Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

HyneX

Film se mi hodně líbil, velmi citlivě natočený. Sice mě "nedostal" tak jako jiné Eastwodovy snínky, ale plný počet hvězdiček si zaslouží. Také jsem byl rád, že vidím Angelinu v jiné než akční roli. (i když v některých scénách jsem si ve skrytu duše říkal, že by měla předvést třeba něco z Wanted, protože si tam k ní dovolovali docela dost :))) ()

Trešlson

Pro mě osobně je Výměna naprosto emocionálně strhující. Nejsem si vůbec jist, zda se mě film právě v emocionální rovině někdy takto dotkl, ale v tomto případě jsem byl opravdu hodně poznamenán. Angelina Jolie tu opět předvedla, že role vážnější ji jsou bližší než role drsňaček (viz. Wanted, Tomb Raider,...) a letos budu držet palce právě ji při udělování sošek (a vůbec mi tentokrát nevadí, že jsem všechny nominované snímky neviděl). Výměna je perfektně natočená (věrohodnost prostředí je nediskutabilní) a také perfektně zahraná záležitost, na kterou budu muset pro příště nabrat hodně sil, protože dnes mě zastihla naprosto nepřipraveného na tak silný zážitek. ()

jenjan

"Nesmrtelný kovboj" Clint Eastwood nám přichystal další takzvaně působivou podívanou, ze které na nás úpěnlivě chrlí hodnoty jako odpovědnost, vůli bojovat a naději. Jenže to my už dávno všichni moc dobře víme, ale možná kdybychom měli tendenci na to zapomenout, je tady Výměna. Příběh podle skutečné události, který je v podstatě velmi zajímavý, ovšem jeho ztvárnění je přemotivované a zmatené. Scénář neví kam dřív, z ničeho nic vytváří několik dějových linií, které se v závěru dost zjednodušeně protnou. Působivé momenty jsou často vytržené z plynulosti a návaznosti děje, čímž se ochuzují o svou intenzitu a hloubku. Výprava je přestylizovaná, až jsem měl chvílemi pocit, že se děj odehrává v budoucnosti a herecké výkony se utápějí ve velkých gestech a postojích. Výměna na mne působí jako skrumáž dramatických zvolání a prohlášení, hrdinských činů a naděje, které však zastiňují příběh samotný, tedy příběh o ženě, která přišla o své dítě.._________ Po delší době jsem napsal obsáhlejší (a jistě velmi moudrý) komentář, ale úplně stačí co napsal kolega Brandon : „Eastwood to s destilací příběhu přehnal a místo alespoň kapky chutné filmové slivovice vyrobil litry čistého lihu.“...buch! ()

hazaba

Poklidně plynoucí život jedné obyčejné ženy naruší zmizení jejího syna. Není to jako blesk z čistého nebe, žádné "flashbacky", žádná dramatická hudba... prostě se jednoho dne vrátí domů a syn nikde... Angelina Jolie podává další vynikající výkon, některé scény z psychiatrické léčebny mi připomněly Narušení, jiné Černou Dahli a další filmy... Nicméně to neubírá na síle příběhu vyprávějícím o zoufalství matky a naději, že její syn stále žije, i když okolí tvrdí něco jiného, která ji žene stále vpřed.... Eastwoodovi se režie opravdu vydařila. ()

PDcz

4**** body Nějak jsem z počátku nechápal co tam chtějí řešit.. syna měla.. pak neměla.. pak měla.. a já si říkal: "Co tam chtěj řešit 2,5hodiny???". Angelina JoliOVÁ není akčí nadčlověk, ale uplakaná ženská. John Malkovich super postava. [X] Minus 1* bodík Nebylo to tak ani o statečnosti jedné ženy, jako o její vytrvalosti. Nemít kolem sebe ty správné lidi, byla by z ní zelenina pod prášky a na spáncích by měla od proudu vypálená kolečka. Úplně jsem zapomněl napsat za co odebíráme :-) sry.. Já nevím, že to bylo fakt dlouhé? A taky korupčnost policie mne nepřesvědčila, prostě jen byla arogantní, stejně jako dnes. [X] Je to podle skutečné pravdy nebo podle filmové pravdy? ()

gumbo

Zajímavý film, který bohužel ne konci ztrácí tempo. Ale přesto lehký ndprůměr, jak už bývá v poslední době u Clinta zvykem. 75% ()

