Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Garch

Angelina Jolie dokázala, že je skvělá i ve vypjatých charakterních rolích. Clint Eastwood natočil film o situaci, kterou by nikdo nechtěl zažít. Ztracené dítě a místo vstřícné pomoci úřadů jen kafkovská lhostejnost, tupost a snaha zbavit se problému. ..PS: To, že Clint Eastwood udělal i hudbu,,, Respekt největší. ()

Yardie

Lepších 80%. Velmi silný film. Precizně natočeno, s nečekanou zápletkou, resp. překvapivým zlomem. Doba byla vykreslena neskutečně a člověk se divil, co vše se mohlo stát. Bylo to velmi skličující a nepříjemné, člověk jen kroutil hlavou. Každopádně výborně natočeno, atmosféra odpovídající příběhu, napětí, troška silných záběrů. Herecký výkon Angeliny výborný. Nevím, co k tomu více napsat. Je to velmi dobrý snímek, ale místy nepochopitelný a nepříjemný. Howgh! ()

Santino7

Po formálnej stránke tomu síce niet moc čo vytknúť - filmársky je to spracované veľmi obstojne -, no už krátko po začiatku filmu sa u mňa začali objavovať akési mierne rozpaky, ktoré časom (žiaľ) len a len naberali na sile. Že je Clint kvalitný režisér, o tom sa snáď ani netreba baviť, avšak už po niekoľkýkrát sa u mňa opakovalo to isté - prišlo mi, akoby to točil podľa akéhosi overeného (a rokmi tisícky ráz zrecyklovaného) manuálu na nakrúcanie dojemných veľkofilmov. Pôsobilo to na mňa nie veľmi autenticky a veľmi som si prial, aby sa v určitých ohľadoch pritvrdilo a skĺzo to do temnejších sfér. Žiaľ, nestalo sa - čo však nič nemení na tom, že ide o kvalitný film, len som skrátka čakal čosi viac (a iné). Dokonca mi prebehla hlavou "hriešna" myšlienka, ako by to asi mohlo vyzerať, keby sa daného námetu ujal napríklad taký Fincher. Suma sumárum, u mňa taká lepšia trojka. 65% ()

bobstock

Výživná emocionální zpověď zoufalé matky v kolotoči zkorumpovaných poldů dvacátých let v L.A. Parádní herecké role jak Angeliny tak jejího krutého oponenta Jeffrey Donovana. 80% ()

Renfield

Naprostá bezmoc první, ještě komorní části, je neuvěřitelně silná. Bez filmařské preciznosti Clinta Eastwooda a famózní Angeliny Jolie, by si ani tento příběh nevystačil, je to skutečná filmová dokonalost. Třeba taková scéna příjezdu "nového Waltera", nebo a snad ještě lépe, situace po něm, hádky, křik a zase ta bezmoc... tady nemůže být líto pouze Christine, ale i Waltera, který je v tom všem nevinně a musí si též prožívat své. Na pozadí hledání skutečného syna, potom film několikrát změní žánr, bezesporu vždy mistrovsky, například thrillerová část... ale už ne s takovou razancí. Možná jen můj pocit, který rozhodně neznamená, že bych se někde nudil, styl vyprávění a tah na šibenici je fantastický. Stejně tak do detailu dotažená dobová atmosféra, všechny kostýmy, nádherné ulice. Takže, tou razancí spíš vysvětluji, proč "jen" 85%. ()

Phillo

Eastwood vyberá to najlepšie z množstva multižánrových filmov a dokonale to aplikuje do svojej výpovede o dobe, spoločnosti a ľudských vlastnostiach. Desivé scény mučenia ako vystihnuté z Orwellovej 1984, "púštne" exteriéry kamerovo podobné There Will Be Blood, popravu ako zo Zelenej Míle, súdne procesy ako z Philadelphie a záverečné obrazové aj titulkové "rozuzlenie" Fincherovho Zodiaca. Záver je mimochodom jedným z najlepších a scenáristicky najpremyslenejších z posledných rokov. Prečo potom nie som nadšený a nehodnotím maximom? Pretože hlavne z úvodu je film neúmerne naťahovaný, gradujúci s veľkými časovými odstupmi a vysvetľujúci jednu skutočnosť na príliš dlhom časovom úseku (pričom vrcholmi úvodnej cca hodiny sú vždy momenty hysterického plaču, ktoré stále nie som schopný Angeline zožrať na sto percent). Čím však čas postupoval, moje hodnotenie narastalo (zlomilo sa to pri spomínanej, neuveriteľne silnej scéne výsluchu chlapca s ukazovaním fotografií) a ku koncu som bol nadšený. Druhá rozohraná línia je totižto dokonalá. Myšlienkovo, tajomne, epicky. WAW! A J.B. Harner bude podľa mňa jedným z hlavných konkurentov H. Ledgera na tohtoročných Oscaroch. 85% P.S.: Peter Jackson by sa mal od Clinta učiť ako sa robia naťahované konce. (MFF Bratislava 08) ()

zdenur

Úžasné. V silné druhé polovině, když mně slzily oči, jsem ani pořádně nemohl přečíst titulky. Eastwood opravdu umí, to dobové zpracování prostě nemá chybu. Na druhou stranu, ta stopáž mohla být trošku kratší, je tam zaklíněno pár slabších momentů. ()

Pawlisman

Začátek teda silně fádní, malicherný a šedivý. Na tři hvězdy. Postupem času s přibývajícím vyšetřováním, nespravedlnostmi, boční hororovou linií a především obrazy z blázince zlepšení. I přesto mě často velice vadilo až směšné přehrávání bočních postav a především komparzistů. Konec už jen menší křeč a dohrávání. Trošku zbytečné. Celkově - s čim jsem na to šel a stim i odešel - vůbec by nevadilo, kdybych si tento snímek nechal ujít. Zapadne (především svým námětem, ale částečně i zpracováním) do propadliště dějin. I přesto však nadorůměrný a kvalitní 7,5/10 ()

maty39

Poviný rozjezd, kdy je v záběru vlastně jen Angelina je docela otravnej. Pak je ale uklizena a film nabere grády. Když je však znova Angelina v záběru, pak už je to zase jen otravný dojezd k závěrečným titulkům. Ale to asi bude jen muj problém. Angelinu ve vážných rolích opravdu nemusim. 70% ()

jerenymo

Bravo Clinte. Opět super snímek. Sice je snímek občas chvílema zbytečně protáhlí,ale i přesto je to výborné drama. Jen nechápu proč tý Angelině narvali na hlavu ten hrnec...vypadá v tom fakt děsně. A po dlouhé době sem konečně viděl Mr. Malkoviche. ()

muoaner

Clint Eastwood honí co se dá a každým filmem se mu to daří čím dal víc a drásající drsná dramata mu sedí víc jak sparťanský boxer na slávistickým obličeji. Skvělě zahrané, pozvolné táma, atmosféra utlačování, které snad nenechá nikoho chladným a nejraději by si vytáhnul z obrazovky ty prevíty z psychiny a narval jim tu blbou elektrodu do prd**. Úžasný zážitek mi Clint naservíroval a to sem ještě netušil, že mě čeká ještě větší lahůdka v podání Gran Torina. ()

Fajla

Živoucí důkaz toho, že Angelina nemá jen krásné křivky, ale umí také výborně hrát. Nominace na cenu akademie je nepochybně zasloužená. Díky Clinte za jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl. Silná témata, spousta emocí a to vše namícháno do velmi chutného koktejlu, který má příjemný nástup, zvláštní příchuť a hlavně ve vás dlouho zůstane. (89%) ()

bidja

Clint i Angelina předvedli dobrý výkon. Clint tím že se poslední dobou zabývá opravdu slušnými dílky, Angelina všem dokázala, že když nejde o prachy tak jí to jde. Příběh sám o sobě zajímavý. ()

VencaS

Dost mi behal mraz po zadech uz pri samotnem sledovani filmu, vzdy kdyz jsem si uvedomil ze vetsina je na tom pravda. Dobre podany historicky film, jen mi trochu vadilo jak Angelina stale fnuka. Jinak ona byla prave ta herecka, ktera se na hlavni roli presne hodila. Prameni to nejspis z toho, ze sama deti ma a dokaze se do one situace vzit. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes