Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

matokanky

Nie nie, Chris nebol rozmaznané,hlúpe a bohaté decko,čo nevedelo,čo so sebou, títo ľudia väčšinou priznali,že majú radšej vyhriate kaviarne a pohodlie než špinavý matrac v lese...podľa mňa nebol hlúpy, ani rozmaznaný. Bol inteligentný a hlavne iný,chcel od života viac a skúšal svoje hranice. Skôr ho obdivujem,než by som na neho nadával. Je naozaj smutné,ako skončil, zvlášť keď sa už chcel vrátiť domov. Dorazilo ma,že sa ešte v tom stave, v akom už ku koncu bol, dokázal odfotiť s úsmevom na tvári! Chris McCandless miloval silné príhehy a odvážnych hrdinov . Sám sa ním stal vo svojom vlastnom príbehu. Krásna Aljaška a záverečná katarzia berie všetky emócie.. ()

brasek

Tešil som sa na tento snímok, tešil som sa na divočinu a žiaľ "kosa narazila na kameň". Príbeh je podávaný nielen nudným spôsobom, ale celé mi to nedávalo ani zmysel. Silne mi to pripomínalo "americkú nezávislú tvorbu" či ako to nazývajú filmoví experti kde filmy nemajú pointu, príbeh ani hlavu a pätu, ovšem všetci tomu tlieskajú aby boli "in". ()

Gregor_Samsa

Tohle už je dneska ikonická záležitost. Procesí snílků, instagramerů a hledačů čehokoliv proudí k autobusu, který je stále na stejném místě. Eddieho songy jsou nejvíc – a Brookovy kytarové melodie sekundují zdatně. Film o cestě, snech, rozhodnutí, svobodě; and now I go into the wild… [100%; 2020-03-21 3rd time Home sweet home] ()

Ovecka_Saki

Pravděpodobně jsem jedna z mála, ale já ten film neskutečně protrpěla a nikdy už bych se na něj nekoukla. Naprosto zbytečně je film roztahaný na dvě hodiny, stačilo by bohatě půl hodiny a ještě kdyby to šlo hezky postupně prosím a nevracelo se to pořád a neukazovalo nám to zbytečné scény. Za mě nesympatický hlavní hrdina, který se hloupě a nepřipraveně vydal do Aljašské divočiny po té, co se snažil protloukat životem po svém. Jako vážně ho překvapilo, že když bude tát sníh po zimě, tak se zvednou řeky a vážně si myslel, že to prostě jenom tak přejde?! Nemluvě o tom, že když na začátku brodil přes tu řeku, tak se ani neobtěžoval si sundat oblečení, aby si ho pak oblékl suché, ale rovnou se v něm šel vykoupat, to mu tak ty boty, které dostal byly úplně na ho.no už po první půl hodině. Nebo to, že pokud by mu ten hodný starý pán nedal vybavení, tak by umřel mnohem dříve… a proč lovil toho losa? Proč ho chtěl stáhnout celého? Mohl si vzít jen část, kterou by stihl zpracovat, nebo ho mohl dotáhnout do té vody, aby tam nebylo tolik červů… a kde to chtěl uskladnit v tom autobusu? Proč si vzal jen jeden sáček rýže, proč hned sežral všechno, co ulovil, aniž by si to nějak zkusil rozvrhnout do více dní? … já k tomu filmu snad ani nemám co víc dodat, musela bych opakovat pořád dokola, jak trpěly moje nervy. Proč jsou ti Američani tak hloupí? Proč lezou nepřipravení někam do přírody? Nebo proč lezou někam v zimě, na kterou nejsou zvyklí? Ale svět je plný hlupáků, kteří se pouštějí do něčeho, co je nad jejich síly. Božíčku… už nikdy více takový film. ()

frho

Rozhodně pozoruhodný film. Zpočátku jsem měl obavu, že bude sledovat pouze McCandlessův život v aljašské divočině a říkal jsem si, co tam proboha bude 2 a půl hodiny dělat. Naštěstí se většina filmu odehrávala formou retrospektivy, což mu jen prospělo. Největší problém jsem měl s hlavním hrdinou, s jehož motivy ani jednáním jsem se neztotožnil, přesto má můj obdiv. Už jen za to, že se odvážil k něčemu, co já bych nikdy nedokázal. Výborné byly naopak vedlejší postavy, se kterými se hrdina setkal během svého putování. Farmář, hippiesáci a zejména stařík na konci. Film, který rozhodně stojí za zhlédnutí a nutí k zamyšlení i k tvorbě vlastního názoru nad osudem mladého dobrodruha. ()

BarGoldstein odpad!

Zdejší hodnocení nám ukazuje, jak neskutečně zdebilnění dneska lidi jsou. Dokonce tak, že blábolení líného nýmanda hledícího v dál považují za film. ()

ZeminaCZ

Znáte ten pocit, když stornujete všechny karty, občanku a dle úřadů jste nezvěstný a bez peněz se vydáte hledat odpovědi do světa? Ne? Hodně silný snímek který mě nakopnul opustit z části komfortní zónu a někam se vydat na dobu neurčitou. ()

Kvico

mne sympatický Emile Hirsch v role človeka ktorý sa rozhodne zmeniť svoj život a no ešte väčšmi ho zmení mnohým iným okolo seba. v skutku krásny, dojemný road movie film ku ktorému som sa dostal ako slepé kura k zrnu, no po ktorého skončení som nadmieru spokojný, hlavne akým spôsobom je tento film zostrihaný je už cez film veľmi príjemné nerušivé a na veľmi vysokej úrovni(o čom svedčí aj oscarová nominácia), PS: veľmi sa teším na Jenu Malone v jej ďalších filmoch, hoci v tomto filme je častejšie počuť ako vidieť, tak aj tak v ňom hrala významnú rolu ktorá značne ovplyvnila z môjho pohľadu tento film ()

kiwikiwi

dost pekny film, ale miestami trosku prehnane sidealizovany. ako keby to bola snimka na zakazku. Alexander Supertrump - sibnuty ale krasne sibnuty. aj vo vas zanechal ten zaver taky divny pocit? :) ()

St0ne

Jednou za čas se podaří někomu natočit film, který člověk dlouho rozdýchává a ještě déle o něm přemýšlí. A protože pocit na chvíli někam jednoduše jen tak zmizet, znám (jen tu odvahu nemám:-(), Útěk si mě naprosto obmotal kolem prstu. Tuhle očistnou, myšlenkově hlubokou jízdu jsem si opravdu vychutnala. Výborná hudba. 90 % ()

kennyzero

Toho mladého muže obdivuju a jeho život bych si přál žít. On totiž ŽIL !! Vedle něj bych se cítil malý a myslím, že nejen já...Naprosto úžasné a vřele doporučuji...Když nad tím pak člověk přemýšlí, tak dojde k závěru, že na tom filmu bylo víc než kousek pravdy !!Tento film byl pro mě asi nejpůsobivějším zážitkem v poslední době. Příběh je naprosto úchvatný, kamera perfektní a hudba do tohoto filmu skvěle zapadá a dotváří atmosféru. Zkrátka je to jeden z nejlépe natočených filmů podle skutečné události. ()

Leon34

Tenhle film mohu doporučit každému, kdo má v sobě kousek tuláka...výtečný soundtrack a výborná vizuální stránka.Doporučuji "zagooglit" a získat další informace o hlavním hrdinovi McCandlessovi, které poněkud tlumí ideály obestřenou postavu... ()

adamm90

Musím se připojit ke "golfistovi", protože po prvním zhlédnutí tohoto filmu jsem z něj nebyl zrovna dvakrát nadšen. Ohodnotil jsem ho třemi hvězdičkami, ovšem když jsem si tento film pustil podruhé, jako bych koukal úplně na jiný film. Tento film mě na podruhé dostal. Člověk, který se snaží uprchnout před společností a svými osobními problémy (hlavně se svými rodiči) do divočiny... Sean Penn je jako herec vynikající, to už vím dávno, ale tentokrát mile překvapil i jako režisér a doufám, že "Into the wild" není poslední příspěvek z jeho režisérské dráhy... ()

Wroclav

Film s nádhernou hudbou, přírodou a slušnými hereckými výkony sráží občasný přiblble tragický komentář sestry? hl. hrdiny, a taky to, že Alexovi přidává nepatřičnou svatozář. Kniha je v tomhle více plastická a lepší, ale zase tam nejsou krásné záběry Aljašky, Colorada ani Eddie Wedder. ()

Špinič

Možno som nebol naladený na tú správnu nôtu, ale zdalo sa mi to príliš uťahané a nudné, veľmi sa mi páčili iba tie časti s Magic bussom, to ostatné ma nudilo aj napriek niektorým dobrým filozofickým monológom musím dať len 3 hviezdičky . V podstate sú to také lepšie 3 *, ale u mna to proste na 4 nemalo, možno aj pre pomerne dlhú stopáž, ale ako som písal na začiatku, možno som nebol správne naladený. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook