Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

petikacka

Silný příběh o ztrátě a navrácení syna z 30.-ých let minulého století...O tom, že ne vždy, co vám vrátí, je to, co se vám ztratilo...A o tom, že když to chcete reklamovat, tak vám to NEDOVOLÍ!!!...No Clint Eastwood opět dokázal, že je nejenom výborný herec, ale v poslední době, hlavně výborný režisér...Za mě 90% ()

^Rain^

Tak tento film me hodne vzal. V hlavni roli bych si sice dokazal predstavit nekoho jineho, ale nakonec to dopadlo mnohem lip nez jsem cekal a nemuzu dat min nez 5*. Eastwood opet zabodoval a doufam, ze se od nej dockame jeste spoustu dalsich skvelych filmu. ()

kaze

Prežívala som to od začiatku do konca. Klobúk dole pred Angelinou Jolie, potvrdzuje, že je skvelá herečka!!Fakt úplne úžasný film. ()

H4N1CK4

Miluju 30. léta! Už jen to, že se film odehrává v této době, mu u mě zaručuje polovinu úspěchu. Tu druhou polovinu tvoří velice silný příběh podle skutečné události, herecký výkon Angeliny Jolie, s kterou jsem prožívala naprosto všechny strasti a úplně jsem s ní cítila (ta bezmoc!!), ostatní herecké výkony a Clintova dokonalá režie (asi ho budu muset zařadit mezi své TOP režiséry, protože všechny jeho počiny z poslední doby mě dostaly)! ()

jorgus

silne tema, ktere ale je natahnuto na velkou stopaz..hlavne zacatek (prvni pulhodina) je vynikajici a tesil jsem se jakym smerem se to vse vyda..prichazi vystrizliveni (ale jen lehke) a zaverecny finalni atak na divaka bych videl jako povinny..nebylo v nem nic vic, ale ani o nic min nez bych od "tuctoveho" snimku bojujiciho o oskary ocekaval:) ()

RadimFišer

Tento film je tam kde má být. Od začátku kariéry pana Eastwooda uběhl už nějaký věk. A on nám stále ukazuje, že jeho hodnota je nekonečná. Angelinu Jolie jsem neměl moc rád, nebyla pro mě dost ženská. Až do dnešního dne, kdy jsem viděl jednu z nejkrásnějších žen světa, když se otočila na konci filmu. Chtěl bych žít v těch letech a dívat se na ženy v krásných kloboucích. Přemýšlel jsem, jak těžké muselo být sehnat taková stará auta, rekvizity, postavit domy, všechno udělat. Vrátit čas. Ze začátku film ubýhal poměrně nudně. Až přišla pecka, která si vzala vítr do plachet. Hromadná vražda. Když jsme poté svědky fungování společnosti, bolelo mě to. Ona byla zavřená a nemohla za to. Takové je to však i dnes a stále. Chtěl bych říci na závěr, že poprava v tomto filmu je nejlépe zfilmovaná, jakou budete mít možnost vidět v dosavadních dějinách filmu. Bylo to dokonalé podívání. Amen. ()

Siriuss

Tohle je přesně ten tip filmu, který mě chytí, rozerve na kusy a vrátí zpátky do reality, abych ho pak minimálně týden "trávil" a měl o čem přemýšlet. Vše je navíc okořeněno výbornými hereckými výkony, ať už je to Angelina, která si za roli zoufalé matky hodně hlasitě říká o oskara, nebo Jeffrey Donovan coby zkorumpovaný policista. ()

ashtangi

Snímek, kterému by neuškodila nominace na OSCARA v kategorii nejlepší film. Film však zpracovává témata, na něž by se raději zapomnělo. Jak neschopnost policie, tak ...(to co se děje po polovině). Když jsem tento film viděl, zůstal jsem ohromený, oněmělý. Hodně pomohlo, že většina recenzí na film končí v polovině. Nikde se nepíše o tom, co se děje dál. Po tom zlomovém...po příjezdu policisty na farmu a výpovědi toho kluka o hrůzách co se tam děly ... jsem zůstal zírat s otevřenou pusou a vydrželo mi to do konce. :-) Clint Eastwood natočil nejen úžasný film, ale také k němu složil nádhernou hudbu. ()

xxSmoldaxx

Tak trochu jsem se Výměně vyhýbal, protože námět mi nepřipadal dost zajímavý. Až po shlédnutí Gran Torino jsem si řekl, že to risknu. A musím řict, že to stálo za to. Eastwood prostě nezklamal. Nevzpomenu si snad na scénu, která by mě určitým způsobem nezaujala. Precizní režie a skvělý casting. Angelina to zvládla na jedničku, nicméně Oscara si přece jen letos zasloužila Penelope. 80% ()

Rocket

Vždy som Eastwooda považoval za režiséra, ktorého tvorbe prídem dokonale na chuť až v staršom veku. Asi som tam už dospel :). Výmena je preste ten typ filmu, ktorý vás aj napriek pomalému tempu dokonale pohltí. Angelina presvedčivo preciťuje toto neblahé obdobie života a John Malkovich, o ktorého obsadení som sa prevedčil až pri sledovaní filmu, má tiež čo-to divákom povedať. Na záver už len môj poznatok: Poznať krutú "pravdu" (aj keď je podložená trebárs len na 80 %) je vždy omnoho lepšie než utápať sa v "takmer" zbytočnej nádeji. ()

modista

tak tento film mne bohužel nedostal, Angelina je tam vyzáblá zubatá fretka a vidět ji na kolečkovejch bruslích není ani k smíchu, spíš k pláči. ()

dawe787

Velmi působivý film, který až zamrazí svým námětem podle skutečné události. Bohužel ne každý příběh končí dobrým závěrem, ale i kapitola o tom, kdy se bezbranná žena pustila do boje s korumpovanou policií je překvapujicí. Angelina Jolie předvedla, že dokáže zahrát i jiné role, než na které byla zvyklá a režie Clinta Eastwooda tradičně nezklamala. ()

KOZEL84

Jenom bych chtěl říct že tohle určitě nebyl oskarový výkon.Takhle by to zahrála každá dobrá herečka a těch je dost.Prostě akademici rozdávají Oscary (nominace) ze sympatií jak říkal Sickboy v Trainspottingu.Ne že by jako Angelina hrála špatně jenom naprosto průměrně.Samotný film je dobré drama ale něco mi tam k dokonalosti prostě chybělo. ()

kowalski

Já jsem nikdy Eastwooda jako herce nesledoval. Ale jako režisér mě už podruhé rozsekal po Million Dollar Baby s tímto filmem. Výborný už je i casting, kde se absolutně A.J. hodí do třicátých let a okolo ní už jen méně známý herci, které odvádějí výborné výkony. Stejně jako v MDB si Eastwood vybral téma, které jde až na kost. Film stále tak přirozeně plyne a režisér se nebojí vsunout i takové obyčejné scény, které mohou být vlastně zdánlivě zbytečné (sázka oskaři/večeře). Výborný filmový zážitek... ()

Kvítek

Výměna kromě syna předně vyměnila moje neztotožnění se s právnickým řemeslem. Bezmocnost vůči zkorumpované ruce zákona mě pobuřovala natolik, že jsem měla sto chutí přihlásit se na práva (a to mám k právům tak daleko jako sviňský kapitán Jones k pravdě :) Moje neoblíbená, rudortá Angelina byla snesitelná, atmosféra elegantních 30.let mrazivá, výlet na hrůznou farmu překvapivý a spravedlnost vzkříšena. Fakt, že se tohle všechno stalo, mi svírá žaludek třikrát silněji. ()

grerar

Viděl jsem dřív Gran Torino i Million Dollar Baby. Takže vím, že Eastwood umí točit dramata. A Výměna to potvrzuje. Jolie zahrála skvěle. Ale pro mne nejlepší výkon předvedl John Malkovich. Wow. Nebojte si přečíst celej obsah. Je napsanej tak, jak má, neprozrazuje pointu. 5* ()

Saur.us

Víceúrovňové rodinné drama, které z celkem jednoduchého a nevinného začátku spadne do mnohem komplikovanějších a děsivějších událostí. Výborně zahrané, výborně režírované, výborně napsané. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes