Tom Witzky je dobrý manžel a otec rodiny a na první pohled ten nejobyčejnější chlápek na světě. Netuší však o svém daru vstupovat do jiného světa. Nevadí, že nevěří na duchy, protože duchové teď začali věřit jemu. Otevřel dveře do jiného světa, vidí nepochopitelné obrazy, slyší podivné hlasy a nedokáže řídit svůj život jako dřív. Jeho podivné vize ale brzy začnou mít reálné souvislosti. (oficiálny text distribútora)

Rover

Trochu vyžíračka Stephena Kinga, ale díky jinak vysoce nadprůměrnému thrilleru se to dá skousnout. Tenhle film se mi hodnotí celkem těžko, možná proto, že v paměti moc dlouho neutkví a člověk má pak problém vzpomenout si o čem to vlastně bylo, ale dal jsem 4 hvězdičky, tak se mi to asi líbilo. ()

sullafelix

originálna kreácia z dielne horrorových sračiek..... fakt bieda ...o strachu a napätí tu nie je ani chýru ani slychu ..... určený len na zahnatie obrovskej nudy ...inak neodporúčam ani pozerať .... herecky celkom ujde ... ale inak slabé aj na Derrika ()

kingik

David Koepp si vydupal režii a balancoval na hraně, kdy jako méně zkušený režisér nemusí dobře vystihnout hororovou podstatu. Hororové cítění mu nechybí, ale přesto si dovolím tvrdit, že nehrát šílený Kevin Bacon hlavní roli nemusel být výsledek nijak oslnivý. Bacon filmu přidal pěkných pár procent navíc. Známý scénárista Koepp sázel na mrazivé vyobrazení jedné tragické události, obohacenou o nadpřirozené síly a Bacon mu s tím vydatně vypomohl. Jenže znám spoustu opravdu lepších hororů ve kterých se nonstop pořád něco děje. Tohle není ten případ a na nějaké to křečovité strašení mě neužije. 50% ()

Legas

Ohodnotit tenhle film je opravdu problém. Ozvěny mrtvých můžeme označit jako thriller, jehož první polovina je spíše hororem s několika vydařenými lekačkami. O patřičně temnou atmosféru tu není nouze a David Koepp dokazuje, že neumí jenom skvěle psát. Sledovat Kevina Bacona i jeho filmového syna je jedna radost. Problém je, že TA první polovina je doslovným mixem Šestého smyslu a japonského Ringu. Záměrně jsem uvedl japonskou verzi, protože ta je z roku 1999 (stejně tak Šestý smysl a Ozvěny mrtvých). Kdo od koho opisoval? Důvod, proč Kevina Bacona straší duch najdete právě v Šestém smyslu. A duch v Ozvěnách je vizuálně ztvárněný téměř stejně jako v Ringu – až na ty vlasy. Dokonce se mihne i v televizi, která nejde vypnout, což jsem bral jako dobrej fór. Ještě mě pobavilo jedno klišé. Určitě je všichni znáte, týká se totiž otevření a zavření skříňky v koupelně (pochopitelně se zrcadlem). Závěrečná pointa není nijak překvapivá a v podstatě se jedná o totéž, co se odehrálo o rok později v Téměř dokonalém zločinu (The Gift) Sama Raimiho. Ostatně právě tomuhle thrilleru (částečně až hororu) jsou Ozvěny mrtvých podobné nejvíc. A to mě vede k závěru, že ač jsem se výborně pobavil a ocenil několik pěkných vizuálních momentů (hypnóza v kině) a lekaček (u jedné jsem dokonce vykřikl), už bych radši shlédl něco méně otřepaného, svěžejšího, překvapivějšího. PS: Ale fakt by mě zajímalo, kdo od koho opisoval. Že by Koepp v hypnóze navštívil mysl M. Nighta Shyamalana a Hideo Nakaty? ;-) ()

HoneyBunny

Sice je to solidní, ale strašně tomu chybí to NĚCO, kvůli čemu by jste ten film měli rádi. Pár dobrých scén nezachrání skoro-horor, který má hloupý a obyčejný konec a z kterého zůstává jen pocit "nedodělanosti". ()

Jordan

velmi pozoruhodné - scenár: dejová línia bola prepracovaná (i keď miestami podobná s 6zmyslom a dokonca aj prvok zo Shinning) ale všetko do seba zapadalo, boli tam scény, ktoré ma naozaj prekvapili, vydesili ai pobavili, na druhej strane však sa v scenári vyskytli diery hlavne v správaní a v konaní niektorých postáv, ale prehliadnutelné dierky . . . réžia: velmi vydarená, hlavne to hypnotizovanie :) kevin bacon dobrý ale, priatelia, TEN ZÁVER !!! ()

Anderton

Dnes už skôr mierny nadpriemer, ktorý nemá súčasného diváka po všetkých tých duchárskych hororoch posledných dekád čím prekvapiť. Všetko je ale prehľadné, nečaká nás žiaden mindfuck, čo môže ale práve pre mnohých predstavovať problém. Čiže nie, žiaden Šiesty zmysel nás nečaká. Skôr mi film pripomenul istým spôsobom Blízke stretnutia tretieho druhu, kto videl, chápe. Zaujme polemika o povahe pomsty, tunajší duch totiž vlastne vôbec nestraší, ide mu o večný pokoj a načo sa zbytočne po smrti rozčuľovať. Jasný cieľ ale má. No a v jadre sa rieši zase kríza blížiaceho sa stredného veku u chlapa, ktorý sa môže tešiť na ďalšieho potomka a jeho následné chovanie môžeme chápať ako metaforu vlastnej neistoty. ()

Frajer42

Ozvěny mrtvých nejsou žádným hororem. Jedná se o takové milé mysteriózní drámko. Od hororu tento film odlišuje především fakt, že zdejší duch je hodný. A komupak by hodný dušík naháněl strach. Že film nemá sebemenší snahu někoho děsit poznáte záhy a pokud se rychle přeorientujete, tak nebudete po skončení usínat úplně nasraní. Rozhodně nehrozí, že byste ze spaní chrochtali blahem. Až tak působivé to není. Závěr jde postupně do stále větších kytek a než se nadějete, tak máte z filmu kriminálku. Lepší 2*. ()

Tomco

velmi vydareny ducharsky thriller, ktory vam nazenie poriadnu davku zimomriavok a strachu.. vyborny kevin bacon a strasne vela dobrej, mrazivej atmosfery. 90% ()

Rocky62

Shlédnuto kolem 00:30 takže o zážitek postaráno. Neřekl bych, že film je děsivý, to ani ne, ale dokáže vtáhnout do děje a to je velké plus, nápad sice už nijak překvapivý, ale o slušnou podívanou není nouze. Kavin Bacon- solidní výkon. 70% ()

iamek

David Koepp natočil luxusní mysteriozní podívanou u které jsem téměř nedýchal a hltal každý záběr. Kevin Bacon opět podává fantastický herecký výkon a skvělě mu sekunduje krásná Kathryn Erbe pro kterou to byl jedinný pořádný snímek kariéry což nechápu. ()

korbitch22

příjemný,mrazivý thriller.o termínu horor bych moc nemluvil,protože přes nějaké to příjemné mrazení se opravdu nepřehoupnete,no prostě se nebojíte.přiznám se že jsem čekal nějakou opravdu hutnou duchařinu a pak sem se dočkal pár vidin a hysterického chování,vždy skvělého kevina bacona.slušný průměr,bohužel. ()

heyda

Ozvěny mrtvých. Zní to jako obyčejný hororový béčko, ale kdepaaak !!! Jde o skvělý thriller, kde Kevin Bacon podává dle mého názoru jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů. Film má skvělý příběh a úžasnou atmosféru. Do 5 hvězdiček mu moc neschází. ()

rikitiki

Žijete si v klidu svůj život, když se vám najednou švagrová povrtá v mozku a od té chvíle na vás začnou vybafávat různé strašidelné přízraky a duchové. Vidíte je, když je vidět nechcete, a když je vidět chcete, tak se neukážou, ani kdybyste je prosili. Není divu, že to hlavního hrdinu vykolejí a rodinné vztahy tím začínají trpět. Jenomže on se nemůže zbavit přízraku a hlavně posedlého hledání vysvětlení, co po něm chce. Potud slušně rozehrané, se sem tam nějakou lekačkou, napětí by se dalo krájet. Racionální vysvětlení neracionálního jevu taky ujde. Ale ten závěr! Ach, můj bože, to je bída a utrpení. Absolutně se k filmu nehodí a nechtěnou směšností zkazí veškerý předešlý dojem strašidelné historky. ()

honajz

Na jedno zhlédnutí to ujde, i když je to takové spíše televizní a prvotní zápletka spíše připomíná roli Richarda Dreyffuse v Blízkých setkáních třetího druhu. Jen s trochu jiným zakončením. Obehraným a vlastně nijak překvapivým. Možná až někde náhodou film uvidím podruhé, třeba mě příjemně překvapí, stává se. Ale spíše ne. ()

Ivoshek

Ono to asi není čistých pět hvězd, akorát jsem poslední dobou viděl tolik špatných hororů a thrillerů, ze tohle vnímám jako perlu. Už jenom to, ze se lidi chovají celkem logicky a konzistentně celou dobu, to je pro mne úplná živá voda. ()

Othello

Teda jako dost mohutný zklamání.Děsivá atmosféra se absolutně nekoná, hereckej anstábl průměrnej, až to bolí a k tomu ještě spoustu věcí Koepp vykrádá jak největší béčkař. Neberu jen v potaz celkově neoriginální scénář, nebo například v jedné scéně trhaný pohyb ducha děvčete (nehledě na to, že absolutně zbytečný), který jsme mohli vidět třeba v gothice, nebo v Grudge (brrr a tam byl velmi... nepříjemně zpracovaný), ale když použije snad osmset let starou lekačku se zavíracím zrcadlem, tak už jdou oči v sloup. Není to veskrze špatný film, třeba obě scény z hypnózy, či hrdinův sen o sousedech byli velmi sugestivní, ale jinak opravdu nic moc. Spíš tak 2 a půl hvězdy. PS: tajemné okno jsem viděl asi před rokem a až teď pociťuji zklamání, jak se v něm režisér sám vykrádá... achjo :-( ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ DVD PREMIÉRA: STEREO&VIDEO = 5.5.2004 - tento časopis to vydal ako svoju prílohu iba s českými titulkami. + ČESKÁ DVD PREMIÉRA: SPORT / H.C.E. = 30.5.2009 - vydali verziu, ktorá už predtým vyšla dabovaná na VHS od BONTON HOME VIDEO + réžia českého znenia (BHV 2001) =Miloš Sommer - tento film mal smolu, že bol odpremiérovaný v - pre hororový žáner - revolučnom roku 1999 (BLAIR WITCH PROJECT). Popri DEAD BIRDS sa ale jedná o špičku novodobého hororu. Navyše výkon K. BACONA (v českom znení skvelý PAVEL VONDRA) je excelentný. (22.7.2009) ()