Amplifier

Extremně emotivní počin Clintna Eassstwooda hodnotím velmi dobře. Děj se odehrává ve velmi zajímavé době a prostředí působí naprosto dokonale. Děj je výborný a vědomí, že se něco takového opravdu stalo vás potopí do zápletky až po krk, občas vás voda vynese nad povrch a vy si myslíte, že se dozvíte co se děje, ale pak se zase ztratíte pod hladinou a už se zní nevynoříte vyjasnění se nedočkáte a to film dělá ještě více zajimavý. 85% ()

FilmWave

Přelet nad kukaččím Mystic River. Dech vyrážející drama/kriminální thriller. Pouze místy trochu neoriginální a americké, ale jinak strhující a napínavé. Přesná Jolie, dobří Jeffrey Donovan a Michael Kelly. ()

Eluin

Co si budeme povídat, film mě vtáhl jako máloco. Kdybych nevěděl, že příběh se zakládá na skutečné události, tak bych tomu snad ani nevěřil. Nicméně je to tak. ()

Páně

Trošku nechápu proč musela mít Angelina neustále na hlavě naražený ten konzervativní klobouček. Snad aby působila více jako zodpověná a důvěryhodná máma. Škoda, že to na mě moc nepůsobilo. Dojal jsem se oproti jiným snímkům jen velmi mizivě. Perfekcionistickou práci ale Eastwoodovi upřít nelze. ()

mala_kea

Clint se například od Tarantina liší v jednoduchosti. Clintovi stačí dvě věty, aby zachytil kouzlo momentu, Tarantinovi se to nepodaří třeba ani za hodinu. Druhá věc je, že Clint stále ví, co točit, přitom "Tarantinovky" se motají hlavně u prolévající se krve z nevinných duší. Proto Clintovi patří větši fanouškovství. Angelina hraje tak jak umí. Dobře, ale ani její slzy mě nepřimněly ke zvýšení o hvězdu. Zkrátka stejně jako u gran torina, i tady schází něco, něco kouzelného, ikdyž vše bylo tak, jak má, dokonce ani emoce nechyběly, ale pátou si prostě musím šetřit. ()

zrz3k

Clint Eastwood je můj nejoblíbenější jak režísér tak i herec, a opět se mě to potvrdilo. Na jeho filmech mám rád, že ne vždy mají happy-end, většinou se na konci spousta věcí uplně obrátí, a navíc mi přídou jeho filmy jaksi "lidské". A přesně taková je Výměna.Klidné tempo s klavírní hudbou bylo velmi příjemné. Příběh o "síle lidskosti"(a přesně takové mám nejraději). Jediné za co musím ubrat 1* byl ten konec, kdyby byl film tak o 45minut kratší bylo by to jasných 5*:) ()

Rockerman

Rok 2008 byl,zdá se pro C.Eastwooda velice zdařilý.Po bezchybném Gran torinu,je Výměna jen o malinko horší.A.Jolie hraje opravdu dobře,pro ni nezvyklou roli.Jen malá připomínka.Angelina má smyslné plné rty a ta její křiklavě červená rtěnka z ní tak trošku dělala klauna.Ale to je jen detail.Jinak je velmi silný a výborný film 85%. ()

Wolvie

Technicky výtečné,ale jinak studené jako psí čumák.Formální dokonalost ještě neznamená výborný film a kalkul na Oscary mi u Clinta začíná vadit čím dál víc.Ještěže pak přišel s výtečným Gran Torinem,jinak bych o něm začal pochybovat. ()

hEROic

no co dodat... z Clinta Eastwooda se stal mistr bolavych temat, takhle psychicky vyzdimat me nikdo jiny neumi... tady navic paradni dobove zpracovani...neco pres 85% a mou poklonu k tomu :) ()

sadlokan

Clint do špatnejch policajtů šije jak Dirty Harry.Hnusná manipulace s lidmi,brrr zle se mi dělalo.I škatulka horor by sedla...LAPD musela bejt kolikrát pěkná partička,viz třeba film L.A. Confidental. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes