Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

ex.it

Původně jsem od Výměny ani moc neočekávala, ale byl to strhující příběh, který mi zůstal ještě nějakou dobu v paměti, což se u většiny jiných filmů říct nedá. Angelina Jolie je dobrá herečka, její role jí byla šitá na míru. Clint Eastwood je pro mně záruka - jeho filmy mám moc ráda. On umí. ()

Jeand´Boa

Tak jako já od toho čekal mnohé, ale stejně mě to ve finále překvapilo a naprosto dostalo...Eastwood mě opět naprosto ohromil, když se mu podařilo zachytit atmosféru nejen hlavní zápletky, ale rovněž samotné doby...smysl pro detail a práce s herci...nelze než chválit a klanět se... ()

tranquill

Asi nejsilnější příběh o sériovém vrahovi, k tomu podle skutečné události. Angelina byla výborná a atmosféra opravdu dýchala 20.-30. léty 20.století. Divím se, že se námětu již nezhostil někdo mnohem dříve. Z filmařského hlediska bych Clintovi zazlíval jen dlouhou stopáž, kvůli které místy děj ztrácel spád. Jinak ale jde o film, který se opravdu vryje do paměti. ()

Ygnor

Tak na tenhle špek jsem Clintovi fakt neskočil. Jednak se mi extra nelíbila staromilská režie, vyloženě špatná Angelina a celkově look snímku. Přestože scénář sliboval více... Vím, že jdu proti proudu, ne však za každou cenu jako z principu. Sto lidí, sto chutí. Ani ze soucitu tři. ()

xjitule

Skvělé drama a skvělý výkon Ageliny Jolie v hlavní roli. Srdceryvné drama vyprávějící o neschopnosti a zkorumpovanosti Los Angelské policie při hledání ztraceného chlapečka. Co všechno je schopný udělat zkorumpovaný policista pro vylepšení pohledu občanů na policii? To se dozvíte. Hodně. Boj ženy, která se nikdy nezdala, ani když už byla v koncích. Rozhodla se bojovat až do úplného konce. Ať to stojí, co to stojí a nikdy nepřestala doufat. Inspirující. 5/5 ()

joker30

Jeden z mála filmov, v ktorom sa mi táto ľadová královná páčila. Mám rád Clintove filmy ,vedia sa ma dotknúť bez nejakého gýčového citového vydierania. ()

Ondr@932

Angelina Jolie asi v nejlepší a nejkvalitnější filmový roli. Clint Eastwood opět předvědl, že je velmi dobrý režisér, protože tento film zárukou kvality. Velmi strhující příběh, skvělé herecké výkony a nečekané zvraty to je film výměna. 80% ()

Miki68

Jak může někdo v jednom roce natočit dva úžasné filmy jako je Výměna a Gran Torino..? Clint zraje jako víno... Není ZO možná tak temné, jako podobný film Gone Baby Gone, ale zase je to natočeno TAK ... No prostě Eastwoodovsky pomalu, staromilsky do hloubky... Skvělé. ()

MissSimm

Velmi kvalitní film, na vysoké úrovni. Příběh je srdcervoucí - je neskutečné, co se v té době odehrávalo za zvěrstva. Pořád jsem se od televize odvracela, nemohla jsem se dívat na to, jak nutí malého chlapce zabíjet další malé děti, jak se rodiče těch dětí trápí... Na druhou stranu jsem byla po celou dobu napjatá a musela jsem to vidět do konce. ()

FeroFabus

Srhující příběh natočený podle skutečné události. Jeden z nejlepších režisérských počinů Clinta Eastwooda. Angelina Jolie se pod Eastwoodovým vedením vypjala k životnímu výkonu. 100% ()

ludva10

Bravurně natočený film s úžasnou atmosférou, Angelině role také vyloženě sedla, děj také velice pěkně zrežírovaný. Bylo tam ale pár nedotažených věci a tou největší je to, proč se vlastně nikdo vlastně nezeptal mladého spolupachatele, jak to s dvěmi utečenými dětmi dopadlo. A i proto dávám jen 4*. ()

Torgal

Po veľmi dlhej dobe film, ktorý ma prikoval k televíznej obrazovke. Famózna Angelina v drsnom pravdivom príbehu, kde spravodlivosť zvíťazí a zlo je potrestané, pričom sa ale o nejakom happy ende vravieť nedá. Skvelá výprava ako aj dobová atmosféra, všetko zastrešené precíznou réžiou. Funkčné ako v thrillerovej, tak aj v emočnej rovine. Tu mám veľmi málo čo vytýkať a hoci to nie je bezchybné (záver je trochu roztrieštený) najvyššiu známku si aj tak zaslúži. 9-/10 ()

DAPDO

Opět nemůžu absolutně souhlasit s hodnocením filmu, kterej se tu vyšplhal do závratných čísel. Na papíře je to určitě silnej a emocionální příběh, na plátně v podání Eastwooda je to až na pár momentů zdlouhavá nuda, které moc nepřidala ani Angelina Jolie, jenž se do role matky, které zmizel syn nehodila. ()

Razzor_82

"On není můj syn!" Opravdu velmi silný příběh podle skutečné události. Šokující události jaké dokázala v minulosti americká policie páchat. Jolie chvílemi působila dost chladně. 8/10 ()

KafuR

Civilní a komorní drama o ženě, která se nemínila vzdát svého syna a zároveň hold matce a nezdolnosti jejího ducha. Navzdory ranám osudu, nespravedlnosti okolního světa a krutosti nejistoty, ke které to všechno vede. Tak jako to vede vede k drsnému a neuvěřitelnému případu, který se zapíše do dějin kriminalistiky. Celkově vlastně zdařilá sonda do archivů kalifornských policejních složek ze třicátých let 20. st. z pohledu oběti systému, systému, který chce chránit jen sám sebe. Na konci jsem se ale neubránil pocitu, zda by zážitek nebyl ještě intenzivnější, kdyby děj neměl trochu větší spád. ()

ecis

O nieco lepsie ako Gone Baby Gone, o nieco horsie ako Million Dollar Baby; dokonca aj Mystic River na mna zaposobil o kusok viac. Clint nas v minulosti presviedcal o svojom hereckom umeni, teraz prinasa z reziserskej stolicky jednu filmovu perlicku za druhou. Je to kvalitna, dych vyrazajuca drama, ktora ma jasnu ulohu - pomocou vyobrazenej nespravodlivosti a krivde zajst divakovi priamo pod kozu a drazdit ju az do uplneho konca. Cely scenar je chytlavy a fungujuci bezchybne, a to nielen vdaka inspiracii sa v skutocnom pribehu. Bohuzial, nemozem dat plne hodnotenie, a to kvoli nemastnej, vyrazovo umelej a sterilnej Angeline (okrem casti v psychiatrickej liecebni, kde ma konecne milo prekvapila o svojich hereckych "vlohach"). Jednoznacne lepsie na mna zaposobila prirodzenejsia a odovzdanejsia Hilary Swank v jeho boxerskej drame. Ostatne prvky ci uz umelecke alebo technicke su na maximalnej urovni. Kto ma rad Angelinu, ten nenajde hadam ziadnu chybicku a bude pytat aj velke ocenenia pre Changeling. ()

Tamten

Strhující první část je v polovině bohužel vystřídána pozvolným dějem, který již nepřinese nic moc nového. Zkrácení filmu o půl hodiny by jen prospělo. ()

Gardenboy

Je len začiatok roka a už teraz môžem povedať, že Changeling je a asi aj bude jeden z mojich najsilnejších filmových zážitkov 2009. Angelina Jolie sa snáď po prvé, smelo a sebavedomo díva do nominácie na oscara (v čase keď to píšem ešte nie sú zverejnené) a možno sa dočkáme aj nominácie (sošky) pre ďalšie hlavné filmové kategórie - napríklad adaptovaný scenár, alebo réžia alebo najlepší film roku. Čo sa týka príbehu je aj ťažko uveriť, že je podľa skutočnej udalosti - no ale ako sa hovorí, najzaujímavejšie príbehy píše sám život. Nebudem sa tu rozpisovať o všetkom tom ako je ten film úžasný - to nech divák pocíti na vlastnej koži, keď sa do tohto filmu zahĺby. Ja to spravím ešte niekoľko krát, lebo aj keď s ami to páčilo (nie - nie že páčilo, toto je filmová lahôdka) asi to bude chcieť ešte zopár projekcií aby moje pocity tak povediac "dojely" - hovorí sa tomu , že to "zreje ako víno". Málo kedy dám 5*, ale teraz si to rozhodne zaslúži a ja nebudem váhať! ()

Dovlatovka

Skvělý, kompaktní a silný příběh - jak to jen Eastwood umí. Krásná výprava a naprosto skvěle využitý talent Angeliny Jolie, která ke svému výkonu nemohla použít slova (v podstatě opakuje stále jen "this is not my son"), přitom však dokáže být nádherně dobová a mít neustále slzy v očích. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes