Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

cirkulace

Je těžké napsat nějaký komentář k filmu, který vás téměř rozbrečí a dostane do kolen. Opravdu mrazivý a podkůžizalézající film. Abych byl upřímný, Seana Penna jako herce (obzvláště po Milkovi) moc nemusím. Ale jako režisér se v tomhle filmu opravdu vyznamenal. Výborná Vedderovo hudba a opravdu neuvěřitelný výkon Emileho Hirsche. Na začátku projekce jsem nebyl obeznámen, že je "Into the Wild" natočeno podle skutečné události, že opravdu existoval jakýsi Christopher McCandless a celý jeho neuvěřitelný příběh o odloučení od rodiny. A proto mi opravdu šokoval konec filmu. S některými jeho názory souhlasím, např. spálit peníze a vlastně i celá ta myšlenka svobodného života se mi hodně zamlouvá. Film nám navíc zprostředkovává i všechny příběhy lidí, které "Alex" na své cestě potkává. Důležité je, že film nesmírně apelativní funkci na lidi, aby začali uvažovat o světě jinak a místy to opravdu hodně láká se vším tady švihnout a vyrazit si jen tak s batohem. "Útěk do divočiny" bych doporučil všem zaprděncům, co milují teplo domova a na nějaké cestování nemají ani pomyšlení nebo ho přímo odsuzují. Zkrátka film, o kterém budete, stejně jako já, ještě hodně dlouho přemýšlet. ()

Estetik 1

Velké překvapení od jinak velmi dobrého herce a pro tentokrát režiséra Seana Penna. Netápe, naopak velmi dobře ví, co chce a co dělá. Sociálně angažovaný příběh mohl sklouznout ke kýčovitosti, ale až na pár zanedbatelných zaváhání je velmi přesvědčivý. Z filmu na mě postupně stále více dýchal takový zvláštní smutek, smutek v odstínu, který jsem asi ještě nezažil. Snad něco mezi Straight Story a Electra Glide in Blue. Hudbu pro film nemohl složit nikdo jiný než Eddie Vedder, který v době, kdy Alex Supertramp odjel na Aljašku, napsal Jeremyho. ()

kverula

Jak by dopadl dnešní člověk, kdyby se zřekl civilizace? O tom je film Útěk do divočiny s excelujícím Emilem Hirschem (a s překvapujícím Seanem Pennem na režisérském křesle). Mladý Christopher McCandless se rozhodl opustit veškerý luxus vyspělého světa a vydat se do divočiny sám, bez řádného vybavení a dokonalých znalostí jak přežít. Stáváme se tak svědky jeho dobrodružné poutě, na které potkává spoustu přátel, kteří mu dopomáhají splnit si svůj sen – dostat se na Aljašku. Příběhu dominuje překrásná scenérie a hudba Eddieho Veddera (Pearl Jam) - obzvlášť v kombinaci, kdy Hirsche se západem slunce dojímá stádo losů v dosud neposkvrněné krajině. Film ve mě zanechal stopy tak hluboko vryté, že jsem ještě dlouho po shlédnutí zůstala sedět a přemýšlela nad dnešním konzumem. Překvapilo mě, že příběh je natočen podle skutečné události (a ještě víc, když jsem se dozvěděla, jak málo stačilo k přežití) – viva Alexander Supertramp! Kdybych mohla, zajela bych na Aljašku uctít jeho památku. ()

Desmi

Nudný. Naprosto nudný film. Můžete namítnout, že už jsem asi systémem absolutně lapen, když tento snímek neumím ocenit. Asi vám nebudu odporovat. Avšak i já rozumím touze po volnosti, odpoutání se od všeho, žití ze dne na den, z toho co si ulovím, po spokojenosti, nezávislosti a úplné svobodě. Mám chvíle, kdy bych nejraději od všeho utekl a odpoutal se od všeho a všech jako pan McCandless. Proto jsem se na tento film těšil. Těšil jsem se na dramatické zápletky a vykreslení zpřetrhaných vztahů s blízkymi. No, nevím, jestli mne nějaký film zklamal více. Jak nudně začal, tak snad ještě nudněji skončil. Nezbývá než doufat, že to někdo jiný natočí lépe. Hrůza. ()

Kozlowski8

Student Chris, poněkud svérázná osobnost, se po ukončení studia rozhodl opustit svět, peněz, technických vymožeností a materiálního blaha. Dal sbohem konzumní civilizaci a životu snobské vyšší vrstvy, jejímiž typickými představiteli byli jeho rodiče, rozdal úspory, zničil doklady a bez rozloučení se vydal do lůna čisté přírody. Na své cestě potkává několik zajímavých lidí se zajímavými příběhy... Jsem nadšen. Nadšen krásnými výjevy přírody a výtečnou kamerou, skvělou, krásně do příběhu zapadající hudbou, krásně napsanými a zahranými postavami (opravdu skvělý Hirsch) a především samotným příběhem a jeho atmosférou. Je zajímavé, že ani přes velmi pomalinku, polehoučku se linoucí příběh, jsem ani na moment nepocítil náznak nudy a to díky všem výše jmenovaným skutečnostem. Ten vrak autobusu zůstane v mé mysli napořád. Nemohu se dočkat, až si přečtu knížku Jona Krakauera. ()

metztlimoon

Už dlhšie uvažujem, že keď ma tento krásny konzumný svet prestane baviť, odídem niekde na samotu a tam si budem pestovať zemiaky, chovať slepice a ktovie čo ešte:) Ale k filmu: povedala by som, že typický seanpennovský snímok-dlhý, rozťahaný, hlbokomyselný a s náznakom nudy v niektorých pasážach. Postavy boli sympatické, krajina nádherná, myšlienky zaujímavé. Na margo záveru poviem len toľko: sh*t happens. Síce kopec mojich známych pri tom rumázgalo ako malé deti, ale mňa to akosi nevzalo. Bola by som radšej, keby Chris nezomrie (aj ten ozajstný)... Keďže to vo mne nezanechalo žiadnu emocionálnu ranu, dávam slabšie 4 hviezdy. --- O tri dni neskôr: soundtrack je dokonalý a nejak sa mi vďaka nemu dostáva ten film pod kožu. Takže zo štyroch slabých mením na štyri silné! :) ()

Mathyen

toto je film o mé duši, bohužel můj mozek mě ujišťuje, že nejsem připraven na podobné dobrodružství a tak mi nezbývá, než žít jako miliardy jiných ve škatulkách, králíkárnách, v předsudcích a povrchnosti. Je to nádherný snímek překypující dokonalostí přírodní svobody, spjaté s nádhernou poetičností... hluboké poselství o důležitosti sdílení této poetické svobody v pokoře a lásce a Sean Penn jako Pan režisér. 10/10 ()

oli9

Tak silný příběh mě hned pokládal otázky . Jaké to asi je být takhle dlouho sám, jen já a příroda ? nezbláznil bych se? jakou asi člověk musí mít odvahu , udělat tenhle krok? Co se mu honí hlavou ? Jedno jsem ale nečekal a to je ten konec ()

petrusqa

Výborná režie. Sice se ve filmu objevuje trochu patosu a kýče stejně jako v 90% procentech americké produkce, ale jak je možné, že jsem si vůbec nevšimla, že film trvá dvě a půl hodiny? Nechala jsem se nádherně unést. Atmosféra snímku si mě naprosto získala. To se mi už často nestává. Díky za takové zážitky. ()

Gedofrey

Příběh chlapce, který naprosto pohrdá společností a její falešnou morálkou a snaží se od ní odpoutat svým výletem na Aljašku. Dvě hodiny nádherného filmu, který dokáže dovést k zamyšlení úplně každého. ()

lacerta

Asi jsem se nesetkala s filmem, který bych tak moc nepochopila. Vzhledem k hodnocení mi asi něco uniklo. Šla jsem do toho s tím, že je to sázka na jistotu - téma, který je mi celkem blízký. Ale ve skutečnosti se mi zdá, že je to o floutkovi, kterej nevyrostl z puberty a z rozmaru se přesunul kamsi do divočiny. Sobecky se vůbec nezamyslel nad tím, že třeba existujou lidi, kterým na něm trochu záleží. Byl mi krajně nesympatickej celej film - od promoce, pálení peněz až po pokrytecký nastěhování se do autobusu. Prostě rozmazlenej nevycválanej spratek, kterej neví co chce, odtáhne do divočiny a neumí se o sebe ani pořádně postarat. Skoro jsem doufala, že na tu otravu fakt dojede, to že se tak nestalo pro mě znamenalo dalších x minut o ničem, než konečně dostal, co si zasloužil. Takže třeba časem ten film vstřebám,takhle si říkám, že to pro mě byla ztráta času. (A to znám několik dobrodruhů, ale žádnej z nich není naštěstí tak vypatlanej...) ()

StinkingPooh

Film, ze kterého si každý něco odnese, ať už určité poselství nebo silné emoce, kterým se dle mého názoru u tohoto snímku jen tak neubráníte. Ačkoliv jsem se všemi názory Chrise nesouhlasil, tak i tak mě jeho putování až na Aljašku strhlo a oslovilo. Úplně mě naštvalo, jak to skončilo (ačkoliv natočené a sestříhané je to hezky), ale tenhle příběh prostě napsal život, takže co nadělám..Ještě bych dodal, že přes svojí stopáž se film vůbec nevleče. ()

fafejt001

Nádherný film o přírodě , vztahu k ní i k sobě . Postupně se rozehrává příběh Christophera , který hledá únik v divočině . Krásné záběry přírody a hledání vztahu k rodičům , který se line celým filmem diváka zaujme natolik , že se přes dvě hodiny nestačí nudit a je vtažen do děje a sleduje s napětím , jak to s ním dopadne . Chtěl jsem se šířeji rozepsat , ale POMO , Djkoma , Radek99 , Lima a jiní to napsali za mne . Takže všem děkuji . A hlavně Seanovi za krásný a jedinečný film . ()

kacer4

Chrisa považuje veľa ľudí za hrdinu, ale na mňa to neplatí. Bol odvážny, abmiziózny, išiel si za svojim cieľom, ale predsa bol trošku naivný. Každý chce niekedy ujsť, obzvlásť ak je to doma divoké, ale väčšina ľudí rozmýšla reálne. Je pekné, že dosiahol svoj cieľ, ale čo by robil bez svojho kúzelného autobusu? Neprežil by ani týždeň. Toľko k reálnemu Chrisovi, teraz k filmu. Sean Penn chcel poukázať na jeho hrdinstvo a to bolo mínus, asi jediné. Film som pozeral po kritickej noci a nezaspal som pri ňom, držal som sa aby som vedel ako hrdina dopadne. Veril som, že sa vráti domov... ()

oSiSko

Jediný dôvod prečo tomu dávam iba 4 je, že to proste malo pasáže, ktoré boli zdĺhavé až nudné, keby bola kratšia minutáž, tak je film skvelý. Je tam vela miest a priestoru na zamýšlanie sa a film je doplňovaný krásnou hudbou. Takisto herci sú zvolení správne a každé jedno cameo je podarené. ()

linger

Nebyt glorifikacie hlavnej postavy, film by bol pre mna pekne nakrutenou road movie s vybornou hudbou. Ked vsak pocujem alebo citam obdivne reakcie na to, ako sa "odputal od materialneho sveta", "zazil skutocny zivot" a podobne. moj odpor a nepochopenie je obrovske. Neviem, co je hodne oslavy na cloveku, ktory bez slova odisiel od rodiny do prirody ako nevypocitatelne, samo sebe nebezpecne dieta. Od civilizacie sa neda ujst, lebo clovek je proste jej sucastou (a taky rozmaznany fracek ako hlavny hrdina obzvlast). Ani od pravidiel, lebo aj priroda ma svoje pravidla, a kto im nerozumie, aky "pokoj" v nej moze najst? Hlavny hrdina je pre mna typ, ktory by decku na pieskovisku rozkopal hrad, lebo vsak "materialny svet ja neuznavam". Pre mna antihrdina, ktorym pohrdam. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook