Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

Mer-Em

"Marley a já" je zpočátku velmi příjemný a pohodový film který postupem času získává hloubku a popisuje obyčejný život neobyčejným způsobem. Není to jenom romantická komedie kterých je všude habakuk (čti spousta). Šťastné a vtipné okamžiky z první půlky se začínají měnit ve smutnější u kterých nejen pejskaři uroní nejednu slzu. Vtipné okamžiky jsou opravdu vtipné a rád sem se u nich nahlas zasmál a dramatické okamžiky jsou opravdu dramatické a smutné, tento film si na nic nehraje a ukazuje život tak jak jde. Pro mě jasných 5 Zajímavé komentáře: Tom Hardy, FateKEEPER ()

štěpule

Před shlédnutím filmu jsem si přečetla knížku, podle které je natočený. Měla jsem proto velké nároky a musím říct, že film nezklamal! Čtu tady, že konec je přehnaný a tlačí na pilu. S tím rozhodně nesouhlasím. Při čtení knížky jsem probrečela asi 3 nebo 4 závěrečné kapitoly. Postupné stárnutí, hluchota, problémy s nohama a podobně jsou tam rozpatlané mnohem víc. Při filmu mně slzy vyhrkly asi 10 minut před koncem, to je jenom slabý odvar knížky. Jediné, co bych filmu vytkla, je Jennifer Aniston. Mám ji ráda, ale je tady moc výrazná. V knížce se o své ženě John skoro nezmiňuje, vlastně jsem při čtení ani nepostřehla, jak vypadala. Na tento film, kde má první housle hrát neposlušný labrador, je Jennifer moc známá. Zahrála to ale dobře, to se musí nechat. ()

lada32

Co se mi líbilo,že tvůrci nepodlehly takovému jak bych to nazval-pitvoření psů.Znáte to z US filmů takové ksichtění,pózování čtyřnohého miláčka.Hlava nastranu a tak.Však to znáte.Jinak asi dám za 5,jako psíčkař pamatuji jak jsem pochovávál našeho kokra a byl jsem ůplně v prdeli.Nečekal jsem,že to bude tak dobré.Povinný film pro pejskaře.Nej scéna jak se Marley s ostatními psi koupal v moři.Ale jinak z toho psa bych zešílel. ()

pp

Zezačátku romantické, pak rodinné a ke konci doják. Komedie rozhodně ne. Pokud ve vás sledování totálně nevychovaného psa, ke kterému se majitelé chovají jako k dítěti (jídlo společnou lžičkou, pusinkování a podobné něžnosti), nevzbuzuje negativní emoce, přičtěte si k celkovému hodnocení jednu hvězdičku. ()

Matt2626

Skladám klobúk. To bol skutočne asi jeden z najlepších filmov čo som kedy videl. Je až neuveriteľné, aký Amerika dokázala urobiť obrat vo svojom myslení a konečne pochopili, že nie vždy a všetko sa musí končiť happy-endom, pretože život o tom ani nie je. Spojenie rôznych žánrov vyústilo do skutočne obdivuhodného snímku, ktorý sa presne trafil do môjho vkusu. Ale je to TAK! Niet na svete väčšej lásky, ako medzi človekom a zvieraťom, v tomto prípade krásnym labradorským retrieverom. Skvele zahraný snímok v podaní všetkých predstaviteľov, ako J.Anistonovej, tak O.Wilsna, ktoré väčšina asi skôr pozná ako komika. No zvládol aj túto, tak krásne dojemnú a citlivú rolu. No a tak isto nesmiem zabudnúť na Marleyho.! Až neuveriteľne mi pripomenul "ťažké začiatky" aké som mal tiež so svojim 4nohým miláčikom, ktorého spočiatku nik v rodine nechcel a potom si ho všetci zamilovali. No proste film zo života, skutočného života, ktorý sa oplatí pozrieť. Dávno som to neurobil ale hodnotím 100% pretože z môjho hľadiska nemám filmu čo vytknúť. ()

Lucije

Prostě miluju pejskiiii, owena i Jennifer...parádní filmeček o pořízení a nesnadné výchově psíka. Ale když člověk překoná to špatné a uvědomí si, co vše pro ně jejich čtyřnohý kamarád znamená, tak se s jeho ztrátou nechtějí a nemůžou vyrovnat. Kdo by si to, kdy myslel, jak Vám příběh Marleyho přiroste k srdci. ()

wetrix

Film založený na utrpení člověka, když ztratí své milované zvíře, které je součástí jeho života,, mě vždycky dostane. Asi proto že to člověk zná a zažil. ()

Rok0s

FIlm mě příjemně překvapil. Protože jsem si o filmu nic nezjišťoval, čekal jsem romanticky příběh s líbezným koncem. Nakonec ale i ta slzička ukápla. Prostý, jednoduchý příběh s dojemným koncem. Každopádně závěrečný proslov, v němž Owen WIlson definoval slovo "pes", byl už i na mě trochu přeslazený. I přesto dávám 4/5 :) ()

ewerell

Tak on chtěl být reportérem, pak sloupkařem a pak zase reportérem a čím byl nakonec? Ani nevím. Asi jsem měl vyšší očekávání, protože jsem o tomhle filmu už dříve četl samou chválu a nakonec to dopadlo tak nějak nemastně neslaně. Nějak mi přišly na rodinný film dost upozaděné děti (až na závěr). Prostě rozpaky. A ta tlustá cvičitelka psů že byla ještě nedávno Peggy Sue co se vdává? Nakonec možná lepší než 56-letá anorektička. ()

shinlove

Opět - označení drama jen proto, že na konci Marley umře. Ale co už, to asi nezměním. Budu hodnotit tedy jednotlivá označení postupně. KOMEDIE - ano, navíc skvělá a dobře jsem se bavil a rozhodně bych se nebál vzít na to jednou i svoje děti. RODINNÝ - ano, souvisí to s komedií, prostě se člověk dobře baví, je to o fungující rodině, ale zároveň je zde nádherně a jemně ukázáno, že i v milujícím se páru jsou občas konflikty a že záleží jen na té které dvojici jak ty konflikty vyřeší... Romantický - ano, protože láska ústřední dvojice je z plátna cítit, u obou mě to dosti překvapilo, že jim to spolu takto fungovalo. Přeci jen už jsou ve věku, kdy dokáží hrát moc dobře. A na závěr DRAMA - ano, i když ne až tak úplně. Pod pojmem drama si přeci jen představuji něco jiného. A s přibývajícím dějem a dětmi člověk tuší, že Marleyho konec musí přijít, protože není nesmrtelný. A musím říct, že mě to dojalo, jak moc hezky a nekýčovitě byl celý závěr ohledně posledních týdnů jeho života udělán, proto dávám 5* ()

Mangus

Prekvapivo príjemný rodinný film, ktorý však nie tak celkom pre deti. Žiadne trápne, strojené vtipy, vlastne nejde zas tak veľmi o komédiu. Skvelo to zhrnul Tom Hardy, takže ja len toľko, že som bol milo prekvapený..8/10 ()

DrahciiiRe

Jeden z nejhezčích filmů, co jsem kdy viděl. Ať si někdo namítá, že to tlačí na pilu nebo že pod snahou ukázat moc ukázalo málo, ale mi to stačilo. Přesně takhle si představuju průřez životem, prostě líbivý a upřímný film. Viděl jsem zatím dvakrát a druhé zhlédnutí nebylo o nic slabší, než to první. Jennifer Aniston a Owen Wilson tvoří perfektní dvojici. Ve srovnání s tímto filmem jsou ostatní filmy se zvířaty, hlavně se psy, jen tuctová trapná béčka. Nejen miláčci psů (kteří to zaručeně obrečí) si přijdou na své. ()

Sathine

Někomu se možná tento příběh zdá povrchní a bez nějaké konkrétní zápletky. Dle mého názoru není krásnější příběh, než ten, který je postavený na poutu mezi člověkem a psem. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka a tento film toto nádherně dokazuje. Zprvu jsem byla zaskočená výběrem hlavních představitelů, ale myslím, že Owen Wilson a Jennifer Aniston se svých rolí zhostili dokonale. Druhý snímek od Forresta Gumpa, který mě dokonale chytil za srdce. ()

Phoeniyx

Film mě opravdu mile překvapil, přijde mi velice zábavný pro společné večery osobně mám psi rád a mám podobné zkušenosti, sice chvílemi se mi nelíbilo jak byl film rozběhnutý do více témat ale nakonec se to pospojovalo a udělalo to na mě dobrý dojem. Herci jsou skvělý a hafík roztomilý. Sice smutný konec ale jiný konec si neumím představit. ()

kacudzde

Milý rodinný film o každodenních slastech a strastech života s dobře fungující dvojicí, vlastně trojicí Wilson - Aniston - pes. U dojemného konce musí uronit slzu snad každý majitel čtyřnohého kamaráda. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)