Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

BoPo

Clint Eastwood ma ako režisér baví. Jeho filmy majú jasný rukopis. Keď som si prečítal o čom to bude, bol som nadšený. Hovoril som si že je to skvelý námet a keď to točí Eastwood, tak to bude niečo. Na jednej strane skvelo zvládnutá filmárska práca, no na druhej strane musím povedať že ma tempo filmu a spôsob rozprávania príbehu akosi nedokázali vtiahnuť. Jednoducho očakávania boli asi priveľmi vysoké. ()

maseer2

jeden z těch filmů, při kterých se vám svírá ruka v pěst a otvírá kudla v kapse.. v roce 2008 byl Eastwood opravdu ve formě ! ()

Silence

Celý den v práci jsem poslouchal soundtrack.. i teď poslouchám... skladby, které jen podtrhují podmanivou oldschoolovou atmosféru a zdánlivě pomalé a unavené tempo, kterým Clint Eastwood příběh Christine Collins vypráví. Pevně v rukou to tenhle kovboj drží. Nejprve otupí ostražitost, aby poté přikoval do sedačky perfektním střídáním stylu vyprávění - jiná situace si žádá jiné prostředky a Eastwood dokazuje, že je schopný kamerou zachytit cokoliv. V menšině pak asi budu, když si dovolím oponovat a označím závěr filmu - poslední půlhodinku - za část, která do filmu patří, a díky které má snímek příjemně dlouhou dochuť. A vida, ani není zapotřebí šokujících zvratů a odhalení.. však uvidíte. Co mě trochu mrzí, je opět velmi černobílé vykreslení postav... ty zlé jsou temnotou prolezlé do morku kostí a ty dobré nemají ani skrvnku špatnosti... a přitom, pokud si přečtete něco o skutečných událostech, jimiž se film inspiroval, uvidíte, že tak jednoznačné to tehdy nebylo... 8/10 ()

bouncer

Clint Eastwood je pilný jako včelička. Jeho Výměna je řemeslně skvěle zvládnutý film, ať už jde o režii, herecké výkony, hudbu či vizuální stránku. Zevnějšek je fajn, ale filmu chybí srdce a duše. Táhne se opravdu pomalu, většinu času nedokáže zaujmout a je neosobní. Říká se, že méně je někdy více, ale rozhodně by se nemělo ubírat na zajímavém ději či originálních nápadech. Výměna je obyčejný příběh natočený s pozlátkem hollywoodského oscarového velkofilmu. Vypadá sice hezky, ale nedokáže strhnout diváky a dát jim něco víc, důvod proč by si ho měli pamatovat...alespoň po vyhlášení Academy Awards. ()

brutale

Chýbala mi dynamika a iný výber pre hlavnú úlohu, pretože šaty a účes z tridsiatich rokov som nedokázal na A. Jolie nijako napasovať. Atmosféra okolo Angeliny pôsobila na mňa silno čudesne a od prvej sekundy sa dostavil pocit, že je vydedenec spoločnosti, čo malo prísť určite neskôr. Jolie mala celý film jednu tvár od začiatku do konca a úprimne sa priznám, že sa neviem zbaviť myšlienky precenenia snímky, ktorá nesie Clintovu značku. Clint mi nedal to čo som od neho zvyknutý dostať... ()

Johny_fork

Mrazivé, nervydrásající a až do konce napínavé drama. V premiere film ztrhali s tím, že se Eastwood podbízí a příliš hraje na oskarovou notu, příjde mi to nefér, možná jim to přišlo až moc neuvěřitelné, nevím... Já z filmu žádnou umělost necítil, Clint opět natočil skvělý film, který vám nedovolí se na dvě hodiny vzdálit od obrazovky a dokázal abyste trpěli s hlavní hrdinkou, říkáte si, jak je tohle sakra možný, je, bylo, snad jen bylo. ()

murakamigirl

Clint pôsobí ako perfekcionista a že ja mám perfekcionistov sakra v láske!!! Torino u mňa síce víťazí, ale obe drámy sú jedným slovkom skvostné! _____________ Z rozprávačského hľadiska nádhera, z hereckého nemenej, Angelina i všetci detskí herci…..! Fakt, fakt strhujúce. Udalosti líčiace Výmenou sú neslýchané a ak nepatríte medzi ľahostajných „pútnikov“ životom, viackrát vám pred očami prebleskne obraz prístroja kyslíkového, tomu verte, hoci Eastwood vôbec nedramatizuje pre efekt. Ja ako nedotknutá faktami o prípade som špeciálne pri dvoch scénach vážne zvažovala zbehnúť spred obrazovky, radšej zbehom ako mať na konte dlhodobú fyzickú destabilitu z Výmeny a byť na celý deň odrovnaná…:-) A čo sa nestalo? Nemohla som, nemohla, moje telo kolaborovalo. Tak taký je Eastwood! „Běž do prdele i s těmi, kterým lížeš prdel!“ ()

Terva

To není můj syn!!! Ale je, celej máma. Ahoj mami. Je o osm centimetrů menší a má obřízku!! No, to se někdy stává. Masový vrah byl docela šokující, to bylo dílo. Ještě, že dostala naději, jinak to mohlo být moc smutné. ()

Chermy

Týden se sešel s týdnem a musím zvýšit hodnocení. Nejen, že jsem si film s chutí pustil podruhé, ale oproti komornímu Gran Turinu není Výměna přímočarou ódou na dobro, nýbrž hezky zamotaným dramatem. A Eastwood je skvělý vypravěč! ()

moviesfan

Drama je žánr, který je (nejen) v USA v kursu. On má popravdě úspěch, ale především po příběhové stránce a samozřejmě také po samotném zpracování. Příběh je velmi drsný, který vypráví o matce, která si prošla peklem. Angelina Jolie v roli matky je opět výborná i civilní zároveň. Film je natočen velmi dobře. Mnohé situace jsou znepokojivé a samotný vrah dětí dodal příběhu ještě více drsnosti. Tomuto filmu nemohu nic vytknout. ()

MrCreosote

Po zhlédnutí tohoto flmu si říkám, kdo je sakra Jason Butler Harner? A zároveň mi připadá, že oscarová nominace by mnohem víc slušela jemu než Angelině. ()

villon17

Trailer mě naprosto dostal, řikala sem si, že to hned musim vidět. Tak sem stáhla film, ale co stalo...Nebyly titulky!! Dejme tomu, že sem si nedočkavostí třeba kousala nehty, ale prostě chci říct, že sem se moc a moc těšila. A taky sem se dočkala. Každá minuta mě bavila, každej okamžik sem hltala a upřímně doufala, že to dobře dopadne. Sice, když se Christine Collinsová vracela z práce, tvářila se tak, že bylo jasný, že v tu chvíli ho ztratila. Ne že by to nebylo jasný už od začátku, ale dávala to hrozně najevo. Ale co. Jediná chybička v jinak dokonalym filmu, u kterýho nechápu, proč eště neni v topce. Hodnoťte, lidičky, šup ať je tam! ()

jahol

Až na samotný konec excelentní. Na úplném počátku filmu mi sice iluze Ameriky přelomu dvacátých a třicátých let přišla až příliš hyperdokonalá a barvotisková (staré modely aut z oné doby byly na plátně vždy na nejideálnějších místech a míjely tramvaj s A.J. přesně v těch okamžicích, kde to bylo v záběru kamery optimální z hlediska zlatého řezu), jenže pak dostala vše na povel Angelina a pěkná sestava záporáků (každý z nich by zasloužil vlastní scénář) a rozjela se psychojízda podle skutečných událostí, která s vámi pěkně zamává a vaše optimistické podvědomí pořádně naočkuje pocitem, že svět zase není jen jedna růžová zahrada, dokonce ani pro ty, kteří mají pěkný pozitivní přístup k životu, jsou schopní a snaží se. Konec bohužel tak nějak ztratil rytmus a sílu (sice nevím, co tím přesně říkám, ale odráží to mé pocity) a některé akce masové podpory oběti policejní zvůle vyhlížely malinko strojeně a příliš slzopudně. Velké čtyři hvězdičky, na Oscara pro Clinta to není, ale Angelina si o něj hodně důrazně řekla. Kdeže jsou ty časy Lary Croft...a kde v prachu se ztratily ty časy, kdy bych Laru upřednostnil před Christine? Ach jo. Ach jo?? ()

Zeebonk

Nojo, Clint je ke stáru sentimentální až běda, koule mu uvízly u Nesmiřitelných a od té doby na nás chrlí jednu vykalkulovanou sračku za druhou. Ale kdo mu to může mít za zlé? Co to kecám, přece já! ()

corpsy

Vskutku napínavý príbeh, prerozprávaný vo vskutku napínavom filme, kde sa tenzia dá doslova krájať, obsahujúc niekoľko dokonalých filmových momentov. Angelina v úlohe svojho života a Clint vo vrcholnom roku ( 2008 aj GRAN TORINO ) svojej režijnej kariéry. ()

Tatatranka

Touto hvězdou bych zalepila filmový pásek, aby nebylo vidět a slyšet nemotorné obrazy replik, popletené hollywoodským kuloárem umaštěných „slaďáků“. Pak bych se zasnila a řekla si: - hm, příběh smutné skutečnosti. ()

Torision

Wow! Tak tohle jsem teda nečekal. Vy-nik-ka-jí-cí film. A hned na začátek chci napsat, že chválou na Angelinu Jolie šetřit nebudu. Životní výkon!!!! Vážně jsem tohle nečekal, spíš naopak jsem si říkal, že se tam ta holčina vůbec nehodí, ale za to, co předvedla si toho Oscara prostě zasloužila. Strašně se mi líbilo výborně vystihnutý prostředí třicátejch let L.A., propracovanost každý z postav, výbornej a do puntíku propracovanej scénář a taky výkony herců ve vedl. rolích, za všechny zmínim skvělýho Jasona Butler Harnera a Jeffrey Donovana. Fakt mě tenhle film hodně zasáhnul a rozhodně ho řadím před Gran Torino. Závěrem jen ještě jednou díky Angie a Clintovi. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes