Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Deschain

Cling Eastwood je macher. To je snáď každému jasné. Baví ma on, jeho postavy, jeho filmy. Changeling pre mňa o stupienok nižšie ako Gran Torino, ale zapôsobilo to na mňa všetko veľmi silno. Chvíľami som bola naštvaná, chvíľami zdeptaná. Film udiera na citovú strunu. Život v LA v roku 1928 bol drsný. Tak nejak na mňa filmy na motívy skutočnej udalosti vždy zapôsobia viac. Angelina je tu veľmi fajn, Malkovich potešil už vtedy, keď som prvý raz počula jeho hlas. A som rada, že koniec ostal otvorený, prišlo mi to prirodzené. ()

Pítrs85

Jdi někam Clinte, takhle mě emocionálně rozervat! :) A to jsem si myslel, že se od tebe po Million Dollar Baby už ničeho silnějšího nedočkám... Changeling je, navíc s vědomím, že se jedná o based on a true story, opravdu velice tíživý zážitek, neočekávejte žádné zlé a hodné policisty, neočekávejte, že se jak mávnutím kouzelného proutku začne všechno obracet k lepšímu a SPOILER! neočekávejte ani žádný happy-end, alespoň ne v pravém slova smyslu. KONEC SPOILERU. Zkrátka Eastwood opět potvrdil, že jeho režie je pevná a Angelina vytřela zrak všem haterům, jelikož ona opravdu JE dobrá herečka (zde podle mě předvedla ještě lepší výkon, než byla její oskarová role ve filmu Narušení). ()

Ivoshek

Eastwoodovu tvorbu mám hodně rád, ale tomuhle filmu jsem se vědomě strašně dlouho vyhýbal, poněvadž nerad koukám na Andělu Žoliovou. Film je to ale dobrej, hlavně je až neuvěřitelný, jak hnusně se tehdy policajti v LA chovali. Stejně jako u Richarda Jewella je vidět, že Clint rád otáčí tu klasickou strukturu, kde jsou policajti, novináři a lékaři ti hodní. Tady je stát nejen neschopný, ale taky plný amoralnich a všeho schopných sviní. ()

Rattus Rattus

Clint Eastwood opět dokázal, že režírovat umí, jen by si měl pro příště opatřit lepšího scénáristu, zejména v poslední 1/2 hodině se scénář moc nepovedl, ačkoliv ve filmu je více hluchých míst. ()

Sofia

Roztříštěnost žánrů mi vadila, po první půlce a odhalení pointy příběh ztratil šťávu a následujících 5 konců mě už nedokázalo plně zaujmout. Na kost vyhublá Angelina Jolie byla hodně přesvědčivá, rušivě na mě působila jen ta její krvavě rudá rtěnka. Perfektní zobrazení Los Angeles ve dvacátých letech. Jako vždy Clint Eastwood natočil skoro perfektní snímek, jehož "perfektnost" mi ale přišla chladná, bez emocí (to samé jsem cítila u Mystic River). ()

Ištván87

Tak dost! Tohle mi Clint Eastwood prostě nemůže dělat. Sotva jsem se jakž takž vzpamatoval z Gran Torina, už jsem šel do kina na Výměnu a moje tradičně dobrá nálada dostala zase pořádně přes hubu. Co k tomuto dokonalému filmu říct? Snad jen že Angelina je naprosto skvělá a v každém okamžiku filmu absolutně uvěřitelná. A do toho všeho hraje krásná hudba, kterou složil sám režisér. Opět jsem nucen smeknout. Každý musí pochopit, že Clint Eastwood je jedním z nejlepších režisérů současnosti. Tleskám. ()

Bauer

Rok 2008 je ve znamení Clinta Eastwooda. Nejdřív to byla luxusní záležitost v podání filmu Gran Torino ve kterém si Eastwood zahrál a postavil se na režisérskou stoličku. A teď další film (bohužel bez jeho herecké účasti) s názvem Výměna. A opět pecka!!! O čem to ale svědčí? Určitě o tom, že Eastwood je největší talent v oblasti filmu a myslím, že nemá nikoho, kdo by mu mohl konkurovat. Jistě Steven Spielberg nátačí špičkové megafilmy. Kolik lidí dokáže natočit něco podobného v téměř 80 letech? Snad nikdo!!! Eastwood natáčí filmy, které Vás chytnou, které hltáte od první vteřiny a na které si vzpomenete. Výměna mně chytla, hltal jsem jí od první vteřiny a vím, že na tohle jen tak nezapomenu. Vynikající příběh. Absolutně nepředvídatelné. Přiznám se, že jsem čekal nějaký happy-end u kterého budu dojmut k slzám. Happy-end není ale dojmutí je. Musím se přiznat, že byli celkem dvě scény při kterých se všechno kolem mně zastavilo a dokonce se zastavila jedna činnost v mém těle a to konkrétně dýchání. Šlo o scény, kdy děti (mimochodem velice věrohodně a skvěle zahrané) popisují, co se dělo na ranči. To bylo něco tak působivého, že to jsem nečekal. Takové napětí jsem už dlouho nezažil. V hlavní roli se objevila Angelina Jolie. Teprve zde mi dokázala, že je to vysoce kvalitní herečka a myslím, že Oscar by jí neměl minout. Důležité je ale, že to netáhne pouze ona. Z hereckého hlediska předvedl každý perfektní výkon. Takový Michael Kelly a nebo Geoffrey Pierson to byli výborné výkony. Jen ten John Malkovich nebyl vůbec výrazný. Kdyby ho hrál snad někdo jiný, tak by to bylo jedno. Menší třešnička na dortu pro mně byla nádherná hudba (jak jinak) "Music by Clint Eastwood". Ptám se sám sebe, co je vlastně lepší, jestli Výměna a nebo Gran Torino. Nedokážu odpovědět. Oba dva filmy jsou o něčem jiném, ale oba dva filmy jsou absolutní špičkou!!! ()

mm13

Život sám v rukách najtalentovanejšieho a (to hlavne) najpoctivejšieho súčasného scenáristu J. Michaela Straczynského a hneď je z toho Eastwood na pohľadanie. Ten chlapík vie sakra režírovať, všetkého, čo doteraz urobil, sa chopil najlepším možným spôsobom. Žiaľ pričasto (vlastne skoro vždy) sa stával obeťou sebastredivých scenáristov, ktorí mu predkladali kŕčovité a hysterické paskvily. Tentokrát je to chválabohu inak a okrem pobytu hlavnej hrdinky v psychiatrickej liečebni (strašné klišé) tu nič neškrípe ani na moment. Pritom je námet až nepekne vybičovaný - svätci sú príliš svätí, netvori monstrózni a (vynikajúca) Angelina Jolie v riadnej prdeli. Lenže každá z týchto postáv je skvele napísaná, do svojho prostredia zrozumiteľne zasadená a aj v tých najextrémnejších polohách a postojoch ľudská, uchopiteľná a pochopiteľná (nie v zmysle ospravedlniteľná). ...Napriek námetu a záveru to nie je film, ktorý by so mnou zamával na niekoľko dní. Na to je príliš filmový. Ale byť pri tom bolo riadne labúžo - jedna moja polovica si dobre nechty neohrýzala, druhá si lebedila nad všetky očakávania a ja celý som nič iné nevnímal. Majstrštyk! ()

Morholt

Fantastické. Angelina vytvořila svou nejlepší hereckou kreaci a Eastwood se s konečnou platností zařadil mezi světové režisérské velikány a pevně věřím, že Oscara za režii má v kapse. Není co vytknout. ()

Kimon

Clint Eastwood dokázal, že je nejenom výborným hercem, ale i výborným režisérem. Režisérsky profesionálně zvládnutý příběh z počátku minulého století zaujme natolik, že i předlouhá stopáž není v tomto případě na závadu. Jistá otázka je ovšem ve vzduchu. Opravdu byla ve skutečnosti ona postižená žena natolik naivní či bázlivá, že neodmítla podsunutý dáreček hnedle z kraje, když ji ho dopravili vlakem? Měla opravdu z policie LA takový strach, nebo byla pouze "jen" tak poněkud naivní? Podobných otázek jsem si v průběhu filmu pokládal víc. Ta poslední, kterou jsem si položil, zněla: "Bylo to tak doopravdy, nebo si náš scénárista, skladatel hudby a režisér trochu skutečnost "přikrášlil" pro napínavost děje?" Ať je to tak, či onak, výsledek je výborný a můj oblíbený CE opět zabodoval. Proč nedat pět hvězdiček. Nebudu váhat a nesmyslně čekat na něco "ještě lepšího" jako "někteří" ostatní. ()

Sawy

Clint umí.Jako herec i jako režisér.A právě druhá kategorie u něj bude nejspíš v následujících letech převažovat.Po zhlédnutí Výměny bych se ani moc nebránil.Je to film zdrcující,dojemný,možná pro svou technickou dokonalost trochu odtažitý,ale pojem "citová vydíračka" mi k němu určitě nesedí.Prakticky žádnou postavu si divák neoblíbí (mě se to povedlo jen u detektiva v podání Michaela Kellyho) ale herecké obsazení nemá jedinou chybičku.Angelina se v roli Christine překonává a ukazuje,že s přehledem uhraje jak akční pecku typu Wanted,tak na Oscary mířící drama.Trochu paradoxní ale je,že více než její linie mě dokázala ke křeslu přibýt část z farmy,ve které se mísila detektivka,thriller i skoro horor.A Jason Butler Harner si svoji zápornou roli skutečně vychutnal,šel z něj skutečně strach.Body k dobru se také určitě přičítají za krásnou retro stylizaci.Ani dlouhá stopáž mi příliš nevadila,ke konci to sice začínalo být lehce zdlouhavé,ale přesto bych si nedokázal představit,že by snímek byl kratší.Výměna je tedy rozhodně skvělým filmem.Nedosahuje sice dokonalosti Gran Torina ani dojímavosti Million Dollar Baby,přesto se Clintovi povedl a za víc takových filmů bych se určitě nezlobil.80 % ()

Handle

Angelina Jolie to zahrála výborně, doposud jsem neviděl jinou roli, která by jí sedla víc. Toho Oscara by si podle mě zasloužila. Příběh byl hodně silný a samozřejmně výborně zrežírovaný. ()

jerry12

40%. Umělý a o Oscara si říkající film, vypočítaný účelově na efekt. Předvídatelný vývoj, natahovaná pointa, překombinovaný děj, že ani Angelina Jolie - která tu dost přehrává - to nemohla zachránit. A suchá režie, která místy dokonce až otravuje, což je u Eastwooda velmi překvapivé a neobvyklé; na druhou stranu, každý umělec má právo jednou za čas šlápnout vedle. A navzdory tomu, že je to příběh bezpochyby působivý v podobě, v jaké se ve třicátých letech odehrál, jeho filmové zpracování silně pokulhává, a to především na tom, že místo dokudramaticky a objektivně laděné kriminálky založené na faktech je to zbytečně zdlouhavá, patetická nuda, emocionálně vyděračská, kterou jsem prokoukl už v prvních minutách. A to se u tohoto typu filmu prostě nesmí stávat. Ovšem na mém respektu k Eastwoodovi se nic nemění, protože jak říkám, i mistr režisér se někdy utne a u tohoto velikána je tím černým puntíkem právě Výměna (ač si to 85% zdejších nemyslí), kterou už si - oproti jiným Eastwoodovým dílům - znovu nepustím. Velké zklamání. ()

Fleur6

Priveľmi priamočiare (i bez znalostí o skutočnom príbehu) jednostranné charaktery a frázy za účelom dosiahnutia pobúrenia a dojatia zo strany diváka. Treba dodať, že niekedy to skutočne zaberalo (hlavne v stredu filmu), avšak bezprostredných desať minút pred koncom je až smiešne prehnaných. Čo sa dalo čakať - Eastwood. ()

