Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

monty.cl

Marley je ukrurtně nezbednej labrador a s ním tam skvěle hrajou Owen Wilson a Jennifer Aniston...nenechte se odradit plakátem, je to sice legrace, ty jeho psí kusy,ale jinak je to film spíš o tom, co známe všichni, každonenní radosti a starosti...Čekal jsem průměrnou romantickou komedii, dostal jsem nadprůměrný příběh ze života, teda na hollywoodské poměry...a i když se konec dá tušit již v průběhu filmu, koho nerozpláče, tak je opravdu odolný...mě taky dostali...80% ()

Mr.Roman

Svieži film veľmi, presne taký aký mám rád a ktorý ma dokáže chytiť a už nepustiť až do záverečných titulkov (a tom si myslel, že som si pustil film, pri ktorom konečne po prebdenej noci zaspím.. heh). Kto nemá zrovna averziu voči psom, tak si ho dokáže užiť rovnako ako ja. Inak asi prvá úloha Jennifer Aniston, v ktorej mi sadla a zároveň mi bola sympatická aj postava, ktorú hraje (v priateľoch bola fajn, ale Rachel som moc nemusel). Owen Wilson sympaťák ako vždy (hoci jednu scénu pokazil svojím otrasne zahraným plačom, no vzhľadom k záveru sa to stratilo v dave). Inak takisto skvelá práca režiséra, ktorý sa nebál odpútať od vyjetých koľají romantických/rodinných filmov a poprechádzať sa poriadne po tráve (zostrih á la začiatok Trainspottingu bol jednou z najpodarenejších vecí filmu). Film ako celok pôsobí super, ale tá jedna chýbajúca hviezdička je za záver, ktorý sa mi zdar dosť naťahovaný cca 8 minút než ozaj skončil, takže ste asi v obraze. Jednoducho dojemná scéna konca jedného partu života sa dala skrátiť a vyznela by podľa mňa ešte intenzívnejšie, čo však rozhodne neznamená, že by nefungovala aj v takom tvare akom je (áno aj ja ;), keďže sme sa vzhľadom na predošlé udalosti a scény dokázali s postavami vžiť a obľúbili si ich. A keďže asi každý jeden, kto sem píše komentáre, tým myslím dlhšie ako "bolo to super", "parádna jazda.." a pod, a snaží sa do nich ozaj dostať presne svoj dojem z filmu, aby ho ostatným viac priblížil a pomohol im v rozhodovaní, čo sa im oplatí pozrieť, na čo vyraziť do kina (teda aspoň v tom vidím zmysel ja), určite poteší, že hlavná postava vykonáva prácu, ktorej sa určité časti filmu aj venujú a ktorá v kadečom toto pripomína.. ()

Renie42

Začíná to tak pohodově, i ten příběh je jakž takž dobrý. Marley mi trochu připomíná mého psa, některý lumpárny jsou všude na světě stejný. Ale prořvala jsem ten konec. Je mi líto každého úmrtí, natož zvířecího. ()

jafuska

tak tento film byl nádherný, hodně smutný, sice potvůrka pes, ale krásnej, při tomto filmu si mnoho lidí uvědomují, jak je důležité ochranovat i tak neposedného pejska jako byl marley, vřele doporučuji, velký zážitek i velký smutek ()

HarlanWade

Komediálně strohý a nezáživný, dramaticky ale rozhodně záslužný zážitek. Film, jehož objektivní hodnota nabývá minutu od minuty aby nakonec skončila u plačícího diváka při závěrečných titulcích. Kdo si tenhle příběh (jako například já) sám prožil, asi ví, o čem mluvím. ()

Pharlap

Po delší době doják "jako kráva".. promiňte mi to přirovnání.. skvělá kombinace.. kdy jsme se s manželkou opravdu celej film řehtali nad trampotami, co s Marleym přicházely.. Zamysleli nad (podle mne), skvělými dialogy v rámci rodinných hádek.. takhle to doopravdy je!! Takhle se lidi hádaj! a na závěr hořko-sladký bombonek.. kdy jsme si oba poplakali.. a sice se zdá, že tato závěrečná zápletka s Marleym celý film dehonestuje na "depresivní".. není tomu tak.. Naopak ve mne zůstal silný, příjemný, positivní pocit, z inteligentního vtipného a dojemného filmu. A proto jednoznačně stojí za pozornost a 5*. ()

hackstolle

Jennifer u me neni buh vi jaka herecka, ale v podstate ji v tyhle roli nelze nic vytknout. Trosku me zarazi ta vychova-nevychova Marleyho. Jakoby se typicky zpusob vychovy deti za morem snazili aplikovat i na psa. Jinymi slovy, postav se treba na hlavu, kdyz chces. Kynologove museli ale u filmu zasnout. Tak ci tak je to opravdu hezky film a myslim, ze si zaslouzi minimalne za 3. Ja vsak dam jeste o chlup vice. ()

Prubner

Je to dost nuda, nic moc se tu neděje: svatba, první dítě, druhé dítě, třetí dítě, konec. Tvůrci sázeli na roztomilost psího hrdiny, ale já osobně jsem ho po dvaceti minutách měl chuť utratit, protože celý film nedělá nic jiného, než že něco trhá, rozbíjí a ničí. Když Owen na konci vyjmenovává, co všechno pro ně Marley udělal, jaké krásné chvíle s ním prožili, tak jsem koukal jako blázen, protože nic takového v tom filmu ukázáno nebylo. Tvůrci mi nedali šanci si Marleyho oblíbit, a tudíž to závěrečné citové vydírání nefungovalo tak, jak mělo. Veškerý vtip spočívá v řádění toho psa,což mi už po deseti minutách šlo na nervy a film je díky tomu hrozně stereotypní. Zkrátit o hodinu a nic by se nestalo. Jennifer už bohužel stárne, je jí 40 a už by neměla hrát šťabajzny, už to nefunguje. ()

curfew77

Lehounce naprůměrná, ale přece jen poněkud banální romantická psí komedie, která vás ničím, opakuji ničím nepřekvapí. Pro někoho je to možná dobře, já jsem ale celou dobu doufal v alespoň sebemenší náznak zápletky. Příklad? John v podání Owena Wilsona ošetřuje velmi sličnou postpubertální dceru ze sousedství po loupežném přepadení s pobodáním: zajiskři to mezi němi? Dojde aspoň k malé, maličké nevěře, úletu? Snad to není spoiler, ale kdepak, dotyčnou už prostě do konce filmu neuvidíte. Mimochodem, hraje ji Haley Bennett, zde na rozdíl od zapomenutelné role v HUDBU SLOŽIL, SLOVA NAPSAL poměrně zajímavá, pročež jí zřejmě založím profil - co kdyby z té holky něco bylo? :) A mimochodem podruhé, MARLEY A JÁ je film, ke kterému mám speciální vztah, protože jde o první snímek, k němuž jsem tady osobně napsal obsah. Proto je mi poněkud líto, že musím jít jen na slabé tři hvězdy. Jenže Jennifer ani Owen jednak nikdy nebyli žádní superkomici, a tady navíc jedou na půl plynu - jako vlastně všichni. Škoda, ale sloupkařské příhody možná dohromady slepí knihu, nikoli však celovečerní scénář. A továrny na sny přece nevznikla proto, aby nás krmila víceméně nudným každodenním životem, i když nakrásně zasazeným do uměle přecukrované Floridy a posléze něžně podzimní Philadelphie. 55 %. PS: Kdo máte doma nějakého toho čokla, samozřejmě si dvacítku připočtěte. ()

Bajisek

Musím říct, že poprvé mi Jennifer Aniston nepřišla jako Rachel... S Owenem si padli krásně do noty...Velmi příjemně zahrané...Plakát hrozný, ale film výborný...po všech stránkách mě velmi nadchnul..jen jediná věc mi vadila, zbytečné tlačení na city v poslední scéně s pohřbem Marleyho... To už bylo dosti přehnané. ()

