Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

ariari

chýbala hĺbka. pokus o predstavu. Realita je nekonečne prozaickejšia. Dopriala by som mladému hercovi, aby aspoň na dva mesiace skutočne putoval. Zaslúžil by si to, bola by to odmena na celý jeho život. Takto to bola len hra na útek so smutným koncom- rovanko ako je to s pánom Peanom, raz hore, raz dolu. ()

KhalifaW

I po druhém schlédnutí jsem seděl s otevřenou pusou nad dechberoucí krajinou, příběhem, nádherně dávkovaným, který i přes skoky v něm je dobře pochopitelný. Hlavní myšlenka jen tak nepomine ()

Muf911

Krásný film o mladíkovi, který se rozhodne žít podle svého, cestovat a nakonec se vydat na dobrodružný pobyt v samotě uprostřed divočiny na Aljašce. Děj je hodně filozofický a má hluboký lidský rozměr. Nádherné jsou samozřejmě záběry z přírody. A super je taky hudba. ()

wray

krasne scenerie, film o "slobode", celkom to cloveka namotivuje niekam strasne daleko ujst od tohto zleho sveta... A krasne romanticky dobrodruzne (citit gyc), hlavny hrdina co vsetko zvladne a - on napokon spravi toto? Nahneval ma ten nezodpovedny koniec (v 127 hours bola hlavna postava nezodpovedna ale toto - to je vrchol). Je mi jedno ci to tak bolo skutocne alebo je to dramatizacia ale - proste takto by sa hlavny hrdina (co tolko toho zazil!) nemal spravat. Proste si film, aj hlavna postava zasluzia taky vyraznejsi koniec. A preto, napriek tomu ze vsetko bolo vyborne, davam "len" 2. ()

Hellhajzl

Už od začátku filmu mě hrozně zajímalo, jak se do háje ten autobus tam dostal? Chápu, bez autobusu by nebyla hlavní zápletka, ale stejně... Kterej trotl jede autobusem (s celkem slušnou výbavou pro přežití) na Aljašku? Tato záhada připomínající původ Stonehenge mi nedala při filmu ani na chvíli pokoj a i když očistnou myšlenku hlavního hrdiny poněkud nesdílím a uznávám, že jsem závislákem 21. století, film byl celkem povedený. ()

superzurda

První půlku filmu jsem se snažil hlavnímu hrdinovi oponovat v jeho takzvané nezávislosti, abych postupně záviděl na jaká vlastně všechna místa se dostal ( vodní přivaděč na mexické hranici ) ()

universal

Film o dospívajícím chlapci, který bohužel četl špatné knihy. Nemusel by nikam chodit a stejně by to našel. Protože to všichni máme v sobě. Ne na Aljašce. Škoda života 5/10 ()

MAXIKILLER

Hledání smyslu a vlastní seberealizace skrz putování "zapadákovy", pustinou, a panenskou přírodou v kontrastu se sociální interakcí. Nejsem sice tak vyhraněný jako Alex Supertramp, protože se řídím filozofií že každý má právo jít svým životem jak uzná za vhodné, ale jeho rozhodnutí mi bylo opravdu hodně blízké. Nakonec i díky tomuto filmu se jeho poselství dostalo ke statisícům, možná miliónům lidí. Nemalou zásluhu na tom samozřejmě má celá parta okolo Seana Penna, protože ať už je to sám pan režisér, Emile Hirsch, Hal Holbrook či Vince Vaughn, všichni zahráli své role s takovou zaníceností a grácií, že právem patří tento film mezi nezapomenutelné zážitky. ()

macek166

Co dodat, buď jste naladěni na frekvenci tohoto neuvěřitelného člověka a jeho cesty, nebo ne. Krásný oduševnělý film s úžasným soundtrackem. Víc takových filmů! ()

ekzorcist

Veľmi silný film. Jeden z mojich najlepších kamarátov prežíval (a ešte stále prežíva) komplikovaný vzťah s rodičmi a keďže sa veľmi ponáša na hlavnú postavu (aj výzorom aj chovaním), získal tak pre mňa tento už aj tak dosť osobný film ešte viac na intimite. Vynikajúca kamera a réžia a špičkový soundtrack s pesničkami Eddieho Veddera. Film, ktorý vie zmeniť pohľad na život a priority. Ja som si na druhý deň po zhliadnutí dal aspoň poriadnu prechádzku so psom... ()

PeteBuck

Priemer. Nič extra. A to si myslím tak o námete ako aj o filme. Šľahnutý Američan, ktorý uteká pred realitou si vyberie Aljašku. Uteká od spoločnosti, civilizácie, ale nezabúda na knihu, pušku a iné vymoženosti. Iste. Mal si to skúsiť bez tej vymožeností, ktoré ti spoločnosť dala predtým, ako si z nej utiekol. Zhebol by si skôr ty pako. Neberte ma zle, na jednej strane ho chápem, prečo urobil, to čo urobil, na druhú stranu to urobil tým najnemožnejším spôsobom. Film plný blbostí a nezmyselností. ()

Spoiler

Každý z nás má v sobě kus dobrodruha. Někomu stačí procházka lesem a někdo zase zdolává vršky zasněžených hor. Ale přiznejme si to, kdyby tu ta možnost byla, tak bychom nejspíš neváhali. Naprosto se oprostit od té rychlosti, v které žijeme, zpomalit a nechat se unášet proudem. Zastavit se a poslouchat šumění větru ve větvích stromů. Smát se a poznat lidi, na které nikdy nezapomenete, ani je už neuvidíte. Film ale není jenom o dobrodruhování a přírodování, je o splněném snu jednoho mladého muže, který si za ním šel a nenechal se ničím zastavit. PS: Hezčí autobus jsem nikdy neviděl. ()

Mitch Conner

Pro mě naprostá srdcovka, kterou si musím pustit minimálně jednou ročně, abych "se z toho všeho nepo*ral". Společně se skvělým soundtrackem od Eddie Veddera (který poslouchám častěji než jednou ročně), tady Sean Penn vytvořil něco výjimečného. Emile Hirsch v životní roli, ostatně to samé si myslím i o Vaughnovi a Kristen Stewart. Všechno je tady zkrátka jak má být a ještě je to doplněno tím pocitem sounáležitostí a dobrodružství, který (doufám) máme v sobě někde hluboko pořád všichni. A jestli ne, tak to můžeme jít rovnou zabalit. K přečtení doporučuji i knihu od Krakauera, která je spíš faktografická a věnuje se příběhu z trochu jiného úhlu pohledu. ()

Reiben1994

Pokud máte alespoň trochu tulácké a dobrodružné srdce, pak si tento film zamilujete. Emocionálně dechberoucí a filmařsky zvládnuté od A do Z. Kombinace chlapíků: Sean Penn, Emile Hirsch a Eddie Veder (jedinečný soundtrack) dali za vznik dílu, které vás okouzlí, rozesměje, rozesmutní a dojme zároveň. ()

tyzmrde

jak může něco tak jednoduchého a primitivního být v nejlepších filmech na csfd. někomu prostě stačí málo k dětské radosti asi ()

FIorian

Po mnoha letech jsem viděl tento skvost a opravil hodnocení na poctivých 5*. I stopáží filmu zakoušíte, jaké to je být na Cestě..bez agendy, kterou je nutno stihnout a stresovat se kvůli ní, bez spěchu, bez pevného plánu, procházet světem, v hrdinově případě i před něčím utíkat, hledat sám sebe, být dojatý z nacházení a z prožívání svého naplnění. Film tak dává ochutnat pocit svobody, který zažijete, když déle někde cestujete a jste myslí tam, kde je i vaše tělo, navíc bez mobilu, internetu..radujete se z poznávání světa, náhodných srdečných setkání, plujete tím vším a plní vám to srdce radostí, vděčností a smyslem...tento pocit naplnění a svobody vám pak už nikdo nikdy nevezme. Vše doplňuje cestovatelsky a jako celý film časem nespěchající podmanivá úžasná hudba s někdy trefným textem. Doporučuji si na Útěk do divočiny udělat/vybrat ten správný čas a uvolněnou náladu, stojí to za to..nikam se nespěchá...vše krásně plyne..jako život.. "Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš dobré na to, abych si je nechal ujít." "Můj život byl mnohem víc vzrušující, když jsem neměl ani cent." "Jádro lidského ducha má původ v nových zážitcích." ()

vandamator

Sean Penn je nejenom geniální herec, ale díky tomuto filmu mnoho říct, že je také geniální režisér. To co dokázal,vymáčknout z herců je neskutečné. Každý občas zapřemýšles nad tím, že by utekl do divočiny, nikomu by nic neřekl a jen tak se ztratil, ale Christopher Mccandless, měl tolik sebedůvěry a odvahy o které si většina lidí, může nechat zdát. Nádherný příběh, který byl dokonale přenesen na filmová plátna. Určitě to není film pro každého, někdo ho bude zbožňovat a někoho může nudit, důležité je vžít se do postavy a cítít s ní. Vše podtrhuje fakt, že film je dle skutečné události. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook