Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

dormouse

Drsný příběh podle skutečné události si jistě zaslouží ocenění, i když já dávám přednost nehollywoodskému zpracování hlubokého lidského příběhu. Angelina Jolie mne o svém žalu nepřesvědčila, pořád je víc nalíčenou krasavicí (ve všech okamžicích), než zlomenou matkou. Takhle se asi truchlí v Los Angeles. Myslím si, že si režisér vzal příliš velké sousto a chtěl pojmout příliš mnoho osudů dohromady v příliš dlouhém časovém úseku. Příběh se pak nějak rozplývá do ztracena, divák neví, zda je to ještě příběh matky, nebo příběh zkorumpované policie či jiného nejmenovaného padoucha. A není to ten typ filmu, který by zakomponoval harmonicky osudy všech postav bez narušení rovnováhy celého díla. Scéna s popravou mi připadala vyloženě rušivá, k ději nepřispívala, jen tříštila pozornost a emoce. Film by byl konzistentnější, kdyby skončil asi po 2. třetině a zbytek by odvyprávěly titulky. Myslím, že film je výrazný svým námětem, nemůžu se zbavit pocitu, že by ho někdo dokázal natočit i zahrát mnohem líp. ()

Ještěřák

Na CHANGELING, snímající winevillský masakr z úhlu právem hysterické matky, jsem se těšil jako rozmlsané prase na tatranku a nemůžu se ubránit dojmu, že mi Clint hodil tatrankou pouze obyčejnou a ne třeba arašídovou, protože jsem měl dost dlouho pocit, že vlastně koukám na takového horšího ZODIACA z trochu starší doby. Na druhou stranu, CHANGELING obsahuje hned několik elementů, které doslova volají po tom, aby byly navždy zapamatovány. Za prvé je to Angelina Jolie, ve které jsem tu mateřskou potvoru opravdu cítil. Za druhé - výtečná hudba a vizuál. Tak stylová 20. léta USA tady snad nebyla od Mendesova vypiplaného ROAD TO PERDITION. Do třetice všeho dobrého, pokud byl Eastwoodův záměr, abych já jako divák odcházel od CHANGELING v dobrém slova smyslu naštvaný a zhnusený, pak se mu ono mysteriózní "něco" vydařilo. 60% s tím, že se se moc těším na GRAN TORINO. ()

p.sojka

Teda já se vztekal, jak ji ten fízl nechtěl poslouchat...jsem myslel, že mu dám facana skrz monitor.... Mě se to moc líbilo. Klidně bych si dal další Angelina/John příběh. ()

Angelino

Prvá polovica je naozaj emocionálna, chcelo sa mi kričať a všetko sa vo mne priečilo. Ten pocit bezmocnosti som živo prežíval, keď viete, že máte pravdu, ale pár vyvolených, ktorí držia moc to vidia inak a čím viac bojujete, tým je to horšie. Môže byť toto založené na skutočnom príbehu? Potom som si uvedomil že je to pred 80 rokmi no moje odľahčenie rýchlo odvanulo hneď po uvedomení si toho, že i keď už veľmi nie u nás, je veľa takých miest, kde niečo také deje aj dnes. Našťastie, kým som upadol do reflexívno-filozoficko-ľudskoprávnej roviny, nastal zvrat a veci sa začínali rozuzlovať (vďaka bohu, ktovie v akej depresii by som skončil). "Ľahší záver" mi padol teda vhod a aj vďaka Angeline (snáď s výnimkou posledného rozhovoru s odsúdeným, kde som mal pocit, že v strižni prilepili scénu z jej akčných filmov) začínam prekonávať svoj antiSteelovský odpor voči skutočným príbehom. ()

MulaNula

Velice silný příběh postavený na výborném hereckém provedení A. Jolie a J. Malkoviche. Stopáž byla rozumná bez hluchých míst a jde vidět, že Clint na to má. ! ()

_ksilt

Rozhodne kvalitne zpracovano, jak se na Clinta v poslednich letech slusi avsak musim produkci vytknout, ze ac v dobrem umyslu a za jiste nemalou cenu, priblizeni dobovych realii, IMHO neodpovidalo prelomu dvacatych a tricatych let minuleho stoleti. Svobodna matka a dum jak vystrizeny z katalogu, skolni budova a pozemky jak z BH 90210, ulice LA nezaspinene, zadne telegrafni draty podel krajnic silnic, vsechno takove skoro dokonale a funkcni. Pekne se na to kouka, ale tezko se tomu veri. Navic poslednich cca dvacet minut by se dalo urcite postradat, zbytecne to ve me jen vzbuzovalo obavy o velmi pozitivne ladeny konec, ktery se nastesti nekonal. ()

DannyBoy80

Závažné téma podle skutečných událostí zobrazuje zkorumpovanou policii a městský aparát. Intriky a podvody na které doplácí emancipovaná matka. Natolik emancipovaná, že se postaví i těmto protivníkům. Bojuje o své dítě. Malkovich zahrál nadprůměrně. Ovšem Angeline Jolie prostě není dobrá herečka, ale tady se snaží. Nicméně, dokážu si místo ní představit jiné, které by to zvládly mnohem lépe např. Cate Blanchet. ()

ondrula

Clint Eastwood je u mě prďák (nikoliv páprda), kterej coby rejža prostě umí. Dlouho jsem se tohohle filmu bál, protože nemám moc rád Angelinu a představa, že řeší dvě a půl hodiny nějaký svoje rozervaný pocity, mě vyděsila. Pak jsem sebral trochu sil na dovolený u moře, protože stejně nebylo nic moc co jinýho dělat, a koukl se na to a byl velmi příjemně překvapen, protože Angelina zase nemá pro svoje hysterický scény zase až tak moc prostoru a ve druhé linii se odehrává velmi koukatelný příběh o masovém vrahovi. Závěr jsem moc nepochopil, a posledních dvacet minut mi přišlo zbytečných, ale to bylo možná proto, že jsem byl nalitej. Taky jsem nepobral, proč se vlastně ten klouček vydával za Angelininýho syna (to jsem byl ještě střízlivej), ale to je asi jedno. ()

ClimbVibe

Výborné (krimi) drama. A.Jolie mi nevadila, ale když jsem si zjistil skutečné reálie příběhu, musel jsem se trochu pousmát nad tím, že do této role byla obsazena právě ona. Každopádně je film silným zážitkem - ikdyž má docela děsivou stopáž (za to ale několik vrcholů). ()

Petullka.66

Jaká láska je ta nejsilnější? Je to láska matky ke svému dítěti! Tento film vypráví příběh, který se opravdu stal. Příběh o matce, která se nevzdává naděje, protože "never start a fight, always finish it"... Úchvatná Angelina Jolie hraje excelentně a skoro jako o život (svého vlastního dítěte). /Dávám 5 hvězd z 5!/ ()

Landauer

Užil jsem si to. Eastwood režíruje se zkušeností hráče pokeru Divokýho západu: odhaluje karty postupně a divák jenom žasne, co všechno tahá z rukávů. Napřed to vypadá jako taková evropsky vyumělkovaná retro záležitost o vztazích, kdy divák v hrůze očekává přes dvě hodiny emocí a slz ve dvou místnostech, ale nakonec se to rozjíždí a rozjíždí až je z toho napínavá detektivka o psychopatovi, co na opuštěný farmě rozsekává malý děti sekerou, zatímco si pro hlavní hrdinku chystaj v blázinci elektrošoky. Ať žijou tvůrci jako je mlčenlivej pistolník, kterej už nebaží po lacinejch cenách a nemusí tudíž škemrat o pozornost, kritiků, porotců a diváků. Dělá to, co chce a umí to dobře. A hlavně koukatelně. ()

angloumene

Tentokrát silné 4*. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že i když byl film neuvěřitelně roztahaný, dokázal si udržet pevnou (a hlavně zábavnou) formu. Občas mi trošku vadila ufňukaná Angelina, ale řekla bych, že za to spíš může český dabing... ()

Darth Maul

Strhujúca dráma Clinta Eastwooda, o tom, že človeka možno pokoriť, ale nemožno ho zničiť. Táto Hemingwayova filozofia dostáva týmto filmom novú farbu, naplnenie... Výmena je veľmi precízna, herecké výkony sú skvelé (najmä John Malkovich). Na záver len dodám, že v tomto filme som videl asi najnapínavejšiu a najstrhujúcejšiu scénu zo súdneho procesu... ()

Hanes88

Tak na tomhle opět Eastwood zapracoval a musím říct, že je to dost dobré drama. Angelina Jolie zahrála skvěle a celý děj byl napínavý....skvělý. Mé hodnocení 80%. ()

Sasanka20

Výborný film, kterému musíte dát trochu času, než se rozjede. Sice říkám výborný, ale nedal jsem pět, že? Tu jednu hvězdičku jsem nepřidal jen z toho důvodu, že Clint Eastwood tentokrát nedokázal přestat v tom nejlepším a na konci se k sobě snažil naplácat kupu zbytečností, díky nimž film malinko degradoval. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes