se fakt docela nudila. Měla jsem potíže to dokoukat, jen jsem byla zvědava na konec, jestli se opravdu sníží k trapnosti a udělají slzavý konec. no mohla jsem si to odpustit ()

eFOXsize

Nečekaně dobrý film, vyprávějící o tom, že život je krásný i smutný. Mám silný dojem, že zapůsobí zejména na lidi, co mají také pejska. Snímek mi přišel skutečně velmi dobrý. Víte, působí skoro obyčejně, působí určitě obyčejně, ale v tom je to kouzlo, vypráví o životě a průvodcem je pes. Je to kus života mapovaný životem jednoho psa. Je to skvělé, protože ej to tak reálné. Je to skvělé, protože vám to dokáže připomenout vlastní vzpomínky a vlastní pocity. A zasmějete se. A zamračíte. A (nám) citlivkám ukápne i slza. Je to rodinná komedie. A je dobrá. Je dobře napsaná, je dobře zahraná. Je milá, je vtipná, je pravdivá. Někdy s nadsázkou, někdy bez ní. Nicméně, nemyslím, že je to film přímo pro děti, ve snímku je spousta jemných náznaků a dějových linek, které dle mého skromného názoru nemohou ocenit. Obvykle nesnesu O. Wilsona, nicméně tady mu podle mě ta role sedla. Ach, jsem z toho celá melancholická. Ale příjemně. Až nastane čas mého zlevněného štěněte, a už to nebude dlouho trvat, podívám se s ním na tento film. Navodí mi krom slz i úsměv a provede mě ku vděku za vzpomínky, místo ku hněvu za ztrátu... Dávám plné hodnocení zejména proto, že co se filmů o psech/se psy týče, je to nejlepší z nich. A protože jsem se zasmála nahlas a protože jsem plakala tiše. ()

Barghest

Nějak se mi zajídá ten americký sen, v němž si dokonalí lidé s dokonalou fasádou budují svůj průměrný předměstský život podle průměrné šablony, pořád se za všechno omlouvají a hrozně se diví, když jim jejich nevycvičený pes demoluje životy. Nejvíc mě nasrala hláška "Tak se ho zbavíme, je to jen pes." A právě kvli tomu pejskovi a dojemnému závěru nepůjdu s hodnocením níž a neodstřelím ten snímek úplně. ()

Gump24

Rodinná komedie, který vždy dokáže zvednout náladu. Owen Wilson a Jennifer Aniston tvoří velice přesvědčivou dvojku. Konec filmu mne vždycky rozbrečí, ale dává filmu tak krásnou tečku a hloubku, že se na něj ráda vždy podívám znovu:) ()

Mon.

Mám moc ráda filmy ,kde hrají zlatí retrívři a tenhle je skvělý. Měli jsme také zlatého retrívra, který nedávno umřel a byl opravdu čiperný jako Marley takže mi tento film dost připomíná náš život s našim Donečkem. Byl mu opravdu dost podobný. Film je moc hezky natočený.Ukazuje na to , jak může mít člověk s pejskem silné pouto a že je to v podstatě nejlepší přítel člověka. ()

Wooke

Nemám tomu čo vytknúť. Príjemný, oddychový film o priateľstve, láske a problémoch, ktoré treba prekonať, aby sme pochopili, aký je pravý význam týchto slov. Owen aj Jennifer sú skvelí herci, pretože im takéto role sedia, takže im nie je čo vyčítať a Marley bol skvelý, takže vážne pohodička. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)