Dslike

Ja neviem ako ostatny, ale ja som v tom rozhodne nevidel len psa. Krasny film o obycajnom zivote ktory moze byt v podstate tak neobycajny. Mne tento film neobycajne sprijemnil vecer a zavial domna opat trochu pozitivneho myslenia. Nemozem inak ako za 5* ,naozaj sa to prijemne sledovalo, obcas som sa musel smiat a obcas som musel na nejaku zivotnu pravdu prikyvnut hlavou a popremyslat. "A dog has no use for fancy cars, or big homes, or designer clothes. A waterlogged stick will do just fine. A dog doesn’t care if you’re rich or poor, clever or dull, smart or dumb. Give him your heart, and he’ll give you his. How many people can you say that about? How many people can make you feel rare, and pure, and special? How many people can make you feel...extraordinary?" ()

HuDiator

Je 20:00 a v telke nič normálne nejde.. No nič zapnem Hbo , akurát začína nejaký film.. Pozriem názov Marley a já ..co to je este som o tom nikdy ani nepocul. No nic skusim prvych 5 minut a potom prepnem.( to som si len myslel) No a potom to zacne .22:00 na to ze som to nepoznal ostavam udiveny. Je to prosto super. ()

DKNY

Dobré herce k tomu psovi vybrali.. Příběh, který se může stát komukoli z nás a který mě, doufám, taky nemine (v určité podobě). Tři děti, pes a někdy zoufalá snaha udržet to všechno jakžtakž pohromadě. Film, který si na nic nehraje a který mě opravdově dojal (a přítele taky). Pro všechny "psí"lidi. ()

habertek

Tak tento film je zabiják pro milovníky a majitele psů. Ukazuje život páru, který si pořídí štěňátko labradora a ten s nimi pak prožívá zvraty života. Vlastně od začátku, kdy spolu jen chodí až po rodinu s dvěma dětmi. A ten konec....ten dojme každého!!!Když jsem na tom byl v kině bylo vcelku zábavné vidět lidi jak vychází s rudými obličeji, posmrkují a utírají si slzi. A to i chlapi do kterých bych to neřekl! Takže můžu jen vřele doporučit! ()

Něrpa

Moje drahá plovička ten film hlata a plakala. Já se kousal nudou od začátku do konce. Film, kde je vtipný pouze výkon psa, je opravdu pod psa. Ze začátku se to jevilo jako klasická komedie, ale nakonec se z toho vyklubala naprostá blbost. Owen je bezpohlavní a potací se v úzkých mantinelech. Jennifer je, byla vždy bude nudná a hlavně nekomická. Film měl několikrát nakročeno k parádní legraci, ale ve finále vždy zklamal. Na konci moje brečela a já nevěděl co mám nudou dělat. PS.: Mám rád zvířata a dost jich chovám, ale toto je totální sračka, která útočí na city. ()

Utrinos

Film by to byl celkem průměrný, ale jelikož jsem nejprve četla knihu, celkem mě zklamal. Kniha je plná veselých historek týkajících se výhradně hravého pejska, ve filmu se hodně zaobíráme rodinou, což by mi tolik nevadilo. Co ale nemohu je odpustit konec filmu, kdy poslední půl hodinu pes umírá a nás celou dobu připravují na to, abychom si vytáhli kapesníky a začali dojatě popotahovat. Ačkoliv u knížky se mi málem brečet chtělo, filmové zpracování mi přišlo spíš komické. Na druhou stranu mnoha mým známým, kteří knížku nečetli se film líbil, možná je klíčem k úspěchu nezačínat zrovna knihou. Jisté kouzlo se samozřejmě nedá upřít Jennifer Aniston, které fandím už od její role Rachel. ()

katuuuska

I když nemám ráda filmy se zvířaty, tohle se mi líbilo, možná proto, že máme klon Marleyho doma :o) Samozřejmě jsem se neubránila slzám, ale s tím jsem tak trochu počítala. ()

Maica

Povedená rodinná komedie. (Až na Owena Wilsona :-) Pár věcí se mi nelíbilo (neschopnost vycvičit si psa [ale to by ten film byl o ničem], celou dobu vypadali hrozně staře, proč se Marley najednou zázračně zklidnil, apod.), ale jinak to byl dobrý film, uvěřitelné charaktery, ale ten konec už byl poněkud roztahaný. 3,5* P.S. Celou dobu jsem neuvěřila, že "Rachel z Přátel" má vychovávat tři děti. :-) ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)