Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

Ace.A.T.L.

Měli by jste na to? Já ne. Sean Penn se předvedl, jako hodně zarytej režisér, kterej ví, za čím si jde. Udělal skvělej film. Myslím, že tady neni třeba dál rozvádět. VŘELE DOPORUČUJU. ()

Dana1926

Putování kluka, který už nemohl snést lži svého okolí a tak se rozhodl vypadnout. Krásné přírodní scenérie skvělá kamera, hudba a geniálně sestříhaný závěr. Emile Hirsch zde podává výkon co chytí za srdce (i další herci jako Holbrook nebo Stewart stojí za zmínku). Film je plný literárních citací, žívotních mouder. Tohle byl opravdu neobyčejný a působivý filmový zážitek. Na konci už mi jen tekly slzy, Penne, Hirchi já se hluboce skláním protože film co se mi tak hluboko zaryje do srdce i do paměti se netočí každý den. ()

Yesma

Film byl úžasný, možná to byl jeden z nejlepších filmů co jsem vůbec viděl. Má to skvělý příběh - Takový, který Vám nedovolí zastavit a odejít od filmu. Suprovej soundtrack - ten si musím ještě stáhnout! :-) Jen by mě zajímalo(v reálu), jak se tam dostal ten kouzelný bus - takový, který měl snad všechno co potřeboval.. Bohužel, to nemá zrovna šťastný konec. ()

Ellush

Už-už si myslíte, že to opět bude klišé. Hlavní postava, které do pusy vložíte slova, která by měla dát najevo, že se někdo snažil o autenticitu. Značná část filmu na mě působila trochu křečovitě, hlavní hrdina působil nelogicky a nezajímavě, tudíž snímek osciloval na hraně nezáživného dokumentu a filmové one man show. Ovšem pro konečný efekt je důležité "Útěk do divočiny" nezatratit a zůstat otevřený příběhu, který na sebe nabaluje další a další vrstvy kvalitní práce, empatického cítění a průniků do duše jednoho podivínského dobrodruha. Nelituji času a finální dojem je výborný. A co víc... Kamera? Nemám slov. Geniální. ()

Chonka

Další z filmů který by si zasloužil 6* při nejmenším...Nadchl mne samotný film i zkutečnost, že to není pouhý výmysl ale realita která se opravdu stala! Nevím co bych dodal, bezkonkurenčí snímek ve kterém jsem nenašel ani jednu ''mouchu'' vřele každému doporučuji! ()

Bruce_cz

Srdcervoucí příběh pošetilého mladíka na mě emočně moc nezapůsobil. V úvodu jsem se opájel krásným zobrazením volného života a touhy po svobodě, ale ve finále převážily pocity zmaru a zbytečné smrti mladého kluka, který si bláznivě vysnil románové dobrodružství. Osobně jsem se velice divil, že hlavní postava "dožila" až na Aljašku. Po všech stránkách skvělý film, výborně zpracovaný, několikrát mě už měl na háčku a já to baštil i z navijákem, ale v poslední chvíli jsem se odtrhl a film mě tolik neoslovil. ()

rokone

sorry ale vadilo mi , že každému telí do palice tu jeho neustálou potřebu odjet na Aljašku, Džeremája je rozhodně lepší ()

kaesko

Moc se mi líbila hudba, která diváka filmem provází. Nenucená, přitom trefná a sympatická. Dále mě zaujalo, že nás "životem" Chrise, většinou hlasem, provází jeho sestra. Celou dobu jsem si myslela, že konec bude šťastný - i rebel se vrátí domů k rodičům, když si splní svůj sen. Kupodivu mě závěr překvapil. Hlavní hrdina to nejdůležitější zjistil až když se ocitl v krizové situaci. Na silnosti příběhu taky dodává fakt, že je film točen podle skutečné události. Pro slabší povahy doporučuji kapesníčky. =) ()

Kada80

Nikdy nevím jestli mám tyhle lidi obdivovat nebo je mám zatratit.Na jedné straně je Alexandr Supertramp mnou obdivován jak se všeho dokázal vzdát a jít za svým snem.Na druhé straně to bylo mlady ucho,který o přežití na Aljašce nemělo ani páru.Takže vůbec nemám do prdele představu co si tím chtěl dokázat.Jinak je to zajímavej příběh a co já musím vyzvednout je podmanivá hudba a hlas Eddieho Veddera. 75% ()

vecneZivec

Mám rád Emila Hirsche a tento film mě v tom jedině utvrdil. Výborně pojatá postava dle skutečné události. Potřebuji tento film vidět ještě jednou s odstupem času. Zatím jsem ho viděl pouze jednou, protože to byl můj osobní rest a film splnil moje očekávání. Nedokázal jsem pochopit, jak Christopher McCandless alias Hirsch dokázal za sebou nechávat taková osobní pouta a přitom ty lidi opouštět bez větších emocí a bez úmyslu se k nim někdy vrátit. Jeho cíl byla samota v divočině a poznání světa v jeho nejsyrovější podobě. Zajimal by mě jeho tok myšlenek a co chtěl vlastně dělat "po Aljašce"... Scéna s vykucháním losa a následným zpytováním svědomí za zbytečnou smrt zvířete, když mu maso z něj se zkazilo dříve než ho dokázal sníst, mě oslovila mocně. Možná, že film ocením ještě více až ho uvidím s odstupem času. Smutný konec byl nevyhnutelný, ale přesto pro mě celkem překvapivý. Opravdu zajímavý příběh. ()

gpx odpad!

U mě se "Útěk do divočiny" proměnil v Úprk od pí#$@iny a sledování jsem záhy ukončil. Zřejmě to bude tím, že nesplňuji základní předpoklady ke sledování tohoto díla. Zaprvé, stom jsem už viděl. Zadruhé, živé zvíře jsem viděl. Zatřetí, v přírodě jsem byl - i komár mě kousnul. Jednou i pes, ale ten se nepočítá, protože to je zdomácnělé zvíře. ()

Afendy

Miluji filmy, které mi po slhlédnutí nasadí brouka do hlavy a které nějak změní mé názory, či myšlenky. Filmy, které mi ukáží možnou cestu a donutí mě uronit slzu. Filmy, kterých je krásná příroda i láska. Přesně tím Ůtěk do divočiny je - filmem, který změnil můj život. ()

Klaricicinka

Film jsem shlédla před dvěma roky. Od té doby jsem viděla desítky jiných, jemu podobných filmů, které byly stejně krásné a oplývaly stejně dokonalou přírodou a jistým souzněním jako tento (naposledy např. Touching the void). Přesto bych názvy těchto filmů vyjmenovala těžko. Na Into the wild si vzpomenu pokaždé, mám ho na paměti vždy, když se vydávám do hor a i teď, po dvou letech, je pro mě film a vzpomínky na něj velmi emotivní. Možná je to proto, že stejně jako Christopher McCandless mám i já plné zuby civilizace - a tak jako on i já, když jsem v horách sama, nalézám sice uklidnění, ale taktéž samotu a odloučení, což se nakonec stává dosti deprimujícím. ()

amundseen

Ukážka ako môže postprodukcia zničiť dobrý film. Výborní herci, aj scenár. Ale tie nekonečné strihové prelínačky, amatérske spracovanie filmu a gýčova hudba! Škoda. ()

Mad.Lady

Příběh sám o sobě je dech beroucí. Když se přidá vynikající Emile Hirsch a pár Vedderových písniček, vznikne nám nezapomenutelný filmový zážitek. ()

Nandemaru

Žil svůj život naplno. Kdo z nás jej žije stejně? Honba za penězi, iluzí luxusu, kariérou a bůhví čím dalším z lidského pokolení udělalo postradatelné zotročené a vyčpělé existence. Jako jeden z mála měl odvahu se odpoutat od společnosti a žít svůj život svobodně. Tohle považuju za největší odvahu člověka - otočit se ke společnosti zády. I přesto, že jsem měl jisté výhrady ke kameře a nepřehledné retrospektivě, už jenom za myšlenku si tenhle film zaslouží pětihvězdičkové hodnocení. Za perfektní soundtrack další jednu a za tu vizuální úžasnost a poetismus taky jednu. Tím se dostávám na sympatických 140%. Pro mě rozhodně jeden z nejsilnějších filmových zážitků, ale chápu, že to nemusí být pro každého. ()

Bornd

Po prvním shlédnutí jsem byl v šoku. Nemohl jsem vůbec usnout a další dny jsem myslel jen na ten film. Takže jsem si ho pustil další den znova abych pochopil proč na mně tak působil. Prostě tenhle film miluju! Hudba úžasná! Eddie Vedder napsal jedny z nejlepších soundracku a písní co jsem kdy slyšel. Dále vyprávění a jednotlivé úseky života Chriphera McCandlesse jsou ve filmu výborně načasovány a podány. Musím si ještě přečíst knihu, abych ji mohl porovnat s filmem. Dále mně ve filmu odrovnala příroda. Neskutečně nádherné krajiny srovnatelné s Novým Zelandem. Emile Hirsch zahrál skvěle, nemám mu co vyčítat. Taky si nedokážu do jeho role představit jiného herce. 95% za nezapomenutelný filmový zážitek. ()

rey17

3 hvězdy za krásné scenerie a řemeslo. Ale vydržel jsem se na film dívat hodinu. Můj osobní názor je, že se měl scénář poněkud překopat... ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook