Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

sheen

Visuální pecka, která není pro každého. Ty souboje jsou super-mega akční, jako kdysi, když jsem hrával Tekkena na PS:) ()

Indiana

Rozhodně nápaditě zrežírované, ale Michael Cera je pro mě totálně nudnej kašpar, kterej v mejch očích zabije skoro každej film (možná krom Superbad). Ale má to pár super scén a aspoň v tom hrajou dobrý songy a jsou tam skvělí herci ve vedlejších rolích (krásná Mary Elizabeth Winstead, z jejích bejvalejch mě nejvíc dostal asi Chris Evans). ()

Rosomak

Trochu mě mrzí ta snaha o poměrně otrocký přepis comicsu do filmového média, kde se kopíruje nejen mnoho vtipných nápadů, ale i celková mizanscéna jednotlivých panelů. Výsledný snímek tak nepřináší příliš nového ve vztahu předloha-adaptace, natož pak v kontextu ostatní filmové produkce, v níž je oproti podobně přestylizovanému Speed racerovi či více mnohoznačnému Kick-Assovi možná až příliš "zaprdlý". Vizuální odkazy k manga comicsům jsou již v původním grafickém díle a pokud se nemýlím, tak snímek "navrch" přidává pouze citace z videoherního světa. Jenže ani ty nejsou tak moc geekovské, jak se snaží tvářit. Slast z objevování odkazů na herní fláky se nedostavuje, protože film cituje obecně známé videoherní principy tak okatě, že narážky pochopí naprosto každý a pro geeky vlastně nezůstává nic skrytého, co by bylo pouze pro "zasvěcené oko". Scott Pilgrim pokračuje v trendu současného hollywoodského mainstreamu vše maximálně vizualizovat a ve své důslednosti dosahuje kýženého humorného efektu (a nenechte se mýlit - využívání onomatopoeie ve filmu nebo videohrách rozhodně není nijak nové či originální). --- Pro mě osobně byl Scott Pilgrim proti zbytku světa prostě jen průměrnou podívanou, která měla strašně malou "hratelnost" čili "imerzi" - vůbec mě to do toho světa nedostalo. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +Chris Evans, Mary Elizabeth Winstead, Anna Kendrick, Michael Cera velice potěší, i další obsazení je fain, film překypuje originalitou na každém kroku, vizuální zpracování je velmi netradiční -pořádně nefungovala chemie mezi hlavními představiteli, hudba rozhodně není můj styl/// Na Scotta jsem byl hodně zvědavej. Šli jsme na něj v 11 lidech, takže slušná parta a jak známo čím víc tím líp. Výsledek je ten, že já jsem se bavil skoro nejméně. Po promítání se strhla velká diskuze, kde se rozebírali různé scény, hlášky a triky a já jen tak poslouchal a neměl k tomu moc co říct. Měl jsem smíšený pocity. Zábavné a vtipné to bylo, originální velmi, ale jako romantický film to podle mě hodně selhávalo. Motivaci hlavního hrdiny jsem prostě nechápal. Stejně tak i efektní podívané bylo někdy přespříliš a o hudbě už jsem se zmínil. Nejvíc mě asi pobavil Kieran Culkin :-) a vlastně našlo by se toho mnohem víc, přesto jsem v rozpacích./// Celkem 64%/// ()

Rosaviva

"He punched the highlights out of her hair!" Myslím, že můžu s klidem říct, že tohle byl nejdivnější film, který jsem kdy v životě viděla a dost možná i ten nejoriginálnější. Nalákal mě na to Michael Cera, a nevěděla jsem co od toho čekat, od první minuty mi ale došlo, že tohle fakt nebude normální film. Je těžké to popsat někomu, kdo to neviděl. Musím tomu nechat výborné efekty. Rozhodně to nebude film pro každého, ale mě se to překvapivě docela i líbilo, pravděpodobně mi to jednou stačilo, ale bylo to tak originální a divné, že tomu musím dát 4* ()

666teen

Opravdu nechci žít ve světě, kde nositel titulu "Nejodpornější imbecil dekády" vystupuje jako děsnej bourák, který má tolik bab, že by je mohl ve sklepě přehazovat vidlema z kupice na hromadu. Tady je něco úplně špatně. ()

Cappuccino

Hoci som Pilgrima dlho, dlho, dlho odkladal, nastalo nečakané prekvapenie. Cera nie je natoľko nesympatický hlemížď aby nejak extrémne zavadzal (ako napr. v prípade Juno), slečna Winstead zas a opäť skvelá .. a ten Culkin! Myslím Kierana Culkina! Skladám mu skutočne vrelú, priam neuveriteľne teplú poctu - bravo človeče! __ Rozbeh Scotta Pilgrima odštartoval "vážnou" dávkou humoru, ktorá sa prelínala celým snímkom až k mierne naťahovanému záveru. Všetky super-cool komiksovo-bojové vsuvky boli však už časom (na svoju škodu) mierné ohrané, stále sa opakujúce a nevlastnili ten správny, počiatočný efekt. Ale nevadí, nevadí! Drvivú väčšinu stopáže z filmu sršila obrovská dávka zábavy, dokokonca natoľko silná, aby prebila niektoré proslusé komédie, humoresky, čokoľvek z podobného repertoáru. Ale Scott nie je komédia.. toto je opojne štýlové, dravé a šialené predstavenie! ()

S.Quentin QUALE

Podivnej snímek, kterej má u mě ještě podivnější primát. Během sledování by se dal trend mých sympatií k filmu popsat výstavní sinusovkou, což v takovým měřítku nepamatuju. Nejmíň třikrát jsem chtěl film vypnout, nejmíň třikrát jsem se krutě vysmál nebo užasl nad genialitou a originalitou tak, že jsem přemýšlel nad plnou palbou. Klady: audiovizuál, herci, Michael Cera, herečky, humor. Zápory: je to romantika pro náctileté s prvky muzikálu, což je už samo o sobě dost hrůzostrašný, navíc prošpikovaná přiblblýma fightama. No jak by řekl našinec, doslova a do písmene - "kvalitní p***vina." Dlouho jsem film nechal uležet, než jsem si jej pustil, a asi jsem věděl, co dělám. Na celou tuhle partu "teen" figurek se díky castingu dobře dívá, ale obsahový fail se na celkovém hodnocení podepisuje dost nemilosrdně. Podívat se na to dá, ale já se fanouškem tohoto úletu nestanu. 69% ()

HAL

Celý Scott Pilgrim je jeden ultimátní videoherní geekasmus - skoro jako osmibitové Kick Ass na LSD, jen s horší akcí, ale zato zběsilejším humorem. A k tomu i v rámci hyperstylového blbnutí jen tak mimochodem vcelku fajn romantická teen komedie. Love it or leave it. 9/10 ()

2-Xtreme

Totálna geekovina, ktorá sa vo svojej 112 minútovej stopáži ani na chvíľu nezastaví. Ultra-mega-hyper jazda, ktorá vás od prvej sekundy vtiahne do prvého levelu a nedá šancu ani na chvíľu vydýchnuť. Audio-vizuálne orgie, ktoré treba vidieť na čo najväčšej platforme a aj moja projekcia na LCD s 94 cm uhlopriečkou vo full HDčku je hriech (a to som si myslel, že taký úlet ako Speed Racer už neuvidím... #wrong!?) Ten kto sa nedostane do tempa filmu ani po polhodine má smolu a dostal K.O. hneď po zahrievacom kole (!) SCOTT PILGRIM tento rok kick-ass všetkým komixovým filmom, no ten pravý Kick Ass je stále len jeden. No a ľutujem len, že som filmu neprispel nejakým tým €uráčom. Filmu dávam 7500 bodov zo maximálnych 10 000. XTREME / 22 YEARS OLD / RATING: "X" for 64 hit COMBO. ()

Vančura

Komiks (1. díl vyšel v češtině v nakladatelství BB art v r. 2010, druhý díl vyšel letos) mě bavil víc než film, což mě samotného překvapuje, protože mi autorova kresba přišla mírně infantilní. Film je oproti komiksu určen pro staršího diváka - na můj vkus je totiž pro dětského diváka příliš komplikovaný (i když čert aby se vyznal v dnešních dětech :). Scott Pilgrim je velmi chytlavá záležitost, která si mě získala především naprosto úchvatnou Mary Elizabeth Winsteadovou (která je btw. přesně o dva měsíce mladší než já). Zvláštní - přitom když hrála tři roky předtím v Tarantinově filmu Grindhouse: Auto zabiják, tak jsem ji ani nějak nezaregistroval :) Film je nejzajímavější pro diváky, kteří jsou věkově nastejno s hlavním hrdinou - možná tam také jako já objevíte řadu styčných ploch s vlastním životem, což dává filmu osobní rozměr. Skvělá zábava podle skvělého komiksu - co víc chtít od filmu určeného do multikin, kam vezmete svůj protějšek, který se tam možná také pozná? :) ()

Vavča

Supr komiksová adaptace, která mě donutila sehnat si předlohu. Film je to vtipný, s perfektně sedící hudbou, spoustou hlášek, hustých vedlejších postav, souboje jsou promakané, pamětníci starých games a midihudby (proč se sakra v kině směju při znělce jedinej?) si přijdou na svoje, přesto si myslím, že film je v pohodě přístupný i ostatním. Michael Cera je skvělý jako hlavní hrdina, a postavy jeho soupeřů jsou také zajímavě obsazeny. Škoda, že hlavní hrdinka o kterou Cera usiluje je takový flegmouš, až na jednu vyjímku fakt vlažně se chovající, já bych bral Ellen Wong, ale to je fuk, režisér skvěle pochopil jak převést komiks na plátno a byl přitom značně vynalézavý a originální. ()

Anarvin

Tolik audiovizuálních vypravěčských vychytávek najednou už jsem dlouho neviděl. Nápad střídá nápad, každičký detail dokonale zapadá do stylisticky vybroušeného celku. Výtvarné orgie, našlapaná hudba, humor, neotřelá akce, popkulturní provázanost, videoherní motivy. Komiksovou předlohu sice neznám, ale jako "videoherní adaptace" film funguje naprosto skvěle. Konečně se někomu podařilo hráčskou zkušenost přenést na plátno. Hlavní problém snímku tkví v tom, že toho „pozlátka“ je tolik, že se tu a tam přejí. Přestane být zajímavé, a dokud se příběh neposune dál a gradace filmu neumožní stoupání k dalším audiovizuálním výšinám, může se o vás chvílemi pokoušet nuda. Protože na formu je kladen takový důraz, že upozaděný obsah nemá dostatečný rozmach, aby dokázal sám o sobě zaujmout. Story o sebestředném flákači, kterého k nějakému soustředěnému snažení dokáže dokopat až opojná láska, je sice celkem trefná reflexe dnešních mladých dospělých, ale na tak malém prostoru prostě nedokáže výraznějíi strhnout. Navíc jak díky obsahu, tak formě i všem těm popkulturním odkazům se obávám, že film dokáže plně docenit jen poměrně ohraničená skupina diváků. ()

kingik

Hned zkraje se hodí napsat, že všechno v tomto filmu může na nepřipraveného diváka působit hodně divně až bizarně. Od samotného pojetí příběhu, přes bojové vsuvky, pěvecká vystoupení až po paruku Mary Elizabeth Winstead. Jenže to všechno se v divákově hlavě vytříbí, utřídí se jednotlivé netradiční složky a divák si řekne, že to nemělo chybu, i když rozhodně ho to hned od začátku nevtáhlo do děje. K tomu došlo až postupem času. Pokusím se nastínit příběh, ale chci zdůraznit, že se výše popsané musí vidět, protože by mohl po přečtení mých řádek vzniknout mylný dojem, že film je ve výsledku hloupá slátanina, což opravdu není pravda. Scott Pilgrim (Michael Cera) žije v Kanadě a je přesvědčen, že po rozchodu se svou sexy dívkou Envy Adamsovou (Brie Larson), která dala přednost pěvecké kariéře před jeho city, je už třeba uzavřít "truchlící období" a vyrazit do světa nejen se svojí amatérskou kapelou ve které je kytaristou, ale také by nebylo na škodu sbalit nějakou novou holku. A tak začne randit s čínskou středoškolačkou a je okolí tak trochu pro posměch, ale jeho cíle jsou podvědomě přece jen vyšší. Posléze se na scéně zjeví sličná dívka z jeho snů - Ramona Flowersová (Mary Elizabeth Winstead s divnými vlasy), a jeho život dostane rázem nový smysl. Jenže problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Kráska má totiž sedm zlých ex-přítelů z minulosti s kterými se Scott musí utkat a nebude to legrace, protože její milenci nejsou žádná "béčka". A tak Scott bude mít plné ruce a nohy práce například s notorickým veganem, namyšlenou filmovou hvězdou nebo bisexuální mrchou. A nakopat zadky všem divákům přišli nejen výborní herci hrající leporelo pestrých charakterů čítajících gaye (Kieran Culkin) nebo slizkého hudebního producenta (Jason Schwartzman) a vrcholem je pak dvojice veganských policistů (Thomas Jane, Clifton Collins Jr.), která za porušení veganské stravy okamžitě provinilce zatkne. A já jsem si ten videoherní styl přenesený režisérem Edgarem Wrigtem na plátno užil. Natočeno s potřebnou dávkou citu, s brilantní akcí a s extra nadhledem, i tak přece jen pro širší diváckou obec poněkud divácky nepřístupné. Nejsem na tyhle filmy příliš stavěný. 60% ()

DJ Obelix

Ne, Scott rozhodně není "další Kick-Ass," ale oba filmy jsou třeskutě zábavné svým vlastním stylem. Scott vyniká více v rovině humorné a potěší mnoho videoherních vychytávek a vizuálních nápadů. Jsem rád, že všechny tři filmy, na které jsem se letos nejvíc těšil (Kick-Ass, Machete a Scott) vyšly na jedničku! Tím se u mě rok 2010 nesmazatelně zapisuje do análů. Jen houšť. ()

Payushka

Pro geeky to je vizuální orgasmus, pro masové publikum nepochopitelný barevný akčňák. Ne každý totiž pařil arkády, ne každý hltá všemožné komiksy. A tak určité narážky a roztomilé prvky (speciální super meče nevyjímaje) každý holt nepochopí. Kdo na podobných ptákovinách ovšem vyrostl, bude mít u Scotta celou dobu jen tupě otevřenou pusu se slovy “WOW!” ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)