ScarPoul

Výmena je veľmi minimalistický film. Eastwood jednoducho vie natáčať minimalistické filmy, podobne ako v prípade million dollar baby alebo the mystic river aj tu sa sústredil viacej na emotívnú stránku a to hlavne po tej hereckej časti, pretože herci sú jednoducho úžasný a každú jednu slzu, každý jeden výbuch hnevu, alebo dokonca aj ten tak nevšedný úsmev, im jednoducho veríte a nepochybujete o tom, že tento film, sa skutočne stal. Okrem fantastickej Eastwoodovej hudbe a réžií, ktorá tento film po rozprávačskej stárnke len a len umocňuje, musím pochváliť aj scenár, ktorý z danej témy spravil citrón do čaju a vymačkal ho až na dužinu, pretože aj postava vraha - nakoniec dostala veľa priestoru a mohli ste sa scítiť dokonca aj s ním. Všetky postavy vystupujú a robia veci, ktoré pre ostatných budú mať nejaký vplyv. O to tento film pôsobí komplexnejšie a celistvejšie ako väčšina. Jolie som ešte nikdy nevidel hrať tak dobre. Jej úloha matky ma doslova v niektorých scenách prikovala k sedadlu, takže jej budem na tých oscaroch držať palce. Či už sa daná téma týkala, vraždy, skorumpovanej polície, blázinca alebo súdneho procesu ani jedna zložka nenarúša dej a aj napriek stopáži sa jedná o film, ktorý s každým jedným záberom prináša potešenie z dobre odvedenej práce a tiež je nezvratným dôkazom, že minimalizmus ide američanom lepšie ako čokoľvek iné, aspoň čo sa príbehovosti týka. Pre mňa najemotívnejší zážitok za posledný čas. ()

Genero

Pána, který si střihl oběšeného úchyla, bych velice nerad potkal ve tři odpoledne před školkou s cukrkandlem a pytlíkem bonparů a když Angie upustí kozy a na hlavu nasadí příšerný tralalák s třešní po pratetě Alžbětě, aby připomínala opravdickou herečku, žeru jí to ve finále i s navijákem. Sveřepý stařec z Východního lesa opět svým zápalem pro věc dokázal, že i podzim života může být důstojný. Naservíroval LAPD tak, jak ho máme nejraději – plný zavrženíhodných korupčníků, odporných kariéristů a arogantních zmrdů. Tohle je přesně ten druh filmu, který je tak naléhavý, pobuřující a drásavý, že si člověk začne hryzat nehty i u nohou a dokonce nahlas přemítá, že tady vytne nějakou tu neochvějně mudrlantskou píčovinu namísto obvyklého seriozního a duchaplného komentáře. ()

PROROK14

Tak emocionálne silný, bezchybne zrežírovaný a excelentne zahraný film som už dávno nevidel (okrem Gran Torino). Film o nádeji, vytrvalosti a spravodlivosti, ktorej sme sa nakoniec aj dočkali. Film pri ktorom som zatajoval dych. Film so scénami, ktoré by ste nechceli nikdy zažiť. Inspired by a true story. 91% . . . Oscar pre Clinta! ()

Gwaihir

Od tohoto snímku jsem čekal opravdu hodně a jsem velmi potěšen, že se moje očekávání splnila. Je to totiž, bez nadsázky, jedno z nejlepších dramat, jaké jsem kdy viděl. Byl jsem naprosto vtažen do té děsivé atmosféry města, v němž vládne policejní arogance, a zločinu, z nějž mrazí v zádech, a chvílemi se mi z toho všeho tajil dech. Výborný výkon tady nepředvedla jen Angelina Jolie, ale zaskvěli se rovněž všichni představitelé dětských rolí, v tomto příběhu tak klíčových. Ani se mi po tak napínavém a smutném filmu nechtělo odejít ze sálu. 100% ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes